Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πολύ χαμηλή χοριακη!


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Προς το παρόν εισαι καλα, αλλα αν δεν περασει το 1000 γλυκουλα μου να κανετε υπερηχο κλπ δεν θα ηρεμησεις!!! Υπομονη!!! 

Αχ μέχρι να φτάσει 1000 θα ασπρίσουν τα μαλλιά μου!!σας ευχαριστώ τοοοοοοοοσο για τη συμπαράσταση!θα σας ενημερώσω τη Δευτέρα που θα πάω ξανά για εξέταση!ευχαριστώ και πάλι!

πρίν από 26 λεπτά , Smile89 είπε:

Γιατι να μην τα καταφέρεις βασικα!!. Στο ευχομαι και περιμενουμε νεα σου!! 

Γιατί μου φαίνεται πολύ χαμηλή η τιμή και με φοβίζει τρομερά!

Ευτυχώς που υπάρχετε και μου δίνετε δύναμη!πολύ δύσκολο θα ήταν αλλιώς!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, ntinoula_a είπε:

Καλησπέρα!σήμερα έκανα την επαναληπτική χοριακη και από 26 την ατεταρτη το μεσημέρι,πήγε 58 σήμερα το πρωί.εχουμε διπλασιασμό αλλά αυτό είναι αρκετό;;;ο γιατρός μου μου είπε,ούτε κρύο ούτε ζέστη...τη Δευτέρα ξανά!!!λέτε να τα καταφέρω;;;;

Μια χαρά διπλασιάστηκε η χοριακη σου, πίστεψε το είσαι έγκυος!! Από συμπτώματα πως πας;;; Υπομονή όλα καλά θα πάνε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , chris@ki είπε:

Μια χαρά διπλασιάστηκε η χοριακη σου, πίστεψε το είσαι έγκυος!! Από συμπτώματα πως πας;;; Υπομονή όλα καλά θα πάνε 

Έχω κάποιες ζαλάδες κάποιες άσχετες ώρες της ημέρας και τίποτα άλλο.ισως σήμερα να νιώθω μια πολύ μικρή αλλαγή στο στήθος μου σαν να με καίει αλλά μπορεί να είναι και της ιδέας μου.μια χαρά λες,ε;θα πρέπει να είναι πολυυυυυυυυυυ καθυστερημένη η σύλληψη!είναι πιθανόν;;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ntinoula_a είπε:

Καλησπέρα!σήμερα έκανα την επαναληπτική χοριακη και από 26 την ατεταρτη το μεσημέρι,πήγε 58 σήμερα το πρωί.εχουμε διπλασιασμό αλλά αυτό είναι αρκετό;;;ο γιατρός μου μου είπε,ούτε κρύο ούτε ζέστη...τη Δευτέρα ξανά!!!λέτε να τα καταφέρω;;;;

γτ να μην τα καταφερεις;

η χοριακη διπλασιαστηκε,σε αυτην την φαση αυτο περιμεναμε

κανεις δ μπορει να ξερει την εξελιξη,αλλα δ υπαρχει κτ αρνητικο

σε 10μερες περιπου θα πας για υπερηχο!θετικες σκεψεις.ευχομαι ολα να πανε καλα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikib είπε:

γτ να μην τα καταφερεις;

η χοριακη διπλασιαστηκε,σε αυτην την φαση αυτο περιμεναμε

κανεις δ μπορει να ξερει την εξελιξη,αλλα δ υπαρχει κτ αρνητικο

σε 10μερες περιπου θα πας για υπερηχο!θετικες σκεψεις.ευχομαι ολα να πανε καλα!

Έχεις δίκιο!πρέπει να πάρω λιγάκι τα πάνω μου!!δε ξέρω γιατί το κάνω αυτό στον εαυτό μου!!!θετική σκέψη χρειάζεται και ότι είναι από τον Θεό να γίνει θα γίνει!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 16/11/2018 at 7:14 ΜΜ, ntinoula_a είπε:

Έχεις δίκιο!πρέπει να πάρω λιγάκι τα πάνω μου!!δε ξέρω γιατί το κάνω αυτό στον εαυτό μου!!!θετική σκέψη χρειάζεται και ότι είναι από τον Θεό να γίνει θα γίνει!!

Δε ξέρω αν τα νέα μου είναι καλά.Τη Δευτέρα έκανα μια χοριακη και βγήκε 207 και πήρα λόγο τα πάνω μου και σήμερα που ξανά έκανα βγήκε 367.Υστυχως δε διπλασιαστηκε στο 48ωρο και νιώθω κάτι τραβήγματα και δεξιά.Λετε να είναι εξωμήτριο;;;τα χω πάλι χαμένα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , ntinoula_a είπε:

Δε ξέρω αν τα νέα μου είναι καλά.Τη Δευτέρα έκανα μια χοριακη και βγήκε 207 και πήρα λόγο τα πάνω μου και σήμερα που ξανά έκανα βγήκε 367.Υστυχως δε διπλασιαστηκε στο 48ωρο και νιώθω κάτι τραβήγματα και δεξιά.Λετε να είναι εξωμήτριο;;;τα χω πάλι χαμένα!!

Μίλησες με το γιατρό σου? Δεν διπλασιαστηκε ακριβώς αλλά αυξήθηκε σημαντικα. Ούτε εμένα είχε διπλασιαστεί ακριβώς. Αλλά όλα κύλισαν ομαλά. Αν ήταν εξωμητριο η χοριακη θα είχε εκτοξευθεί. Μίλα με το γιατρό σου και ενημέρωσε μας. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ntinoula_a είπε:

Δε ξέρω αν τα νέα μου είναι καλά.Τη Δευτέρα έκανα μια χοριακη και βγήκε 207 και πήρα λόγο τα πάνω μου και σήμερα που ξανά έκανα βγήκε 367.Υστυχως δε διπλασιαστηκε στο 48ωρο και νιώθω κάτι τραβήγματα και δεξιά.Λετε να είναι εξωμήτριο;;;τα χω πάλι χαμένα!!

αν υπολογισεις οτι θελουμε τουλ 60% στο 48ωρο εισαι μεσα στα ορια

απο αποψη χοριακης  ειναι πιθανο το εξωμητριο

ξερω ειναι αρκετα ψυχοφθορο,επικοινωνησε με τον γιατρο σου.κ αναγκαστικα το μονο που μπορεις να κανεις ειναι υπομονη.σε 3 η 6 μερες ξανα χοριακη,θα ξεκαθαριζει καλυτερα το τοπιο

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikib είπε:

αν υπολογισεις οτι θελουμε τουλ 60% στο 48ωρο εισαι μεσα στα ορια

απο αποψη χοριακης  ειναι πιθανο το εξωμητριο

ξερω ειναι αρκετα ψυχοφθορο,επικοινωνησε με τον γιατρο σου.κ αναγκαστικα το μονο που μπορεις να κανεις ειναι υπομονη.σε 3 η 6 μερες ξανα χοριακη,θα ξεκαθαριζει καλυτερα το τοπιο

Δεν κατάφερα να επικοινωνήσω μαζί του γιατί έχει τοκετό.θα μιλήσω το βράδυ.τι να πω...

1 ώρα πρίν, Τονι@ είπε:

Μίλησες με το γιατρό σου? Δεν διπλασιαστηκε ακριβώς αλλά αυξήθηκε σημαντικα. Ούτε εμένα είχε διπλασιαστεί ακριβώς. Αλλά όλα κύλισαν ομαλά. Αν ήταν εξωμητριο η χοριακη θα είχε εκτοξευθεί. Μίλα με το γιατρό σου και ενημέρωσε μας. 

Θα μιλήσω μαζί του το βραδάκι λογικά!τι να πω;πολύ χαμηλές οι τιμές μου και δε βλέπω να τραβάνε!στην εξωμήτριο κυηση είναι πιο υψηλές οι τιμές;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ntinoula_a είπε:

Δεν κατάφερα να επικοινωνήσω μαζί του γιατί έχει τοκετό.θα μιλήσω το βράδυ.τι να πω...

Θα μιλήσω μαζί του το βραδάκι λογικά!τι να πω;πολύ χαμηλές οι τιμές μου και δε βλέπω να τραβάνε!στην εξωμήτριο κυηση είναι πιο υψηλές οι τιμές;

Τι να σου πω βρε κορίτσι μου? Έχουμε δει τα πάντα εδω μέσα. Ας μην προδικαζουμε. Πάντως στο εξωμητριο οι τιμές αυξάνονται αλματωδώς και συνήθως είναι μεγαλύτερες του φυσιολογικου για τις ημέρες. Ενημέρωσε μας σε παρακαλώ 

  • Λυπημένη/-ος 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Τονι@ είπε:

Τι να σου πω βρε κορίτσι μου? Έχουμε δει τα πάντα εδω μέσα. Ας μην προδικαζουμε. Πάντως στο εξωμητριο οι τιμές αυξάνονται αλματωδώς και συνήθως είναι μεγαλύτερες του φυσιολογικου για τις ημέρες. Ενημέρωσε μας σε παρακαλώ 

σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το κουράγιο που μου δίνεις! εννοείται θα σας ενημερώσω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2018 at 5:07 ΜΜ, ntinoula_a είπε:

σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το κουράγιο που μου δίνεις! εννοείται θα σας ενημερώσω!

Τι κάνεις κορίτσι μου? Δεν μας ξαναέγραψες. Πως πήγαν τα πράγματα? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
On 14/11/2018 at 5:51 ΜΜ, ntinoula_a είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,είμαι νέα στο forum και είμαι μέσα στο άγχος.Σημερα έκανα χοριακη μετά από άχνα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετική 26,20.Τελευταια περίοδος ήταν 8/10 και έχω κύκλο 35 ημερών περίπου.Αρα 3 μέρες καθυστέρηση.Ο μικροβιολόγος φάνηκε απογοητευμένος,ο δε γιατρός μου πολύ χαλαρός λέγοντας μου ότι μπορεί να είναι καθυστερημένη συλληψη κι ας επαναλάβω τη χοριακη τη Παρασκευή.Δε ξέρω τι να κάνω,τα χω χαμένα είχα και μια παλιδρομη τον Ιούνιο...έχει συμβεί σε καμία σας και η εγκυμοσύνη να κύλησε καλά;

 

Καλησπέρα κορίτσια είναι καινούργια πήγα σήμερα έκανα χωριακη μου βγήκε χαμιλη 24.75 μου είπε ο γιατρός μου ότι μπορεί να έχει γίνει πιο αργά η σύλληψη και να είναι στην αρχή έχει τύχη σε κάμοια σάς έχω πολλή ανχος μου είπε να κάνω Πάλλη το Σάββατο  και μέτα τρίτη για να δούμε αν ανεβαίνουν η τιμές !!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερίνακι είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια είναι καινούργια πήγα σήμερα έκανα χωριακη μου βγήκε χαμιλη 24.75 μου είπε ο γιατρός μου ότι μπορεί να έχει γίνει πιο αργά η σύλληψη και να είναι στην αρχή έχει τύχη σε κάμοια σάς έχω πολλή ανχος μου είπε να κάνω Πάλλη το Σάββατο  και μέτα τρίτη για να δούμε αν ανεβαίνουν η τιμές !!!!

σημασια εχει vα διπλασιαστει το σαββατο. ισως vα εχεις καvει λαθος υπολογισμους με τηv περιοδο σου κ vα εκαvες vωρις τηv χοριακη συμβαιvει συχvα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...