Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

πρίν από 44 λεπτά , Giosotpk είπε:

Το μωράκι θα είναι .. απίστευτο συναίσθημα ε ? 

Λεςς εεεε??επειδη ηθελα σαν τρελη να το αισθανθω δεν το ευχαριστιεμαι ακομα γτ λεω μην ειναι της φαντασιας μου η κανενα εντερο!!αλλα μια διαισθηση να το πω μ λεει οτι ειναι το σπορακι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Κορίτσια σαλάτες σε εστιατόρια τρώτε; Εγώ τρώω καμιά φορά...

σαλατα οχι. επειδη ειμαι ζαχαροπλαστης και δυστυχώς ξερω πως δουλευουν στις κουζινες, σαλατες δεν αγγιζω. παντως δεν σου λενε κατι αν πας με δικη σου σαλατα στο μαγαζι.  σπανιο, αλλα αρκετες εγκυες το κανουν.  εγω απο τοτε που εμαθα πως ειμαι εγκυος τρωω ζυμαρικα και πιτσες εξω. 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Eleni2512 είπε:

σαλατα οχι. επειδη ειμαι ζαχαροπλαστης και δυστυχώς ξερω πως δουλευουν στις κουζινες, σαλατες δεν αγγιζω. παντως δεν σου λενε κατι αν πας με δικη σου σαλατα στο μαγαζι.  σπανιο, αλλα αρκετες εγκυες το κανουν.  εγω απο τοτε που εμαθα πως ειμαι εγκυος τρωω ζυμαρικα και πιτσες εξω. 

Συμφωνω!!!!Δουλευε ο αντρας μου πριν χρονια σε εστιατοριο και ξερω οτι δε πλενουν τιποτα δε τις ακουμπαω.Τρωω σπιτι και αυτο πρωτα αφου αφησω τα υλικα σε ξυδι για κανα 10λεπτο

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Λεςς εεεε??επειδη ηθελα σαν τρελη να το αισθανθω δεν το ευχαριστιεμαι ακομα γτ λεω μην ειναι της φαντασιας μου η κανενα εντερο!!αλλα μια διαισθηση να το πω μ λεει οτι ειναι το σπορακι!!

Πιστεύω πως ήταν το μωράκι σου ...οπότε κάτσε και απόλαυσε το ...και αν το φανταζόμαστε δεν πειράζει θα το απολαύσουμε και έτσι χαχαχαχ ... 

 

14 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Κορίτσια σαλάτες σε εστιατόρια τρώτε; Εγώ τρώω καμιά φορά...

Να σου πω την αλήθεια έχω φάει και εγώ ντομάτα σαλάτα και λάχανο ... μαρούλι από όταν έμεινα έγκυος δεν το έχω φάει καθόλου μιας που δεν έχω και αντισώματα για τοξόπλασμα ...ο γιατρός μου είπε αν το βάλω σε μια λεκάνη με χλιαρό νερό και ξύδι μπορώ να το φάω ...εγώ δεν το ρισκάρω τώρα για λίγο μαρούλι δεν παθαίνω τίποτα ... 

Για πείτε τι τρελές όρεξης έχετε για φαγητό ? 

Εγώ στην αρχή ήθελα ξινό ρόδι είχαμε φάει το κόσμο να βρούμε η πεθερά τα έκλεβε κιόλας γιατί κλεμμένα μου άρεσαν καλύτερα χαχαχχαχαχχα...και τώρα έχω κάτι μέρες θέλω πεπόνι ο άντρας μου έχει τρελαθεί ...πήγα πήρα και εγώ παγωτό πεπόνι που να το έβρισκα ... 

Η πεθερά και ο πατέρας μου μην τυχόν πω για ένα φαγητό κάτι έστω και να το λογοπιασω μέχρι το βράδυ η την επόμενη μέρα θα μου το έχουν κάνει ... 

Για πείτε δικές σας εμπειρίες ... 

1 ώρα πρίν, marian84 είπε:

Συμφωνω!!!!Δουλευε ο αντρας μου πριν χρονια σε εστιατοριο και ξερω οτι δε πλενουν τιποτα δε τις ακουμπαω.Τρωω σπιτι και αυτο πρωτα αφου αφησω τα υλικα σε ξυδι για κανα 10λεπτο

Όπως το είπες εμένα μου είπε χλιαρό νερό και ξύδι να τα βάζω μέσα αλλά και πάλι το μαρούλι δεν το τρώω για καλό και για κακό ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Giosotpk είπε:

Πιστεύω πως ήταν το μωράκι σου ...οπότε κάτσε και απόλαυσε το ...και αν το φανταζόμαστε δεν πειράζει θα το απολαύσουμε και έτσι χαχαχαχ ... 

 

Να σου πω την αλήθεια έχω φάει και εγώ ντομάτα σαλάτα και λάχανο ... μαρούλι από όταν έμεινα έγκυος δεν το έχω φάει καθόλου μιας που δεν έχω και αντισώματα για τοξόπλασμα ...ο γιατρός μου είπε αν το βάλω σε μια λεκάνη με χλιαρό νερό και ξύδι μπορώ να το φάω ...εγώ δεν το ρισκάρω τώρα για λίγο μαρούλι δεν παθαίνω τίποτα ... 

Για πείτε τι τρελές όρεξης έχετε για φαγητό ? 

Εγώ στην αρχή ήθελα ξινό ρόδι είχαμε φάει το κόσμο να βρούμε η πεθερά τα έκλεβε κιόλας γιατί κλεμμένα μου άρεσαν καλύτερα χαχαχχαχαχχα...και τώρα έχω κάτι μέρες θέλω πεπόνι ο άντρας μου έχει τρελαθεί ...πήγα πήρα και εγώ παγωτό πεπόνι που να το έβρισκα ... 

Η πεθερά και ο πατέρας μου μην τυχόν πω για ένα φαγητό κάτι έστω και να το λογοπιασω μέχρι το βράδυ η την επόμενη μέρα θα μου το έχουν κάνει ... 

Για πείτε δικές σας εμπειρίες ... 

Όπως το είπες εμένα μου είπε χλιαρό νερό και ξύδι να τα βάζω μέσα αλλά και πάλι το μαρούλι δεν το τρώω για καλό και για κακό ... 

Εγω τωρα περναω φαση που θελω σαλατα λαχανο-καροτο και συνεχεια γλυκα!!!!!Εκει εχω προβλημα να αντισταθω 

Link to comment
Share on other sites

εγω βρε κοριτσια ακομα εχω ναυτιες. παιρνω και την αντιβιωση για την ουρολοιμωξη και το στομαχι μου ειναι χαλια. σημερα παλι ξαπλα θα τη βγαλω. το κακο ειναι οτι με εχει παρει λιγο απο κατω. θελω να το χαρω αυτη τη περιοδο και δε μπορω. ποτε θα ερθουν οι μερες που λενε πως οι εγκυες εχουν φουλ ενεργεια????


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , marian84 είπε:

Εγω τωρα περναω φαση που θελω σαλατα λαχανο-καροτο και συνεχεια γλυκα!!!!!Εκει εχω προβλημα να αντισταθω 

Φαντάζομαι ...τώρα που είπες και καρότο κάτι μου έκανε και εμένα ... 

Είναι πρόβλημα αυτό με τα γλυκά να θέλεις να φας του κόσμου τα γλυκά αλλά στο πίσω μέρος του μυαλού σου να ξέρεις πως δεν κάνει και τότε να θέλεις ακόμα πιο πολύ ... 

πρίν από 10 λεπτά , Eleni2512 είπε:

εγω βρε κοριτσια ακομα εχω ναυτιες. παιρνω και την αντιβιωση για την ουρολοιμωξη και το στομαχι μου ειναι χαλια. σημερα παλι ξαπλα θα τη βγαλω. το κακο ειναι οτι με εχει παρει λιγο απο κατω. θελω να το χαρω αυτη τη περιοδο και δε μπορω. ποτε θα ερθουν οι μερες που λενε πως οι εγκυες εχουν φουλ ενεργεια????

Η εγκυμοσύνη θέλει υπομονή ..πρέπει να κάνεις και εσύ ...λογικό να σε έχει πάρει από κάτω αλλά σκέψου θετικά ...ποσες μέρες θέλεις ακόμα με την αντιβίωση ? 

Λογικά μετά θα έρθει και η ενέργεια απλά τώρα αν σε έχει πάρει από κάτω δεν σε βοηθάει και ιδιαίτερα ... Οπότε θετική σκέψη όσο μπορεις 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!εγώ εγώ ΠΗΤ 26/07.ευχομαι για όλες το καλύτερο.εγω είμαι 16 εβδομάδων και 1 ημέρας :)την Πέμπτη πάω για αμνιοπαρακέντηση .ελπίζω να πάνε όλα καλά !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , theodora gel είπε:

Γεια σας και από μένα!εγώ εγώ ΠΗΤ 26/07.ευχομαι για όλες το καλύτερο.εγω είμαι 16 εβδομάδων και 1 ημέρας :)την Πέμπτη πάω για αμνιοπαρακέντηση .ελπίζω να πάνε όλα καλά !!!

Γεια σου κορίτσι ...σου εύχομαι να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη ... 

Αμνιοπαρακέντηση για πιο λόγο θα κάνεις ? 

Όλα καλά θα πάνε μην φοβάσαι ... 

2 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Ζυμαρικά και πάλι ζυμαρικά. Μακαρόνια, κριθαρακι, όλα μαρέσουν. Όσο για γλυκά δυστυχώς προσπαθώ να μην τρώω γτ έχω οριακά ζάχαρο. Μ λείπει πολύ το παγωτό...

Καμπύλη ζαχάρου πότε θα κάνεις ? Νομίζω την κάνουν τότε με την β επιπέδου κάποια στιγμή ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Giosotpk είπε:

Γεια σου κορίτσι ...σου εύχομαι να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη ... 

Αμνιοπαρακέντηση για πιο λόγο θα κάνεις ? 

Όλα καλά θα πάνε μην φοβάσαι ... 

Καμπύλη ζαχάρου πότε θα κάνεις ? Νομίζω την κάνουν τότε με την β επιπέδου κάποια στιγμή ... 

 

Έκανα αυχενική βγήκε πολύ καλά εκτός από κάτι για την προεκλαμψία που έδειξε και ξεκίνησα σαλοσπιρ.αλλα επειδή ο ξάδερφος μου έχει κάποιο νοητικό πρόβλημα που δεν ξέρουμε σε τι οφείλεται είπαμε με τον άντρα μου να κάνουμε για να είμαστε σογουροι.δεν σου κρύβω ότι φοβάμαι πολύ την αποβολή από την εξέταση.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Giosotpk said:

Γεια σου κορίτσι ...σου εύχομαι να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη ... 

Αμνιοπαρακέντηση για πιο λόγο θα κάνεις ? 

Όλα καλά θα πάνε μην φοβάσαι ... 

Καμπύλη ζαχάρου πότε θα κάνεις ? Νομίζω την κάνουν τότε με την β επιπέδου κάποια στιγμή ... 

 

Καμπύλη ζαχάρου μετά την β επιπέδου, ναι.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Γεια σου κορίτσι ...σου εύχομαι να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη ... 

Αμνιοπαρακέντηση για πιο λόγο θα κάνεις ? 

Όλα καλά θα πάνε μην φοβάσαι ... 

Καμπύλη ζαχάρου πότε θα κάνεις ? Νομίζω την κάνουν τότε με την β επιπέδου κάποια στιγμή ... 

 

εγω καμπυλη ζαχαρου εκανα στην αρχη καπου στις 8 με 9 εβδομαδες αν θυμαμαι καλα μαζι με ολες τις υπολοιπες αιμοτολογικες. κανουμε ξανα και αργοτερα? 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...