Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Eleni2512 είπε:

το σκεφτομαι διοτι γιατρος και νοσοκομειο στο ιδιωτικο βγαινουν πανω απο 3000. επισης αρκετες γυναικες μου εχουν πει οτι μετανιωσαν που γεννησαν σε ιδιωτικο. ( μερικες μαλιστα ειχαν και συγκριση καθως το πρωτο παιδι το γεννησαν σε ιδιωτικο και το δευτερο σε δημοσιο) και τωρα ψαχνομαι να βρω γιατρο που να ειναι σε δημοσιο νοσοκομειο ωστε να μην αλλαζω τελευταια στιγμη. 

Ναι κατάλαβα τι εννοείς ... Εγώ να σου πω την αλήθεια πήρα τηλέφωνο και έκλεισα ραντεβού σε όποιον μου έτυχε και από τότε συνεχίζω σε αυτόν.... Δεν ρώτησα ούτε ποιος είναι καλός τίποτα γιατί στο τέλος μπερδευεσαι περισσότερο από της γνώμες των άλλων ...έτσι την πάτησα στην β επιπέδου είπα να ρωτήσω γνωστούς που να πάω να την κάνω και ο ένας μου έλεγε στον συγκεκριμένο έξω δεν είναι καλός στο νοσοκομείο είναι δύο τρεις που σου βγάζουν λάθος αποτέλεσμα για να σου κάνουν αμνιοπαρακέντηση για να πάρουν φακελάκι όχι ο ένας είναι ακριβός όχι ο άλλος δεν είναι πιστοποιημένος και πάει λέγοντας ...και έτσι είπα θα κλείσω στο νοσοκομείο σε όποιον μου τύχη και αν είναι να γίνει κάτι θα γίνει τι σε έξω γιατρό τι σε δημόσιο .... 

Την έχω πατήσει πολλές φορές με το να ρωτάει γνωστούς ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμένα κάθε μήνα το κοιτάει ο γυναικολόγος με κολπικό υπέρηχο.αλλα στην αυχενική ώστε χαρτιά λέει 30mm.βεβαια αυτό πριν ένα μήνα.αλλα τώρα έχω κάτι πονακια πολύ χαμηλά και αγχώνομαι μήπως είναι ο τράχηλος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, theodora gel είπε:

Εμένα κάθε μήνα το κοιτάει ο γυναικολόγος με κολπικό υπέρηχο.αλλα στην αυχενική ώστε χαρτιά λέει 30mm.βεβαια αυτό πριν ένα μήνα.αλλα τώρα έχω κάτι πονακια πολύ χαμηλά και αγχώνομαι μήπως είναι ο τράχηλος. 

Ενημέρωσε τον για τους πόνους που έχεις ... 

Συνήθως από ότι έχω διαβάσει αυξάνουν την δώσει του μαγνησίου όταν έχεις πόνους χαμηλά ... 

Απλά όσο πιο πολύ φοβάσαι τόσο πιο πολύ σου φαίνεται ... 

Εμένα δεν μου έχει κάνει καθόλου κολπικό υπέρηχο από όταν έμεινα έγκυος ... Τώρα καλό είναι κακο είναι δεν ξέρω :P


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Giosotpk είπε:

Ενημέρωσε τον για τους πόνους που έχεις ... 

Συνήθως από ότι έχω διαβάσει αυξάνουν την δώσει του μαγνησίου όταν έχεις πόνους χαμηλά ... 

Απλά όσο πιο πολύ φοβάσαι τόσο πιο πολύ σου φαίνεται ... 

Εμένα δεν μου έχει κάνει καθόλου κολπικό υπέρηχο από όταν έμεινα έγκυος ... Τώρα καλό είναι κακο είναι δεν ξέρω :P

Ναι ναι θα του το πω σήμερα που έχω ραντεβού!!!δεν παίρνω μαγνήσιο μόνο σίδηρο ασβέστιο σαλοσπιρ και χάπι για τον θυρεοειδή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, theodora gel είπε:

Ναι ναι θα του το πω σήμερα που έχω ραντεβού!!!δεν παίρνω μαγνήσιο μόνο σίδηρο ασβέστιο σαλοσπιρ και χάπι για τον θυρεοειδή.

Ενημέρωσε μας τι σου είπε ο γιατρός :)

 

1 ώρα πρίν, Mpempoulaki είπε:

Γειά σας κορίτσια.Μολις γύρισα από τον γιατρό.18 εβδομάδες σήμερα.Η μπέμπα είναι 250 γραμμάρια.Περιπου στις 15 Μαρτίου θα κάνω τη Β επιπέδου. 

Ωραία που πήγαν όλα καλά ...να περάσουν η μέρες για την β επιπέδου να την κάνουμε όλες... 

Εγώ στις 5 Μαρτίου θα την κάνω την β επιπέδου ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!πήγα κ εγώ χτες στον γιατρό όλα καλά με τον μπέμπη .επειδή είχα κάνει αμνιοπαρακέντηση είδε ότι όλα έχουν πάει καλά!!τα πονακια είναι πίεση επειδή μεγαλώνει .μου έδωσε κρέμα για τις ραγαδες.και μου ξαναγράψε εξετάσεις του μήνα σάκχαρο γενική αίματος ούρων και τοξόπλασμα και cmv.ειμαι λίγο συναχωμενη βέβαια και με αγχωνει μήπως έχω κολλήσει κυτταρομεγαλοιο.Αυτα σήμερα επίσημα 18εβδομαδες.:)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, theodora gel είπε:

Καλημέρα κορίτσια!πήγα κ εγώ χτες στον γιατρό όλα καλά με τον μπέμπη .επειδή είχα κάνει αμνιοπαρακέντηση είδε ότι όλα έχουν πάει καλά!!τα πονακια είναι πίεση επειδή μεγαλώνει .μου έδωσε κρέμα για τις ραγαδες.και μου ξαναγράψε εξετάσεις του μήνα σάκχαρο γενική αίματος ούρων και τοξόπλασμα και cmv.ειμαι λίγο συναχωμενη βέβαια και με αγχωνει μήπως έχω κολλήσει κυτταρομεγαλοιο.Αυτα σήμερα επίσημα 18εβδομαδες.:)

Καλημέρα κορίτσι ...ωραία που πήγαν όλα καλά και με την αμνιοπαρακέντηση ...

Οπότε δεν υπάρχουν καλύτερα πονακια από αυτά ( επειδή μεγαλώνει ο μπέμπης:x

Να σε ρωτήσω τι κρέμα σου έδωσε για της ραγαδες ? 

Θα βγουν και η εξετάσεις καλές μην αγχώνεσαι ....


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, κ γω χθες έκανα κάτι εξετάσεις γτ παρακολουθώ κ το ζάχαρό μου. Ευτυχώς βγήκαν καλές, έκανα κ για τοξόπλασμα γτ καμιά φορά τρώω κ καμια σαλάτα έξω. Ευτυχώς αρνητικό. Να περάσει η β επιπέδου και να αρχίσουμε να μιλάμε για φορμακια, καροτσάκια κτλ :) Καλή επιτυχία σε όλες όσες κάνουν εξετάσεις.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Giosotpk είπε:

Καλημέρα κορίτσι ...ωραία που πήγαν όλα καλά και με την αμνιοπαρακέντηση ...

Οπότε δεν υπάρχουν καλύτερα πονακια από αυτά ( επειδή μεγαλώνει ο μπέμπης:x

Να σε ρωτήσω τι κρέμα σου έδωσε για της ραγαδες ? 

Θα βγουν και η εξετάσεις καλές μην αγχώνεσαι ....

Τις εξετάσεις θα τις κάνω σε δυο εβδομάδες γιατί δεν πάει πολύς καιρός που έκανα μέσα στον φεβρουάριο.να δούμε ελπίζω το κρύωμα που είχα να μην ήταν cmv.μια της frezyderm -reconstria cream λέγεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...