Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μπορείς να πάρεις ναι,ντεπον και απλό παναντολ δεν υπάρχει θέμα 

      ο 8ο σ ποτέ ξεκινάει; ναι μιλησα με τη μαια γιατί ήταν λίγο περίεργα τα πονάκια με έπιανε κοιλιά μέση ταυτόχρονα για 20 δευτέρα μπυ περνούσε και μετά από κανα 5 λεπτό με έπιανε πάλι 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

26 minutes ago, Giosotpk said:

Με τα μπουτακια έξω ? Χιχιχι πολύ τρελενομαι όταν βλέπω μωράκι έτσι ...

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν μόνο με το ζιπουνακι την ημέρα μιας και σε μένα το σπίτι το βλέπει ο ήλιος όλοι μέρα και κάνει τρομερή ζέστη το καλοκαίρι ...αλλά το είπα σε μια γνωστή μου που γέννησε Σεπτεμβρίο αυτή και πως και δεν με έφαγε ...μου έιπε ότι πρέπει να το ντύνω πολύ καλά ζιπουνακι φόρμουλα από κάτω μακρυμάνικο από πάνω και ζακετουλα λεπτή και της έλεγα να θα σκάσει το παιδί έτσι και γύρισε και μου είπε ότι δεν έχω ιδέα ...και λέω μέσα μου μήπως όντως έχει δίκιο αλλά και πάλι τόσα πολλά να του βάλω ? 

Και με έπιασαν κάτι αμφιβολίες για τον εαυτό μου ήμουν πολύ πεσμένη κάτι μέρες είχα φτάσει στο σημείο να σκέφτομαι πως δεν θα τα καταφέρω σαν μάνα ... 

Με συνέφερε όμως ο σύζυγός ευτυχώς ... 

Κορίτσι μου να πάνε όλα καλά και αν προλάβεις στείλε μας να μας πεις πως πήγε ... 

Ναι πιστεύω ότι της καλτσουλες της θέλει ...διάβασα ότι με τα γαντακια εκνευρίζονται αφάνταστα τα μικρουλια αλλά θες δεν θες δεν πρέπει να τους βάλεις ? 

Βασικά αρχικά και για θέμα ρούχων, μπορούμε να συμβουλευομαστε και τον παιδίατρο...αλλά μην σκας, μια χαρά μανούλα θα είσαι κ αυτούς που πάνε να σε κάνουνε να αισθανθείς ανεπαρκής, να τους συμμαζεύεις με τον τρόπο σου.:razz:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Ε θα τους βαλεις ναι!! Κι ειναι τοσο χαριτωμενα χανονται εκει μεσα...Δηστυχως δεν παω τωρα ...14/3 εχω ραντεβου..μακαρι να πηγαινα τωρα γιατι μ εχει φαει το αγχος..!!εσυ ποτε εχεις ραντεβου?

Έτσι όπως το έγραψες ότι πας για β επιπέδου και μετά τζάμπο νόμιζα ότι πας τώρα :razz:

Γιατί σε έχει φάει το άγχος ? Να σκέφτεσαι πως ότι κανείς είναι για να επιβεβαιωθεί ότι όλα πάνε καλά ...όχι απαραίτητα πως κάτι δεν πάει καλά ... 

Να έχεις μόνο αγωνία για να δεις το μωράκι σου ... 

Εγώ την τρίτη έχω ραντεβού και με βλέπω και εμένα κατευθείαν να πηγαίνω τζάμπο ...

1 hour ago, Elenpap είπε:

Βασικά αρχικά και για θέμα ρούχων, μπορούμε να συμβουλευομαστε και τον παιδίατρο...αλλά μην σκας, μια χαρά μανούλα θα είσαι κ αυτούς που πάνε να σε κάνουνε να αισθανθείς ανεπαρκής, να τους συμμαζεύεις με τον τρόπο σου.:razz:

Ναι σωστό μπορούμε να ρωτήσουμε παιδίατρο ... 

Θα προσπαθήσω να τους βάζω στην θέση τους όσους προσπαθούν να με κάνουν να νιώθω άσχημα... Έχεις δίκιο σε αυτό !!!! 

Εσύ παιδίατρο έχεις βρει ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Giosotpk said:

Έτσι όπως το έγραψες ότι πας για β επιπέδου και μετά τζάμπο νόμιζα ότι πας τώρα :razz:

Γιατί σε έχει φάει το άγχος ? Να σκέφτεσαι πως ότι κανείς είναι για να επιβεβαιωθεί ότι όλα πάνε καλά ...όχι απαραίτητα πως κάτι δεν πάει καλά ... 

Να έχεις μόνο αγωνία για να δεις το μωράκι σου ... 

Εγώ την τρίτη έχω ραντεβού και με βλέπω και εμένα κατευθείαν να πηγαίνω τζάμπο ...

Ναι σωστό μπορούμε να ρωτήσουμε παιδίατρο ... 

Θα προσπαθήσω να τους βάζω στην θέση τους όσους προσπαθούν να με κάνουν να νιώθω άσχημα... Έχεις δίκιο σε αυτό !!!! 

Εσύ παιδίατρο έχεις βρει ? 

Οχι...νομίζω είναι πολύ νωρίς. Μετά τον 7ο θα το κοιτάξω. Νομίζω αρχικά έρχεται ο παιδίατρος στο σπίτι, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Elenpap είπε:

Οχι...νομίζω είναι πολύ νωρίς. Μετά τον 7ο θα το κοιτάξω. Νομίζω αρχικά έρχεται ο παιδίατρος στο σπίτι, έτσι;

Νομίζω όχι δεν ξέρω αν επιλέξεις παιδίατρο εκτός νοσοκομείου ...

Εγώ θα παω στον παιδίατρο που είναι το νοσοκομείο που θα γεννήσω ..και από ότι ξέρω το πας εκεί για έλεγχο ... 

Εμείς θα το βάλουμε κατευθείαν στο δωμάτιο του είπαμε ... Εσύ το έχεις σκεφτεί αυτό το θέμα ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου! εχω μερες να γραψω αλλα ειδα σημερα ολες τις συζητησεις. Εγω απ οτι μου εχουν πει και ο γιατρος στην αυχενικη και ο γυναικολογος εχω κοριτσακι και ηδη εχω παρει πραγματακια. Βαψαμε το δωματιο της, βαλαμε μερικα επιπλακια και καποια πραγματα που μου εχουν δωσει η κουμπαρα και η ξαδερφη μου. α! και για ρουχαλακια εχω βρει και το ebay. εχει υπεροχα και εχω παραγγειλει ηδη. πηρα και ενα μπιμπερο να το δοκιμασω (1,10 τα ειχαν και ειχαν πολυ καλες κριτικες απο κατω). οταν μου ερθουν θα σας πω γνωμες. 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Eleni2512 είπε:

καλησπερα κοριτσια μου! εχω μερες να γραψω αλλα ειδα σημερα ολες τις συζητησεις. Εγω απ οτι μου εχουν πει και ο γιατρος στην αυχενικη και ο γυναικολογος εχω κοριτσακι και ηδη εχω παρει πραγματακια. Βαψαμε το δωματιο της, βαλαμε μερικα επιπλακια και καποια πραγματα που μου εχουν δωσει η κουμπαρα και η ξαδερφη μου. α! και για ρουχαλακια εχω βρει και το ebay. εχει υπεροχα και εχω παραγγειλει ηδη. πηρα και ενα μπιμπερο να το δοκιμασω (1,10 τα ειχαν και ειχαν πολυ καλες κριτικες απο κατω). οταν μου ερθουν θα σας πω γνωμες. 

Αωεσυ εισαι γρηγορη!!!πολυ καλα εκανες!να σε ρωτησω το e bay θελει pay pal ετσι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Eleni2512 είπε:

καλησπερα κοριτσια μου! εχω μερες να γραψω αλλα ειδα σημερα ολες τις συζητησεις. Εγω απ οτι μου εχουν πει και ο γιατρος στην αυχενικη και ο γυναικολογος εχω κοριτσακι και ηδη εχω παρει πραγματακια. Βαψαμε το δωματιο της, βαλαμε μερικα επιπλακια και καποια πραγματα που μου εχουν δωσει η κουμπαρα και η ξαδερφη μου. α! και για ρουχαλακια εχω βρει και το ebay. εχει υπεροχα και εχω παραγγειλει ηδη. πηρα και ενα μπιμπερο να το δοκιμασω (1,10 τα ειχαν και ειχαν πολυ καλες κριτικες απο κατω). οταν μου ερθουν θα σας πω γνωμες. 

Όντως εσύ είσαι γρήγορη ...καλά κάνεις όμως εμείς το δωμάτιο από εβδομάδα θα το φτιάξουμε μετά την β επιπέδου ... 

Οπότε να υποθέσω πως από την αρχή θα την βάλεις στο δωματιο της ? 

Το Μπίμπερο από το eBay το πήρες ? 

Τώρα που το είπες θα κοιτάξω και εγώ στο eBay 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Giosotpk said:

Νομίζω όχι δεν ξέρω αν επιλέξεις παιδίατρο εκτός νοσοκομείου ...

Εγώ θα παω στον παιδίατρο που είναι το νοσοκομείο που θα γεννήσω ..και από ότι ξέρω το πας εκεί για έλεγχο ... 

Εμείς θα το βάλουμε κατευθείαν στο δωμάτιο του είπαμε ... Εσύ το έχεις σκεφτεί αυτό το θέμα ? 

Γιατί στο δωμάτιό του; ειδικά το πρώτο εξάμηνο νομίζω πρέπει να το χουμε δίπλα μας. Εγώ θα το έχω στο δωμάτιό μας. Σκέψου λίγο την ανασφάλειά του αρχικά να είναι μόνο του...Επίσης να προσέξεις το πρώτο του 9μηνο, να έχει σχεδόν αποκλειστικά την παρουσία και τη φροντίδα τη δικιά σου, δεν θα χει αρχικά τόσο ανάγκη το μπαμπά του. :) Η ασφάλεια που θα νιώσει το πρώτο 9μηνο μαζί σου, θα το ακολουθήσει για την επόμενη ζωή του. :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Elenpap είπε:

Γιατί στο δωμάτιό του; ειδικά το πρώτο εξάμηνο νομίζω πρέπει να το χουμε δίπλα μας. Εγώ θα το έχω στο δωμάτιό μας. Σκέψου λίγο την ανασφάλειά του αρχικά να είναι μόνο του...Επίσης να προσέξεις το πρώτο του 9μηνο, να έχει σχεδόν αποκλειστικά την παρουσία και τη φροντίδα τη δικιά σου, δεν θα χει αρχικά τόσο ανάγκη το μπαμπά του. :) Η ασφάλεια που θα νιώσει το πρώτο 9μηνο μαζί σου, θα το ακολουθήσει για την επόμενη ζωή του. :)

Εγώ έχω και ένα θέμα το καλοκαίρι μιας και ο μπαμπάς θα δουλεύει και δουλεύει με βάρδιες ασταμάτητα χωρίς ρεπό οπότε αν έχω και το μωράκι μέσα στο δωμάτιο πιστεύω ο ένας θα ξυπνάει τον άλλον ... 

Για αρχή θα το βάλω στο δωμάτιο του και αν δω ότι δεν μπορεί και δεν μπορώ και εγώ τότε θα έρθει στο δικό μας ...  

Έτσι λέω τώρα κάτσε να έρθει με το καλό και βλέπω και τότε ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

το ebay ναι με paypal ειναι. εγω εχω σκοπο τη μπεμπα να την εχω στον portbebe διπλα μου στην αρχη και οταν ειναι να τη βαλω στη κουνια θα την εχω στο δωματιο της. θα ρωτησω και τον παιδιατρο οταν ερθει η στιγμη.  

το μπιμπερο ναι απο το ebay το πηρα οπως και πιπιλα. ειπα.να τα παρω τωρα ωστε αν δω οτι ποιοτικα ειναι καλα να παρω αργοτερα και αλλα. 

ααα ειδα και το φυλλαδιο του lidl που λεγατε! ξετρελαθηκα! 


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


29 minutes ago, Giosotpk said:

Εγώ έχω και ένα θέμα το καλοκαίρι μιας και ο μπαμπάς θα δουλεύει και δουλεύει με βάρδιες ασταμάτητα χωρίς ρεπό οπότε αν έχω και το μωράκι μέσα στο δωμάτιο πιστεύω ο ένας θα ξυπνάει τον άλλον ... 

Για αρχή θα το βάλω στο δωμάτιο του και αν δω ότι δεν μπορεί και δεν μπορώ και εγώ τότε θα έρθει στο δικό μας ...  

Έτσι λέω τώρα κάτσε να έρθει με το καλό και βλέπω και τότε ... 

 

Να κοιμάται ο μπαμπας σε αλλο δωμάτιο:razz:

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Να κοιμάται ο μπαμπας σε αλλο δωμάτιο:razz:

Καλημέρα ...χαχαχχαχαχχα με έκανες και γέλασα ...

Δεν μπορεί η μαμά χωρίς τον μπαμπά αν δεν είναι δίπλα μου στο κρεβάτι έχω θέμα ...όταν δουλεύει νύχτα σπάνια κοιμάμαι συνήθως όταν έρχεται το πρωί με περνει ο ύπνος ... 

12 ώρες πρίν, Eleni2512 είπε:

το ebay ναι με paypal ειναι. εγω εχω σκοπο τη μπεμπα να την εχω στον portbebe διπλα μου στην αρχη και οταν ειναι να τη βαλω στη κουνια θα την εχω στο δωματιο της. θα ρωτησω και τον παιδιατρο οταν ερθει η στιγμη.  

το μπιμπερο ναι απο το ebay το πηρα οπως και πιπιλα. ειπα.να τα παρω τωρα ωστε αν δω οτι ποιοτικα ειναι καλα να παρω αργοτερα και αλλα. 

ααα ειδα και το φυλλαδιο του lidl που λεγατε! ξετρελαθηκα! 

Καλημέρααααα ...όταν σου έρθουν πες μας αν είναι καλά γιατί τα έχω δει και εγώ και σκέφτομαι να πάρω και εγώ από εκεί ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Giosotpk said:

Καλημέρα ...χαχαχχαχαχχα με έκανες και γέλασα ...

Δεν μπορεί η μαμά χωρίς τον μπαμπά αν δεν είναι δίπλα μου στο κρεβάτι έχω θέμα ...όταν δουλεύει νύχτα σπάνια κοιμάμαι συνήθως όταν έρχεται το πρωί με περνει ο ύπνος ... 

Καλημέρααααα ...ότθαν σου έρθουν πες μας αν είναι καλά γιατί τα έχω δει και εγώ και σκέφτομαι να πάρω και εγώ από εκεί ... 

Κ γω κάπως έτσι είμαι αλλά όταν έρθει το μωρό με το καλό θα αλλάξουν κάποια πράγματα στην αρχή...Καλημέρα! Αντε η Τρίτη πλησιάζει, όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Κ γω κάπως έτσι είμαι αλλά όταν έρθει το μωρό με το καλό θα αλλάξουν κάποια πράγματα στην αρχή...Καλημέρα! Αντε η Τρίτη πλησιάζει, όλα καλά.

Λες να αλλάξει και αυτό ? Εμένα μου φαίνεται δύσκολο έτσι όπως ξέρω τον εαυτό μου ... 

Ανυπόμονο να έρθει όμως αυτή η ώρα δεν φοβάμαι της αλλαγές απλά φοβάμαι αν θα είναι καλή μαμά και θα ανταπεξέλθω σωστά στην ανάγκες του μωρού ... 

Είμαι και λίγο εγωιστρια να πω την αλήθεια και δεν δέχομαι εύκολα την βοήθεια κάποιου άλλου εκτός του άντρα μου ... 

Ναι πλησιάζει η τρίτη ... 

Εσύ πως είσαι σήμερα ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Giosotpk said:

Λες να αλλάξει και αυτό ? Εμένα μου φαίνεται δύσκολο έτσι όπως ξέρω τον εαυτό μου ... 

Ανυπόμονο να έρθει όμως αυτή η ώρα δεν φοβάμαι της αλλαγές απλά φοβάμαι αν θα είναι καλή μαμά και θα ανταπεξέλθω σωστά στην ανάγκες του μωρού ... 

Είμαι και λίγο εγωιστρια να πω την αλήθεια και δεν δέχομαι εύκολα την βοήθεια κάποιου άλλου εκτός του άντρα μου ... 

Ναι πλησιάζει η τρίτη ... 

Εσύ πως είσαι σήμερα ? 

Κ γω είμαι από αυτές που με απασχολεί πώς θα ναι ο γάμος μου με τον ερχομό του μωρού...Μην σε ανησυχεί αυτό, μια χαρά μανούλα θα σαι. Αγάπη κ χρόνο θέλουν τα παιδιά. Και γω δεν θέλω εύκολα βοήθεια, γιατί δεν μαρέσει να χω άτομα στα πόδια μου. Αυτό που θα μ βοηθήσει είναι κανένα φαγητό ειδικά στην αρχή, αυτό. 

Καλά είμαι σήμερα, βγήκα και για ένα φαγητό έξω. Μην ανησυχείς για την τρίτη, κατά πάσα πιθανότητα θα ναι όλα καλα. Θα μάθεις κ το φύλο οριστικά! :grin:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...