Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 1
      • Δύναμη! 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Just now, BettySt είπε:

Να σου ζήσει,  πάντα υγιής και καλοτυχος! Όσο για το θηλασμό με επιμονή και υπομονή θα τα καταφέρεις σίγουρα, μην ανησυχείς! 

Ναι μ τον πηραν σμρ τλκ γτ ειμαι εξαντλημένη...κ δεν εφαγε καθόλου απο μενα..αυριο με το καλο πιο ξεκούραστη κ εγω θα το προπαθησω με υπομονη κ επιμονή!!!!

Just now, Kpp83 είπε:

Α ρε Ρια συγκινήθηκα! Μπράβο τα κατάφερες!!! Να σας ζήσει και να είναι καλότυχος!

Περιμένουμε και τη @vaso_mpempis με αγωνία!

Να σαι καλα αγαπαρα μ..ναι ευτυχως τα καταφέραμε αν και ημουν μη συνεργασιμη...Ευχαριστούμε κ παλι κ ναι κνεγω περιμένω πως και πως νεα της βασουλας μας!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Γεννησαμε κ εμεις  φυσικογικα σήμερα 4 το μεσημέρι τωρα βρηκα την ευκαιρία να σας γραψω εχω το πρίγκιπα μ διπλα μ κοιμαται...3700 το μωρο μου...θηλη δεν  πιανει καθόλου κοριτσια...κοιμαται κλαίει στον ύπνο του...και δεν τρώει μ ειπε η μαια πως εχει ακομη αμνιακο στο στομαχι....4 ωρες καναμε να γεννησουμε ηταν κ ο σύζυγός μαζι..εγω πανικόβλητη δεν συνεργάζομουν τοσο Επισκληριδιο δεν ξςρω τι θα εκανα χωρις αυτο αν κ δεν σταμάτησε τους πονους...Αυτά σας φιλώ !!!

 

 

Να σ ζησει κοπελα μου! Να ειναι γερος κ καλοτυχος! Τελικα η θεωρια απο την πραξη απεχει πολυ ε; τα μαθηματα εννοω με την πραγματικοτητα:lol: οπως κ να χει σημασια εχει οτι γεννησες ενα υγιεστατο κ μπουλουκο αγορακι!!!! Καλη αναρρωση! Καλους θηλασμους!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2019 at 7:58 ΠΜ, Anna17 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Εμείς βιαστικαμε και ήρθαμε στον κόσμο τη Δευτέρα το βράδυ με κ.σ. 2660 ο μπέμπης μου και σήμερα μπήκε θερμοκοιτίδα. Κατάφερε να θηλάσει μόνο από το αριστερό στήθος 2 φορές ελάχιστα. Τα συμπληρώματα τα έκανε με σύριγγες. Μου είπαν ότι σιγά σιγά θα φάει αλλά ακόμη δεν ξέρω αν έχω ερεθισει καθόλου το δεξί μαστό; Βλέπω στο δωμάτιο αλλά μωρά που τρώνε όχι τρομερά αλλά πιο πολύ από το μωρό μου που κοιμάται συνέχεια. Θα φτιάξει την δεύτερη μέρα λέτε; 

 

8 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Γεννησαμε κ εμεις  φυσικογικα σήμερα 4 το μεσημέρι τωρα βρηκα την ευκαιρία να σας γραψω εχω το πρίγκιπα μ διπλα μ κοιμαται...3700 το μωρο μου...θηλη δεν  πιανει καθόλου κοριτσια...κοιμαται κλαίει στον ύπνο του...και δεν τρώει μ ειπε η μαια πως εχει ακομη αμνιακο στο στομαχι....4 ωρες καναμε να γεννησουμε ηταν κ ο σύζυγός μαζι..εγω πανικόβλητη δεν συνεργάζομουν τοσο Επισκληριδιο δεν ξςρω τι θα εκανα χωρις αυτο αν κ δεν σταμάτησε τους πονους...Αυτά σας φιλώ !!!

 

 

Να σας ζήσουν κορίτσια μου!! Γερά και καλότυχα να είναι στη ζωή τους!!

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μα ειστε καλα κοριτσια...ακομη νοσοκομείο βγαίνουμε  Κυριακή....σηνερα ηταν ολη μερα ανυσηχος ολη μερα κλαμα...χθες τον αφησα στις μαιες γιατι δεν ημουν σε θέση να θηλάσω ημουν αυπνη 2 μερες τ εδωσαν ξενο.. κ σήμερα ξεκίνησαμε με πολυ πισμα και προσπάθεια γκρίνια θηλασμο....καλα τα παμε αλλα το εντερακι του κατι δεν μ αρεσει...ολο κλαίει χωρις την αγκαλιά μου...τωρα εχει κανενα τρίωρο π τον ταισα κοιμηθηκε στην αγκαλια μου κντωρα τον εβαλα στο κρεβατι μου..κοιμαται το πουλάκι μου...πολυ εξαντλημένη κοριτσια ανυπομονω να παω σπιτι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kpp83 είπε:

Μια χαρά τα πάτε! 3ωρο ύπνο στην αρχή?? Είσαι τυχερή!!! Το γάλα σου  κατέβηκε;

Ακόμα κοιμάται το πουλάκι μου δεν τον περίμενα μαλλον βασανίστηκε ολη μερα με τα κλαματα κ τωρα ξεκουράζεται....μαλλον αε λιγο θα ξυπνήσει βαζει χερια στο στομα...ναι σήμερα το πεδεψα πολυ κατέβηκε ολη μερα μ αυτο ασχολήθηκα..χθες του εδωσα ξένο κ νιώθω τύψεις...πρωτη μερα γεννας κ πηρε ξενο το πουκαλι μου...γι αυτό προσπαθω πολυ ν επανόρθωσω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Ακόμα κοιμάται το πουλάκι μου δεν τον περίμενα μαλλον βασανίστηκε ολη μερα με τα κλαματα κ τωρα ξεκουράζεται....μαλλον αε λιγο θα ξυπνήσει βαζει χερια στο στομα...ναι σήμερα το πεδεψα πολυ κατέβηκε ολη μερα μ αυτο ασχολήθηκα..χθες του εδωσα ξένο κ νιώθω τύψεις...πρωτη μερα γεννας κ πηρε ξενο το πουκαλι μου...γι αυτό προσπαθω πολυ ν επανόρθωσω...

Να σου ζησει ο πριγκηπας!!!!Να τον χαιερεστε!Να ειναι παντα υγιεις και καλοτυχος!!!Θα τα καταφερεις με τον θηλασμο αλλα και αν δεν τα καταφερεις,δεν πειραζει.Πανω απο ολα να εισαι καλα συ κι εκεινος εχει σημασια.Μη νιωθεις τυψεις.Σιγουρα κανεις το καλυτερο για εκεινον!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Να σου ζησει ο πριγκηπας!!!!Να τον χαιερεστε!Να ειναι παντα υγιεις και καλοτυχος!!!Θα τα καταφερεις με τον θηλασμο αλλα και αν δεν τα καταφερεις,δεν πειραζει.Πανω απο ολα να εισαι καλα συ κι εκεινος εχει σημασια.Μη νιωθεις τυψεις.Σιγουρα κανεις το καλυτερο για εκεινον!

Να σου ζήσει γλυκούλα μου ο μπεμπακο σου να είναι γερός δυνατός και τυχερός σε όλη του την ζωή... Μην ανησυχείς για το ν θηλασμό όλα θα γίνουν. Αν γέννησες με καισαρική θέλει λίγο χρόνο να έρθει η ποσότητα που απαιτείται.. Πάρε θήλαστρο να βοηθηθεί στην αρχή.. Καλή επιστροφή στο σπίτι.. Καλό κουράγιο... Τώρα ξεκινάει η πιο όμορφη εμπειρία 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Να σου ζησει ο πριγκηπας!!!!Να τον χαιερεστε!Να ειναι παντα υγιεις και καλοτυχος!!!Θα τα καταφερεις με τον θηλασμο αλλα και αν δεν τα καταφερεις,δεν πειραζει.Πανω απο ολα να εισαι καλα συ κι εκεινος εχει σημασια.Μη νιωθεις τυψεις.Σιγουρα κανεις το καλυτερο για εκεινον!

Χιλια ευχαριστω κοριτσι μ...Πιο καλα απ οσο περιμενα σμρ γνωρίστηκα με τον μπεμπη για τα καλα τλκ τα κατάφερα τον αλλαξα τον θηλασα ξανα κοιμήθηκε νιωθω πιλυ καλα τωρα απλα θελω υπνο φοβαμαι να τον αφήνω να κοιμαται κ να κοιμαμαι κ εγω...θηλαστρο θελω να παρω ωστε να ξεκουραζομαι κ εγω μερικες φορες να βοηθα κ ο σύζυγός...

Just now, Dimitr@17 είπε:

Να σου ζήσει γλυκούλα μου ο μπεμπακο σου να είναι γερός δυνατός και τυχερός σε όλη του την ζωή... Μην ανησυχείς για το ν θηλασμό όλα θα γίνουν. Αν γέννησες με καισαρική θέλει λίγο χρόνο να έρθει η ποσότητα που απαιτείται.. Πάρε θήλαστρο να βοηθηθεί στην αρχή.. Καλή επιστροφή στο σπίτι.. Καλό κουράγιο... Τώρα ξεκινάει η πιο όμορφη εμπειρία 

Να σαι καλα αγαπη !!!φυσιλογικα γέννησαμε θελω μα πιστεύω πως χορταίνει ακόμη δεμ εχω καταλάβει ποσο τρωει αλλα οσο κανει κακακια κοιμάται νομίζω τα παει καλα ο ηρωας μου!!οσο μ εβγαλε ρην ψυχη σήμερα τοσο τον λατρευω τωρα χαχα!! Μακάρι να συνεχισουν τα πράγματα κ στο σπιτι ετσι ο θεος βοηθος!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Χιλια ευχαριστω κοριτσι μ...Πιο καλα απ οσο περιμενα σμρ γνωρίστηκα με τον μπεμπη για τα καλα τλκ τα κατάφερα τον αλλαξα τον θηλασα ξανα κοιμήθηκε νιωθω πιλυ καλα τωρα απλα θελω υπνο φοβαμαι να τον αφήνω να κοιμαται κ να κοιμαμαι κ εγω...θηλαστρο θελω να παρω ωστε να ξεκουραζομαι κ εγω μερικες φορες να βοηθα κ ο σύζυγός...

Να σαι καλα αγαπη !!!φυσιλογικα γέννησαμε θελω μα πιστεύω πως χορταίνει ακόμη δεμ εχω καταλάβει ποσο τρωει αλλα οσο κανει κακακια κοιμάται νομίζω τα παει καλα ο ηρωας μου!!οσο μ εβγαλε ρην ψυχη σήμερα τοσο τον λατρευω τωρα χαχα!! Μακάρι να συνεχισουν τα πράγματα κ στο σπιτι ετσι ο θεος βοηθος!!!

Εγώ πάντως έκανα 5 μερες να κοιμηθώ.. Όχι ότι τώρα κοιμάται πολύ.. Έχω την μπέμπα αγκαλίτσα τώρα κ μιατρωει μια κοιμάται.. Θήλαστρο παρε της cangaroo είναι τέλειο κ φτηνό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Καλέ ο δικός μου έχασε 400γρ στο μαιευτήριο τα οποία πήρε πίσω με πολύ ζόρι σε 20 μέρες. Ε τώρα κάνει ράλι ανάπτυξης! Σε 10 μέρες έβαλε 600!!! 

Εμένα έχασε 200 στο μαιευτήριο κ τα πήρε σε 6 μέρες πίσω.. Γενικά παίρνει 200 κάθε βδομάδα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου.. Έχω εδώ δίπλα το μωράκι μου. Είμαστε καλά και είναι πανέμορφος.  Είχα πολύ κακη γεννα. Ο μικρός αποφάσισε να έρθει μόνος του. Ενώ είχα ραντεβού στις 7:30 Τελικά 1:30 σπάσανε τα νερά μου. Μετα απο 13 ώρες έφτασα διαστολή  9 είχε φύγει η επίδραση της επισκληριδιου  και ο μικρός κόλλησε εκεί και δεν έβγαινε.. πέρασα όλους τους πόνους και σχεδόν σε ημιλιποθημη κατάσταση μπήκα για καισαρική όπου είδαν ότι δεν θα έβγαινε είχε σκαλώσει το κεφαλάκι του κάπως στραβα. Μόλις γέννησα έκανα 39,5 πυρετό και ήμουν 4 ώρες στην ανάνηψη. Μόλις τον είδα τέλειωσαν όλα.. ..θα τα ξαναπερνουσα όλα 1000 φορές! 

3730gr

Από τότε τα πάμε τέλεια..  έχουμε και Καλό θηλασμού και είναι ένα ήσυχο μωρό και χαρούμενος όπως κι Εμείς!

Αύριο πάμε σπιτι

@Ria@90 να σου ζήσει!! !!!

Πάντα καλοτυχος υγιής και χαρούμενος :x

  • Μου αρέσει 11

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...