Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Εγώ έχω μια γλυκιά πεθερά, σχετικά διακριτική και καλοπροαίρετη. Στην εγκυμοσύνη όμως ειδικά νιώθω οτι χρειάζομαι μόνο τον άντρα μου κ ευτυχώς μου συμπαραστέκεται. Είναι καλό που έχεις μια καλή πεθερούλα, ειδικά επειδή έχεις χάσει τη μανούλα σου... Γενικά έχω δει οτι όταν μοιράζομαι με γονείς η πεθερικά αυτά που μου συμβαίνουν, πιο πολύ κακό μου κάνει παρά καλό. Αλλα είναι κ θέμα χαρακτήρα.

Πιστεύω πως οι γονείς αλλά και τα πεθερικά αν δεν βάλεις εσύ ο ίδιος ένα όριο τότε μπλέκονται σε θέματα που δεν τους αφορά ...αλλά δεν φταίνε αυτή εμείς φταίμε που τους αφήνουμε...αλλά είναι δύσκολο το ζήτημα αυτό να βάλεις όρια ... 

Εμένα προσωπικά μου φαίνεται πολύ δύσκολο και φτάνω σε σημείο πολλές φορές να ανέχομαι πράγματα και καταστάσεις που με ζοριζουν ... 

Είναι ότι καλύτερο να μπορείς να μοιραστείς και να σου συμπαραστέκεται ο σύζυγός σου σε αυτή την όμορφη στιγμή που ζεις ,ζούμε ...γιατί μαζί το δημιουργήσατε όλο αυτό ...αν το σκεφτείς όμως καλά και ο άντρας περνάει την δικιά του "εγκυμοσύνη" τουλάχιστον ο δικός μου :-D

Πως το αντιμετωπίζει όλο αυτό ο άντρας σου ? Είναι γενικά αγχώδεις η γενικά ψύχραιμος ? 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, Giosotpk said:

Πιστεύω πως οι γονείς αλλά και τα πεθερικά αν δεν βάλεις εσύ ο ίδιος ένα όριο τότε μπλέκονται σε θέματα που δεν τους αφορά ...αλλά δεν φταίνε αυτή εμείς φταίμε που τους αφήνουμε...αλλά είναι δύσκολο το ζήτημα αυτό να βάλεις όρια ... 

Εμένα προσωπικά μου φαίνεται πολύ δύσκολο και φτάνω σε σημείο πολλές φορές να ανέχομαι πράγματα και καταστάσεις που με ζοριζουν ... 

Είναι ότι καλύτερο να μπορείς να μοιραστείς και να σου συμπαραστέκεται ο σύζυγός σου σε αυτή την όμορφη στιγμή που ζεις ,ζούμε ...γιατί μαζί το δημιουργήσατε όλο αυτό ...αν το σκεφτείς όμως καλά και ο άντρας περνάει την δικιά του "εγκυμοσύνη" τουλάχιστον ο δικός μου :-D

Πως το αντιμετωπίζει όλο αυτό ο άντρας σου ? Είναι γενικά αγχώδεις η γενικά ψύχραιμος ? 

 

Είναι πολύ ψύχραιμος και αυτή την περίοδο αν και έχει κάποια θέματα στη δουλειά, βάζει εμένα προτεραιότητα. Εγώ πάλι ώρες ώρες νιώθω οτι εγώ έχω μπει στον πάγο και όλοι οι άλλοι συνεχίζουν κανονικά τη ζωή τους. Προφανώς και ετσι πρέπει να γίνει, προφανώς και δν είμαι αχάριστη αλλα έτσι νιώθω κάποιες φορές. Όσο για τα μεγάλα ψυχολογικά ζόρια, εκεί με βοηθάει ο ψυχοθεραπευτής μου και με βοηθάει να βγω απο τα αδιέξοδα. :)

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Είναι πολύ ψύχραιμος και αυτή την περίοδο αν και έχει κάποια θέματα στη δουλειά, βάζει εμένα προτεραιότητα. Εγώ πάλι ώρες ώρες νιώθω οτι εγώ έχω μπει στον πάγο και όλοι οι άλλοι συνεχίζουν κανονικά τη ζωή τους. Προφανώς και ετσι πρέπει να γίνει, προφανώς και δν είμαι αχάριστη αλλα έτσι νιώθω κάποιες φορές. Όσο για τα μεγάλα ψυχολογικά ζόρια, εκεί με βοηθάει ο ψυχοθεραπευτής μου και με βοηθάει να βγω απο τα αδιέξοδα. 

Θέλω να σου πω ένα μεγάλο μπράβο που έκανες αυτό το βήμα να βρεις βοήθεια από κάποιον ειδικό . Το λέω αυτό γιατί γενικότερα στην Ελλάδα το να ζητήσεις βοήθεια για κάποια προβλήματα που έχεις από έναν ειδικό δεν είναι εύκολη υπόθεση, πόσο μάλλον αν ζεις και σε μια κλειστή κοινωνία όπως εγώ . Θέλει πολύ δύναμη να το κάνεις αυτό για μένα !!! Την οποία δεν την έχουμε όλοι .... 

Όσο αφορά το ότι νιώθεις έτσι ότι η υπόλοιποι συνεχίζουν κανονικά την ζωή τους δεν είσαι η μόνη . Νιώθω και εγώ έτσι και σαφώς πρέπει να είναι έτσι αλλά δεν είναι ωραίο ... Όπως είπαμε η εγκυμοσύνη έχει τα καλά και τα κακα της ... Στην τελική όμως το "αποτέλεσμα" μετράει μόνο ...το όμορφο πλασματακι που θα φέρουμε στον κόσμο ... 

Πως είσαι σήμερα ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Giosotpk said:

Θέλω να σου πω ένα μεγάλο μπράβο που έκανες αυτό το βήμα να βρεις βοήθεια από κάποιον ειδικό . Το λέω αυτό γιατί γενικότερα στην Ελλάδα το να ζητήσεις βοήθεια για κάποια προβλήματα που έχεις από έναν ειδικό δεν είναι εύκολη υπόθεση, πόσο μάλλον αν ζεις και σε μια κλειστή κοινωνία όπως εγώ . Θέλει πολύ δύναμη να το κάνεις αυτό για μένα !!! Την οποία δεν την έχουμε όλοι .... 

Όσο αφορά το ότι νιώθεις έτσι ότι η υπόλοιποι συνεχίζουν κανονικά την ζωή τους δεν είσαι η μόνη . Νιώθω και εγώ έτσι και σαφώς πρέπει να είναι έτσι αλλά δεν είναι ωραίο ... Όπως είπαμε η εγκυμοσύνη έχει τα καλά και τα κακα της ... Στην τελική όμως το "αποτέλεσμα" μετράει μόνο ...το όμορφο πλασματακι που θα φέρουμε στον κόσμο ... 

Πως είσαι σήμερα ? 

Μην νομίζεις, πλέον πολύς κόσμος πηγαίνει σε ειδικό, σε μικρό μέρος βέβαια μπορεί να ναι ακόμα ταμπού...

Είμαι καλά, σπίτι κυρίως...Χαίρομαι που έχει ήλιο και που ο καιρός θα αρχίσει λογικά να βελτιώνεται...

Χαίρομαι επίσης που δεν είμαι η μόνη που σκέφτομαι αυτά που σκέφτομαι...αλλά οι άνθρωποι μοιάζουμε σε πολλά κ ας νομίζουμε πως είμαστε μοναδικοί...:)

Εσύ τι κάνεις; βασικά εργάζεσαι; εγώ έχω σταματήσει μόλις μπήκα στον 4ο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Elenpap είπε:

Μην νομίζεις, πλέον πολύς κόσμος πηγαίνει σε ειδικό, σε μικρό μέρος βέβαια μπορεί να ναι ακόμα ταμπού...

Είμαι καλά, σπίτι κυρίως...Χαίρομαι που έχει ήλιο και που ο καιρός θα αρχίσει λογικά να βελτιώνεται...

Χαίρομαι επίσης που δεν είμαι η μόνη που σκέφτομαι αυτά που σκέφτομαι...αλλά οι άνθρωποι μοιάζουμε σε πολλά κ ας νομίζουμε πως είμαστε μοναδικοί...:)

Εσύ τι κάνεις; βασικά εργάζεσαι; εγώ έχω σταματήσει μόλις μπήκα στον 4ο.

Πίστεψέ με σε μικρές κοινωνίες είναι πολύ ταμπού το συγκεκριμένο θέμα ... 

Εκτός όμως του ότι είναι ταμπού πρέπει να είσαι και οικονομικά καλά διότι να πούμε την αλήθεια κοστίζει η κάθε επίσκεψη εδώ τουλαχιστον που είμαι εγώ το νοσοκομείο δεν έχει καποιον ειδικό ... θα ήθελα πολύ να το κάνω αυτό το βήμα ξέρω ότι το έχω ανάγκη αλλά πρέπει να ξεπεράσω τον εαυτό μου ... 

Μοιάζουμε σε πολλά άλλα κάθε δυσκολία την αντιμετωπίζουμε σαν να είναι η χειρότερη του κόσμου , και λογικό , το πρόβλημα μας μας φαίνεται πάντα βουνό ενώ πολλές φορές Δεν είναι .... 

Εγώ καλά είμαι και εγώ σπίτι ...εργάζομαι εποχικά 4 μήνες το χρόνο στον τουριστικό τομέα οπότε είμαστε λίγο δύσκολα όπως όλος ο κόσμος αλλά δεν το βάζουμε κάτω με τον σύζυγό μου ... Εσένα πως σου φαίνεται που τώρα δεν εργάζεσαι ?

Τώρα στην ουσία 21 εβδομάδα πιάνεται ως 6 μήνας ? Νομίζω ο 6 μήνας είναι 5 εβδομάδες μέχρι την 26 που μετά μπαίνουμε στον 7 ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

55 minutes ago, Giosotpk said:

Πίστεψέ με σε μικρές κοινωνίες είναι πολύ ταμπού το συγκεκριμένο θέμα ... 

Εκτός όμως του ότι είναι ταμπού πρέπει να είσαι και οικονομικά καλά διότι να πούμε την αλήθεια κοστίζει η κάθε επίσκεψη εδώ τουλαχιστον που είμαι εγώ το νοσοκομείο δεν έχει καποιον ειδικό ... θα ήθελα πολύ να το κάνω αυτό το βήμα ξέρω ότι το έχω ανάγκη αλλά πρέπει να ξεπεράσω τον εαυτό μου ... 

Μοιάζουμε σε πολλά άλλα κάθε δυσκολία την αντιμετωπίζουμε σαν να είναι η χειρότερη του κόσμου , και λογικό , το πρόβλημα μας μας φαίνεται πάντα βουνό ενώ πολλές φορές Δεν είναι .... 

Εγώ καλά είμαι και εγώ σπίτι ...εργάζομαι εποχικά 4 μήνες το χρόνο στον τουριστικό τομέα οπότε είμαστε λίγο δύσκολα όπως όλος ο κόσμος αλλά δεν το βάζουμε κάτω με τον σύζυγό μου ... Εσένα πως σου φαίνεται που τώρα δεν εργάζεσαι ?

Τώρα στην ουσία 21 εβδομάδα πιάνεται ως 6 μήνας ? Νομίζω ο 6 μήνας είναι 5 εβδομάδες μέχρι την 26 που μετά μπαίνουμε στον 7 ... 

 

Καταλαβαίνω... και γω δεν θα θελα να δουλεύω τώρα, κανονικά εργάζομαι σε δημοτικό ως καθηγήτρια αγγλικών κ μάλιστα το σχολείο είναι 50 λεπτά από το σπίτι μου. Μικρά παιδάκια που ήθελαν όλο αγκαλιά και γω δεν είμαι σε φάση για αγκαλιές τώρα με όλες τις ιώσεις. Επίσης δεν έχω την ενέργεια, μόνο με τον άντρα μου πηγαίνω καμιά βόλτα και αυτό κυρίως με αυτοκίνητο.

Ο 6ος μήνας ξεκινάει την 22η εβδομαδα κ μάλιστα κρατάει 5 εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elenpap είπε:

Καταλαβαίνω... και γω δεν θα θελα να δουλεύω τώρα, κανονικά εργάζομαι σε δημοτικό ως καθηγήτρια αγγλικών κ μάλιστα το σχολείο είναι 50 λεπτά από το σπίτι μου. Μικρά παιδάκια που ήθελαν όλο αγκαλιά και γω δεν είμαι σε φάση για αγκαλιές τώρα με όλες τις ιώσεις. Επίσης δεν έχω την ενέργεια, μόνο με τον άντρα μου πηγαίνω καμιά βόλτα και αυτό κυρίως με αυτοκίνητο.

Ο 6ος μήνας ξεκινάει την 22η εβδομαδα κ μάλιστα κρατάει 5 εβδομάδες.

Λογικό να σταματήσεις την δουλειά σου ... Όσο ναναι θέλει προσοχή .... 

Δεν σου έχει έρθει η ενέργεια που λένε της εγκυμοσύνης ? Εμένα μου έχει έρθει όχι όπως στις αρχές που με το ζόρι ξυπνούσα και γενικότερα δεν είχα όρεξη για τίποτα ούτε δύναμη ... 

 

Οπότε ο 6 θα μας φανεί λίγο ατελείωτος μήνας ... Αλλά θα περάσει που θα πάει .. 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Giosotpk said:

Λογικό να σταματήσεις την δουλειά σου ... Όσο ναναι θέλει προσοχή .... 

Δεν σου έχει έρθει η ενέργεια που λένε της εγκυμοσύνης ? Εμένα μου έχει έρθει όχι όπως στις αρχές που με το ζόρι ξυπνούσα και γενικότερα δεν είχα όρεξη για τίποτα ούτε δύναμη ... 

 

Οπότε ο 6 θα μας φανεί λίγο ατελείωτος μήνας ... Αλλά θα περάσει που θα πάει .. 

Καλημέρα. Μου έχει έρθει, με την έννοια οτι δεν ειμαι κουρασμένη όπως το 1ο τρίμηνο που με το ζόρι στεγνωνα τα μαλλιά μου. Σαφώς και έχω περισσότερη ενέργεια από τότε αλλά και πάλι δεν είμαι ο εαυτό μου και πολύ.

Ναι, είναι 5 εβδομάδες αλλά όραν κάνουμε τη β επιπέδου θα κυλήσει πιο εύκολα...ελπίζω να ναι όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Καλημέρα. Μου έχει έρθει, με την έννοια οτι δεν ειμαι κουρασμένη όπως το 1ο τρίμηνο που με το ζόρι στεγνωνα τα μαλλιά μου. Σαφώς και έχω περισσότερη ενέργεια από τότε αλλά και πάλι δεν είμαι ο εαυτό μου και πολύ.

Ναι, είναι 5 εβδομάδες αλλά όραν κάνουμε τη β επιπέδου θα κυλήσει πιο εύκολα...ελπίζω να ναι όλα καλά.

Δηλαδή ο 6ος ξεκινά 21και 1 ή 22και 1?γιατι εγώ μπερδεύτηκα:razz:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , theodora gel είπε:

Δηλαδή ο 6ος ξεκινά 21και 1 ή 22και 1?γιατι εγώ μπερδεύτηκα:razz:

Καλησπερα κοριτσια με το καλο τα νινακια σας!!! Ο 6ος ξεκιναει 22κ1!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


50 minutes ago, happysmile said:

Καλησπερα κοριτσια!!εγω εχω ημερομηνια 24/7 κ Β επιπεδου στις 14/3 που την περιμενω με λαχταρα!πολυ αγχος!απο κλωτσιές πως πατε?

Αχ όλες είμαστε μέσα στη λαχτάρα κ το άγχος. Από κλωτσίτσες καλά πάω, κάποιες ώρες κ πολλές μαζί. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια ... 

Δεν περνάνε η μέρες μέχρι την β επιπέδου ... 

Εμένα πριν κάτι μέρες με.ειχε τρελάνει όχι από κλοτσιες αλλά κουνιόταν συνέχεια μέχρι που το μάλωσα για πλάκα και μου φαίνεται πως μου κρατάει μούτρα τώρα :-P αλλά επειδή κουνιέμαι αυτές της μέρες αρκετά και δεν το σκέφτομαι πολύ ίσως από αυτό να μην το έχω νιώσει ...εκτός αν όντως μου έχει θυμώσει χαχαχαχ ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια ... 

Δεν περνάνε η μέρες μέχρι την β επιπέδου ... 

Εμένα πριν κάτι μέρες με.ειχε τρελάνει όχι από κλοτσιες αλλά κουνιόταν συνέχεια μέχρι που το μάλωσα για πλάκα και μου φαίνεται πως μου κρατάει μούτρα τώρα :-P αλλά επειδή κουνιέμαι αυτές της μέρες αρκετά και δεν το σκέφτομαι πολύ ίσως από αυτό να μην το έχω νιώσει ...εκτός αν όντως μου έχει θυμώσει χαχαχαχ ... 

Εμενα με σνομπάρει οταν βαλω το χερι μου σταματα!!απο τωρα ανεξαρτητος!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , happysmile είπε:

Εμενα με σνομπάρει οταν βαλω το χερι μου σταματα!!απο τωρα ανεξαρτητος!!

Χαχαχχαχαχχα .... 

Από την κοιλιά μας κάνουν ότι θέλουν.... 

Ποτέ θα ξεκινήσουν η κανονικές κλοτσιες ? Από ποια εβδομάδα ?  


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...