Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Nicol_ είπε:

Ουαου! Μιλαμε για σουπερ γαλα ετσι? :)

Τελικα με τις αλλαγές τι εκανες αγάπη δοκιμασε με βαμβακι η πετσετουλα ?

Δεν το δοκιμασα ακομα αγαπη γιατι οπως ειπα εχει συγκαει. Κ συνεχιζω να τον πλενω με νερακι σε καθε αλλαγη μεχρι να περασει το συγκαμα. Μετα θα το δοκιμασω γιατι δεν μπορω να τον κραταω αλλο με το ενα χερι. Κουνιεται κ φοβαμαι κ μη μου φυγει.

Κοριτσια ειναι πως βολευεται η καθεμια. Εγω πχ εχω πολυ μικρο μπανιο κ το πλυντηριο ειναι σαν εντοιχισμενο. Δεν μπαινει κατι απο πανω δλδ. Οποτε εχω αλλαξιερα- συρταριερα και την εχω καταευχαριστηθει. Ουτε θα μπορουσα να τον αλλαζω οπουδηποτε γιατι χεζεται πατοκορφα με το συμπαθειο χαχαχα κ θα τα λερωνε ολα! Ασε που τα αγορακια πολλες φορες κατουρανε την ωρα της αλλαγης! Οποτε οσες ειστε αγορομανες εχετε το υποψιν κ αυτο χαχαχα

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, nanoula90 είπε:

Δεν το δοκιμασα ακομα αγαπη γιατι οπως ειπα εχει συγκαει. Κ συνεχιζω να τον πλενω με νερακι σε καθε αλλαγη μεχρι να περασει το συγκαμα. Μετα θα το δοκιμασω γιατι δεν μπορω να τον κραταω αλλο με το ενα χερι. Κουνιεται κ φοβαμαι κ μη μου φυγει.

Κοριτσια ειναι πως βολευεται η καθεμια. Εγω πχ εχω πολυ μικρο μπανιο κ το πλυντηριο ειναι σαν εντοιχισμενο. Δεν μπαινει κατι απο πανω δλδ. Οποτε εχω αλλαξιερα- συρταριερα και την εχω καταευχαριστηθει. Ουτε θα μπορουσα να τον αλλαζω οπουδηποτε γιατι χεζεται πατοκορφα με το συμπαθειο χαχαχα κ θα τα λερωνε ολα! Ασε που τα αγορακια πολλες φορες κατουρανε την ωρα της αλλαγης! Οποτε οσες ειστε αγορομανες εχετε το υποψιν κ αυτο χαχαχα

Ετσι ακριβως χαχα κατουρανε το σύμπαν!  Και εγω αλλαξιερα εχω και την εχω ευχαριστηθεί. Αν τον αλλαζα στο κρεβατι θα έπρεπε να αλλαζω καθε μερα κ σεντονια :-P


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Ετσι ακριβως χαχα κατουρανε το σύμπαν!  Και εγω αλλαξιερα εχω και την εχω ευχαριστηθεί. Αν τον αλλαζα στο κρεβατι θα έπρεπε να αλλαζω καθε μερα κ σεντονια :-P

Χαχαχαχα, αστα να πανε. Μαλλον τους αρεσει να ναι τσιτσιδι κ ξαλαφρωνουν. Τον αφηνω λιγο πριν βαλω την πανα γυμνουλη για να παρει λιγο αερα το δερματακι του κ εκει επειδη ειναι ζεν και απολαμβανει τη γυμνη φυση του, τσουουπ ριχνει κ ενα κατουρημα . Σε λιγο θα αρχισω να φοραω αδιαβροχο να μαι καλυμμενη χαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Πάμε σαν μηχανικοί @vaso_mpempis :wub:

Βιβλιογραφικά ο μέσος όρος ειναι 215γρ την εβδομάδα μετά τις 10 -15 μέρες που ανακτά το βάρος.

Αν γεννηθεί 3.500 κιλά θέλει 10 μερες να τα ξαναφτασει + 30 μερες χονδρικά για να παρει 1 κιλό. 40 μέρες επι 10 πάνες τη μέρα μας κανουν 400 πανες + αυτές που θα καταστρέψετε στην αρχή. 

PS. Θέλω back analysis validation!!

Είσαι θεά!!! Θεωρητικά κι εγώ είπα καλά είμαστε... Στην πράξη ξέρεις συναντάς κι αλλά δεδομένα. Εγώ τις κράτησα πάντως και βλέποντας και κάνοντας :-P

 (ατιμο ΕΜΠ μας κατέστρεψες χαχαχαχαχαχα)

Πως νιώθεις; Είσαι καλα; αύριο είναι η μέρα;

Καλημέρα κορίτσια 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Καλα μην ακους τον καθενα στη πραξη θα δεις πως θα βολευτεις κ τι σου χρειάζεται για να μην παιρνεις κ αχρηστα πράγματα ολα γίνονται με λιγη καλη θεληση

Εγω στο μπανιο θα την κανω δε παιζει στο σαλονι με τπτ μεγαλυτερο ειναι το μπανιο μας απτο σαλονι χαχα!! Οπου βολευετε ο καθενας μωρε μη τρελαινεστε εγω νομιζω οπου θα ειμαι εκει θα την αλλαζω απλα θα εχω σαν βαση το μπανιο. @ΒαλεντιναΧρηστος βολευει στο σαλονι με τα νερά πως την ξεπλενεις? 

Βαζω νερακι στην μπανιερα την σαπουνιζω κ την ξεπλενω με το ιδιο π εχω μεσα αλλιως εχω σε κανατα χλιαρο κ ριχνω απο πανω! Πανευκολο 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Βαζω νερακι στην μπανιερα την σαπουνιζω κ την ξεπλενω με το ιδιο π εχω μεσα αλλιως εχω σε κανατα χλιαρο κ ριχνω απο πανω! Πανευκολο 

οοο δεν γινεστε μεσα στα νερα καλε εγω οταν τον βγαζω απτο μπανιο γινετε χαμος πιτσιλιομαστε παντου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

οοο δεν γινεστε μεσα στα νερα καλε εγω οταν τον βγαζω απτο μπανιο γινετε χαμος πιτσιλιομαστε παντου.

Οχιιι στρωνω κατω απο το μπανιερο μια πετσετα δικια μας κ ισα ισα λιγεςς πιτσιλιες κανουμε!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι πολλά που διευκολύνουν και ταυτόχρονα περιττά. Θεωρώ πως σε ότι υπάρχει τροπος όλα τα υπόλοιπα που λέμε είναι για να λέμε. Δεν γυρνάω στην εποχή του χομο σαπιενς απλώς τονίζω ότι κάπου κάπου το παραχεζουμε και προσθέτουμε άγχος για το τίποτα στην κυριολεξία. Οπως πάντα θα ξανά πω ότι κάνει κέφι κ ότι βολεύει την κάθε μια. Οπως είπε και η Βασω κ η νανουλα στην πράξη τα βλέπουμε και αναλογως κινούμαστε. Πήρα αλλαξιερα γιατί μου το είπαν κ γιατί άρεσε στον άντρα μου εγω δεν είχα θέμα παρω δεν παρω. Οπως και αποστειρωτη περιμένω δώρο επειδή το θέλουν οι άνθρωποι που θα το πάρουν. Το ίδιο και θερμαντηρα θέλουν να μου κάνουν δώρο γιατι τους βόλεψε κ εκείνους στο μωρό τους. Και να είναι καλα που με σκέφτονται και θέλουν να μου τα φέρουν δεν το συζητω!!! Απλώς θέλω να πω ότι προσωπικά ζω όμορφα και χωρίς αυτά κ δεν έχω αγχωθεί ούτε μια στιγμή για το αν θα τα είχα. Για όλα αυτά τα πραγματάκια έχω το ίδιο σκεπτικό. Επίσης έχω αλλάξει πολλες παρα πολλες πανες και δεν έτυχε να λερωθεί ούτε καναπές ούτε τκρεββάτι ούτε μας ενόχλησε που δεν ήταν διπλα μας ο κάδος την ώρα που τα κακά ήταν πολλααα και τόσο όμορφα ξέρετε εσείς τα μουσταρδί τα κρεμε . Και επιςης έχω βρεθεί σε παρα πολλες πανες αλλαγής του ξαδερφουλη μου κ ούτε θυμαμαι να είχε θέμα η θειουλα μου που δεν είχε αλλαξιερα. Για αυτο αποφεύγω να ρωτάω τέτοια και να ζητάω γνώμη γιατί στανταρ αυτή η απορία με τοσες διαφορετικες απαντησεις θα καταλήξει τελικα σε ένα τεράστιο ερωτηματικό. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Βασικά είναι πολλά που διευκολύνουν και ταυτόχρονα περιττά. Θεωρώ πως σε ότι υπάρχει τροπος όλα τα υπόλοιπα που λέμε είναι για να λέμε. Δεν γυρνάω στην εποχή του χομο σαπιενς απλώς τονίζω ότι κάπου κάπου το παραχεζουμε και προσθέτουμε άγχος για το τίποτα στην κυριολεξία. Οπως πάντα θα ξανά πω ότι κάνει κέφι κ ότι βολεύει την κάθε μια. Οπως είπε και η Βασω κ η νανουλα στην πράξη τα βλέπουμε και αναλογως κινούμαστε. Πήρα αλλαξιερα γιατί μου το είπαν κ γιατί άρεσε στον άντρα μου εγω δεν είχα θέμα παρω δεν παρω. Οπως και αποστειρωτη περιμένω δώρο επειδή το θέλουν οι άνθρωποι που θα το πάρουν. Το ίδιο και θερμαντηρα θέλουν να μου κάνουν δώρο γιατι τους βόλεψε κ εκείνους στο μωρό τους. Και να είναι καλα που με σκέφτονται και θέλουν να μου τα φέρουν δεν το συζητω!!! Απλώς θέλω να πω ότι προσωπικά ζω όμορφα και χωρίς αυτά κ δεν έχω αγχωθεί ούτε μια στιγμή για το αν θα τα είχα. Για όλα αυτά τα πραγματάκια έχω το ίδιο σκεπτικό. Επίσης έχω αλλάξει πολλες παρα πολλες πανες και δεν έτυχε να λερωθεί ούτε καναπές ούτε τκρεββάτι ούτε μας ενόχλησε που δεν ήταν διπλα μας ο κάδος την ώρα που τα κακά ήταν πολλααα και τόσο όμορφα ξέρετε εσείς τα μουσταρδί τα κρεμε . Και επιςης έχω βρεθεί σε παρα πολλες πανες αλλαγής του ξαδερφουλη μου κ ούτε θυμαμαι να είχε θέμα η θειουλα μου που δεν είχε αλλαξιερα. Για αυτο αποφεύγω να ρωτάω τέτοια και να ζητάω γνώμη γιατί στανταρ αυτή η απορία με τοσες διαφορετικες απαντησεις θα καταλήξει τελικα σε ένα τεράστιο ερωτηματικό. 

Με καλυψες!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οχιιι στρωνω κατω απο το μπανιερο μια πετσετα δικια μας κ ισα ισα λιγεςς πιτσιλιες κανουμε!

Και εγω εχω βρεθεί μπροστά σε τέτοιο μπανακι στο σαλόνι δλδ και μια χαρα μπανακι έκανε κ ούτε νερά ούτε τίποτα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οχιιι στρωνω κατω απο το μπανιερο μια πετσετα δικια μας κ ισα ισα λιγεςς πιτσιλιες κανουμε!

χα χα χα εμεις χαμος τιναζει κ τα ποδια οταν βγαινει συνεχεια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Και εγω εχω βρεθεί μπροστά σε τέτοιο μπανακι στο σαλόνι δλδ και μια χαρα μπανακι έκανε κ ούτε νερά ούτε τίποτα 

Ναι οπως βολευει την καθεμια εμενα με βολευει ετσι ειναι διπλα ο καναπες με ολα τα ρουχαλακια κ ξαπλωνουμε κανουμε το μποτε μας και ντυνομαστε μετα!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Με καλυψες!!!!

Χαχααχ ισως μόνο εσένα γιατί σκέφτομαι πως έτσι που τα γράφω θα φανώ στριμαδα αλλα τα λέω οπως μιλάω με τις φιλες μου ειλικρινά. Άλλωστε στηρίζω αφάνταστα το ότι γουστάρει ο κάθε ένας για πάρτη του αυτό να κάνει! Δεν κρίνω αποψεις μην παρεξηγηθώ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

χα χα χα εμεις χαμος τιναζει κ τα ποδια οταν βγαινει συνεχεια. 

Εμας ακομα λιγο τα χερια αλλα να σου πω κ που βρεχουμε λιγο δεν με ενοχλει! Τωρα αργοτερα π θα θελει να καθεται και να παιζει π ηδη θελει αλλα δεν βρεχει ακομα θα την βαλω στο μπανιο μεσα στην μπανιερα μας με το μπανιερο της

Just now, Beboula25 είπε:

Χαχααχ ισως μόνο εσένα γιατί σκέφτομαι πως έτσι που τα γράφω θα φανώ στριμαδα αλλα τα λέω οπως μιλάω με τις φιλες μου ειλικρινά. Άλλωστε στηρίζω αφάνταστα το ότι γουστάρει ο κάθε ένας για πάρτη του αυτό να κάνει! Δεν κρίνω αποψεις μην παρεξηγηθώ 

Οχι λεμε τις αποψεις μας εδω! Κ εχει δικιο σε 1σελιδα με τοοοοοσες νεομανουλες λογικο ειναι να υπαρχουν κ πολλες διαφορετικες αποψεις....εδω με την ξαδερφη μ π μενουμε απεναντι κ εχει ενα κοριτσακι 2χρονων παλι σε πολλες αποψεις ειμαστε διαφορετικες! Οχι εδω!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Χαχααχ ισως μόνο εσένα γιατί σκέφτομαι πως έτσι που τα γράφω θα φανώ στριμαδα αλλα τα λέω οπως μιλάω με τις φιλες μου ειλικρινά. Άλλωστε στηρίζω αφάνταστα το ότι γουστάρει ο κάθε ένας για πάρτη του αυτό να κάνει! Δεν κρίνω αποψεις μην παρεξηγηθώ 

οχι καλε κ εμεις δεν τα λεμε για να παρεξηθει κανεις οπως βολευετε ο καθενας απλα επειδη το ζουμε γεννιουνται κ οι αποριες . γιατι εγω ειδικα εχω λερωσει κ σελτε κ πατωμα κ πλυντηριο κ πατωμα κ με τσισα κ με κακα. γιαυτο κ λεω οτι δεν θελω κρεβατι γιατι αντε να πλενεις δωματιο μετα. το μπανιο ειναι πιο απλο στα ατυχηματα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...