Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kpp83 είπε:

@vaso_mpempis Να σας ζήσει βρε συνάδελφε!! Είχα κατατρομάξει με τη σιγή ασυρμάτου... Μπράβο σου για όλα!!!! Γερός κ τυχερός!!

Πωπω γέννησες κ εσύ... Να σου ζήσει να είναι γερό κ δυνατό το μωράκι σου. Έτσι είναι όσο κ να σε παιδεύει μόλις το βλέπεις το παιδάκι σου τα ξεχνάς όλα... Καλή ανάρρωση.. Δεν είναι του ή καισαρική σε 2 μέρες θα περπατάς κανονικά.. Όσο πιο γρήγορα σηκωθείς ν περπατήσεις τόσο το καλύτερο.. Επίσης ο θηλασμός βοηθάει τη μαμά να γίνει πιο γρήγορα καλά γτ προκαλεί συσπασεις στην μήτρα... Άσχετο εγώ γεννησα με καισαρική κ η κοιλια μου μετά ήταν ακόμα τούρλα λες κ δεν είχα γεννησει κ εσένα έτσι είναι;; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια μου.. Έχω εδώ δίπλα το μωράκι μου. Είμαστε καλά και είναι πανέμορφος.  Είχα πολύ κακη γεννα. Ο μικρός αποφάσισε να έρθει μόνος του. Ενώ είχα ραντεβού στις 7:30 Τελικά 1:30 σπάσανε τα νερά μου. Μετα απο 13 ώρες έφτασα διαστολή  9 είχε φύγει η επίδραση της επισκληριδιου  και ο μικρός κόλλησε εκεί και δεν έβγαινε.. πέρασα όλους τους πόνους και σχεδόν σε ημιλιποθημη κατάσταση μπήκα για καισαρική όπου είδαν ότι δεν θα έβγαινε είχε σκαλώσει το κεφαλάκι του κάπως στραβα. Μόλις γέννησα έκανα 39,5 πυρετό και ήμουν 4 ώρες στην ανάνηψη. Μόλις τον είδα τέλειωσαν όλα.. ..θα τα ξαναπερνουσα όλα 1000 φορές! 

3730gr

Από τότε τα πάμε τέλεια..  έχουμε και Καλό θηλασμού και είναι ένα ήσυχο μωρό και χαρούμενος όπως κι Εμείς!

Αύριο πάμε σπιτι

@Ria@90 να σου ζήσει!! !!!

Πάντα καλοτυχος υγιής και χαρούμενος :x

Κορίτσι μου να σου ζήσει και σιδερένιοι και οι 2. Κρίμα που ήταν τόσο άσχημη η εμπειρία της γεννας αλλά πραγματικά τα αξιζουν όλα. Να τον χαίρεστε και να τον καμαρωνετε :x

On 15/6/2019 at 4:35 ΠΜ, Ria@90 είπε:

Ακόμα κοιμάται το πουλάκι μου δεν τον περίμενα μαλλον βασανίστηκε ολη μερα με τα κλαματα κ τωρα ξεκουράζεται....μαλλον αε λιγο θα ξυπνήσει βαζει χερια στο στομα...ναι σήμερα το πεδεψα πολυ κατέβηκε ολη μερα μ αυτο ασχολήθηκα..χθες του εδωσα ξένο κ νιώθω τύψεις...πρωτη μερα γεννας κ πηρε ξενο το πουκαλι μου...γι αυτό προσπαθω πολυ ν επανόρθωσω...

Ρια μου και εμένα πήρε ξένο λόγω θερμοκοιτίδας και λογω ίκτερου μου είπαν να πάρω και στο σπίτι. 6 μπουκάλια έφτιαξα τα πετάξαμε όλα. Το έφτυνε. Προτιμά το δικό μου. Μην νιώθεις τύψεις σε παρακαλώ. Δεν το θυμούνται καν ότι ήπιαν από το μπουκάλι. Να σου ζήσει και να τον χαίρεσαι. Θα βρεις το ρυθμό σου. Και εμένα κλαίει συχνά. Γιατί είναι μωράκι και μόλις τον ακουμπάω κάτω κλαιει με ψάχνει. Είναι νωρίς ακόμη. Στο σπίτι θα είστε πιο καλά. Κουρασμένη αλλά πιο καλά. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ παρα πολυ!! Έχω αναρρώσει σηκώθηκα γρήγορα εχω και το μωρό από την πρώτη στιγμή μαζί μου και με βοήθησε κι αυτός πολύ. Απλά δεν κλεινω μάτι.. Κάτι μισάωρα Μέχρι να βρούμε ρυθμό στο φαί. 

@Dimitr@17 εμένα έπεσε αμέσως η κοιλιά 

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ παρα πολυ!! Έχω αναρρώσει σηκώθηκα γρήγορα εχω και το μωρό από την πρώτη στιγμή μαζί μου και με βοήθησε κι αυτός πολύ. Απλά δεν κλεινω μάτι.. Κάτι μισάωρα Μέχρι να βρούμε ρυθμό στο φαί. 

@Dimitr@17 εμένα έπεσε αμέσως η κοιλιά 

Τέλεια.. Καλά από ύπνο μην περιμένεις πολλά για αρχή.. Εγώ γεννησα κ χαράματα κιόλας κ έκανα 5 μέρες Ν κοιμηθώ.. Ήπιε γάλατα κι ο μπεμπακος; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimitr@17 είπε:

Τέλεια.. Καλά από ύπνο μην περιμένεις πολλά για αρχή.. Εγώ γεννησα κ χαράματα κιόλας κ έκανα 5 μέρες Ν κοιμηθώ.. Ήπιε γάλατα κι ο μπεμπακος; 

Όχι μόνο θηλάζουμε από την αρχή. Πάει ο ύπνος!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Κορίτσι μου να σου ζήσει και σιδερένιοι και οι 2. Κρίμα που ήταν τόσο άσχημη η εμπειρία της γεννας αλλά πραγματικά τα αξιζουν όλα. Να τον χαίρεστε και να τον καμαρωνετε :x

Ρια μου και εμένα πήρε ξένο λόγω θερμοκοιτίδας και λογω ίκτερου μου είπαν να πάρω και στο σπίτι. 6 μπουκάλια έφτιαξα τα πετάξαμε όλα. Το έφτυνε. Προτιμά το δικό μου. Μην νιώθεις τύψεις σε παρακαλώ. Δεν το θυμούνται καν ότι ήπιαν από το μπουκάλι. Να σου ζήσει και να τον χαίρεσαι. Θα βρεις το ρυθμό σου. Και εμένα κλαίει συχνά. Γιατί είναι μωράκι και μόλις τον ακουμπάω κάτω κλαιει με ψάχνει. Είναι νωρίς ακόμη. Στο σπίτι θα είστε πιο καλά. Κουρασμένη αλλά πιο καλά. 

Εντάξει εχεις δικιο λιγο η ψυχολογια λιγο οι αϋπνίες με επηρέασε λιγο παραπανω...θηλαζω κανονικά πλεον....απλα  δεν ειμαι σιγουρη κατα ποσο χορταινει...αν δεν χόρταινε φαντάζομαι δεν θα κοιμόταν κιόλας ε???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Εντάξει εχεις δικιο λιγο η ψυχολογια λιγο οι αϋπνίες με επηρέασε λιγο παραπανω...θηλαζω κανονικά πλεον....απλα  δεν ειμαι σιγουρη κατα ποσο χορταινει...αν δεν χόρταινε φαντάζομαι δεν θα κοιμόταν κιόλας ε???

Θα το καταλαβαίνεις από το ζύγισμα. Αλλά δεν θα τον ζυγίζεις κάθε μέρα γιατί μπορεί να μπερδευτείτε. Κάθε 3 μέρες το λιγότερο. Δεν είναι πρόωρος ο δικός σου. Και φυσικά από τις πάνες. Λερωμενες πάνες όλα πάνε καλά. Έτσι μας είπε ο παιδίατρος που ήρθε το πρωί και τον είδε. Εμένα δεν μου κοιμάται στο λίκνο. Με το που τον αφήνω χαλάει τον κόσμο. Και με τις πάνες τρελό κλάμα. Ενώ γενικά είναι ήρεμος. 

Τα μωρα σας κοιμόταν εύκολα στο κρεβάτι τους στην αρχή; 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια μου.. Έχω εδώ δίπλα το μωράκι μου. Είμαστε καλά και είναι πανέμορφος.  Είχα πολύ κακη γεννα. Ο μικρός αποφάσισε να έρθει μόνος του. Ενώ είχα ραντεβού στις 7:30 Τελικά 1:30 σπάσανε τα νερά μου. Μετα απο 13 ώρες έφτασα διαστολή  9 είχε φύγει η επίδραση της επισκληριδιου  και ο μικρός κόλλησε εκεί και δεν έβγαινε.. πέρασα όλους τους πόνους και σχεδόν σε ημιλιποθημη κατάσταση μπήκα για καισαρική όπου είδαν ότι δεν θα έβγαινε είχε σκαλώσει το κεφαλάκι του κάπως στραβα. Μόλις γέννησα έκανα 39,5 πυρετό και ήμουν 4 ώρες στην ανάνηψη. Μόλις τον είδα τέλειωσαν όλα.. ..θα τα ξαναπερνουσα όλα 1000 φορές! 

3730gr

Από τότε τα πάμε τέλεια..  έχουμε και Καλό θηλασμού και είναι ένα ήσυχο μωρό και χαρούμενος όπως κι Εμείς!

Αύριο πάμε σπιτι

@Ria@90 να σου ζήσει!! !!!

Πάντα καλοτυχος υγιής και χαρούμενος :x

Να σου ζήσει κορίτσι μου. Γέρος να είναι!!!

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σας ζησουν κοριτσια!!Τωρα ξεκιναει η πραγματικη ευτυχια!!

@Ria@90 Μην ανησυχεις σιγουρα χορταινει.Αυτο που κοιτανε στο μιευτριο ςινα οι πανες.Αν βρεχει τις πανιτσες του εινα πολυ καλα.Κακακια ειναι στο μωρο.Ο δικος μου 1 φορα την ημερα εκανε ενω ξερω αλλα μωρακια που εκαναν σχεδον σε καθε γευμα.Μην αρχισεις τα ζυγισματα γιατι θα τρελαθεις.Αλλωστε συντομα θα το δει ο παιδατρος σου και θα το παρακολουθει στενα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ παρα πολυ!! Έχω αναρρώσει σηκώθηκα γρήγορα εχω και το μωρό από την πρώτη στιγμή μαζί μου και με βοήθησε κι αυτός πολύ. Απλά δεν κλεινω μάτι.. Κάτι μισάωρα Μέχρι να βρούμε ρυθμό στο φαί. 

 

Να σας ζησει κοπελα μ ο μπεμπακος γερος κ καλοτυχος να ειναι! Καλη σ αναρρωση καλους θηλασμους!

Καλημερα στα κοριτσια!!!

1 hour ago, Anna17 είπε:

 

Τα μωρα σας κοιμόταν εύκολα στο κρεβάτι τους στην αρχή; 

Για να κοιμηθει πιο ευκολα μπορεις μεσα στην κουνια να κανεις 'φωλιτσα' γενικα τα βρεφακια αισθανονται πιο καλα οταν εχουν λιγο χωρο γτ ετσι αισθανονται οτι ειναι μεσα στην κοιλιτσα ακομα! Εγω της ειχα φτιαξει φωλιτσα με εναν μεγαλο αρκουδο π μας ειχαν φερει δωρο κ ετσι ειχε λιγο χωρο κ κοιμοταν καλα τωρα της το εβγαλα γτ εκτος οτι οταν ξυπναει τον σηκωνει κ τον κανει διαφορα την ζεσταινει κιολας χα χα χα!!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κορίτσια μου.. Έχω εδώ δίπλα το μωράκι μου. Είμαστε καλά και είναι πανέμορφος.  Είχα πολύ κακη γεννα. Ο μικρός αποφάσισε να έρθει μόνος του. Ενώ είχα ραντεβού στις 7:30 Τελικά 1:30 σπάσανε τα νερά μου. Μετα απο 13 ώρες έφτασα διαστολή  9 είχε φύγει η επίδραση της επισκληριδιου  και ο μικρός κόλλησε εκεί και δεν έβγαινε.. πέρασα όλους τους πόνους και σχεδόν σε ημιλιποθημη κατάσταση μπήκα για καισαρική όπου είδαν ότι δεν θα έβγαινε είχε σκαλώσει το κεφαλάκι του κάπως στραβα. Μόλις γέννησα έκανα 39,5 πυρετό και ήμουν 4 ώρες στην ανάνηψη. Μόλις τον είδα τέλειωσαν όλα.. ..θα τα ξαναπερνουσα όλα 1000 φορές! 

3730gr

Από τότε τα πάμε τέλεια..  έχουμε και Καλό θηλασμού και είναι ένα ήσυχο μωρό και χαρούμενος όπως κι Εμείς!

Αύριο πάμε σπιτι

@Ria@90 να σου ζήσει!! !!!

Πάντα καλοτυχος υγιής και χαρούμενος :x

Κοριτσακι μου να σου ζησει το πριγκηπακι σου!!να στε γεροι δυνατοι να τον δειτε οπως επιθυμειτε!!καλη αναρωση καλους θηλασμους κ αγκαλιτσες..!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ρια μου να σου ζησει κ σενα να δεις τον γιοκα σου οπως επιθυμεις να χαιρεστε την οικογενεια σας υγεια αγαπη ευτυχια σας ευχομαι ολοψυχα!!!

Πω κοριτσια νομιζω πως εγω ειμαι μια απτις επομενες που γενναει τον αλλο μηνα!!ποτε περασε ο καιρος!αν εξαιρεσω λιγο τα ποδια μου που πονανε οταν ξυπναω κ περπαταω ενα ελαφρυ πριξιμο κ κατι ραγαδες που εμφανιστηκαν ειμαι μια χαρα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Να σας ζησει κοπελα μ ο μπεμπακος γερος κ καλοτυχος να ειναι! Καλη σ αναρρωση καλους θηλασμους!

Καλημερα στα κοριτσια!!!

Για να κοιμηθει πιο ευκολα μπορεις μεσα στην κουνια να κανεις 'φωλιτσα' γενικα τα βρεφακια αισθανονται πιο καλα οταν εχουν λιγο χωρο γτ ετσι αισθανονται οτι ειναι μεσα στην κοιλιτσα ακομα! Εγω της ειχα φτιαξει φωλιτσα με εναν μεγαλο αρκουδο π μας ειχαν φερει δωρο κ ετσι ειχε λιγο χωρο κ κοιμοταν καλα τωρα της το εβγαλα γτ εκτος οτι οταν ξυπναει τον σηκωνει κ τον κανει διαφορα την ζεσταινει κιολας χα χα χα!!!

Ο παιδίατρος είπε να μην βάλω τίποτα και η αλήθεια είναι ότι εγώ σκέφτομαι να πάρω μια φωλιά από το εμπόριο μπας και ηρεμήσει γιατί κορίτσια μου σήμερα για να κοιμηθεί μια ώρα τον ξάπλωσα στο κρεβάτι μας. Αλλά αυτό δεν κάνει απ όσο ξέρω. Αλλά ούτε και με τη φωλιά θα είμαι σίγουρη ότι θα κοιμηθεί. Το είχε και καμιά άλλη αυτό το πρόβλημα; 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...