Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

1 hour ago, Giosotpk said:

Καλημέρααααα ....καλα είμαστε εσύ πως είσαι ? 

Ναι ναι είναι ευαίσθητα το ξέρω από πρώτο χέρι μιας και είμαι και εγώ η ίδια καρκινακι 

Είμαι καλά...1η  μέρα της 21ης εβδομάδας, στα μισά λοιπόν. Πες μας λοιπον για τα καρκινάκια γτ εγώ δεν ξέρω τίποτα...:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 hours ago, Eleni2512 said:

κοριτσια εγω ειμαι σχεδον 18η αλλα εχω ξεκινησει και εχω σαν πονακια περιοδου. λετε επειδη αλλαζει θεση η μητρα? 

Δεν το ξέρω καθόλου αυτό. Θα ρωτήσεις το γιατρό σου, δν νομίζω όμως να ναι κάτι.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Είμαι καλά...1η  μέρα της 21ης εβδομάδας, στα μισά λοιπόν. Πες μας λοιπον για τα καρκινάκια γτ εγώ δεν ξέρω τίποτα...:)

Χχχχμμμμ όπως είπες είναι πολύ ευαίσθητα όταν λέμε πολύ εννοώ πάρα πολύ ... 

Είμαστε σπιτογατι μας αρέσει να καθόμαστε σπίτι δεν είμαστε του έξω πολύ ... 

Και όταν αγαπάμε αγαπάμε με όλοι μας την καρδιά αλλά αν μας πληγώσει κάνεις τότε συγχωρούμε πολύ δύσκολα ευτυχώς όμως δεν είμαστε εκδικείτικη ... 

Στην οικογένειά εμείς έχουμε πολλους καρκίνους ...την αδερφή μου τον ανιψιό μου εμένα τον γαμπρό μου και το μωράκι που θα έρθει ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Giosotpk said:

Χχχχμμμμ όπως είπες είναι πολύ ευαίσθητα όταν λέμε πολύ εννοώ πάρα πολύ ... 

Είμαστε σπιτογατι μας αρέσει να καθόμαστε σπίτι δεν είμαστε του έξω πολύ ... 

Και όταν αγαπάμε αγαπάμε με όλοι μας την καρδιά αλλά αν μας πληγώσει κάνεις τότε συγχωρούμε πολύ δύσκολα ευτυχώς όμως δεν είμαστε εκδικείτικη ... 

Στην οικογένειά εμείς έχουμε πολλους καρκίνους ...την αδερφή μου τον ανιψιό μου εμένα τον γαμπρό μου και το μωράκι που θα έρθει ... 

 

Εγώ είμαι κριός και γενικά έχω πολλούς κριούς γύρω μου...είμαι δυναμική και αγχώδης παράλληλα, απότι κατάλαβα κ οι καρκίνοι έχουν τάση για άγχος, άρα το κόβω με άγχος το παιδάκι. Ας είναι γερά κ όλα τα άλλα μοντάρονται. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Elenpap είπε:

Εγώ είμαι κριός και γενικά έχω πολλούς κριούς γύρω μου...είμαι δυναμική και αγχώδης παράλληλα, απότι κατάλαβα κ οι καρκίνοι έχουν τάση για άγχος, άρα το κόβω με άγχος το παιδάκι. Ας είναι γερά κ όλα τα άλλα μοντάρονται. :)

Ναι όντως ξέχασα να στο πω αυτό ... 

Χαχαχαχ σωστό μονταρονται όπως το είπες ...

Γερά να είναι και υγιέστατα και τίποτα άλλο ... 

Εσένα ποτέ σου είπαν με το καλό ότι θα γεννήσεις ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Giosotpk said:

Ναι όντως ξέχασα να στο πω αυτό ... 

Χαχαχαχ σωστό μονταρονται όπως το είπες ...

Γερά να είναι και υγιέστατα και τίποτα άλλο ... 

Εσένα ποτέ σου είπαν με το καλό ότι θα γεννήσεις ? 

15/7 μ εβγαλε η αυχενική, επειδή όμως θα κάνω καισαρική, λογικά θα γεννήσω νωρίτερα...εσυ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Elenpap είπε:

15/7 μ εβγαλε η αυχενική, επειδή όμως θα κάνω καισαρική, λογικά θα γεννήσω νωρίτερα...εσυ;

Επειδή είμαστε σχετικά κοντά στην εγκυμοσύνη εγώ την Πέμπτη είμαι 21 εβδομάδες και με έχουν για 11/7. Αλλα δεν ξέρεις πότε ο γιατρός μου είπε μετά της 20 Ιουνίου να είμαι σε αναμονή ... 

Άσχετο διάβασα εχθές ότι τα μωράκια όταν γεννιούνται είναι εκνευρισμένη επειδή γεννήθηκαν ... 

Και μου φάνηκε πολύ αστείο όταν το διάβασα και ακόμα γελάω όταν το σκέφτομαι ...:razz: 

 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Giosotpk said:

Επειδή είμαστε σχετικά κοντά στην εγκυμοσύνη εγώ την Πέμπτη είμαι 21 εβδομάδες και με έχουν για 11/7. Αλλα δεν ξέρεις πότε ο γιατρός μου είπε μετά της 20 Ιουνίου να είμαι σε αναμονή ... 

Άσχετο διάβασα εχθές ότι τα μωράκια όταν γεννιούνται είναι εκνευρισμένη επειδή γεννήθηκαν ... 

Και μου φάνηκε πολύ αστείο όταν το διάβασα και ακόμα γελάω όταν το σκέφτομαι ...:razz: 

 

 

Μία φίλη μ είχε πει οτι όταν γεννήθηκε το κοριτσάκι της για κανένα μήνα είχε στραβωμένη φατσούλα...:-P Μετά βέβαια της έφυγε. Είναι μεγάλη αλλαγή για τα βρεφάκια κ μάλλον κάποια το παίρνουν πιο βαριά. Χαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Elenpap είπε:

Μία φίλη μ είχε πει οτι όταν γεννήθηκε το κοριτσάκι της για κανένα μήνα είχε στραβωμένη φατσούλα...:-P Μετά βέβαια της έφυγε. Είναι μεγάλη αλλαγή για τα βρεφάκια κ μάλλον κάποια το παίρνουν πιο βαριά. Χαχα

Αλήθεια ? Μάλλον όντως θα ισχύει ... 

Ναι έχεις δίκιο είναι μεγάλη αλλαγή και τραυματική εμπειρία ευτυχώς δεν το θυμούνται ..αλλά να σκέφτεσαι ότι ένα τόσο μικρό πλασματακι να εκνευρίζεται ... 

Κοίτα να πούμε και την αλήθεια είναι πολύ βολικό εκεί που είναι τώρα μέσα στην κοιλίτσα 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


27 minutes ago, Giosotpk said:

Αλήθεια ? Μάλλον όντως θα ισχύει ... 

Ναι έχεις δίκιο είναι μεγάλη αλλαγή και τραυματική εμπειρία ευτυχώς δεν το θυμούνται ..αλλά να σκέφτεσαι ότι ένα τόσο μικρό πλασματακι να εκνευρίζεται ... 

Κοίτα να πούμε και την αλήθεια είναι πολύ βολικό εκεί που είναι τώρα μέσα στην κοιλίτσα 

Ωραία και η κοιλίτσα αλλά οι χαρές της ζωής είναι έξω...εμείς τα περιμένουμε για να τα οδηγήσουμε σε αυτές τις χαρές. :)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Ωραία και η κοιλίτσα αλλά οι χαρές της ζωής είναι έξω...εμείς τα περιμένουμε για να τα οδηγήσουμε σε αυτές τις χαρές. :)

Πολύ σωστό και συμφωνώ με αυτό !!!:):x


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Giosotpk said:

Πολύ σωστό και συμφωνώ με αυτό !!!:):x

Έτσι...καμιά φορά σκέφτομαι οτι εμείς παλεύουμε να πάει καλά η εγκυμοσύνη και εκείνο με τη σειρά του παλεύει να μεγαλώσει και να γεννηθεί. Καλημέρα με ήλιο σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elenpap είπε:

Έτσι...καμιά φορά σκέφτομαι οτι εμείς παλεύουμε να πάει καλά η εγκυμοσύνη και εκείνο με τη σειρά του παλεύει να μεγαλώσει και να γεννηθεί. Καλημέρα με ήλιο σήμερα!

Μια όμορφη καλημέρα σε όλες .... 

Τα μωράκια μας δίνουν το μεγαλύτερο αγώνα αυτή την στιγμή ...και εμείς σαν μανουλες τα βοηθάμε ...

Μανούλα ...ποτέ δεν την είχα σκεφτεί τόσο έντονα αυτή την λέξη μέχρι τώρα που θα γίνω και εγω μανούλα ...τώρα μπορώ να καταλάβω την δικιά μου μανούλα ...εγώ δυστυχώς την έχω χάσει την μαμά μου ... αλλά ο θεός μου έδωσε μια πεθερά που μου έχει σταθεί σαν μάνα ...μπορεί να τσακωνόμαστε σαν μάνα με κόρη αλλά όταν πρέπει είναι και αυτή το στήριγμα μου ... 

Εσείς με την πεθερά πως τα πάτε ? 

Να ανοίξουμε αυτό το θέμα μέχρι να έρθουν η μέρες για την β επιπέδου ...ξυπνάω και σκέφτομαι μόνο αυτό 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Giosotpk said:

Μια όμορφη καλημέρα σε όλες .... 

Τα μωράκια μας δίνουν το μεγαλύτερο αγώνα αυτή την στιγμή ...και εμείς σαν μανουλες τα βοηθάμε ...

Μανούλα ...ποτέ δεν την είχα σκεφτεί τόσο έντονα αυτή την λέξη μέχρι τώρα που θα γίνω και εγω μανούλα ...τώρα μπορώ να καταλάβω την δικιά μου μανούλα ...εγώ δυστυχώς την έχω χάσει την μαμά μου ... αλλά ο θεός μου έδωσε μια πεθερά που μου έχει σταθεί σαν μάνα ...μπορεί να τσακωνόμαστε σαν μάνα με κόρη αλλά όταν πρέπει είναι και αυτή το στήριγμα μου ... 

Εσείς με την πεθερά πως τα πάτε ? 

Να ανοίξουμε αυτό το θέμα μέχρι να έρθουν η μέρες για την β επιπέδου ...ξυπνάω και σκέφτομαι μόνο αυτό 

Εγώ έχω μια γλυκιά πεθερά, σχετικά διακριτική και καλοπροαίρετη. Στην εγκυμοσύνη όμως ειδικά νιώθω οτι χρειάζομαι μόνο τον άντρα μου κ ευτυχώς μου συμπαραστέκεται. Είναι καλό που έχεις μια καλή πεθερούλα, ειδικά επειδή έχεις χάσει τη μανούλα σου... Γενικά έχω δει οτι όταν μοιράζομαι με γονείς η πεθερικά αυτά που μου συμβαίνουν, πιο πολύ κακό μου κάνει παρά καλό. Αλλα είναι κ θέμα χαρακτήρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...