Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 minute ago, Lila ki said:

      Εγώ δεν ξέρω απο χοριακες αλλά όπως λέμε τα κορίτσια μας ενδιαφέρει ο διπλασιασμός …. Και θεωρώ είναι μια χαρά η χοριακη σου !!! Με το καλό τη Κυριακή ! Μπράβο κοπέλα μου ! Να πάνε όλα καλα !

       

      18 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σας ευχαριστώ πολύ ❤️ Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι,γιατί και ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο χαμηλή..Ελπίζω να διπλασιαστεί...

      Θα διπλασιαστεί θα δεις . Δ κερω έτσι νιώθω μέσα μ …

      4 minutes ago, Lila ki said:

       

      Θα διπλασιαστεί θα δεις . Δ κερω έτσι νιώθω μέσα μ …

      Για αυτό σου έβγαιναν τόσο άχνα τα τεστ …όλα καλα θα πάνε … πίστεψε το…. 

      • Ευχή 1

Μαμαδες ανω των 40


Recommended Posts

Καλησπέρα!!

Εχω αναγκη απο ενθαρρυνση....

Θα θελα οσες μαμαδες ανω των 40 τα καταφεραν να κανουν μωρο με δικο τους γεν ετικο υλικό να γραψουν την εμπειρια τους....

Κοντευω τα 42, μολις ξεκινησα να ψαχνω για εξωσωματικη και εχω απελπιστει...κοντευω να τα παρατησω πριν ακομα αρχισω!

Χρειαζομαι τις ιστοριες σας να παρω θαρρος και λιγη τυχερη νεραιδοσκονη....

Καλο βράδυ!

Καλη επιτυχια σε ολες μας!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχουν τόσες γυναικες που προσπαθούν για παιδάκι μετά τα 40! Και μόνο που κάνουν εξωσωματικές μέχρι και τα 50, αυτό κάτι λέει. Γιατί να τα παρατήσεις; Ένα παιδάκι είναι ένα παιδάκι! Υπάρχει πολυτιμότερο; Βασικά η πλειοψηφία των γυναικών τώρα είναι σε αυτές τις ηλικίες. Το έβλεπα όταν πήγαινα για τις μεγάλες εξετάσεις. Εγώ σε λίγο γίνομαι 37. Ποια η διαφορά ; Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Και γρήγορα να κρατάς στα χέρια σου όσα υγιή παιδάκια θέλεις. Αρκεί , να μην σκέφτεσαι! Η ώρα του καθενός είναι διαφορετική.... :-D

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , 2angels είπε:

Υπάρχουν τόσες γυναικες που προσπαθούν για παιδάκι μετά τα 40! Και μόνο που κάνουν εξωσωματικές μέχρι και τα 50, αυτό κάτι λέει. Γιατί να τα παρατήσεις; Ένα παιδάκι είναι ένα παιδάκι! Υπάρχει πολυτιμότερο; Βασικά η πλειοψηφία των γυναικών τώρα είναι σε αυτές τις ηλικίες. Το έβλεπα όταν πήγαινα για τις μεγάλες εξετάσεις. Εγώ σε λίγο γίνομαι 37. Ποια η διαφορά ; Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Και γρήγορα να κρατάς στα χέρια σου όσα υγιή παιδάκια θέλεις. Αρκεί , να μην σκέφτεσαι! Η ώρα του καθενός είναι διαφορετική.... :-D

Σε ευχαριστω!!

Δεν τα παραταω...νοερα, αυτο το μωρο το εχω μυρισει, το εχω αγκαλιασει και νανουρισει πολλες φορες.....απλα αποθαρρυνομαι εντελως καποιες στιγμες!!

Με το καλο το μωρο σου!!!!!!

Καλη σου μερα!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τώρα τι να σας πω εγώ η αδερφή μου 2 παιδάκια στα 40 κ στα 41 κ κάτι..εγώ 4 εξωσωματικές κανένα μωρό μόνο 3 παλλίνδρομες..πέρασα δυο χρονια με γιατρούς κ κλάμα απο δω κ πέρα εχω 2 κατεψυγμένα εμβρυα κ μαζευω δυνάμεις για να προχωρήσω..εαν το βάλουμε κάτω θα μεινουμε με το αν οπότε κορίτσια κουράγιο θα βρεθει το τυχερό μας μπεμπε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, eleni17 είπε:

Καλησπέρα!!

Εχω αναγκη απο ενθαρρυνση....

Θα θελα οσες μαμαδες ανω των 40 τα καταφεραν να κανουν μωρο με δικο τους γεν ετικο υλικό να γραψουν την εμπειρια τους....

Κοντευω τα 42, μολις ξεκινησα να ψαχνω για εξωσωματικη και εχω απελπιστει...κοντευω να τα παρατησω πριν ακομα αρχισω!

Χρειαζομαι τις ιστοριες σας να παρω θαρρος και λιγη τυχερη νεραιδοσκονη....

Καλο βράδυ!

Καλη επιτυχια σε ολες μας!!

Καλησπέρα κορίτσι μου.

Εμείς έχουμε στο ιστορικό μας 3 εγκυμοσύνες σε αυτές τις ηλικίες.Μια αποβολή,μια βιοχημική και μια παλλινδρομη.Επειδη έχουμε στειλει και ιστολογική δεν υπάρχει συσχέτιση με την ηλικία αλλά θεωρήθηκαν τυχαία γεγονότα.

Στον κοινωνικό μας κύκλο είναι πολλές οι περιπτώσεις γυναικών άνω των 45 που έχουν γίνει μανούλες!Η πιο πρόσφατη περίπτωση,γνωστή μου,έμεινε έγκυος στα 46,γέννησε στα 47......Είχε φυλαγμένα έμβρυα από τα 44-45.....Σε κάποια συζήτηση βρήκα το θάρρος να την ρωτήσω τα άγχη της σε αυτή την ηλικία.....κυριως για την β'επιπέδου και τις εξετάσεις στην εγκυμοσύνη......δεν είχα μου λέει άγχος,ηξερα θα είναι τσιμπημενες οι τιμές μου σε σχέση με τα στατιστικά όρια ......ειλικρινα θαύμασα τον τρόπο που αντιμετώπιζε το καθετί......ετσι κατάφερε να ευχαριστηθεί την εγκυμοσύνη της και σήμερα έχει ένα υγιέστατο μωράκι!

Στατιστικά σε αυτές τις ηλικίες ναι οκ είναι αρκετά τα ζητούμενα....αλλά να σου πω κάτι;Η ζωή δεν είναι στατιστική και αριθμοί....Να πιστεύεις στην μαγεία της στιγμής!

Καλή επιτυχία από καρδιάς!

2 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τώρα τι να σας πω εγώ η αδερφή μου 2 παιδάκια στα 40 κ στα 41 κ κάτι..εγώ 4 εξωσωματικές κανένα μωρό μόνο 3 παλλίνδρομες..πέρασα δυο χρονια με γιατρούς κ κλάμα απο δω κ πέρα εχω 2 κατεψυγμένα εμβρυα κ μαζευω δυνάμεις για να προχωρήσω..εαν το βάλουμε κάτω θα μεινουμε με το αν οπότε κορίτσια κουράγιο θα βρεθει το τυχερό μας μπεμπε

Δημητρούλα καλή επιτυχία κορίτσι!εύχομαι να είναι τα τυχερά σας μωράκια!

3 ώρες πρίν, MelinaFo είπε:

Μην τα παρατας! Και γω ειμαι 40 κ θα κανω την πρωτη μ αποπειρα στο αμεσο μελλον!

Μελινακι Καλή επιτυχία γλυκιά μου!

12 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Υπάρχουν τόσες γυναικες που προσπαθούν για παιδάκι μετά τα 40! Και μόνο που κάνουν εξωσωματικές μέχρι και τα 50, αυτό κάτι λέει. Γιατί να τα παρατήσεις; Ένα παιδάκι είναι ένα παιδάκι! Υπάρχει πολυτιμότερο; Βασικά η πλειοψηφία των γυναικών τώρα είναι σε αυτές τις ηλικίες. Το έβλεπα όταν πήγαινα για τις μεγάλες εξετάσεις. Εγώ σε λίγο γίνομαι 37. Ποια η διαφορά ; Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Και γρήγορα να κρατάς στα χέρια σου όσα υγιή παιδάκια θέλεις. Αρκεί , να μην σκέφτεσαι! Η ώρα του καθενός είναι διαφορετική.... :-D

Κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 3
Link to comment
Share on other sites

@Luckystars καλημερα!!

Κ εγω πιστευω στην μαγεια της στιγμης οπως ειπες...γι αυτο κ θα το τολμησω.... αν δεν ακουστει εγωιστικο...θα τολμουσα να πω οτι το συμπαν τουλαχιστον ,μου χρωσταει  ενα υγιες μωρο, για πολλους λογους....

Αποθαρρυνθηκα ομως διαβαζοντας εδω τοσες παλινδρομες κλπ....τα ηξερα κ πριν αλλα σαν στατιστικα...εδω πλεον εχουν προσωπο και την προσωπικη καταθεση καθε μαμας που υπεφερε....σας συμπονω κι ας μην το χω ζησει...

Ευχομαι σε λιγους μηνες ολες να εχουμε υγιη μωρα!!!!

Καλη Κυριακή σε ολες !!

Φιλιά πολλα κοριτσια μου!!!

 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, eleni17 είπε:

@Luckystars καλημερα!!

Κ εγω πιστευω στην μαγεια της στιγμης οπως ειπες...γι αυτο κ θα το τολμησω.... αν δεν ακουστει εγωιστικο...θα τολμουσα να πω οτι το συμπαν τουλαχιστον ,μου χρωσταει  ενα υγιες μωρο, για πολλους λογους....

Αποθαρρυνθηκα ομως διαβαζοντας εδω τοσες παλινδρομες κλπ....τα ηξερα κ πριν αλλα σαν στατιστικα...εδω πλεον εχουν προσωπο και την προσωπικη καταθεση καθε μαμας που υπεφερε....σας συμπονω κι ας μην το χω ζησει...

Ευχομαι σε λιγους μηνες ολες να εχουμε υγιη μωρα!!!!

Καλη Κυριακή σε ολες !!

Φιλιά πολλα κοριτσια μου!!!

 

Καλημέρα κορίτσι μου!

Εγώ το μόνο που θα σου πω είναι να κυνηγήσεις τα όνειρά σου!

Καθεμία μας έχει την ιστορία της.....κουβαλάει τον δικό της σταυρό και ανεβαίνει τον προσωπικό της Γολγοθά.....Καθεμία μας μετράει τις δυνάμεις της και παλεύει με όσα θέλει και μπορεί......θα σου πω χαρακτηριστικά.....οι δικοί μας άνθρωποι που γνωρίζουν τον αγώνά μας,μας λένε ότι μας θαυμάζουν....εμεις δεν το εκλαμβάνουμε έτσι......Ο σύζυγος τους απαντάει πως προετοιμαζόμαστε για γονείς, πως δεν κάνουμε τίποτα περισσότερο από κάθε ζευγάρι που κάνει τις θυσίες του για να αποκτήσει γερά μωράκια...Αυτό ακριβώς πιστεύω και εγώ....Είναι ένας τρόπος ίσως να προετοιμαστουμε για γονείς.....Γιατί η ζωή του γονιού είναι ένας συνεχής αγώνας,μια καθημερινή θυσία,απλά σε κάποια ζευγάρια ξεκινάνε οι έγνοιες πριν καν γίνουν γονείς.......

Να μην απογοητεύεσαι λοιπόν καθολου,ειδικά πριν καν ξεκινήσεις.....γενικοτερα να μην χρησιμοποιείς αρνητικές λέξεις και σκέψεις......γιατι σε τυλίγουν στο γκρι και στο μαύρο και δεν σου επιτρέπουν να δεις το φως και τα χρώματα!οπλισου με υπομονή και πίστη και ολα θα πάρουν τον δρόμο τους.....ευχομαι τα λόγια μου μια σταλα να σε βοηθήσουν στην παρούσα στιγμή σου........Και σου εύχομαι ολόψυχα τα όνειρά σου να πραγματοποιηθούν και εδώ θα είμαστε να χαρούμε μαζί σου!

 

Καλημέρα κορίτσια,Καλή Κυριακή,καλό μήνα με Υγεία και πολλά πολλά χαμόγελα!Φιλιά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!

Εγώ το μόνο που θα σου πω είναι να κυνηγήσεις τα όνειρά σου!

Καθεμία μας έχει την ιστορία της.....κουβαλάει τον δικό της σταυρό και ανεβαίνει τον προσωπικό της Γολγοθά.....Καθεμία μας μετράει τις δυνάμεις της και παλεύει με όσα θέλει και μπορεί......θα σου πω χαρακτηριστικά.....οι δικοί μας άνθρωποι που γνωρίζουν τον αγώνά μας,μας λένε ότι μας θαυμάζουν....εμεις δεν το εκλαμβάνουμε έτσι......Ο σύζυγος τους απαντάει πως προετοιμαζόμαστε για γονείς, πως δεν κάνουμε τίποτα περισσότερο από κάθε ζευγάρι που κάνει τις θυσίες του για να αποκτήσει γερά μωράκια...Αυτό ακριβώς πιστεύω και εγώ....Είναι ένας τρόπος ίσως να προετοιμαστουμε για γονείς.....Γιατί η ζωή του γονιού είναι ένας συνεχής αγώνας,μια καθημερινή θυσία,απλά σε κάποια ζευγάρια ξεκινάνε οι έγνοιες πριν καν γίνουν γονείς.......

Να μην απογοητεύεσαι λοιπόν καθολου,ειδικά πριν καν ξεκινήσεις.....γενικοτερα να μην χρησιμοποιείς αρνητικές λέξεις και σκέψεις......γιατι σε τυλίγουν στο γκρι και στο μαύρο και δεν σου επιτρέπουν να δεις το φως και τα χρώματα!οπλισου με υπομονή και πίστη και ολα θα πάρουν τον δρόμο τους.....ευχομαι τα λόγια μου μια σταλα να σε βοηθήσουν στην παρούσα στιγμή σου........Και σου εύχομαι ολόψυχα τα όνειρά σου να πραγματοποιηθούν και εδώ θα είμαστε να χαρούμε μαζί σου!

 

Καλημέρα κορίτσια,Καλή Κυριακή,καλό μήνα με Υγεία και πολλά πολλά χαμόγελα!Φιλιά!

Με βοηθησες πολυ! Ειναι αληθεια!! Σε ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να γραψεις εδω!!

Θα χαρω να μαθω συντομα νεα σου ευχαριστα!!

Φιλιά πολλα!


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , eleni17 είπε:

Με βοηθησες πολυ! Ειναι αληθεια!! Σε ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να γραψεις εδω!!

Θα χαρω να μαθω συντομα νεα σου ευχαριστα!!

Φιλιά πολλα!

Κανένας κόπος κορίτσι μου......κατάθεση ψυχής......

Ότι σε απασχολεί να το μοιράζεσαι....Να μην σε βαραίνει......

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου,μου δίνουν δύναμη!Και εγώ θα χαρώ για εσένα,το έχεις ήδη νιώσει......

Σε φιλώ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!

Εγώ το μόνο που θα σου πω είναι να κυνηγήσεις τα όνειρά σου!

Καθεμία μας έχει την ιστορία της.....κουβαλάει τον δικό της σταυρό και ανεβαίνει τον προσωπικό της Γολγοθά.....Καθεμία μας μετράει τις δυνάμεις της και παλεύει με όσα θέλει και μπορεί......θα σου πω χαρακτηριστικά.....οι δικοί μας άνθρωποι που γνωρίζουν τον αγώνά μας,μας λένε ότι μας θαυμάζουν....εμεις δεν το εκλαμβάνουμε έτσι......Ο σύζυγος τους απαντάει πως προετοιμαζόμαστε για γονείς, πως δεν κάνουμε τίποτα περισσότερο από κάθε ζευγάρι που κάνει τις θυσίες του για να αποκτήσει γερά μωράκια...Αυτό ακριβώς πιστεύω και εγώ....Είναι ένας τρόπος ίσως να προετοιμαστουμε για γονείς.....Γιατί η ζωή του γονιού είναι ένας συνεχής αγώνας,μια καθημερινή θυσία,απλά σε κάποια ζευγάρια ξεκινάνε οι έγνοιες πριν καν γίνουν γονείς.......

Να μην απογοητεύεσαι λοιπόν καθολου,ειδικά πριν καν ξεκινήσεις.....γενικοτερα να μην χρησιμοποιείς αρνητικές λέξεις και σκέψεις......γιατι σε τυλίγουν στο γκρι και στο μαύρο και δεν σου επιτρέπουν να δεις το φως και τα χρώματα!οπλισου με υπομονή και πίστη και ολα θα πάρουν τον δρόμο τους.....ευχομαι τα λόγια μου μια σταλα να σε βοηθήσουν στην παρούσα στιγμή σου........Και σου εύχομαι ολόψυχα τα όνειρά σου να πραγματοποιηθούν και εδώ θα είμαστε να χαρούμε μαζί σου!

 

Καλημέρα κορίτσια,Καλή Κυριακή,καλό μήνα με Υγεία και πολλά πολλά χαμόγελα!Φιλιά!

Έτσι ακριβώς!!! Πόσο πολύ συμφωνώ μαζί σου! Μα πόσο πολύ.....

Καλό μήνα!

  • Μου αρέσει 2

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...