Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

8 hours ago, Eleni2512 said:

εγω καμπυλη ζαχαρου εκανα στην αρχη καπου στις 8 με 9 εβδομαδες αν θυμαμαι καλα μαζι με ολες τις υπολοιπες αιμοτολογικες. κανουμε ξανα και αργοτερα? 

Ίσως να σ ζητήσει να κάνεις κ αργότερα, ίσως κ όχι... Κορίτσια μέλι τρώτε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, marian84 είπε:

Γιατι να μη φαμε μελι??

Και εγώ τρώω μέλι ... Γιατί δεν επιτρέπεται ? 

6 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Ίσως να σ ζητήσει να κάνεις κ αργότερα, ίσως κ όχι... Κορίτσια μέλι τρώτε;

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Giosotpk said:

Και εγώ τρώω μέλι ... Γιατί δεν επιτρέπεται ? 

 

Εάν δεν είναι παστεριωμένο, υπαρχει πιθανότητα αλαντίασης. Αποτι διάβασα όμως αναφέρεται στα βρέφη και όχι στην κύηση. Κ γω τρώω καμιά φορα. Νομίζω οτι είναι ακίνδυνο, απλά ρώτησα τι ξέρετε κ σεις

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Elenpap είπε:

Εάν δεν είναι παστεριωμένο, υπαρχει πιθανότητα αλαντίασης. Αποτι διάβασα όμως αναφέρεται στα βρέφη και όχι στην κύηση. Κ γω τρώω καμιά φορα. Νομίζω οτι είναι ακίνδυνο, απλά ρώτησα τι ξέρετε κ σεις

Πρώτη φορά το ακούω ...ούτε καν μου πήγε στο μυαλό να ψάξω για το μέλι αν επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη ...αν και πιστεύω είναι ακίνδυνο ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχει κανει καμια εμβολιο για τον ιο της γριπης? ξερετε αν επιτρεπεται τωρα στην εγκυμοσυνη? εγω εχω περασει H1N1 αλλα και παλι αποφευγω μερη με πολυ κοσμο.


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Eleni2512 said:

εχει κανει καμια εμβολιο για τον ιο της γριπης? ξερετε αν επιτρεπεται τωρα στην εγκυμοσυνη? εγω εχω περασει H1N1 αλλα και παλι αποφευγω μερη με πολυ κοσμο.

Εγώ δν έχω κάνει το εμβόλιο αλλά δεν πολυκυκλοφορώ κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eleni2512 είπε:

εχει κανει καμια εμβολιο για τον ιο της γριπης? ξερετε αν επιτρεπεται τωρα στην εγκυμοσυνη? εγω εχω περασει H1N1 αλλα και παλι αποφευγω μερη με πολυ κοσμο.

Και εγώ την έχω περάσει την Η1Ν1 την πρώτη φορά που είχε κυκλοφορήσει ... Εγώ που ρώτησα τον γιατρό μου είπε μόνο στην αρχή της εγκυμοσύνης το εμβόλιο τώρα όχι ...και εφόσον την έχω περάσει είναι σαν να το έχω κάνει ..δεν υπάρχει κάποιος κίνδυνος για μένα από την γρίπη ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπε ο γυναικολόγος να το κάνω ενώ άλλον γιατρό που ρώτησα κ κάποιους φαρμακοποιούς μου είπαν ότι δεν έχει νόημα τώρα. Από τη στιγμή που το κάνεις χρειάζονται 3 εβδομάδες για να πιάσει. Μέχρι να το βρω, να το κάνω κ να πιάσει θα έχει περάσει η έξαρση της γρίπης. 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Elenpap είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πόσο συχνά πηγαίνετε γυναικολόγο; Εγώ κάθε 2 με 3 εβδομάδες.

Και γω λογω ιστορικου παω καθε δυο βδομαδες και παλι μου φαινεται οτι δε περνανε οι μερες

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Καλημέρα κορίτσια, πόσο συχνά πηγαίνετε γυναικολόγο; Εγώ κάθε 2 με 3 εβδομάδες.

Εγω μια φορα το μηνα και μου φαινεται λιγο :D θελω να το βλεπω συνεχεια 

 

εμενα το προβλημα μου ειναι αλλο. ο γιατρος μου ειναι σε ιδιωτικο μαιευτηριο αλλα εγω θελω να γεννησω σε δημοσιο. Μαλιστα ο αντρας μου εχει πρωτη ξαδερφη γυναικολογο σε δημοσιο νοσοκομειο. τι λετε να κανω? τον εχω συνηθισει τον γιατρο μου και δε θελω να τον αλλαξω :(


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εγω έχω ΠΗΤ 10/7. Λόγω κυησης υψηλού κινδύνου πάω γυναικολόγο κάθε 15. Αλλά κάνω και περίπου κάθε μήνα doppler σε πιο καλό μηχάνημα γιατί πρέπει να ελέγχουμε την καρδούλα του μικρού μας. 

@Eleni2512 να πας όπου νιώθεις άνετα. Και εγώ θα προτιμούσα δημόσιο γιατί θεωρώ υπερβολικό το ποσό που ζητάνε τα ιδιωτικά νοσοκομεία, αλλά για εμένα παίζει μεγάλο ρόλο ο γιατρός. Δεν θα ένιωθα σίγουρη με κανέναν άλλο εκτός από τον γυναικολόγο μου. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ γω τωρα παλι ανυπομονω...σε 20 μερούλες...αλλά τώρα επειδή τον νιώθω νιώθω κάπως καλύτερα. Το χειρότερο ήταν όταν δεν τον ένιωθα, που μ έπιανε μεγάλη αγωνία αν είναι καλά πριν πάω στο γιατρό κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...