Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Είμαι καλά, θέλω να κλείσω ραντεβού κ σε ενδοκρινολόγο να μ κατευθύνει για το ζάχαρο. Κατά τα άλλα πολύ μέσα στο σπίτι, κάνει κ κρύο. Χαίρομαι αλήθεια που με το καλό θα γεννήσουμε καλοκαίρι, χωρίς κρύο. Τον περιμένω τον μικρούλη όπως όλες μας τα μωράκια μας. Εσύ;

Έχει θέμα με το ζάχαρο ? 

Θα γεννήσουμε την καλύτερη εποχή ...μέχρι να έρθει ο χειμώνας θα έχουν μεγαλώσει τα μωράκια μας και δεν θα είναι τόσο ευαίσθητα ... 

Δεν ξέρω εμένα με αγχωνει λίγο το μετά την γέννα κυρίως όταν έρθουμε στο σπίτι...η χαρά είναι απερίγραπτη αλλά μέσα μου έχω ένα άγχος πως θα τα καταφέρω και αν θα ανταποκριθω σωστά στα θέλω του μωρού ...

2 ώρες πρίν, Julybaby είπε:

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα! Μετά από πολύ καιρό προσπαθειών με ό,τι αυτό συνεπάγεται (άγχος, στενοχώριες, απογοητεύσεις) είμαστε κι εμείς εδώ και ερχόμαστε στις 28/7 καλώς εχόντων των πραγμάτων! Άρα είμαστε στη 17η βδομαδα μέχρι την Κυριακή που μπαίνουμε στην 18η! Ο υπέρηχος μας έδειξε για κορίτσι, το ποσοστό που μας είπε ο γιατρός είναι 99%. Αλήθεια, έτυχε σε καμία να της πούνε με τόση σιγουριά φύλο και τελικά να πέσουν έξω; Καλώς σας βρήκαμε μανούλες! Με το καλό να υποδεχτούμε γερά μωρά!

Γεια σου και σε σένα κορίτσι και με το καλό το μωράκι σου να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη....έχω ακούσει κάνα δυο γνωστές που το έπαθαν αλλά πριν χρόνια...η β επιπέδου συνήθως σου δίνει σίγουρο αποτέλεσμα ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 minutes ago, Giosotpk said:

Έχει θέμα με το ζάχαρο ? 

Θα γεννήσουμε την καλύτερη εποχή ...μέχρι να έρθει ο χειμώνας θα έχουν μεγαλώσει τα μωράκια μας και δεν θα είναι τόσο ευαίσθητα ... 

Δεν ξέρω εμένα με αγχωνει λίγο το μετά την γέννα κυρίως όταν έρθουμε στο σπίτι...η χαρά είναι απερίγραπτη αλλά μέσα μου έχω ένα άγχος πως θα τα καταφέρω και αν θα ανταποκριθω σωστά στα θέλω του μωρού ...

Γεια σου και σε σένα κορίτσι και με το καλό το μωράκι σου να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη....έχω ακούσει κάνα δυο γνωστές που το έπαθαν αλλά πριν χρόνια...η β επιπέδου συνήθως σου δίνει σίγουρο αποτέλεσμα ... 

Έχω θέμα ναι κ θα πάω ενδοκρινολόγο την Τρίτη. Όλες αγχωνόμαστε...Αν καθήσω και σκεφτώ όλα θα με αγχώσουν...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Elenpap είπε:

Έχω θέμα ναι κ θα πάω ενδοκρινολόγο την Τρίτη. Όλες αγχωνόμαστε...Αν καθήσω και σκεφτώ όλα θα με αγχώσουν...

Ουφ... Ας μην σκεφτόμαστε αυτά ... 

Σκέφτεσαι μερικές φορές την στιγμή που θα πρώτο δεις το μωράκι σου και νιώθεις μια έντονη αγάπη μέσα σου ? 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , happysmile είπε:

Κοριτσια μου ειχατε εσεις ενοχληση με το σιδηρο??εμενα με πειραξε στο εντερο!!φουσκωμα 

και εμενα φουσκωμα και καουρα στο στομαχι. 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Κοριτσια μου ειχατε εσεις ενοχληση με το σιδηρο??εμενα με πειραξε στο εντερο!!φουσκωμα φουλ!

Ποιο σίδηρο περνεις ? 

Εμένα δεν με έχει πειράξει... Το viofer περνώ πρωί βράδυ ένα 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Giosotpk said:

Ουφ... Ας μην σκεφτόμαστε αυτά ... 

Σκέφτεσαι μερικές φορές την στιγμή που θα πρώτο δεις το μωράκι σου και νιώθεις μια έντονη αγάπη μέσα σου ? 

 

Σκέφτομαι το πρωτόγνωρο του πράγματος, φυσικα...:) Νομίζω όλα τα συναισθήματα θα έρθουν φυσικά και ενστικτωδώς...

Πάντως τώρα στο β τρίμηνο, ενώ σαφώς η ενέργειά μου έχει ανέβει κ το στομάχι μου είναι καλύτερα, δεν μπορώ να πω κ οτι είμαι μέσα στην ενέργεια κ τη διάθεση...Νιώθω κ κάπως βαριά, ενώ δεν έχω πάρει κιλά. Δλδ πέφτω να ξαπλώσω και είμαι λίγο αχ κ βαχ. Και σκέφτομαι όταν μεγαλώσει κ άλλο η κοιλιά, πως θα νιώθω άραγε; 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Σκέφτομαι το πρωτόγνωρο του πράγματος, φυσικα...:) Νομίζω όλα τα συναισθήματα θα έρθουν φυσικά και ενστικτωδώς...

Πάντως τώρα στο β τρίμηνο, ενώ σαφώς η ενέργειά μου έχει ανέβει κ το στομάχι μου είναι καλύτερα, δεν μπορώ να πω κ οτι είμαι μέσα στην ενέργεια κ τη διάθεση...Νιώθω κ κάπως βαριά, ενώ δεν έχω πάρει κιλά. Δλδ πέφτω να ξαπλώσω και είμαι λίγο αχ κ βαχ. Και σκέφτομαι όταν μεγαλώσει κ άλλο η κοιλιά, πως θα νιώθω άραγε; 

Καλημέρα ....

Σε καταλαβαίνω τι εννοείς και μάλλον όλες λίγο πολύ έτσι είμαστε ....τα σκάλα τα ανεβαίνεις με άνεση ? 

Εγώ όχι εκτός ότι νιώθω τα πόδια μου βαριά μου κόβεται και η ανάσα μερικές φορές ... 

Και στο κρεβάτι με δυσκολία γυρνάω πλευρό ... 

Την ενέργεια του β τριμήνου ούτε εγώ την έχω βρει ακόμα ... Ναι μεν είμαι καλύτερα αλλά δεν πετάω ...

Εσύ με τον ύπνο πως τα πας ? 

Τώρα που είπες πως θα είναι όταν μεγαλώσει η κοιλιά σκέφτηκα πως θα ανεβαίνω τα σκαλιά που δεν θα βλέπω τα πόδια μου :-D.... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Giosotpk said:

Καλημέρα ....

Σε καταλαβαίνω τι εννοείς και μάλλον όλες λίγο πολύ έτσι είμαστε ....τα σκάλα τα ανεβαίνεις με άνεση ? 

Εγώ όχι εκτός ότι νιώθω τα πόδια μου βαριά μου κόβεται και η ανάσα μερικές φορές ... 

Και στο κρεβάτι με δυσκολία γυρνάω πλευρό ... 

Την ενέργεια του β τριμήνου ούτε εγώ την έχω βρει ακόμα ... Ναι μεν είμαι καλύτερα αλλά δεν πετάω ...

Εσύ με τον ύπνο πως τα πας ? 

Τώρα που είπες πως θα είναι όταν μεγαλώσει η κοιλιά σκέφτηκα πως θα ανεβαίνω τα σκαλιά που δεν θα βλέπω τα πόδια μου :-D.... 

Χαχα, καλημέρα. Το έχω και αυτό με τα σκαλιά. Ευτυχώς κοιμάμαι, ξυπναω κατα τις 6 κ κάνω κάποια ώρα να ξανακοιμηθώ αλλά δεν με πειράζει. Κάθομαι στο κρεβάτι. 

Πάντως αν θυμάμαι καλα επειδή είσαι κ 27, μην αγχώνεσαι καθόλου για το πως θα τα καταφερεις με το μωρο στο σπίτι. Η ενέργεια σου θα χτυπήσει κόκκινο. Εγώ που θα μαι τοτε 38 να δω τι θα κάνω. Έχω ζητήσει από τον άντρα μου να πάρει άδεια ή να δουλεύει από το σπίτι. Γίνεται να το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μιας και λετε για ενεργεια, εγω εχω συνεχεια σκαμπανεβασματα. τη μια μερα μπορει να κοιμαμαι ολη μερα και να μην εχω ορεξη ουτε μεχρι το περιπτερο να παω και την αλλη θα σηκωθω ολο ζωντανια να κανω δουλειες στο σπιτι. βεβαια τα πονακια απο χαμηλα και στη μεση δε φευγουν. επισης οι ναυτιες ενω επιτελους εχουν υποχωρησει, μπορει ξαφνικα να πεταχτω και να παω στο μπανιο για εμετο. Καινουριες εμπειριες μας ερχονται αυτο το τριμηνο 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Χαχα, καλημέρα. Το έχω και αυτό με τα σκαλιά. Ευτυχώς κοιμάμαι, ξυπναω κατα τις 6 κ κάνω κάποια ώρα να ξανακοιμηθώ αλλά δεν με πειράζει. Κάθομαι στο κρεβάτι. 

Πάντως αν θυμάμαι καλα επειδή είσαι κ 27, μην αγχώνεσαι καθόλου για το πως θα τα καταφερεις με το μωρο στο σπίτι. Η ενέργεια σου θα χτυπήσει κόκκινο. Εγώ που θα μαι τοτε 38 να δω τι θα κάνω. Έχω ζητήσει από τον άντρα μου να πάρει άδεια ή να δουλεύει από το σπίτι. Γίνεται να το κάνει.

Για πιο λόγο ξυπνάς τόσο πρωί ? 

Βολευεσαι στον ύπνο ? Εγώ πιανομαι πολύ κοιμόμουν πάντα μπρούμυτα οπότε τώρα που είμαι μόνο στο πλάι δεν με βολεύει .... Σκέφτομαι να βάλω ένα μαξιλάρι ενδιαμεσα στα πόδια διάβασα ότι βοηθάει αρκετά ...

Δεν πιστεύω να παίζει η ηλικία ρόλο ...η τουλάχιστον όχι τόσο σημαντικό ... Είναι γεννημένη μια γυναίκα να είναι μαμα ...θυμάμαι πάντα την δικιά μου μαμά να τα καταφέρνει όλα και πάντα να βρίσκει δύναμη για κάτι ακόμα ... 

Δεν πίστευα ποτέ στο μητρικό ένστικτο δεν ξέρω νόμιζα πως έτσι απλά το λένε ...αλλά όταν το έζησα τώρα μόνη μου κατάλαβα πως όντως υπάρχει ... Εγώ ήξερα μέρες πριν μάθω ότι είμαι έγκυος ότι πραγματικά είμαι ...το έλεγα στον σύζυγό μου ότι είμαι έγκυος και το ξέρω σίγουρα ... 

Που θέλω να καταλήξω πως όλες η μανουλες μπορούν να τα καταφέρουν ... 

πρέπει να αφήσουμε να συμμετέχουν και οι σύζυγοι μας σε όλο αυτό ... και αν μπορεί να βρίσκεται σπίτι ένα διάστημα είναι ότι καλύτερο για όλους σας... 

5 ώρες πρίν, Eleni2512 είπε:

κοριτσια μιας και λετε για ενεργεια, εγω εχω συνεχεια σκαμπανεβασματα. τη μια μερα μπορει να κοιμαμαι ολη μερα και να μην εχω ορεξη ουτε μεχρι το περιπτερο να παω και την αλλη θα σηκωθω ολο ζωντανια να κανω δουλειες στο σπιτι. βεβαια τα πονακια απο χαμηλα και στη μεση δε φευγουν. επισης οι ναυτιες ενω επιτελους εχουν υποχωρησει, μπορει ξαφνικα να πεταχτω και να παω στο μπανιο για εμετο. Καινουριες εμπειριες μας ερχονται αυτο το τριμηνο 

Μήπως να μην έκανες και πολλές δουλειές μιας που έχεις πόνους χαμηλά ? Το έχεις συζητήσει με τον γιατρό σου ? 

 

Τώρα αυτή την περίοδο της εγκυμοσύνης δικαιούμαστε και να μην κάνουμε όλες της δουλειές και να τρέχουμε να καθαρίζουμε το σπίτι και να τα προλαβαίνουμε όλα ... 

Τουλάχιστον εγώ έτσι κάνω ....:-P

 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Giosotpk said:

Για πιο λόγο ξυπνάς τόσο πρωί ? 

Βολευεσαι στον ύπνο ? Εγώ πιανομαι πολύ κοιμόμουν πάντα μπρούμυτα οπότε τώρα που είμαι μόνο στο πλάι δεν με βολεύει .... Σκέφτομαι να βάλω ένα μαξιλάρι ενδιαμεσα στα πόδια διάβασα ότι βοηθάει αρκετά ...

Δεν πιστεύω να παίζει η ηλικία ρόλο ...η τουλάχιστον όχι τόσο σημαντικό ... Είναι γεννημένη μια γυναίκα να είναι μαμα ...θυμάμαι πάντα την δικιά μου μαμά να τα καταφέρνει όλα και πάντα να βρίσκει δύναμη για κάτι ακόμα ... 

Δεν πίστευα ποτέ στο μητρικό ένστικτο δεν ξέρω νόμιζα πως έτσι απλά το λένε ...αλλά όταν το έζησα τώρα μόνη μου κατάλαβα πως όντως υπάρχει ... Εγώ ήξερα μέρες πριν μάθω ότι είμαι έγκυος ότι πραγματικά είμαι ...το έλεγα στον σύζυγό μου ότι είμαι έγκυος και το ξέρω σίγουρα ... 

Που θέλω να καταλήξω πως όλες η μανουλες μπορούν να τα καταφέρουν ... 

πρέπει να αφήσουμε να συμμετέχουν και οι σύζυγοι μας σε όλο αυτό ... και αν μπορεί να βρίσκεται σπίτι ένα διάστημα είναι ότι καλύτερο για όλους σας... 

Μήπως να μην έκανες και πολλές δουλειές μιας που έχεις πόνους χαμηλά ? Το έχεις συζητήσει με τον γιατρό σου ? 

 

Τώρα αυτή την περίοδο της εγκυμοσύνης δικαιούμαστε και να μην κάνουμε όλες της δουλειές και να τρέχουμε να καθαρίζουμε το σπίτι και να τα προλαβαίνουμε όλα ... 

Τουλάχιστον εγώ έτσι κάνω ....:-P

 

 

Ξυπνάω καμιά φορά στις 6 πχ αλλά δεν σηκώνομαι από το κρεβάτι, ξανακοιμάμαι μετά από κάποια ώρα...:)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλησπερα...!!μπηκα σημερα στη 18η εβδομαδα κι ακομα δεν εχω ακουσει το μπεμπακι μου..δευτερα θα παω γιατρο..εσεις πως το καταλαβατε τι νιωσατε?


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Γλυκερια123 said:

κοριτσια μου καλησπερα...!!μπηκα σημερα στη 18η εβδομαδα κι ακομα δεν εχω ακουσει το μπεμπακι μου..δευτερα θα παω γιατρο..εσεις πως το καταλαβατε τι νιωσατε?

Με το καλό. Μην αγχώνεσαι, θα το καταλάβεις σε κάποια φάση, είτε σαν φτερούγισμα, είτε σαν ψαράκι.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

κοριτσια μου καλησπερα...!!μπηκα σημερα στη 18η εβδομαδα κι ακομα δεν εχω ακουσει το μπεμπακι μου..δευτερα θα παω γιατρο..εσεις πως το καταλαβατε τι νιωσατε?

Καλημέρα ... 

Μην αγχώνεσαι είναι ανολογος πάντα την γυναίκα πολλές το νιωθουνε στην 23 εβδομάδα ...θα έρθει και σε σένα η στιγμή που θα το νιώσεις ... 

Εγώ περίπου στην 17 εβδομάδα το ένιωσα λίγο και τώρα στην 19 γίνεται όλο και πιο έντονο ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...