Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Βοηθήστε με κορίτσια.


Recommended Posts

Όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου....να το δεις! Είναι πολύ δυνατό το αγόρι μας! Ότι κ να χρειαστεί περαιτέρω έχει εσένα! Τη μανούλα του τη γλυκιά που περιμένει να τον πάρεις στη τεράστια αγκαλιά σου!!! Τίποτα άλλο δεν θα συμβεί από δω κ πέρα γιατί ο θεουλης τον αγαπάει πολύ τον άγγελο σου. Άντε να περάσει κ αυτό και να πάτε σπιτάκι σας .... :razz:

πρίν από 28 λεπτά , Konsta15 είπε:

Εγώ μια μέρα αυτο το παιδι θέλω να το γνωρίσω! 

Νομίζω ότι οι περισσότερες συμμεριζόμαστε την επιθυμία σου.... 

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 575
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, YOTOU είπε:

Αντε μπράβο βρε κοριτσι μου,  ολα καλα πανε!  Τοσο ευχαριστα νεα για την μαγνητικη! Ας κανει φυσικοθεραπειες,εργοθεραπιες κ λογοθεραπειες κ τι εγινε?  Ας κανει οτι χρειάζεται για να συμβαδίζει με τα συνομιλικα παιδάκια . Ολα τα προωρα τα κανουν αυτα!  Πριν λιγο καιρο δεν ξέραμε αν θα εχει φυσιολογικη ζωη, τωρα με αυτα τα νεα πεταμε!  Κ τα ματακια του μια χαρα θα πανε!  Διαχυτο οξυγόνο έχετε η cpap? 

Παντως απο αυτα που μας λες σε κάνα μηνα σας βλεπω σπιτακι σας!  15 μερες για τα ματάκια κ αλλες 15 να μαθει το μπιμπερό κ να βγει απο το οξυγονο.  Εξαιρετικα τα νεα σας!  Σας φιλω!!!! 

Στο διάχυτο είμαστε....του δοκίμασαν μπιμπερο αλλά κουράζεται με τις ανασες του και του ξαναεβαλαν καθετήρα....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angelmummy είπε:

Στο διάχυτο είμαστε....του δοκίμασαν μπιμπερο αλλά κουράζεται με τις ανασες του και του ξαναεβαλαν καθετήρα....

Πλησιαζετε στο τελος της διαδρομής κ ξεκιναει το υπεροχο ταξιδι της μητρότητας!!! 

Link to comment
Share on other sites

Χάρηκα πραγματικά με τα νέα σας,σύντομα θα γυρίσετε στο σπίτι σας!Σχετικά με τις λογοθεραπειες και τις εργοθεραπειες είναι μία ενίσχυση για πολλά παιδάκια και κυρίως για τα προωρακια τα οποία μέσω των θεραπειών κατακτούν αναπτυξιακά στάδια τα οποία δε πρόλαβαν λόγω της γέννησης τους.Αυτά θα έρθουν σε δεύτερο χρόνο, να συμβουλευτεις έναν καλό αναπτυξιολογο, και μη ξεχνάς ένα βήμα τη φορά. Τα καλύτερα έρχονται!

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Konsta15 είπε:

Εγώ μια μέρα αυτο το παιδι θέλω να το γνωρίσω! 

Και γώ το ίδιο..

Είναι ΜΑΧΗΤΗΣ. Μας έβαλε τα γυαλιά. Με πολύ λιγότερα θέματα εμείς πελαγώνουμε, αυτός μάχεται και κερδίζει  μια μια τις μάχες... Περιμένουμε εναγωνίως τα ευχάριστα. Όλα να πάνε καλά... Φιλιά στα μικρούτσικα πατουσάκια.


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Angelmummy είπε:

Στο διάχυτο είμαστε....του δοκίμασαν μπιμπερο αλλά κουράζεται με τις ανασες του και του ξαναεβαλαν καθετήρα....

Μην ανησυχεις για αυτο.Ειναι ταλαιπωρημενος τωρα και κουραζεται ευκολα.Το να φαει μπιμπερο ειναι το τελευταιο για να τον παρεις σπιτι θα γινει κι αυτο.Το χρονο του θελει.Θα ξαναδοκιμασουν


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια....συγνωμη που άργησα να γράψω τόσες μέρες....τα νέα μας είναι ότι ενώ το δεξί μάτι είχε χειρουργηθεί τελικά είχε και το αριστερό μια πολύ μικρή αποκόλληση που ευτυχώς !!! Την προλαβαμε....το δεξί όμως είναι ακόμα στάσιμο....σίγουρα μου είπαν ότι θα έχει μια μειωμένη όραση αλλά δεν ξέρουμε σε τι βαθμό θα είναι αυτή....πάντως δείχνει να μη χειροτερεύει αν και θέλει εντατική παρακολούθηση....πριν λίγες μέρες αποσυνδεσαν τον μικρό από το διάχυτο και για 12 ώρες περίπου ανεπνεε μόνος του....μετά τον ξαναεβαλαν στο διάχυτο γιατί είδαν ότι κουράζεται λιγάκι...χθες του δοκίμασαν και μπιμπερο και μου είπαν ότι ήπιε αλλά στο τέλος άρχισε να κουράζεται πάλι...οποτε του ξαναεβαλαν το καθετήρα...και μου είπαν θα το κάνουμε εναλλάξ και βλεπωντας...στα κιλά του είναι 2.340 μια χάνει μια βάζει αυτό προς το παρών δεν μας απασχολεί!τώρα μας απασχολεί το ματάκι και τα υπόλοιπα θέματα...Ενώ μέσα μου έχω πολύ αγωνία και ανυπομονησία ταυτόχρονα έχω κι έναν φόβο....πως θα είναι στο σπίτι πόσο θα φοβάμαι ποτε θα έρθει...όλα αυτά κι άλλα πολλά....

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Angelmummy είπε:

Γεια σας κορίτσια....συγνωμη που άργησα να γράψω τόσες μέρες....τα νέα μας είναι ότι ενώ το δεξί μάτι είχε χειρουργηθεί τελικά είχε και το αριστερό μια πολύ μικρή αποκόλληση που ευτυχώς !!! Την προλαβαμε....το δεξί όμως είναι ακόμα στάσιμο....σίγουρα μου είπαν ότι θα έχει μια μειωμένη όραση αλλά δεν ξέρουμε σε τι βαθμό θα είναι αυτή....πάντως δείχνει να μη χειροτερεύει αν και θέλει εντατική παρακολούθηση....πριν λίγες μέρες αποσυνδεσαν τον μικρό από το διάχυτο και για 12 ώρες περίπου ανεπνεε μόνος του....μετά τον ξαναεβαλαν στο διάχυτο γιατί είδαν ότι κουράζεται λιγάκι...χθες του δοκίμασαν και μπιμπερο και μου είπαν ότι ήπιε αλλά στο τέλος άρχισε να κουράζεται πάλι...οποτε του ξαναεβαλαν το καθετήρα...και μου είπαν θα το κάνουμε εναλλάξ και βλεπωντας...στα κιλά του είναι 2.340 μια χάνει μια βάζει αυτό προς το παρών δεν μας απασχολεί!τώρα μας απασχολεί το ματάκι και τα υπόλοιπα θέματα...Ενώ μέσα μου έχω πολύ αγωνία και ανυπομονησία ταυτόχρονα έχω κι έναν φόβο....πως θα είναι στο σπίτι πόσο θα φοβάμαι ποτε θα έρθει...όλα αυτά κι άλλα πολλά....

Κοριτσακι μου νομίζω ότι αυτά είναι το λιγότερο που θα μπορούσαν να συμβούν! Η επιστήμη κάνει θαύματα και το θέμα με το ματάκι του πιστεύω θα λυθεί! Πόσο καλά πάνε όλα!!! Μπράβο στο αγοράκι μας που αναπνέει μόνος του έστω και για τόσο και ήπιε απο το μπιμπερο!!! Αυτούς τους φόβους θα τους είχες κοριτσακι μου ακόμη και το μωράκι σου ήταν εντελώς καλα οπότε είναι απολύτως λογικό να τα σκέφτεσαι! Να παραμείνεις δυνατή όπως είσαι σε όλη τη διάρκεια της περιπέτειας σας! Σας φιλώ και τους δύο!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Angelmummy είπε:

Γεια σας κορίτσια....συγνωμη που άργησα να γράψω τόσες μέρες....τα νέα μας είναι ότι ενώ το δεξί μάτι είχε χειρουργηθεί τελικά είχε και το αριστερό μια πολύ μικρή αποκόλληση που ευτυχώς !!! Την προλαβαμε....το δεξί όμως είναι ακόμα στάσιμο....σίγουρα μου είπαν ότι θα έχει μια μειωμένη όραση αλλά δεν ξέρουμε σε τι βαθμό θα είναι αυτή....πάντως δείχνει να μη χειροτερεύει αν και θέλει εντατική παρακολούθηση....πριν λίγες μέρες αποσυνδεσαν τον μικρό από το διάχυτο και για 12 ώρες περίπου ανεπνεε μόνος του....μετά τον ξαναεβαλαν στο διάχυτο γιατί είδαν ότι κουράζεται λιγάκι...χθες του δοκίμασαν και μπιμπερο και μου είπαν ότι ήπιε αλλά στο τέλος άρχισε να κουράζεται πάλι...οποτε του ξαναεβαλαν το καθετήρα...και μου είπαν θα το κάνουμε εναλλάξ και βλεπωντας...στα κιλά του είναι 2.340 μια χάνει μια βάζει αυτό προς το παρών δεν μας απασχολεί!τώρα μας απασχολεί το ματάκι και τα υπόλοιπα θέματα...Ενώ μέσα μου έχω πολύ αγωνία και ανυπομονησία ταυτόχρονα έχω κι έναν φόβο....πως θα είναι στο σπίτι πόσο θα φοβάμαι ποτε θα έρθει...όλα αυτά κι άλλα πολλά....

Γλυκο μου κοριτσακι εννοειται οτι εχεις αγωνια και φοβασαι ,εισαι μανουλα και ο μικρουλης σου εχει ταλαιπωρηθει πολυ ομως τι δυνατος που ειναι...αν σκεφτεις ποσα εχει ξεπερασει...παντως εχω δουλεψει σε ΜΕΘ και ξερω οτι κανεις δεν βγαινει με τη μια απο τον αναπνευστηρα  την ημερα μονοι τους το βραδυ τους συνδεαμε να ξεκουραζονται ετσι παει...τι ευχαριστα νεα...αντε λιγο εμεινε...ολα καλα καρδια μου

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ακριβώς όπως τα λςςι η @Comet!!!  Τα νεα σας ειναι πολυ καλα!!! Μπράβο στον μικρό σου μαχητη και πολλα μπραβο σε εσενα που στεκεσαι ΑΞΙΑ ΜΑΝΑ διπλα του και τον στηρίζεις!!! Μπράβο κοριτσι μου!!! Χιλιες φορες αξια εισαι!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να τις τυπωσεις ολες αυτες τις σελιδες,  οταν μεγαλωσει να του τις δωσεις... Να δει ποσο αγωνιστής ειναι, να δει ποσο αξια μανουλα έχει και ποσοι ανθρωποι τον αγαπανε......

Νικητης ο μικρος απο ολη την περιπέτεια! Ολα τελεια! 

Μην φοβάσαι για το μετα,  οταν θα σου δωσουν το μωρο θα ειναι μια χαρα!  Εγώ την μικρη μου την πήρα 2250 στο σπιτι. Θα παρεις οδηγεις,  θα μιλας με τον παιδιατρο κ εχεις την μαμα σου κοντα,  πολυ σημαντικό! 

Πολυ χαρηκα για τα νέα σας!  Σας φιλω κ τους δυο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια ....τι κάνετε ???? Την Δευτέρα πήγα στον μικρό ...είναι καλά θέλει πολύ παρακολουθηση από οφθαλμίατρο γι'αυτό η γιατρός ζήτησε να μείνει κι άλλο το παιδί εκεί και της είπα φυσικά να μείνει όσο χρειαστεί....Μετά μίλησα με παιδονευρολογο και μου είπε ότι του έκανε εγκεφαλογράφημα και βγήκε καθαρό αλλά υπαρχει περίπτωση να βγήκε καθαρό επειδή ήταν ήδη υπό την επήρεια του αντιεπιληπτικου ....Αργότερα πήγα στην παδιατρο κάτω κάτω καθώς μιλούσαμε μου είπε ότι το παιδί είναι καλά έχει μικρές ανάγκες οξυγόνου σιγά σιγά ξεκινάμε και μπιμπερο και μου είπε ότι θεωριτηκα δεν βλέπουν στην μαγνητική κάτι βαρύ η κάποια τρύπα η δομικά να λείπει κάτι από τον εγκέφαλο....γι'αυτό σίγουρα δεν μιλάμε για κάποια αναπηρία.

Αλλά μετά μου είπε ότι καμιά φορά μπορεί να βγαίνει καθαρή η μαγνητική και κλινηκα το παιδί να μην είναι καλά....(κάπου εκεί λέω θα τρελαθώ)

Τέλος πάντων μετά τον πήρα αγκαλιά τον κοίταξα και μου είπαν ότι βλέπουν στο παιδί μια ήπια υπερτονια και στα κάτω και στα πάνω αλλά  περισσότερο στα πάνω άκρα....και πως θα πρέπει να κάνουμε φυσιοθεραπειες....υπάρχουν κάποιες από εσάς που να πέρασαν υπερτονια τα παιδιά σας?

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσακι τι απιστευτα νεα ηταν αυτα????? μπραβο στο μωρο μας!!!!

κ εμεις ειχαμε ηπια υπερτονια, μου ειχε δειξει η παιδιατρος διαφορες ασκησεις κ τις εκανα εγω στο σπιτι.  η υπερτονια εφυγε κ ετσι δεν καναμε φυσικοθεραπειες εξω. αν θυμαμαι καλα καναμε τις ασκησεις 4 μηνες νομιζω. οταν εφυγε η υπερτονια μου ειπε η παιδιατρος να σταματησω κ οτι δεν χρειαζεται φυσικοθεραπεις. ΟΛΑ τα προωρα κανουν υπερτονια, δηλαδη οι μυς ειναι σκληροι. θελουν ασκηση για να μαλακωσουν. τιποτα αλλο.

Τα καταφερε ο γλυκουλης μας.....!!!!!! ειμαι τοσο χαρουμενη!!!!:-P:razz::razz:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν είναι κάποια αναπηρία ?Φοβάμαι γιατί οι γιατροί μιλάνε ήρεμα και σκέφτομαι ότι ακόμα κι αν είναι κάτι σοβαρό αυτό που έχουμε οι γιατροί ίσως το αντιμετωπίζουν ήρεμα κ εκείνοι επειδή ήδη βλέπουν τέτοια περιστατικά καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...