Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστούμε κορίτσι μου!! Να χαίρεσαι τον γιοκα σου πάντα γερος να είναι να τον καμαρώνεις!! Είναι πράγματι φοβερο το συναίσθημα της προσμονής που με κάνει να φαντάζομαι το συναίσθημα της γεννας και μόνο που πάω να το σκεφτώ ανεβαίνει η χαρά στον λαιμό αλήθεια αισθάνομαι τον κόμπο! Τώρα τρώγαμε με τον άντρα μου και του λέω σε μια εβδομάδα πρώτα ο Θεός δεν θα είμαστε μόνοι μας εδώ το πιστεύεις;;

Παναγία μου σε ευχαριστώ!! 

Μπράβο ρε εγω δεν το έχω φτιάξει απλώς έχει στημενα τα πράγματα και τώρα θα το φτιαξουμε να είναι ομορφο και αυτό.

Κάθε φορά που μιλάω με μανουλες αυτό ακριβως μου λένε! Και αυτό περιμένω για αυτό προσπαθούσα για αυτό έχω προσευχηθεί για αυτό ευχαριστώ τον Θεό την Παναγία και όλους τους Αγίους για την ευλογία αυτή! Ποσο τον περιμένω να έρθει στην αγκαλιά μου η ζωή μουυυ!! Δεν μπορώ θα κλάψω 

Εδώ έχω στήσει ακόμα και την κούνια.. Κλαψε να κάνεις πρόβα από τωρα για την μεγάλη στιγμή... Εγώ από τωρα κλαίω μόνο κ μόνο στην σκέψη.. Αυτό που λες εσύ στον άντρα σου το λέει σε μένα ο δικός μ.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kpp83 είπε:

Εχω χάσει επεισόδια σήμερα κάπου έχω κάτι quote... αλλά αύριο έρχεται ο μπέμπινος οπότε θα με δικαιολογήσετε!

Ευχαριστώ κορίτσια μου για όλα αυτούς τους μήνες! Με βοηθησάτε πολύ και συγγνώμη αν ούσα αυστηρή στεναχώρησα ποτέ καμμία...

Συγκινήθηκα πάλι γμτ αλλά σαν χτες μου φαίνεται που με καλοσωρισατε εδώ και άκουσα την ευχή που δεν είχα ιδέα τότε  πόσο σημασία είχε: "Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη"

Έχω αγωνία για αύριο ήμουνα πολύ καιρό σίγουρη ότι θα είμαι μανούλα Ιουνίου και είναι σαν μου πάτησαν το fasr forward. Ο μπεμπινος βέβαια σύμφωνα με τον υπέρηχο ξεπέρασε τα 3κιλά. Προσεύχομαι ως εκ τούτου να πάνε όλα καλά.

Σε κάθε περίπτωση θα επικαλεστώ για ακόμα μια φορά τη θετική σας ενέργεια και εννοείται θα σας ξαναγράψουμε ( ο πληθυντικός είναι επίτηδες :)) το συντομότερο δυνατό με τα νέα μας.

PS. Θα κλείσω με την άλλη σημαντική ευχή "Γερά μωρά σε όλες":x

Κοριτσάκι μου να είσαι καλα και με το καλό αύριο να συναντήσεις το σημαντικότερο άνθρωπο της ζωής σου! 

Και εσυ ήσουν εδώ πάντα και με τον λόγο σου βοηθούσες μην έχεις καμία αμφιβολία! Σε ευχαριστούμε για την ευχή και έχεις την θετικη μας ενέργεια τις καλύτερες ευχες την σκέψη μας! Όλα θα πάνε καλα !! Θα σας περιμενουμε να μας γράψετε! Αύριο θα είσαι η πιο ευτυχισμένη γυναίκα! Με το καλό ο ερχομός του μπεμπινου!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Εχω χάσει επεισόδια σήμερα κάπου έχω κάτι quote... αλλά αύριο έρχεται ο μπέμπινος οπότε θα με δικαιολογήσετε!

Ευχαριστώ κορίτσια μου για όλα αυτούς τους μήνες! Με βοηθησάτε πολύ και συγγνώμη αν ούσα αυστηρή στεναχώρησα ποτέ καμμία...

Συγκινήθηκα πάλι γμτ αλλά σαν χτες μου φαίνεται που με καλοσωρισατε εδώ και άκουσα την ευχή που δεν είχα ιδέα τότε  πόσο σημασία είχε: "Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη"

Έχω αγωνία για αύριο ήμουνα πολύ καιρό σίγουρη ότι θα είμαι μανούλα Ιουνίου και είναι σαν μου πάτησαν το fasr forward. Ο μπεμπινος βέβαια σύμφωνα με τον υπέρηχο ξεπέρασε τα 3κιλά. Προσεύχομαι ως εκ τούτου να πάνε όλα καλά.

Σε κάθε περίπτωση θα επικαλεστώ για ακόμα μια φορά τη θετική σας ενέργεια και εννοείται θα σας ξαναγράψουμε ( ο πληθυντικός είναι επίτηδες :)) το συντομότερο δυνατό με τα νέα μας.

PS. Θα κλείσω με την άλλη σημαντική ευχή "Γερά μωρά σε όλες":x

Με το καλό να τον κρατήσεις στην αγκαλιά σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Εδώ έχω στήσει ακόμα και την κούνια.. Κλαψε να κάνεις πρόβα από τωρα για την μεγάλη στιγμή... Εγώ από τωρα κλαίω μόνο κ μόνο στην σκέψη.. Αυτό που λες εσύ στον άντρα σου το λέει σε μένα ο δικός μ.. 

Καλα εκανες και τα έχεις έτοιμα. Έχω ρίξει κλάμα αυτές τις μερες αστα... Πολύ συγκίνηση με όλα. Το συνειδητοποιείς ότι έρχονται; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Καλα εκανες και τα έχεις έτοιμα. Έχω ρίξει κλάμα αυτές τις μερες αστα... Πολύ συγκίνηση με όλα. Το συνειδητοποιείς ότι έρχονται; 

Όχι δεν μπορώ να το συνειδητοποίησω πιστεύω... Απο την αλλη σκέφτομαι ότι το άλλο Σάββατο το πολύ θα το δω από κοντά το μπεμπακι μου.. Απο την μια λέω πωπω πέρασαν οι μέρες κ από την άλλη μου φαίνεται πολύ μια βδομάδα ακόμα.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kpp83 είπε:

Εχω χάσει επεισόδια σήμερα κάπου έχω κάτι quote... αλλά αύριο έρχεται ο μπέμπινος οπότε θα με δικαιολογήσετε!

Ευχαριστώ κορίτσια μου για όλα αυτούς τους μήνες! Με βοηθησάτε πολύ και συγγνώμη αν ούσα αυστηρή στεναχώρησα ποτέ καμμία...

Συγκινήθηκα πάλι γμτ αλλά σαν χτες μου φαίνεται που με καλοσωρισατε εδώ και άκουσα την ευχή που δεν είχα ιδέα τότε  πόσο σημασία είχε: "Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη"

Έχω αγωνία για αύριο ήμουνα πολύ καιρό σίγουρη ότι θα είμαι μανούλα Ιουνίου και είναι σαν μου πάτησαν το fasr forward. Ο μπεμπινος βέβαια σύμφωνα με τον υπέρηχο ξεπέρασε τα 3κιλά. Προσεύχομαι ως εκ τούτου να πάνε όλα καλά.

Σε κάθε περίπτωση θα επικαλεστώ για ακόμα μια φορά τη θετική σας ενέργεια και εννοείται θα σας ξαναγράψουμε ( ο πληθυντικός είναι επίτηδες :)) το συντομότερο δυνατό με τα νέα μας.

PS. Θα κλείσω με την άλλη σημαντική ευχή "Γερά μωρά σε όλες":x

Με το καλοο να έρθει το μωρακι σου και μ'εναν πόνο!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

aQhvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το ότι μπορεί να βάζει τα χέρια στο στόμα δεν είναι λόγος να κοπεί η αποστείρωση. Τα σάλια φιλτράρουν να το πω απλά σκόνες κλπ το γάλα όμως πάει καρδιά στομάχι οπότε καλό είναι τουλάχιστον τα Μπίμπερο κ οι θηλές να αποστειρώνονται έως κ έξι μηνών. Τώρα σχετικά με το μηχάνημα αποστείρωσης φυσικά κ κάποτε δεν υπήρχαν αυτά αλλά ειλικρινά πχ σήμερα που δεν κάθεται για κανέναν λόγω θα μου ήταν πολύ δύσκολη η κατσαρόλα. Οπότε σε λογικά πλαίσια ευκολίες καλό είναι να έχουμε. Ειδικά οι μητέρες που εργάζονται η έχουν κ αλλά παιδάκια. Αυταάααα. Μου πέσαν τα χεράκια μου σήμερα δεν ξέρω τι γίνεται ειλικρινά όλο γκρίνια κ θέλει μόνο αγκαλιά. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Το ότι μπορεί να βάζει τα χέρια στο στόμα δεν είναι λόγος να κοπεί η αποστείρωση. Τα σάλια φιλτράρουν να το πω απλά σκόνες κλπ το γάλα όμως πάει καρδιά στομάχι οπότε καλό είναι τουλάχιστον τα Μπίμπερο κ οι θηλές να αποστειρώνονται έως κ έξι μηνών. Τώρα σχετικά με το μηχάνημα αποστείρωσης φυσικά κ κάποτε δεν υπήρχαν αυτά αλλά ειλικρινά πχ σήμερα που δεν κάθεται για κανέναν λόγω θα μου ήταν πολύ δύσκολη η κατσαρόλα. Οπότε σε λογικά πλαίσια ευκολίες καλό είναι να έχουμε. Ειδικά οι μητέρες που εργάζονται η έχουν κ αλλά παιδάκια. Αυταάααα. Μου πέσαν τα χεράκια μου σήμερα δεν ξέρω τι γίνεται ειλικρινά όλο γκρίνια κ θέλει μόνο αγκαλιά. 

Κουράγιο φίλη μου.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Το ότι μπορεί να βάζει τα χέρια στο στόμα δεν είναι λόγος να κοπεί η αποστείρωση. Τα σάλια φιλτράρουν να το πω απλά σκόνες κλπ το γάλα όμως πάει καρδιά στομάχι οπότε καλό είναι τουλάχιστον τα Μπίμπερο κ οι θηλές να αποστειρώνονται έως κ έξι μηνών. Τώρα σχετικά με το μηχάνημα αποστείρωσης φυσικά κ κάποτε δεν υπήρχαν αυτά αλλά ειλικρινά πχ σήμερα που δεν κάθεται για κανέναν λόγω θα μου ήταν πολύ δύσκολη η κατσαρόλα. Οπότε σε λογικά πλαίσια ευκολίες καλό είναι να έχουμε. Ειδικά οι μητέρες που εργάζονται η έχουν κ αλλά παιδάκια. Αυταάααα. Μου πέσαν τα χεράκια μου σήμερα δεν ξέρω τι γίνεται ειλικρινά όλο γκρίνια κ θέλει μόνο αγκαλιά. 

κ θα συμφωνησω! επισης για τα κοριτσια που δεν εχουν χρησιμοποιησει ακομα αποστειρωση οταν τα βραζεις στην.κατσαρολα τα μπουκαλια στην.κατσαρολα αργουν να κρυωσουν δεν χορανε στην κατσαρολα 5 μπουκαλια για ολη την μερα κ κανει περισσοτερη ωρα κ πρεπει να εχεις κ τον νου σου μην ξεχασεις το ματι. συνολο θα φας ενα μισαωρο κ για να τα ετοιμασεις . με τον αποστειρωτη σε 5 λεπτα εχεις ετοιμα μπουκαλια για ολη την μερα. 

οποτε δεν ειναι περιττος ο αποστειρωτης πιστευω ειναι κερδισμενος χρονος. ααα επισης αυτες που θελουν να θηλασουν να χρησιμοποιουν κ  μπιμπερο καθημερινα εστω μια φορα  γιατι θα ερθει η ωρα που θα θελουν να πανε σε ενα γιατρο κ δεν θα μπορουν γιατι το μωρο θα κλαιει ασταματητα γιατι δεν θα δεχετε να φαει απο αλλου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είχα πριν λίγο επισκέψεις κοντινα συγγενικα πρόσωπα,και είχαν την φαεινή ιδέα να καπνίσουν μέσα στο σπίτι.Σημερα είχα κλάμα χωρίς λόγο, πολύ έντονες καουρες και ναυτιες κ μόλις το μυρισα δεν αντεξα,έκανα παρατήρηση και μου την είπαν και φυσικά πλακωθηκαμε.Όταν έφυγαν πλανταξα στο κλάμα.Γίνομαι ενοχλητική με τις ερωτήσεις,αλλά η αγωνία μου φαντάζεστε ποια είναι, πόσο κακό μπορεί να προκάλεσα στο μωρό με το ξέσπασμά μου;

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Είχα πριν λίγο επισκέψεις κοντινα συγγενικα πρόσωπα,και είχαν την φαεινή ιδέα να καπνίσουν μέσα στο σπίτι.Σημερα είχα κλάμα χωρίς λόγο, πολύ έντονες καουρες και ναυτιες κ μόλις το μυρισα δεν αντεξα,έκανα παρατήρηση και μου την είπαν και φυσικά πλακωθηκαμε.Όταν έφυγαν πλανταξα στο κλάμα.Γίνομαι ενοχλητική με τις ερωτήσεις,αλλά η αγωνία μου φαντάζεστε ποια είναι, πόσο κακό μπορεί να προκάλεσα στο μωρό με το ξέσπασμά μου;

Θεωρω πως ολα ειναι φυσιολογικα δεν μπορουμε να μαστε καθε μερα μεσα στην τρελη χαρα!κ γω εχω ξεσπασματα κ κλαματα με λειγμους!καλυτερα να το βγαζεις παρα να τα κρατας μεσα σου!!που να μην ηταν κ συγγενικα προσωπα δλδ!ορισμενοι δεν σεβονται απολυτως τπτ δυστυχως!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Είχα πριν λίγο επισκέψεις κοντινα συγγενικα πρόσωπα,και είχαν την φαεινή ιδέα να καπνίσουν μέσα στο σπίτι.Σημερα είχα κλάμα χωρίς λόγο, πολύ έντονες καουρες και ναυτιες κ μόλις το μυρισα δεν αντεξα,έκανα παρατήρηση και μου την είπαν και φυσικά πλακωθηκαμε.Όταν έφυγαν πλανταξα στο κλάμα.Γίνομαι ενοχλητική με τις ερωτήσεις,αλλά η αγωνία μου φαντάζεστε ποια είναι, πόσο κακό μπορεί να προκάλεσα στο μωρό με το ξέσπασμά μου;

Συμφωνώ με την φιλη. Δεν γίνετε να μην έχεις συναισθήματα κάθε ειδους. Να σου πω λοιπόν ότι εγω από το Πάσχα μέχρι προχθές έκλαιγα κάθε μέρα με λιγμους. Πολύ στενοχώρια. Όλα καλα και καλύτερα να μην το πέρναγα κ εγω ένιωθα τύψεις αλλα δεν γίνετε. Φυσικά συμφωνώ λοιπόν πως καλύτερα είναι να ξεσπας. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Θεωρω πως ολα ειναι φυσιολογικα δεν μπορουμε να μαστε καθε μερα μεσα στην τρελη χαρα!κ γω εχω ξεσπασματα κ κλαματα με λειγμους!καλυτερα να το βγαζεις παρα να τα κρατας μεσα σου!!που να μην ηταν κ συγγενικα προσωπα δλδ!ορισμενοι δεν σεβονται απολυτως τπτ δυστυχως!

Ευχαριστώ κορίτσι μου,Ναι το ξέρω όλα μες το πρόγραμμα είναι δεν ζούμε σε γυάλα απλά με πιάνει το παράπονο....Όσο για τα συγγενικά πρόσωπα έχω δει τρελές συμπεριφορές,απλά δεν το περιμενα και στην φάση της  εγκυμοσύνης!έλεος!

Just now, Beboula25 είπε:

Συμφωνώ με την φιλη. Δεν γίνετε να μην έχεις συναισθήματα κάθε ειδους. Να σου πω λοιπόν ότι εγω από το Πάσχα μέχρι προχθές έκλαιγα κάθε μέρα με λιγμους. Πολύ στενοχώρια. Όλα καλα και καλύτερα να μην το πέρναγα κ εγω ένιωθα τύψεις αλλα δεν γίνετε. Φυσικά συμφωνώ λοιπόν πως καλύτερα είναι να ξεσπας. 

Συμφωνώ και εγώ δεν θέλω να κρατάω τίποτα μέσα μου απλά ξέρεις πως είναι βρε κοριτσάκι μου.Αυτό που είπες νιώθεις τύψεις μήπως αυτή η συμπεριφορά βλάπτει το μωράκι....

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου,Ναι το ξέρω όλα μες το πρόγραμμα είναι δεν ζούμε σε γυάλα απλά με πιάνει το παράπονο....

Συμφωνώ και εγώ δεν θέλω να κρατάω τίποτα μέσα μου απλά ξέρεις πως είναι βρε κοριτσάκι μου.Αυτό που είπες νιώθεις τύψεις μήπως αυτή η συμπεριφορά βλάπτει το μωράκι....

Το ξέρω αγαπη μου αλλα είμαστε άνθρωποι. Μην στενοχωριέσαι δεν βλάπτεις το μωρό σου που εκλαψες. Κάνε του χάδια τώρα μίλησε του στείλε του την καλή σου ενέργεια και όλα καλα ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...