Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, Nicol_ είπε:

Ειναι καλυτερα? Εγω εκανα βλακεία κ πηρα 4 πακετα γιατι ηταν σε προσφορά. Αλλα το νουμερο 1 δεν μυριζε ετσι! 

Σε καταλαβαινω απολυτα!! Αγχος και ανυπομονησία μαζι!Δεν υπάρχει αυτό το συναισθημα ..οταν βαζουν το μωρο πανω σου.. Πολλες φορες το φερνω στο μυαλό μου και ξαναζω τη σκηνη. Τιποτα απο οσα εχω ζησει δεν συγκρίνεται με αυτό που εζησα εκεινη την ωρα! ❤ Ευχομαι με το καλο μπεμπούλα μου! 

Εμεις ειμαστε καλα,τα βραδια μας εχουν βελτιωθεί παρα πολυ. Μεγαλώνουμε και ειμαστε μια χαρα και ο μπεμπούλης κ εγω 

δεν μυριζουν πλαστικο αυτο  απο εφαρμογη μικρες διαφορες ισως λιγο πιο βολικα ηταν τα pampers αλλα μικρες διαφορες οποτε κατεληξα babilino

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Αυτή την μοναδική στιγμή περιμένω να ζήσω..Ειλικρινά δεν ξέρω ποσα βραδυα και ποσες στιγμές την έχω φανταστεί.. Ανεκαθεν εννοω.  Σε ευχαριστώ πολύ!

Τι ωραία μπράβο έτσι να βρίσκετε ρυθμό και να είστε ήρεμοι.❤️

Δεν έμεινε πολυ..και εννοείται θα περιμένουμε τα νεα σας ❤

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Πως είστε;

Όσες μπορείτε να με διαφωτισετε λίγο....Το σπίτι μας μικρό,στο δωμάτιο χωράει μόνο κούνια ή παρκοκρεβατο.Δεν χωράει ούτε αλλαξιερα,ούτε έπιπλο για ρουχαλάκια. Με το καλό με το μωρο,θα βολέψει λέτε το παρκοκρεβατο που έχει πάνω την αλλαξιερα;Και τα ρουχαλάκια στην δική μας ντουλάπα;

Καλημέρα αγαπη.. Θα προτιμούσα την κούνια στο δωμάτιο για αρκετούς λογους. Έχεις την δυνατότητα να βάλεις αλλου ένα πάρκο; Ουτως ή αλλως θα το χρειαστείς κ αυτό μετά.Για την αλλαξιερα εγω δεν είχα θέμα είτε παρω είτε δεν παρω. Είμαι κάπως της παλιάς σχολής που τα αλλάζαμε κ στον καναπε και στο κρεββάτι μια χαρά! Αλλα  και στην κούνια μπορεί να βρεις μια να εφαρμόζει. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Πως είστε;

Όσες μπορείτε να με διαφωτισετε λίγο....Το σπίτι μας μικρό,στο δωμάτιο χωράει μόνο κούνια ή παρκοκρεβατο.Δεν χωράει ούτε αλλαξιερα,ούτε έπιπλο για ρουχαλάκια. Με το καλό με το μωρο,θα βολέψει λέτε το παρκοκρεβατο που έχει πάνω την αλλαξιερα;Και τα ρουχαλάκια στην δική μας ντουλάπα;

καλημερα κοριτσι! αλλαξιερα δεν χρειαζετε βαζεις πανω στο πλυντηριο ενα ειδικο στρωματακι πλαστικο κ το αλλαζεις εκει το μωρο . ειναι πιο βολικο για πολλους λογους οπως πχ σκεψου μια πανα ξεχειλισμενη σκατα κ να εισαι μεσα στο δωματιο...

κουνια βαζεις μεσα στο δωματιο σας κ για τα ρουχα μια μικρη συρταριερα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Πως είστε;

Όσες μπορείτε να με διαφωτισετε λίγο....Το σπίτι μας μικρό,στο δωμάτιο χωράει μόνο κούνια ή παρκοκρεβατο.Δεν χωράει ούτε αλλαξιερα,ούτε έπιπλο για ρουχαλάκια. Με το καλό με το μωρο,θα βολέψει λέτε το παρκοκρεβατο που έχει πάνω την αλλαξιερα;Και τα ρουχαλάκια στην δική μας ντουλάπα;

Εγω στο πλυντηριο στο μπανιο θα βαλω την αλλαξιερα για πρακτικους λογους το ειδα σε μια φιλη κ βολευει πολυ γιατι σκεψου κ για αλλαγμα κ για μπανιο θα εισαι ηδη εκει απο το να το γδυνεις πχ κ να το μεταφερεις μετα στο μπανιο κ μετα το μπανιο θα το ντυνεις κατευθείαν εκει παλι θα δω βεβαια πως θα με βολεψει στη πραξη 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Beboula25 είπε:

Καλημέρα αγαπη.. Θα προτιμούσα την κούνια στο δωμάτιο για αρκετούς λογους. Έχεις την δυνατότητα να βάλεις αλλου ένα πάρκο; Ουτως ή αλλως θα το χρειαστείς κ αυτό μετά.Για την αλλαξιερα εγω δεν είχα θέμα είτε παρω είτε δεν παρω. Είμαι κάπως της παλιάς σχολής που τα αλλάζαμε κ στον καναπε και στο κρεββάτι μια χαρά! Αλλα  και στην κούνια μπορεί να βρεις μια να εφαρμόζει. 

 

Just now, linaa είπε:

καλημερα κοριτσι! αλλαξιερα δεν χρειαζετε βαζεις πανω στο πλυντηριο ενα ειδικο στρωματακι πλαστικο κ το αλλαζεις εκει το μωρο . ειναι πιο βολικο για πολλους λογους οπως πχ σκεψου μια πανα ξεχειλισμενη σκατα κ να εισαι μεσα στο δωματιο...

κουνια βαζεις μεσα στο δωματιο σας κ για τα ρουχα μια μικρη συρταριερα 

 

Just now, Vasoth. είπε:

Εγω στο πλυντηριο στο μπανιο θα βαλω την αλλαξιερα για πρακτικους λογους το ειδα σε μια φιλη κ βολευει πολυ γιατι σκεψου κ για αλλαγμα κ για μπανιο θα εισαι ηδη εκει απο το να το γδυνεις πχ κ να το μεταφερεις μετα στο μπανιο κ μετα το μπανιο θα το ντυνεις κατευθείαν εκει παλι θα δω βεβαια πως θα με βολεψει στη πραξη 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!Ωραιες ιδέες,πολλές εναλλακτικές τελικά!Εγώ δεν έχω θέμα είμαι βολικός και ευπροσαρμοστος άνθρωπος....οι γύρω μου με έχουν ζαλίσει!που θα χωρεσετε,που θα αλλάζεις το παιδί,που εκείνο που το άλλο,πφφφφφφφ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Εγω στο πλυντηριο στο μπανιο θα βαλω την αλλαξιερα για πρακτικους λογους το ειδα σε μια φιλη κ βολευει πολυ γιατι σκεψου κ για αλλαγμα κ για μπανιο θα εισαι ηδη εκει απο το να το γδυνεις πχ κ να το μεταφερεις μετα στο μπανιο κ μετα το μπανιο θα το ντυνεις κατευθείαν εκει παλι θα δω βεβαια πως θα με βολεψει στη πραξη 

Εμεις δεν την καναμε ουτε πριν ουτε ακομα κ τωρα μπανιο στο μπανιο! Βγαζουμε την μπανιερουλα της στο σαλονι και την κανουμε γιαυτο κ φυσικα δεν θα βολευε για κανεναν λογο! Προτειμω κ εγω της παλιας σχολης καναπε,κρεβατι με μια πανουλα απο κατω!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

 

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!Ωραιες ιδέες,πολλές εναλλακτικές τελικά!Εγώ δεν έχω θέμα είμαι βολικός και ευπροσαρμοστος άνθρωπος....οι γύρω μου με έχουν ζαλίσει!που θα χωρεσετε,που θα αλλάζεις το παιδί,που εκείνο που το άλλο,πφφφφφφφ!

μην ανχωνεσε ολοι οι καλοι χωρανε. το μονο ειναι οτι με το μωρο θα μαζευτουν πολλα.πραγματα πραγματικα απο το πουθενα!! σκεψου εγω με κανονικο σπιτι 70 τετραγωνικα κ πλεον εχω αρχισει κ.πεταω τα παλια

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

μην ανχωνεσε ολοι οι καλοι χωρανε. το μονο ειναι οτι με το μωρο θα μαζευτουν πολλα.πραγματα πραγματικα απο το πουθενα!! σκεψου εγω με κανονικο σπιτι 70 τετραγωνικα κ πλεον εχω αρχισει κ.πεταω τα παλια

Ακριβώς αυτής της άποψης είμαι και εγώ ,όλοι οι καλοί χωράνε ,Υγεία και Αγάπη να υπάρχει ,τα βασικότερα και όλα τα άλλα  έπονται!

Αυτό με τα πολλά πράγματα ναι το σκέφτομαι,οπότε λογικά θα χρειαστεί και χώρος αποθήκευσης πραγμάτων του μωρού.Αυτά νοούνται παιχνίδια και καλλωπιστικά;Αν βρω μια εξυπηρετική μικρή ντουλαπιτσα θα βολέψει άραγε και για τα επιπλέον πέραν των ρούχων του μωρού;

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

Ακριβώς αυτής της άποψης είμαι και εγώ ,όλοι οι καλοί χωράνε ,Υγεία και Αγάπη να υπάρχει ,τα βασικότερα και όλα τα άλλα  έπονται!

Αυτό με τα πολλά πράγματα ναι το σκέφτομαι,οπότε λογικά θα χρειαστεί και χώρος αποθήκευσης πραγμάτων του μωρού.Αυτά νοούνται παιχνίδια και καλλωπιστικά;Αν βρω μια εξυπηρετική μικρή ντουλαπιτσα θα βολέψει άραγε και για τα επιπλέον πέραν των ρούχων του μωρού;

βλεποντας κ κανοντας κοριτσι. ναι εχει διαφορα το μωρο πρωτα απο ολα τα παιχνιδια των μωρων ειναι τεραστια χα χα χα . μετα θα θελει να του στρωνεις πατωμα να παιζει να γυρναει απο μπρουμητα ανασκελα κ να κανει τα γιουβαρλακια του. μετα στους 7 μηνες  καρεκλακι του να τρωει . μπανιερα του ειναι τεραστια πιανει  την μιση μπανιερα τη δικια μας. χα χα χα ολοκληρη προικα αυτα τα μωρα καταληψη

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

βλεποντας κ κανοντας κοριτσι. ναι εχει διαφορα το μωρο πρωτα απο ολα τα παιχνιδια των μωρων ειναι τεραστια χα χα χα . μετα θα θελει να του στρωνεις πατωμα να παιζει να γυρναει απο μπρουμητα ανασκελα κ να κανει τα γιουβαρλακια του. μετα στους 7 μηνες  καρεκλακι του να τρωει . μπανιερα του ειναι τεραστια πιανει  την μιση μπανιερα τη δικια μας. χα χα χα ολοκληρη προικα αυτα τα μωρα καταληψη

Χαχαχαχα όλα για πάρτη τους κορίτσι μου! Έτσι λειτουργώ και εγώ πάντως,και μεγαλύτερο σπίτι να είχα δεν θα γεμιζα με μη λειτουργικά πράγματα.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, 4shinediamonds είπε:

 

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!Ωραιες ιδέες,πολλές εναλλακτικές τελικά!Εγώ δεν έχω θέμα είμαι βολικός και ευπροσαρμοστος άνθρωπος....οι γύρω μου με έχουν ζαλίσει!που θα χωρεσετε,που θα αλλάζεις το παιδί,που εκείνο που το άλλο,πφφφφφφφ!

Καλα μην ακους τον καθενα στη πραξη θα δεις πως θα βολευτεις κ τι σου χρειάζεται για να μην παιρνεις κ αχρηστα πράγματα ολα γίνονται με λιγη καλη θεληση

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εμεις δεν την καναμε ουτε πριν ουτε ακομα κ τωρα μπανιο στο μπανιο! Βγαζουμε την μπανιερουλα της στο σαλονι και την κανουμε γιαυτο κ φυσικα δεν θα βολευε για κανεναν λογο! Προτειμω κ εγω της παλιας σχολης καναπε,κρεβατι με μια πανουλα απο κατω!

Εγω στο μπανιο θα την κανω δε παιζει στο σαλονι με τπτ μεγαλυτερο ειναι το μπανιο μας απτο σαλονι χαχα!! Οπου βολευετε ο καθενας μωρε μη τρελαινεστε εγω νομιζω οπου θα ειμαι εκει θα την αλλαζω απλα θα εχω σαν βαση το μπανιο. @ΒαλεντιναΧρηστος βολευει στο σαλονι με τα νερά πως την ξεπλενεις? 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

εχει σωσει κοσμο! διπλα η βρυση διπλα ο καδος εισαι στο μπανιο δεν φοβασε μη λερωσεις 

Εγώ το χω wc κι από πανω στεγνωτηριο οπότε....τρεχωωωωω

Just now, 4shinediamonds είπε:

 

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!Ωραιες ιδέες,πολλές εναλλακτικές τελικά!Εγώ δεν έχω θέμα είμαι βολικός και ευπροσαρμοστος άνθρωπος....οι γύρω μου με έχουν ζαλίσει!που θα χωρεσετε,που θα αλλάζεις το παιδί,που εκείνο που το άλλο,πφφφφφφφ!

Όπου θέλω πες....

Just now, Vasoth. είπε:

Καλα μην ακους τον καθενα στη πραξη θα δεις πως θα βολευτεις κ τι σου χρειάζεται για να μην παιρνεις κ αχρηστα πράγματα ολα γίνονται με λιγη καλη θεληση

Εγω στο μπανιο θα την κανω δε παιζει στο σαλονι με τπτ μεγαλυτερο ειναι το μπανιο μας απτο σαλονι χαχα!! Οπου βολευετε ο καθενας μωρε μη τρελαινεστε εγω νομιζω οπου θα ειμαι εκει θα την αλλαζω απλα θα εχω σαν βαση το μπανιο. @ΒαλεντιναΧρηστος βολευει στο σαλονι με τα νερά πως την ξεπλενεις? 

Εγώ να δεις πλάκα έχω ντουζιέρα κ το μπανιερο το έχουμε σε ψιλή βάση μισό έξω μισό μέσα χεχεχσ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...