Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια!

@nanoula90 τοσο γρηγορα πηγατε στο νουμερο 2? Εμεις τώρα ξεκινησαμε το νουμερο 2 στις πανες που περασαμε το 2μηνο. Ειμαι λιγο μικροκαμωμενοι μάλλον :-P

14 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Πωω ρε και εγω αυτό με το μπρούμυτα δλδ κάθε βράδυ τρελαίνομαι.. Μπάνια με την καφεδαρα τιγκα στον πάγο και καΐλα στον ήλιο!! 

Δεν έχω ούτε συσπασεις ούτε κάτι το τρομερό. Μόνο τα σπρωξίματα που ευελπιστώ να έχουν μαλακώσει τον τράχηλο κ να γεννήσουμε τότε. Ναι έτσι πιστεύει κ αν κατάλαβα καλα η μαία εννόησε αν δεν είμαι έτοιμη την Τριτη θα περιμένει κι άλλο. Νομίζω εννοούσε αυτό θα δείξει. Έλα κ εσυ κοντευεις που ξέρεις μπορεί να γίνει ένα τσακκκ και να γεννήσουμε μαζι

Beboula κοντευεις ειδα! ! Πως νιωθεις?? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημέρα κοριτσια!

@nanoula90 τοσο γρηγορα πηγατε στο νουμερο 2? Εμεις τώρα ξεκινησαμε το νουμερο 2 στις πανες που περασαμε το 2μηνο. Ειμαι λιγο μικροκαμωμενοι μάλλον :-P

Καλημερα! Νουμερο αλλαζεις ενα κιλο κατω απο τα αναγραφομενα!!!! Εμεις πηγαμε στο ν2 35ημερων! Κ αργησα κιολας δεν ειχα ιδεα οτι αλλαζουμε 1κιλο κατω απο αυτα π λεει νομοζα πρεπει να φτασει στα 5π λεει εμεις 35ημερων ειμασταν 4.350!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα! Νουμερο αλλαζεις ενα κιλο κατω απο τα αναγραφομενα!!!! Εμεις πηγαμε στο ν2 35ημερων! Κ αργησα κιολας δεν ειχα ιδεα οτι αλλαζουμε 1κιλο κατω απο αυτα π λεει νομοζα πρεπει να φτασει στα 5π λεει εμεις 35ημερων ειμασταν 4.350!

Μα αν του κανει το νουμερο 1 γιατι να αλλαξω? Δεν το ηξερα καν αυτο..Εμεις τωρα ειμαστε 5.400 λιγο πιο κατω απο το μεσο ορο αλλα βαζουμε καλο βαρος καθε μηνα οποτε είμαστε καλα ειπε η παιδίατρος 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Μα αν του κανει το νουμερο 1 γιατι να αλλαξω? Δεν το ηξερα καν αυτο..Εμεις τωρα ειμαστε 5.400 λιγο πιο κατω απο το μεσο ορο αλλα βαζουμε καλο βαρος καθε μηνα οποτε είμαστε καλα ειπε η παιδίατρος 

Γτ συνηθως καπου εκει στριμωχνει λιγο η πανα!!! Μια χαρα ειστε!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Γτ συνηθως καπου εκει στριμωχνει λιγο η πανα!!! Μια χαρα ειστε!

Πάντως δεν ξερω γιατι αλλα τα παμπερς νουμερο 2 μου μυριζουν λιγο.Σαν πλαστικό.  Εσεις.ποια φορατε?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Καλημέρα κοριτσια!

@nanoula90 τοσο γρηγορα πηγατε στο νουμερο 2? Εμεις τώρα ξεκινησαμε το νουμερο 2 στις πανες που περασαμε το 2μηνο. Ειμαι λιγο μικροκαμωμενοι μάλλον :-P

Beboula κοντευεις ειδα! ! Πως νιωθεις?? 

Χτυπάει η καρδιά μου οπως όταν ετοιμαζόμαστε για το  πρώτο ραντεβού με τον Ερωτα μας. Στην σκέψη του τοκετού που θα τον παρω αγκαλιά τρελαίνομαι.. Ο μικρός σου τι κάνει πως τα πάτε; Εσυ πως είσαι; 

Καλημερα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Πως είστε;

Όσες μπορείτε να με διαφωτισετε λίγο....Το σπίτι μας μικρό,στο δωμάτιο χωράει μόνο κούνια ή παρκοκρεβατο.Δεν χωράει ούτε αλλαξιερα,ούτε έπιπλο για ρουχαλάκια. Με το καλό με το μωρο,θα βολέψει λέτε το παρκοκρεβατο που έχει πάνω την αλλαξιερα;Και τα ρουχαλάκια στην δική μας ντουλάπα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

κ εμενα το ιδιο κ πηρα babylino!

Ειναι καλυτερα? Εγω εκανα βλακεία κ πηρα 4 πακετα γιατι ηταν σε προσφορά. Αλλα το νουμερο 1 δεν μυριζε ετσι! 

Just now, Beboula25 είπε:

Χτυπάει η καρδιά μου οπως όταν ετοιμαζόμαστε για το  πρώτο ραντεβού με τον Ερωτα μας. Στην σκέψη του τοκετού που θα τον παρω αγκαλιά τρελαίνομαι.. Ο μικρός σου τι κάνει πως τα πάτε; Εσυ πως είσαι; 

Καλημερα! 

Σε καταλαβαινω απολυτα!! Αγχος και ανυπομονησία μαζι!Δεν υπάρχει αυτό το συναισθημα ..οταν βαζουν το μωρο πανω σου.. Πολλες φορες το φερνω στο μυαλό μου και ξαναζω τη σκηνη. Τιποτα απο οσα εχω ζησει δεν συγκρίνεται με αυτό που εζησα εκεινη την ωρα! ❤ Ευχομαι με το καλο μπεμπούλα μου! 

Εμεις ειμαστε καλα,τα βραδια μας εχουν βελτιωθεί παρα πολυ. Μεγαλώνουμε και ειμαστε μια χαρα και ο μπεμπούλης κ εγω 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nicol_ είπε:

Πάντως δεν ξερω γιατι αλλα τα παμπερς νουμερο 2 μου μυριζουν λιγο.Σαν πλαστικό.  Εσεις.ποια φορατε?

Καλημερα κοριτσια!!

Αγαπη εγω μετα απο πολλες δοκιμες καταληγω νομιζω στα babylino. Με τα παμπερς ειχα πολλες διαρροες. Επισης δεν ξερω αν παιζουν ρολο αλλα δοκιμασα κ του λιντλ και εχει συγκαει ο καημενος. Εχει γεμισει ο πωπουδακος του σπυρακια σαν να εχουν πυον μεσα. Δεν ξερω βεβαια αν φταινε οι πανες ή ετυχε γιατι μου φανηκαν καλες αυτες οι πανες. Κ τον πλενω κ συνεχεια! Που να μην τον επλενα κιολας. 

Στο νουμερο 2 πηγαμε γτ εμενα πηρε πολυ βαρος τον πρωτο καιρο. Πηραμε 2 κιλα στις 40 μερες. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Πάντως δεν ξερω γιατι αλλα τα παμπερς νουμερο 2 μου μυριζουν λιγο.Σαν πλαστικό.  Εσεις.ποια φορατε?

Ναι ναι κ εμενα εμεις καταβολευτηκαμε με lupilu απο λιντλ ειναι οικονομικες κ πανω απο ολα ποιοτικες!!!!

 

Just now, 4shinediamonds είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Πως είστε;

Όσες μπορείτε να με διαφωτισετε λίγο....Το σπίτι μας μικρό,στο δωμάτιο χωράει μόνο κούνια ή παρκοκρεβατο.Δεν χωράει ούτε αλλαξιερα,ούτε έπιπλο για ρουχαλάκια. Με το καλό με το μωρο,θα βολέψει λέτε το παρκοκρεβατο που έχει πάνω την αλλαξιερα;Και τα ρουχαλάκια στην δική μας ντουλάπα;

Ναι θα βολεψει εμενα ακομα στο παρκοκρεβατο κοιμαται με ενα καλο στρωμα ειναι τελειο για αλλαξιερα δεν ξερω εμενα δεν με βολεψε γτ κουνιοταν πολυ η μικρη κ την αλλαζα πανω στο κρεβατι! Τα ρουχα στην ντουλαπα σας ειναι μια χαρα αλλα καλυτερα να μην ακουμπαει τα δικα σας π ειναι πλυμμενα με αλλο απορ.!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Πως είστε;

Όσες μπορείτε να με διαφωτισετε λίγο....Το σπίτι μας μικρό,στο δωμάτιο χωράει μόνο κούνια ή παρκοκρεβατο.Δεν χωράει ούτε αλλαξιερα,ούτε έπιπλο για ρουχαλάκια. Με το καλό με το μωρο,θα βολέψει λέτε το παρκοκρεβατο που έχει πάνω την αλλαξιερα;Και τα ρουχαλάκια στην δική μας ντουλάπα;

Λογικά ναι γιατί η αλλαξιερα μπαίνει βγαίνει αλλά εγώ ίσως το άλλαζα στο κρεβάτι. Δεν ξέρω εν τέλη τι θα κάνεις αλλά κοίτα όλα τα συμπραγκαλα κρέμες πάνες κλπ να είναι δίπλα εκεί που το αλλάζεις. 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Ειναι καλυτερα? Εγω εκανα βλακεία κ πηρα 4 πακετα γιατι ηταν σε προσφορά. Αλλα το νουμερο 1 δεν μυριζε ετσι! 

Σε καταλαβαινω απολυτα!! Αγχος και ανυπομονησία μαζι!Δεν υπάρχει αυτό το συναισθημα ..οταν βαζουν το μωρο πανω σου.. Πολλες φορες το φερνω στο μυαλό μου και ξαναζω τη σκηνη. Τιποτα απο οσα εχω ζησει δεν συγκρίνεται με αυτό που εζησα εκεινη την ωρα! ❤ Ευχομαι με το καλο μπεμπούλα μου! 

Εμεις ειμαστε καλα,τα βραδια μας εχουν βελτιωθεί παρα πολυ. Μεγαλώνουμε και ειμαστε μια χαρα και ο μπεμπούλης κ εγω 

Αυτή την μοναδική στιγμή περιμένω να ζήσω..Ειλικρινά δεν ξέρω ποσα βραδυα και ποσες στιγμές την έχω φανταστεί.. Ανεκαθεν εννοω.  Σε ευχαριστώ πολύ!

Τι ωραία μπράβο έτσι να βρίσκετε ρυθμό και να είστε ήρεμοι.❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Αγαπη εγω μετα απο πολλες δοκιμες καταληγω νομιζω στα babylino. Με τα παμπερς ειχα πολλες διαρροες. Επισης δεν ξερω αν παιζουν ρολο αλλα δοκιμασα κ του λιντλ και εχει συγκαει ο καημενος. Εχει γεμισει ο πωπουδακος του σπυρακια σαν να εχουν πυον μεσα. Δεν ξερω βεβαια αν φταινε οι πανες ή ετυχε γιατι μου φανηκαν καλες αυτες οι πανες. Κ τον πλενω κ συνεχεια! Που να μην τον επλενα κιολας. 

Στο νουμερο 2 πηγαμε γτ εμενα πηρε πολυ βαρος τον πρωτο καιρο. Πηραμε 2 κιλα στις 40 μερες. 

Ουαου! Μιλαμε για σουπερ γαλα ετσι? :)

Τελικα με τις αλλαγές τι εκανες αγάπη δοκιμασε με βαμβακι η πετσετουλα ?


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...