Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Lila ki είπε:

      Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνο στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      On 4/5/2024 at 3:47 ΜΜ, Angot είπε:

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

Βοηθήστε με κορίτσια.


Recommended Posts

Ναι κοριτσακι μου βγες και στην Τατιανα.τα παντα για το μωρο σου.μην ντρεπεσαι. Πολυς κοσμος βοηθαει σε τετοια θεματα αν το μαθει.Δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις.Τα καλυτερα ευχομαι για το αγγελουδι σου


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 575
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όντως το θέμα με την δημοσιότητα είναι πολύ προσωπικό, άλλοι το κάνουν ως έσχατη λύση άλλοι όχι. Εγώ το πρότεινα γιατι βλέπω πως το φόρουμ απαντάμε λίγο πολύ τα ίδια άτομα αλλά όντως μπορεί κάποιος να το βλέπει κ ας μην έχει δραστηριότητα. Ότι πιστεύεις ότι είναι καλύτερο για σένα κ το μωράκι σου να κάνεις, πολλοί από μας θα στηρίξουμε είτε εδώ είτε οπουδήποτε αλλού

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

αχ κορίτσια από που να το πιάσω δεν ξέρω .....Μου είπαν από Αλεξανδρούπολη ότι αν φύγει το μωρό σε κλινική μετά δεν τον δέχονται πίσω ...γιατί αυτό σημαίνει πως υπογράφω και παίρνω το μωρό...έχω ζαλιστεί έχω σκάσει έχει κολλήσει το μυαλό μου ολόκληρο.... Δεν ξέρω τι θα κανω με τις Κολοκλινικες και τα κολοδημοσια νοσοκομείο και με όλα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί μου κάνουν διακομιδή στην Λάρισα σε δημόσιο και μετά το δέχονται πίσω το μωρό...

Αν επιλέξω Αθήνα σε κλινική στον Σταύρακα δεν τον δέχονται πίσω μετά το χειρουργείο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , 2angels είπε:

Τι ακριβώς εννοούν; Αυτό στο είπε γιατρός; Υποτίθεται ότι γίνεται διακομιδή μόνο για το χειρουργείο.... Θα τρελαθούμε εντελώς;

εγώ κατάλαβα ότι αν φύγει το μωρο για κλινικη μετά δε το δέχονται πίσω.  αν όμως πάει σε δημόσιο δε θα χει θέμα.


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Angelmummy είπε:

αχ κορίτσια από που να το πιάσω δεν ξέρω .....Μου είπαν από Αλεξανδρούπολη ότι αν φύγει το μωρό σε κλινική μετά δεν τον δέχονται πίσω ...γιατί αυτό σημαίνει πως υπογράφω και παίρνω το μωρό...έχω ζαλιστεί έχω σκάσει έχει κολλήσει το μυαλό μου ολόκληρο.... Δεν ξέρω τι θα κανω με τις Κολοκλινικες και τα κολοδημοσια νοσοκομείο και με όλα...

Παρε μια βαθιά ανάσα. Υπάρχει κάποιος γιατρός που εμπιστεύεσαι να σε καθοδηγήσει για να πάρεις την τελική απόφαση? Καταλαβαινω ότι όλες εδώ προσπαθούμε να βοηθήσουμε όπως μπορεί η καθεμία αλλά μην επηρεάζεσαι. Δεν είμαστε γιατροί και δεν ξέρουμε να εκτιμήσουμε ούτε την υγεία του παιδιού, ούτε να συγκρίνουμε με παρόμοιες περιπτώσεις. Δεν θέλω να υποβαθμίσω σε καμία περίπτωση τη διάθεση και θέληση όλων μας εδώ να σε βοηθήσουμε. Βαλτα κάτω όλα και με ψυχραιμία και καθαρό μυαλό προσπαθησε να πάρεις την καλύτερη δυνατή απόφαση για το παιδί. Ειλικρινα εύχομαι να σας πάνε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Angelmummy είπε:

Αυτοί μου κάνουν διακομιδή στην Λάρισα σε δημόσιο και μετά το δέχονται πίσω το μωρό...

Αν επιλέξω Αθήνα σε κλινική στον Σταύρακα δεν τον δέχονται πίσω μετά το χειρουργείο...

Εννοείται ότι θα βοηθήσουμε όσες μπορούμε με ότι μπορούμε.... Αλλά αύριο πρωί πρωί πήγαινε βρες ακόμα κ τον διευθυντή του νοσοκομείου η όποιον πιο υψηλά υσταμενο μπορείς , εξήγησε τη κατάσταση μήπως κάνουν κάποια εξαίρεση. Παρακάλεσε τους με κάθε αξιοπρέπεια...κάποιος θα έχει παιδιά...κάποιος θα καταλάβει κ κάτι θα κάνει!   Αλλιως συμφωνώ για τη δημοσιότητα ....εμείς είμαστε εδώ κ το ξέρεις! 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Angelmummy είπε:

Αυτοί μου κάνουν διακομιδή στην Λάρισα σε δημόσιο και μετά το δέχονται πίσω το μωρό...

Αν επιλέξω Αθήνα σε κλινική στον Σταύρακα δεν τον δέχονται πίσω μετά το χειρουργείο...

Βρε κοριτσακι κατι δεν μου κολλαει.... Σε στελνουν στο δημοσιο σε εναν γιατρο που δεν εχει εξειδίκευση στην συγκεκριμένη παθηση κ αν εσυ το πας σε εξειδικευμένο γιατρό σε ιδιωτικο δεν τον δεχονται πισω?  Δηλ τι θα το κανεις το μωρο???  Θα το φας?  Κ ποιο νοσοκομείο θα δεχτει προωρακι που ηδη εχει νοσηλευτεί 3 μηνες σε αλλο νοσοκομειο? Αφου δεν εχουν τα προσοντα να τον χειρουργισουν το λιγότερο που πρεπει να κανουν ειναι να τον δεχτουν πισω να συνεχισει την νοσηλια του.  Για ξαναμιλα με τον διευθυντή του νοσοκομείου μήπως υπαρχει καποιο παραθυρο να κανεις την δουλειά σου. 

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι δεν καταλαβαίνω την ιδιαιτεροτητα της επεμβασης ωστε να μην την κανει κανενας στην ελλαδα εκτος απο ενα γιατρο ! το συγκεκριμένο πρόβλημα ειναι σύνηθες στα πρόωρα !!που αποσκοπούν ?? Η νάρκωση ειναι το πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 41 λεπτά , YOTOU είπε:

Βρε κοριτσακι κατι δεν μου κολλαει.... Σε στελνουν στο δημοσιο σε εναν γιατρο που δεν εχει εξειδίκευση στην συγκεκριμένη παθηση κ αν εσυ το πας σε εξειδικευμένο γιατρό σε ιδιωτικο δεν τον δεχονται πισω?  Δηλ τι θα το κανεις το μωρο???  Θα το φας?  Κ ποιο νοσοκομείο θα δεχτει προωρακι που ηδη εχει νοσηλευτεί 3 μηνες σε αλλο νοσοκομειο? Αφου δεν εχουν τα προσοντα να τον χειρουργισουν το λιγότερο που πρεπει να κανουν ειναι να τον δεχτουν πισω να συνεχισει την νοσηλια του.  Για ξαναμιλα με τον διευθυντή του νοσοκομείου μήπως υπαρχει καποιο παραθυρο να κανεις την δουλειά σου. 

 

1 hour ago, Angelmummy είπε:

Αυτοί μου κάνουν διακομιδή στην Λάρισα σε δημόσιο και μετά το δέχονται πίσω το μωρό...

Αν επιλέξω Αθήνα σε κλινική στον Σταύρακα δεν τον δέχονται πίσω μετά το χειρουργείο...

Τσέκαρε σε ποιο δημοσιο χειρουργει ο σταυρακας?  Αν σε δεχτουν εκεί,  ξαναγυρνας εδω που εισαι τωρα? 

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον Σταύρακα..Δυστυχώς δεν χειρουργει σε δημόσιο...Το μωρό έχει κάνει αποκόλληση αμφιβληστροειδούς και μου είπαν ότι έχει τυφλωθεί το δεξί ματι όχι εντελώς ακόμα αλλά για εκεί πάει και όσο περνάνε οι μέρες είναι επικίνδυνο και κρίσιμο!  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Angelmummy είπε:

Μίλησα με τον Σταύρακα..Δυστυχώς δεν χειρουργει σε δημόσιο...Το μωρό έχει κάνει αποκόλληση αμφιβληστροειδούς και μου είπαν ότι έχει τυφλωθεί το δεξί ματι όχι εντελώς ακόμα αλλά για εκεί πάει και όσο περνάνε οι μέρες είναι επικίνδυνο και κρίσιμο!  

Βρε κοριτσι μου, εμεις να σε βοηθησουμε εννοειται οπως μπορει η καθεμια, αλλα πες οτι πηγαινει στο Ιασω. Μετα??? Θα πρεπει να παραμεινει στο Ιασω? Το δεχονται μετα καπου αλλου? Στην θεσσαλονικη? Η καπου για να συνεχισει την νοσηλεια του? 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο που σου συμβαινει ειναι απο τα αγραφα δεν μπορω να το χωνεψω με τιποτα!!! Δλδ τι δεν δεχονται????? Ενα βρεφος προωρο που παλευει 3ολοκληρους μηνες.ειλικρινα δεν υπαρχει..δεν εχω λογια..που ζουμε ρε παιδια;;κοριτσι μου τι να σου πω προσπαθησε να κανεις οτι μπορεις παρε κουραγιο κ δυναμη απο το παιδι σου.

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι λιγο παράλογο αυτο που λενε, οτι αν παει σε ιδιωτικο δεν το δεχονται πισω...αλλα πως ενα χειρουργημενο προωρακι θα επιστρεψει αλλα 800 χλμ πισω...μηπως πρεπει να ρωτησεις αν θα το δεχθουν μετα την επεμβαση σε δημοσιο παιδιατρικο της Αθηνας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...