Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

@Κωνσταντινα16 ελπίζω να μην είναι όπως τα λες γιατί θα αγχωθω ακόμα περισσότερο.. Εγώ σκεφτόμουν ότι όσες περισσότερες καισαρικές κάνεις τόσο λιγότερο πονάς γιατί συνηθίζεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@happysmile Εχω δει τα πάντα από ξενες σειρές και σήμερα που βγήκε το game of thrones κρατιέμαι να τα δω με το σύζυγο αφού λόγω εβδομάδας θα μείνουμε Αθήνα για Πάσχα! Ασε και εγώ μόνο μαστερ σεφ βλέπω...


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@happysmile Εχω δει τα πάντα από ξενες σειρές και σήμερα που βγήκε το game of thrones κρατιέμαι να τα δω με το σύζυγο αφού λόγω εβδομάδας θα μείνουμε Αθήνα για Πάσχα! Ασε και εγώ μόνο μαστερ σεφ βλέπω...

Καλε δικια μου εισαι!!εχεις δει το this is us?κοινωνικο ειναι αρκετα καλο εξαιρετικοι ηθοποιοι!μην δεις το handmades tale τωρα που εισαι εγκυος αν δενβτο χεις δει αξιζει!αν εχεις κ συ να μου προτεινεις δεχομαι ευχαριστως καθως κ χω ξεμεινει απο σειρες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@happysmile To handmaid's tale ήταν φανταστικό αλλά λόγω εγκυμοσύνης δεν άντεξα να δω το 2ο κύκλο. This is us ε? Θα το δοκιμάσω! Λιγότερο γνωστό αλλά δυνατό είναι το shameless!

Btw το ποστάρω και εδώ:  Έχετε να συστήσετε κανένα παιδίατρο που να είναι και στο Παίδων, στην περιοχή ευρύτερη περιοχή των Αμπελοκήπων (Αθήνα) έως την Αγ.Παρασκευή (δηλαδή και Ψυχικό ή Χολαργό);;;

 


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

@happysmile To handmaid's tale ήταν φανταστικό αλλά λόγω εγκυμοσύνης δεν άντεξα να δω το 2ο κύκλο. This is us ε? Θα το δοκιμάσω! Λιγότερο γνωστό αλλά δυνατό είναι το shameless!

Btw το ποστάρω και εδώ:  Έχετε να συστήσετε κανένα παιδίατρο που να είναι και στο Παίδων, στην περιοχή ευρύτερη περιοχή των Αμπελοκήπων (Αθήνα) έως την Αγ.Παρασκευή (δηλαδή και Ψυχικό ή Χολαργό);;;

 

Γιαυτο στο ειπα οτι δν βλέπετε στην.εγκυμοσύνη εγω το ειχα ολοκληρωσει πριν μεινω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

56 minutes ago, happysmile said:

Καλε δικια μου εισαι!!εχεις δει το this is us?κοινωνικο ειναι αρκετα καλο εξαιρετικοι ηθοποιοι!μην δεις το handmades tale τωρα που εισαι εγκυος αν δενβτο χεις δει αξιζει!αν εχεις κ συ να μου προτεινεις δεχομαι ευχαριστως καθως κ χω ξεμεινει απο σειρες.

Εγώ βλέπω συστηματικά σειρές. Αυτή την περίοδο βλέπω line of duty, the bay κ θα ξεκινήσω το the victim. Γενικά αγαπημένες είναι luther, the endeavour, stranger things, mr mercedes, vera, cheat κ πολλές άλλες. :grin:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mama16 είπε:

@Κωνσταντινα16 ελπίζω να μην είναι όπως τα λες γιατί θα αγχωθω ακόμα περισσότερο.. Εγώ σκεφτόμουν ότι όσες περισσότερες καισαρικές κάνεις τόσο λιγότερο πονάς γιατί συνηθίζεις!!!

Άλλες λένε πως πόνεσαν άλλες πως όχι..εγώ πιστεύω πως είναι στον άνθρωπο..εγώ είμαι ανεκτική αρκετά στον πόνο άλλες δεν είναι..

Πολλοί γιατροί λένε πως όσες κάνεις δεν πονάς γιατί ήδη σου έχουν κοπεί αισθητήριοι μυς και δεν πονάς όπως στην πρώτη..τώρα το τι ισχύει και τι όχι πιστεύω θα το μάθουμε όταν και αν με το καλό κάνουμε ξανά καισαρική..εσύ πονεσες;

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Άλλες λένε πως πόνεσαν άλλες πως όχι..εγώ πιστεύω πως είναι στον άνθρωπο..εγώ είμαι ανεκτική αρκετά στον πόνο άλλες δεν είναι..

Πολλοί γιατροί λένε πως όσες κάνεις δεν πονάς γιατί ήδη σου έχουν κοπεί αισθητήριοι μυς και δεν πονάς όπως στην πρώτη..τώρα το τι ισχύει και τι όχι πιστεύω θα το μάθουμε όταν και αν με το καλό κάνουμε ξανά καισαρική..εσύ πονεσες;

Εγώ γενικά δεν είμαι συνηθισμένη στον πόνο, ούτε καν στην περίοδο πονάω ούτε τπτ... Τα μετεγχειρητικά τραύματα με πονούσαν σχεδόν 1 μήνα. Σε 1 μήνα περίπου θα μάθω πως θα είναι η δεύτερη καισαρική, ελπίζω καλύτερη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα δερματολόγο να μου βγάλει μια ελιά που μεγάλωσε στο στήθος κ φοβάμαι μην τραυματίσω με το θηλασμό.

Μου πρότεινε για το μπέμπη μας a-derma ντους 2 σε ένα (την βρεφική σειρά) και ενυδατική της ίδιας εταιρείας οπότε αν δεν έχετε ακόμα αγοράσει ή εχετε θέμα  εξετάστε και αυτά. 

  • Μου αρέσει 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kpp83 είπε:

Σήμερα πήγα δερματολόγο να μου βγάλει μια ελιά που μεγάλωσε στο στήθος κ φοβάμαι μην τραυματίσω με το θηλασμό.

Μου πρότεινε για το μπέμπη μας a-derma ντους 2 σε ένα (την βρεφική σειρά) και ενυδατική της ίδιας εταιρείας οπότε αν δεν έχετε ακόμα αγοράσει ή εχετε θέμα  εξετάστε και αυτά. 

Καλή ανάρρωση. Θα προσεχεις όσο γίνεται και θα δείξει. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ @Beboula25

Δεν ηταν κατι σοβαρό δεν χρειάστηκε τοπική αναισθησία και το άντεξα άνετα εχοντας βάλει embla. Ούτε ραμα δεν χρειάζονταν αλλά μου εκανε ενα προληπτικά. Αισθάνομαι ανακουφισμένη που τη βγάλαμε γιατί ούτως ή αλλως τεράστιο στήθος μου έχει γιγαντωθεί και την τραυματιζα. Δεν θα μπορουσα να προσεχω αρκετά με το βάλε βγάλε το σουτιεν θηλασμο :)


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Ευχαριστώ @Beboula25

Δεν ηταν κατι σοβαρό δεν χρειάστηκε τοπική αναισθησία και το άντεξα άνετα εχοντας βάλει embla. Ούτε ραμα δεν χρειάζονταν αλλά μου εκανε ενα προληπτικά. Αισθάνομαι ανακουφισμένη που τη βγάλαμε γιατί ούτως ή αλλως τεράστιο στήθος μου έχει γιγαντωθεί και την τραυματιζα. Δεν θα μπορουσα να προσεχω αρκετά με το βάλε βγάλε το σουτιεν θηλασμο :)

Καλα εκανες και την εβγαλες. Είχα αφαιρέσει κ εγω σπιλο χαμηλά κοντά στην “ “περιοχή” μας αλλα ήταν πολύ βαθιά η ρίζα και έτσι καναμε μέθη και λίγα ράμματα. Δεν με πειράζει έχει την γοητεία του χαχα

Είδα τον μικρό εχθές και καναμε καρδιοτοκογραφο. Δόξα τω Θεό όλα καλα και σε μια εβδομάδα μπαίνω στον μήνα μου. Τακτοποιούσα τώρα τις εξετάσεις και τους υπερήχους και πως πέρασε ο καιρός δεν κατάλαβα. Εχασα δυο κιλά αλλα νομίζω θα τα ξανά βρω :mrgreen:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια οχι κ τοσο καλα το σπυρι μετα τη κρεμα αντι να ηρεμησει εχει φουντώσει κ ποναει σε φαση να μην μπορω να καθίσω...θα τη συνεχίσω 2 με 3 μερες να δω αν θα εχει αποτέλεσμα...αλλιως θα παω στη γιατρο να το δει κ να μ πει....αν κ θεωρω θα θελει αφαιρεση η κυστουλα π δημιουργηθηκε απ τη τριχα με επέμβαση...θα δουμεε...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Σήμερα πήγα δερματολόγο να μου βγάλει μια ελιά που μεγάλωσε στο στήθος κ φοβάμαι μην τραυματίσω με το θηλασμό.

Μου πρότεινε για το μπέμπη μας a-derma ντους 2 σε ένα (την βρεφική σειρά) και ενυδατική της ίδιας εταιρείας οπότε αν δεν έχετε ακόμα αγοράσει ή εχετε θέμα  εξετάστε και αυτά. 

Just now, Ria@90 είπε:

Εγω κοριτσια οχι κ τοσο καλα το σπυρι μετα τη κρεμα αντι να ηρεμησει εχει φουντώσει κ ποναει σε φαση να μην μπορω να καθίσω...θα τη συνεχίσω 2 με 3 μερες να δω αν θα εχει αποτέλεσμα...αλλιως θα παω στη γιατρο να το δει κ να μ πει....αν κ θεωρω θα θελει αφαιρεση με επέμβαση...θα δουμεε...

Kpp περαστικά κορίτσι,Καλά έκανες και την αφαιρέσες ,στο σημείο που ήταν σίγουρα ενοχλούσε και θα είχες έγνοια συνέχεια μη σου πιαστεί κάπου.

Ria τι σπυράκι είναι;Αν είναι αυτό που φαντάζομαι ,εγώ στην διάρκεια της εγκυμοσύνης έβγαλα δύο φορές,γύριζουν οι τρίχες μου είπε ο γιατρός.Μου έδωσε κρεμουλα και περασε.

 

 

Just now, Beboula25 είπε:

Καλα εκανες και την εβγαλες. Είχα αφαιρέσει κ εγω σπιλο χαμηλά κοντά στην “ “περιοχή” μας αλλα ήταν πολύ βαθιά η ρίζα και έτσι καναμε μέθη και λίγα ράμματα. Δεν με πειράζει έχει την γοητεία του χαχα

Είδα τον μικρό εχθές και καναμε καρδιοτοκογραφο. Δόξα τω Θεό όλα καλα και σε μια εβδομάδα μπαίνω στον μήνα μου. Τακτοποιούσα τώρα τις εξετάσεις και τους υπερήχους και πως πέρασε ο καιρός δεν κατάλαβα. Εχασα δυο κιλά αλλα νομίζω θα τα ξανά βρω :mrgreen:

Τι όμορφα κορίτσι μου! Με το καλό!

 

Κορίτσια καλησπέρα!πως ειστε;Να ρωτήσω όσο μεγαλώνει η κοιλίτσα μας τεντώνει ,σωστά;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...