Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

30 minutes ago, Giosotpk said:

Χαχαχχαχαχχα .... 

Από την κοιλιά μας κάνουν ότι θέλουν.... 

Ποτέ θα ξεκινήσουν η κανονικές κλοτσιες ? Από ποια εβδομάδα ?  

Πόσο κανονικές; Να σε κλωτσάει και να πονάς; :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 45 λεπτά , Giosotpk είπε:

Χαχαχχαχαχχα .... 

Από την κοιλιά μας κάνουν ότι θέλουν.... 

Ποτέ θα ξεκινήσουν η κανονικές κλοτσιες ? Από ποια εβδομάδα ?  

Νομιζω χωρις να χω ρωτησει γιατρο απτην 24 κ μετα!εγω εχω αλλο θεμα πινω κορτιζονη λογω σοβαρου αλλεργικου επεισοδιου κ σισθανομαι πολυ ασχημα!!

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, happysmile said:

Νομιζω χωρις να χω ρωτησει γιατρο απτην 24 κ μετα!εγω εχω αλλο θεμα πινω κορτιζονη λογω σοβαρου αλλεργικου επεισοδιου κ σισθανομαι πολυ ασχημα!!

Γτ αισθάνεσαι άσχημα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Πόσο κανονικές; Να σε κλωτσάει και να πονάς; :-P

Χαχαχαχα :-D

Τώρα μερικές φορές δεν μπερδευεσαι νομίζεις ότι είναι το έντερο ? 

Αλλά από ότι είδα μερικά βιντεάκια που δείχνουν πως τεντώνονται μέσα στην κοιλίτσα τα μωράκια του δίνουν και καταλαβαίνει δεν υπολογίζουν τίποτα :razz: 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!εγω εχω ημερομηνια 24/7 κ Β επιπεδου στις 14/3 που την περιμενω με λαχταρα!πολυ αγχος!απο κλωτσιές πως πατε?

καλησπερα ..!!κι εγω ακριβως τις ιδιες ημερομηνιες εχω...!! αυτη την β επιπεδου την τρεμω ειδικα οσο πλησιαζει...δεν μπορω να πω οτι τον καταλαβαινω ιδιαιτερα..πολυ λιγο αμα βαλω τα χερια μου στην κοιλια μου το βραδυ που χει ησυχια..μονο τοτε μου δινει σημασια..

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Giosotpk said:

Χαχαχαχα :-D

Τώρα μερικές φορές δεν μπερδευεσαι νομίζεις ότι είναι το έντερο ? 

Αλλά από ότι είδα μερικά βιντεάκια που δείχνουν πως τεντώνονται μέσα στην κοιλίτσα τα μωράκια του δίνουν και καταλαβαίνει δεν υπολογίζουν τίποτα :razz: 

 

Καλημέρα! Νομίζω οτι σπάνια μπερδεύομαι πια, σαν κύμα τον αισθάνομαι πια η σαν κλωτσίτσα.

8 hours ago, Γλυκερια123 said:

καλησπερα ..!!κι εγω ακριβως τις ιδιες ημερομηνιες εχω...!! αυτη την β επιπεδου την τρεμω ειδικα οσο πλησιαζει...δεν μπορω να πω οτι τον καταλαβαινω ιδιαιτερα..πολυ λιγο αμα βαλω τα χερια μου στην κοιλια μου το βραδυ που χει ησυχια..μονο τοτε μου δινει σημασια..

Όλα καλά πάνε, άλλες αργούνε και περισσότερο να το νιώσουνε. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα αγαπες!!να επιβεβαιωσω β επιπεδου βλεπουμε τι?οργανα του μωρου αν παιρνει σωστο βαρος εκατοστα κ παλι το υγρο στον αυχενα?

12 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Ξέρω...όλες ανησυχούμε, απλά μακάρι όταν προκύπτει κάτι να λύνεται. :)

Πολυ σωστο αυτο!!!!

1 hour ago, Γλυκερια123 είπε:

Δεν πειραζει ας ειναι καλα κι ας αργησω να τον νιωσω..να γινει κι αυτη η β επιπεδου επιτελους να μας φυγει το αγχος ρε κοριτσια

Να ξεκινησουμε να ψωνιζουμε κ τιποτα!!εντομεταξυ απο οτι βλεπω οι περισσοτερες εχουμε γιους ε??

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Καλημέρα! Νομίζω οτι σπάνια μπερδεύομαι πια, σαν κύμα τον αισθάνομαι πια η σαν κλωτσίτσα.

Όλα καλά πάνε, άλλες αργούνε και περισσότερο να το νιώσουνε. :)

Καλημέρααααα και καλό μήνα σε όλες να πάνε όλα καλά μας εύχομαι ... Βάλατε μαρτακι? Εγώ το έφτιαξα εχθές μόνη μου όπως κάθε χρόνο αλλά ο πατέρας μου επέμενε πως φέτος πρέπει να φοράω δύο χαχαχαχα ... 

@Elenpap ναι έτσι το αισθάνομαι και εγώ μερικές φορές αλλά φορές σαν να τεντώνεται το δέρμα μέσα δεν ξέρω πως να το περιγράψω πάντως είναι ωραίο συναίσθημα ... 

1 ώρα πρίν, happysmile είπε:

Καλημερα αγαπες!!να επιβεβαιωσω β επιπεδου βλεπουμε τι?οργανα του μωρου αν παιρνει σωστο βαρος εκατοστα κ παλι το υγρο στον αυχενα?

Πολυ σωστο αυτο!!!!

Να ξεκινησουμε να ψωνιζουμε κ τιποτα!!εντομεταξυ απο οτι βλεπω οι περισσοτερες εχουμε γιους ε??

Καλημέρααααα ...ναι βλέπουμε τα όργανα και την λειτουργία τους την ανάπτυξη του μωρού και αν μεγαλώνει φυσιολογικά με βάση την ηλικία του επιβεβαιώνεται το φύλο ( εμείς δεν το έχουμε δει ακόμα όλο σταυροπόδι μας κάθεται μήπως να είμαι εγώ εκείνη που θα έχω την κόρη ? Πολύ κυρία την βλέπω χαχαχαχ ) κοιτάει και το υγρό στον αυχένα όπως στην αυχενική ανωμαλίες γενικότερα ...  

Εγώ να πω την αλήθεια από εβδομάδα είδα στα Lidl κάτι ωραία ρουχαλακια και φτηνά μπορεί να πάρω ένα δύο σε ουδέτερο χρώματακι αν και πιστεύω την τρίτη θα το δούμε και έχει και ρούχα εγκυμοσύνης αν ενδιαφέρεται καμία ... 

Γιατί έχω σκάσει θέλω να πάρω κάτι για το μωράκι ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happysmile said:

Καλημερα αγαπες!!να επιβεβαιωσω β επιπεδου βλεπουμε τι?οργανα του μωρου αν παιρνει σωστο βαρος εκατοστα κ παλι το υγρο στον αυχενα?

Πολυ σωστο αυτο!!!!

Να ξεκινησουμε να ψωνιζουμε κ τιποτα!!εντομεταξυ απο οτι βλεπω οι περισσοτερες εχουμε γιους ε??

Στο εξωτερικο το β επιπεδου το λενε anatomy η anomaly scan, ελεγχουν βαρος, ανατομια κτλ...αγορακι κ γω, ναι. Κ δεν εχω ιδέα πως μεγαλώνεις ένα αγοράκι.

3 minutes ago, Giosotpk said:

Καλημέρααααα και καλό μήνα σε όλες να πάνε όλα καλά μας εύχομαι ... Βάλατε μαρτιτσι ? Εγώ το έφτιαξα εχθές μόνη μου όπως κάθε χρόνο αλλά ο πατέρας μου επέμενε πως φέτος πρέπει να φοράω δύο χαχαχαχα ... 

@Elenpap ναι έτσι το αισθάνομαι και εγώ μερικές φορές αλλά φορές σαν να τεντώνεται το δέρμα μέσα δεν ξέρω πως να το περιγράψω πάντως είναι ωραίο συναίσθημα ... 

Καλημέρααααα ...ναι βλέπουμε τα όργανα και την λειτουργία τους την ανάπτυξη του μωρού και αν μεγαλώνει φυσιολογικά με βάση την ηλικία του επιβεβαιώνεται το φύλο ( εμείς δεν το έχουμε δει ακόμα όλο σταυροπόδι μας κάθεται μήπως να είμαι εγώ εκείνη που θα έχω την κόρη ? Πολύ κυρία την βλέπω χαχαχαχ ) κοιτάει και το υγρό στον αυχένα όπως στην αυχενική ανωμαλίες γενικότερα ...  

Εγώ να πω την αλήθεια από εβδομάδα είδα στα Lidl κάτι ωραία ρουχαλακια και φτηνά μπορεί να πάρω ένα δύο σε ουδέτερο χρώματακι αν και πιστεύω την τρίτη θα το δούμε και έχει και ρούχα εγκυμοσύνης αν ενδιαφέρεται καμία ... 

Γιατί έχω σκάσει θέλω να πάρω κάτι για το μωράκι ... 

Να πάρεις, φυσικα. Κοριτσάκι θα χεις λογικά. :) Μάρτη θα προμηθευτω συντόμως.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Giosotpk είπε:

Καλημέρααααα και καλό μήνα σε όλες να πάνε όλα καλά μας εύχομαι ... Βάλατε μαρτιτσι ? Εγώ το έφτιαξα εχθές μόνη μου όπως κάθε χρόνο αλλά ο πατέρας μου επέμενε πως φέτος πρέπει να φοράω δύο χαχαχαχα ... 

@Elenpap ναι έτσι το αισθάνομαι και εγώ μερικές φορές αλλά φορές σαν να τεντώνεται το δέρμα μέσα δεν ξέρω πως να το περιγράψω πάντως είναι ωραίο συναίσθημα ... 

Καλημέρααααα ...ναι βλέπουμε τα όργανα και την λειτουργία τους την ανάπτυξη του μωρού και αν μεγαλώνει φυσιολογικά με βάση την ηλικία του επιβεβαιώνεται το φύλο ( εμείς δεν το έχουμε δει ακόμα όλο σταυροπόδι μας κάθεται μήπως να είμαι εγώ εκείνη που θα έχω την κόρη ? Πολύ κυρία την βλέπω χαχαχαχ ) κοιτάει και το υγρό στον αυχένα όπως στην αυχενική ανωμαλίες γενικότερα ...  

Εγώ να πω την αλήθεια από εβδομάδα είδα στα Lidl κάτι ωραία ρουχαλακια και φτηνά μπορεί να πάρω ένα δύο σε ουδέτερο χρώματακι αν και πιστεύω την τρίτη θα το δούμε και έχει και ρούχα εγκυμοσύνης αν ενδιαφέρεται καμία ... 

Γιατί έχω σκάσει θέλω να πάρω κάτι για το μωράκι ... 

Εγω να δειςςςς!!σε νιωθω απολυτα απτα χριστουγεννα ηθελα να του παρω κατι κ κρατιεμαι σκεψου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...