Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Επιτροπή εξωσωματικής 2η φορα.


Recommended Posts

Καλησπέρα σας..θα περάσω για 2η φορά  επιτροπή για εξωσωματική σε λίγο καιρό και έχω κάποια απορίες σχετικά με τα νέα παραπεμπτικα που ζητανε.

1ον) ο σύζυγός μου έχει παθολογικό σπέρμα λόγο  κυρσοκηλης 3 ου βαθμού η οποία δε χειρουργείται αλλά μου ζητάνε παραπεμπτικό από ουρολόγο για την βελτίωση του σπέρματος.τι πρέπει να κάνω?

2ον )οι ορμονικές εξετάσεις μπορούν να γίνουν κ σε ιδιωτικό ιατρείο εάν είναι συμβεβλημένο με τον ΕΟΠΥΥ?

Γνωρίζει κάποια να μου πει εάν έχει αλλάξει κάτι άλλο?και τι έκανε η ίδια γιατί έχω αγχωθει 

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Sevi rodos είπε:

Καλησπέρα σας..θα περάσω για 2η φορά  επιτροπή για εξωσωματική σε λίγο καιρό και έχω κάποια απορίες σχετικά με τα νέα παραπεμπτικα που ζητανε.

1ον) ο σύζυγός μου έχει παθολογικό σπέρμα λόγο  κυρσοκηλης 3 ου βαθμού η οποία δε χειρουργείται αλλά μου ζητάνε παραπεμπτικό από ουρολόγο για την βελτίωση του σπέρματος.τι πρέπει να κάνω?

2ον )οι ορμονικές εξετάσεις μπορούν να γίνουν κ σε ιδιωτικό ιατρείο εάν είναι συμβεβλημένο με τον ΕΟΠΥΥ?

Γνωρίζει κάποια να μου πει εάν έχει αλλάξει κάτι άλλο?και τι έκανε η ίδια γιατί έχω αγχωθει 

 

Σας ευχαριστώ

Καλησπέρα κορίτσιιι.λοιπόν επειδή πρόσφατα πέρασα επιτροπή,με το ίδιο πρόβλημα στο συζυγο κιρσοκήλη 3ου βαθμού βέβαια ο δικός μου έκανε εγχείρηση πέρυσι τον Οκτώβριο..λοιπόν αυτά που δώσαμε εμείς στην επιτροπή ητανε παραπεμπτικό απο τον ουρολόγο του που έγραφε το προβλημά του και οτι υποβλήθηκε σε χειρουργείο και την βεβαίωση απο την κλινική που έκανε την εγχείρηση που έλεγε οτι έκανε το χειρουργείο.και σπερμοδιαγράματα 2 με διαφορά 3 μηνών το καθένα..λογικά θα πρέπει να πάτε στον ουρολόγο σας και να σας γράψει το πρόβλημα σας και να σας γράψει τι προσπάθειες κάνατε για το βελιτώσετε οπως πχ βιταμίνες,θεραπείες και οτι άλλο κάνατε..και όσο για τις ορμονικές ναι μπορεί να γινουν σε ιδιοτικό αρκεί να είναι συμβεβλημένο και να σου βάλουνε οποσδήποτε σφραγίδα που να λεέι συμβεβλημένο απο εοπυυ..ελπιπζω να σε βοήθησα κορίτσι μου.όποια άλλη απορία έχεις,ρώτα με.και κάτι ακόμη..εμένα με κατατόπισε στο τί να κάνω με τα χαρτια της επιτρόπης το κέντρο που είμαι για την εξωσωματική..αυτοί τα ξέρουνε όλα πολύ καλά..ίσως σε βοηθήσουνε..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sevi rodos είπε:

Καλησπέρα σας..θα περάσω για 2η φορά  επιτροπή για εξωσωματική σε λίγο καιρό και έχω κάποια απορίες σχετικά με τα νέα παραπεμπτικα που ζητανε.

1ον) ο σύζυγός μου έχει παθολογικό σπέρμα λόγο  κυρσοκηλης 3 ου βαθμού η οποία δε χειρουργείται αλλά μου ζητάνε παραπεμπτικό από ουρολόγο για την βελτίωση του σπέρματος.τι πρέπει να κάνω?

2ον )οι ορμονικές εξετάσεις μπορούν να γίνουν κ σε ιδιωτικό ιατρείο εάν είναι συμβεβλημένο με τον ΕΟΠΥΥ?

Γνωρίζει κάποια να μου πει εάν έχει αλλάξει κάτι άλλο?και τι έκανε η ίδια γιατί έχω αγχωθει 

 

Σας ευχαριστώ

Καλησπέρα κορίτσι μου. . Λοιπόν

1:θα πάτε στον ουρολόγο του συζύγου και θα σας δώσει μια βεβαιωση ότι το σπέρμα είναι παθολογικο και ότι μετά από θεραπεία με συγκεκριμένο σχήμα αντιβίωσης δεν έφτιαξε.  

2 : μπομπορούν να γίνουν σε οποιοδήποτε μικροβιολογικο οι εξετάσεις απλά πρέπει όλες οι εξετάσεις γενικά να είναι υπογεγραμμένες από συμβεβλημενους γιατρούς του εοππυ.  Και θέλει και σπέρμα διάγραμματα με 75 μερες διαφορά!  Δεν ξέρω αν σε βοήθησα!  Καλή επιτυχία ❤

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τα κοριτσια! Ο ουρολογος να ειναι επισης συμβεμβλημενος με τον εοππυ, σε περιπτωση που πας σε ιδιωτη, και στην γνωματευση να περιγραφει αυτο που ειπες, οτι διαπιστωθηκε μην χειρουργισιμη κυρσοκηλη με τα ταδε αποτελεσματα στο σπερμοδιαγραμμα μετα απο ταδε θεραπειες! Επισης σου προτεινω μια ομαδα στο φμπ η οποια εχει κοπελες απο ολη την Ελλαδα και δινουν εγκυρες πληροφοριες για τις κατα τοπους επιτροπες και για θεματα εξωσωματικης! "Βοηθεια για της επιτροπες εξωσωματικης"


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 months later...
On 2/10/2018 at 3:33 ΜΜ, Sevi rodos είπε:

Καλησπέρα σας..θα περάσω για 2η φορά  επιτροπή για εξωσωματική σε λίγο καιρό και έχω κάποια απορίες σχετικά με τα νέα παραπεμπτικα που ζητανε.

1ον) ο σύζυγός μου έχει παθολογικό σπέρμα λόγο  κυρσοκηλης 3 ου βαθμού η οποία δε χειρουργείται αλλά μου ζητάνε παραπεμπτικό από ουρολόγο για την βελτίωση του σπέρματος.τι πρέπει να κάνω?

2ον )οι ορμονικές εξετάσεις μπορούν να γίνουν κ σε ιδιωτικό ιατρείο εάν είναι συμβεβλημένο με τον ΕΟΠΥΥ?

Γνωρίζει κάποια να μου πει εάν έχει αλλάξει κάτι άλλο?και τι έκανε η ίδια γιατί έχω αγχωθει 

 

Σας ευχαριστώ

Μπορώ να σε ρωτήσω ποσό καιρός πρέπει να περάσει από τη μια επιτροπή στην άλλη;


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...