Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

Πολύ χαμηλή χοριακη!


Recommended Posts

Just now, Angela.p είπε:

Καλησπερα Θελω τα φώτα σας...τελευταία περίοδος ήρθε στις 10/9 ο κύκλος περιόδου 24 με 27 μερες.χθες εκανα χοριακη και βγήκε 0.24 μπορείτε να μου εξηγήσετε;;;;;

Ειναι αρνητικό.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα! Θέλω τη βοήθειά σας! Έκανα χοριακή την Πέμπτη 32η μέρα του κύκλου και ήταν 71. Χαμηλή δεν είναι? Ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός. Τους τελευταίους μήνες μου ερχόταν την 30η μέρα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irene14 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Θέλω τη βοήθειά σας! Έκανα χοριακή την Πέμπτη 32η μέρα του κύκλου και ήταν 71. Χαμηλή δεν είναι? Ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός. Τους τελευταίους μήνες μου ερχόταν την 30η μέρα. 

η χοριακη πρεπει να διπλασιαζετε καθε 48 ωρες . απτην στιγμη που δεν εχεις ιδεα ποτε εκανες ωορηξια η χοριακη σου ειναι μια χαρα. 

επαναλαμβανεις την δευτερα κ εκει θα μπορεσεις να βγαλεις συμπερασμα.

θα σου ελεγε καποιος οτι ειναι χαμηλη αν ειχες πολυ σταθερο κυκλο παντα κ ειχες 4-5 μερες καθηστερηση

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

η χοριακη πρεπει να διπλασιαζετε καθε 48 ωρες . απτην στιγμη που δεν εχεις ιδεα ποτε εκανες ωορηξια η χοριακη σου ειναι μια χαρα. 

επαναλαμβανεις την δευτερα κ εκει θα μπορεσεις να βγαλεις συμπερασμα.

θα σου ελεγε καποιος οτι ειναι χαμηλη αν ειχες πολυ σταθερο κυκλο παντα κ ειχες 4-5 μερες καθηστερηση

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Είσαι γρήγορη! Εσύ περιμένεις αποτελέσματα? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irene14 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Είσαι γρήγορη! Εσύ περιμένεις αποτελέσματα? 

οχι οχι εχω ενα μικρακι κ ακομα δεν το προσπαθω για δευτερο προς το παρον!!

μην ανχωνεσε ολα καλα θα πανε καλα αποτελεσματα την δευτερα κ να πανε ολα καλα !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

οχι οχι εχω ενα μικρακι κ ακομα δεν το προσπαθω για δευτερο προς το παρον!!

μην ανχωνεσε ολα καλα θα πανε καλα αποτελεσματα την δευτερα κ να πανε ολα καλα !

Ευχαριστώ!!! Να σου ζήσει! Πόσο είναι? 

Link to comment
Share on other sites

Με 5 μερεσ καθυστερηση ειχα 86..κ ηταν καθυστερημενη η συλληψη γιατι  η τεπ δεν συμβαδιζε με την ηλικια τησ κυησησ..αλλα ηξερα την ημερα τησ επαφής( γιστι ηταν μονο μια εκεινο τον μήνα) κ ετσι δικαιολογουνταν..

Οπωσ σου γραψανε θελουμε να διπλασιαζεσται ή εστω να αυξανεται κατα 70% ανα 48 ωρο

Να μην απογοητευεσαι ουτε να ενθουσιαζεσαι..θετικη σκεψη κ σου ςυζομαι μια φουσκωμενη χοριακη την δευτερα

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...