Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Τι να τους φορέσεις πράγματικα.. εγώ τώρα που βγαίνουμε δεν ξέρω τι να του βάλω. Την μέρα έχει ζέστη φυσάει όμως και λίγο και το βράδυ έχει την ψύχρα του έχει και υγρασία. Λέω να πάρω αρχικά ζιπουνακια αμανικα για να τα φοράω από μέσα από μπλουζάκι παντελονακι. Σαν φανελάκι τυπου. Αυτά για την έξοδο. Σπίτι όταν κρυώσει ο καιρός θα αρχίσω τα μακριμανικα ζιπουνακια. Τώρα το χειμώνα δεν έχω ιδέα για το σπίτι. Μάλλον αυτά τα ζιπουνακια με μακρύ μανίκι και ποδαράκι

@Γλυκερια123 πες μας σήμερα πως κηγε ο ύπνος;; Γιατί αν σου πήγε όπως τις άλλες μέρες μάλλον έστρωσε ο ύπνος. 

 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

Just now, demmikot είπε:

@Γλυκερια123 πες μας σήμερα πως κηγε ο ύπνος;; Γιατί αν σου πήγε όπως τις άλλες μέρες μάλλον έστρωσε ο ύπνος. 

 

12-6.30 !!!!! Ασε ακομα να το πιστεψω..χαχα ελπιζω να εστρωσε οπως λες..και να μην εχουμε παλι τα ιδια...

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Γλυκερια123εδω δεν το πιστεύω εγώ ότι σου κοιμάται τόσο ... Φτου φτου να μην το ματιασω ... 

6200? Μπράβο με αποκλειστικό θηλασμό ? 

Εμείς όταν πήγαμε είμασταν 4700 πήραμε ένα κιλό μετά από ένα μήνα . Η παιδίατρος μου είπε ότι είναι πολύ καλά και 700γρ το δέχεται στον θηλασμό ... 

Εδώ και δύο μέρες τώρα θηλάζουμε 40 λεπτά το στήθος ...ενώ πριν είμασταν Τουλαχιστον στην μια ώρα ... Τώρα δεν ξέρω έχω το άγχος ότι δεν χορταινει ...αλλά βρε κορίτσια αν πεινούσε δεν θα γκρινιάζε ? Εμένα.μου κοιμάται στο στήθος και την ξυπνάω για να φάει και άλλο .... 

Από ύπνο δεν έχουμε στρώσει στης 2 ώρες γαρίδα το μάτι ...και ειδικά το βράδυ είναι πολύ δύσκολο γιατί καθόμαστε δύο ώρες την φορά ...σήμερα ξυπνήσαμε 3 και κοιμηθήκαμε 5 ... 

Από ρουχαλακια συμφωνώ ότι δεν ξέρω και εγώ τι να της βάλω ... Και το χειμώνα μου φαίνεται πολύ δύσκολο η σκέψη τι θα της βάζω ... 

Θα κάνουμε πειράματα και θα δούμε ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

@Γλυκερια123εδω δεν το πιστεύω εγώ ότι σου κοιμάται τόσο ... Φτου φτου να μην το ματιασω ... 

6200? Μπράβο με αποκλειστικό θηλασμό ? 

Εμείς όταν πήγαμε είμασταν 4700 πήραμε ένα κιλό μετά από ένα μήνα . Η παιδίατρος μου είπε ότι είναι πολύ καλά και 700γρ το δέχεται στον θηλασμό ... 

Εδώ και δύο μέρες τώρα θηλάζουμε 40 λεπτά το στήθος ...ενώ πριν είμασταν Τουλαχιστον στην μια ώρα ... Τώρα δεν ξέρω έχω το άγχος ότι δεν χορταινει ...αλλά βρε κορίτσια αν πεινούσε δεν θα γκρινιάζε ? Εμένα.μου κοιμάται στο στήθος και την ξυπνάω για να φάει και άλλο .... 

Από ύπνο δεν έχουμε στρώσει στης 2 ώρες γαρίδα το μάτι ...και ειδικά το βράδυ είναι πολύ δύσκολο γιατί καθόμαστε δύο ώρες την φορά ...σήμερα ξυπνήσαμε 3 και κοιμηθήκαμε 5 ... 

Από ρουχαλακια συμφωνώ ότι δεν ξέρω και εγώ τι να της βάλω ... Και το χειμώνα μου φαίνεται πολύ δύσκολο η σκέψη τι θα της βάζω ... 

Θα κάνουμε πειράματα και θα δούμε ... 

 

Οχι με συμπληρωμα κιολας..ναι και με αποκλειστικο θηλασμο ειναι μια χαρα η μπεμπα σου..αυτο με το φαι ειναι τρομερο αγχος τρωει δεν τρωει;παιρνει κιλα;χορταινει;ουφ..εμενα κοιμαται τη μερα και το βραδυ αλλα το απογευμα δεν φανταζεσαι τι περναω..γινεται ο χαμος τρομερη γκρινια..αυριο θα παω στο γιατρο και θα του το πω..οσο για το χειμωνα παιζει ρολο και το καθε σπιτι..βλεποντας και κανοντας..

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Οχι με συμπληρωμα κιολας..ναι και με αποκλειστικο θηλασμο ειναι μια χαρα η μπεμπα σου..αυτο με το φαι ειναι τρομερο αγχος τρωει δεν τρωει;παιρνει κιλα;χορταινει;ουφ..εμενα κοιμαται τη μερα και το βραδυ αλλα το απογευμα δεν φανταζεσαι τι περναω..γινεται ο χαμος τρομερη γκρινια..αυριο θα παω στο γιατρο και θα του το πω..οσο για το χειμωνα παιζει ρολο και το καθε σπιτι..βλεποντας και κανοντας..

Δεν του δίνεις τίποτα για τους κολικούς ? 

Εγώ της δίνω βοηθάει λίγο αλλά την γκρίνια την έχουμε ... 

Θα κάνετε και το πρώτα σας εμβόλιο αύριο ? 

Εμάς μας πρήστηκε και λίγο το μπουτακια για κάνα δυο μέρες εκτός από το πυρετό είχαμε και αυτό ... 

Τρελό άγχος αυτό με το φαγητό αν χόρτασε δεν χόρτασε και αν περνει κιλά η όχι ... 

Όπως είπες βλέποντας και κάνοντας ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! 

@Γλυκερια123φτου να μην τον ματιασουμε το μπέμπη σου!

Κι εμείς είχαμε γκρινιτσα χθες το απόγευμα, ελπίζω να μην είναι κολικοί..

Εμείς που έχουμε έρθει λίγο στο χωριό που εχει ψυχρα, της φοράω μακρυμάνικο ζιπουνακι και καλτσακια. Πιο βράδυ και παντελονακι που έχει τα πατουσια μέσα. Το χειμώνα νομίζω θέλει μακρυμάνικο ζιπουνακι και απέξω ολόσωμο η σετάκια μακρυμάνικο.εχω από την κουνιάδα μου κάτι ολόσωμα βελουτε που μου είπε ότι τη βολεψανε πολύ όλο το χειμώνα.

Πάντως για την αλλαγή πανας καλά την βγάζαμε με το ζιπουνακι. Το χειμώνα θα πρέπει να κάνουμε ανασκαφή απλά για να δούμε.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα :) υπάρχει κάποια που γέννησε με καισαρική και πονάει ακόμη στην κοιλιά;;;  Έχω σχεδόν 2 μήνες που έχω γεννησει και ξαφνικά από τη μέρα που πήγα στο γιατρό να με δει και με πάτησε στην κοιλιά ενώ ήμουν πολύ καλύτερα άρχισα να πονάω από τον αφαλο και κατω. Λίγο να πατήσω την κοιλιά μου πονάω . Σαν να έχω μελανιές ένα πράγμα. Ειδικά από την αριστερή μεριά. Ο γιατρός μου είπε ότι είμαι καλά όταν με είχε εξετάσει αλλά δεν μου έκανε υπέρηχο. 

Link to comment
Share on other sites

@Giosotpk ναι θ κανουμε εμβολιο:(οοο μωρε κλαμα που θα ριξε η καημενη δεν του δινω τιποτα γιατι δεν ηταν τοσο εντονοι..εσυ τι της δινεις; αυριο θα τον ρωτησω για εκεινες τις σταγονες τις biogaia που λενε οτι ειναι καλες..μηπως παρω εκεινες..

Φτυστε τον γιατι αμα ξαναρχισει τα ιδια εσας θα  κατηγορησω..χαΧχ:P

  • Χαχα 2

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

@Giosotpk ναι θ κανουμε εμβολιο:(οοο μωρε κλαμα που θα ριξε η καημενη δεν του δινω τιποτα γιατι δεν ηταν τοσο εντονοι..εσυ τι της δινεις; αυριο θα τον ρωτησω για εκεινες τις σταγονες τις biogaia που λενε οτι ειναι καλες..μηπως παρω εκεινες..

Φτυστε τον γιατι αμα ξαναρχισει τα ιδια εσας θα  κατηγορησω..χαΧχ:P

Χαχαχαχα ...φτου φτου ... 

Εμείς έχουμε της infacolic ... Κάνουν δουλειά είναι κ γευστικές από ότι μου είπε ο άντρας μου ... 

Ναι πολύ κλάμα η καημένη αλλά πέρασε τώρα ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elenpap είπε:

Εγώ πάντως σήμερα π τ έβαλα ένα παντελονάκι με τα πατουσάκια μέσα, έκανα αρκετή ώρα :-P. Του το έβγαλα μετά από λίγο γτ κάνει ζέστη ακόμα κορίτσια.

Ωραία φαντάσου τον χειμώνα τι έχει να γίνει ...εγώ τι βράδυ της βάζω ένα παντελονάκι που είναι λίγο κοντό γιατί έχει ψυχρά εδώ στο χωριό ...

Φανταστείτε κ ολόσωμο φορμακι ... 

Εμείς σήμερα κάναμε κακά πάνω στην μαμά είχαμε καιρό να το κάνουμε ...

Κάθονται καθόλου ξύπνια τα μωράκια σας ? 

Η μόνο τρώνε κ κοιμούνται ?

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Ήμουν διακοπές γι αυτό δεν απαντούσα..  Πιπίλα του βάζω μόνο στο αυτοκίνητο αν δεν μπορώ να σταματήσω τις φορές που κλαίει..  Σωτηρία! Κρέμα βάζω weleda και έχω και της frezyderm. Στις διακοπές έπρεπε να του βάλω χειμωνιάτικα αναγκαστικά..  Έκανε κρύο!! Την πρώτη μέρα του έβαλα παντελόνι, κάλτσες και μακριμανικο ζιπουνακι, τις άλλες ολόσωμο Φορμακι που είναι και τα πατουσάκια μέσα, με το παντελόνι αλλάζαμε πιο εύκολα αλλά και τα ολόσωμα μετά από 2 μέρες τα συνηθίζεις.. 

  • Μου αρέσει 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσιαμου πως ειστε?εγω εχω θεμα κανονικα του κσνω 90μλ γαλα εχει τωραμια βδομαδα η θαπιει τα 90 η στα 60πρεπει να τον ενοχλρι το στομαχι του κ μου κλαιει χτες λοιπον πειναχε στις δυο ωρες του δινω γαλα γτ εκλαιγε φουλ κ συνεχισε το κλαμα μετα απαρηγορητος δν ηρεμουσε με οτι κ σν δοκιμασα εντεκα παρα την νυχτα τον τυλιξαμε την κουβερτακ τον πηγαμε βολτα με το αμαξι στα πεντε λεπτα κοιμηθηκε ξυπνησε σε καποια φαση το βραδυ νομιζω τον εβαλιγο στο στηθος γτ παθαινω διαλειψεις το βραδυ κ ξυπνησε στις εξικιση γιανα φαει πρωτη φορα στα χρονικα κοιμηθηκε τοσο πολυ αφου ανησυχησα.δν ειχε κοιμηθει καλα μεσαστη μερα θελωναπθστευω οτι.εκλαιγεαπτην νυστα του αν πονουσε δεν θα συνεχιζε να κλαιει?επισης που κ που στον υπνο του ψιλοκλαιει μονος του κ ξανακοιμαται το τρεμω το εμβολιο γτ φοβαμαι τκν πυρετο τι θα κανω?

Link to comment
Share on other sites

Από κιλά δεν πάμε πολύ καλά..  Πήραμε 4 εκατοστά στο ύψος αλλά μόνο 550 γραμμάρια..  Ο γιατρός μας είπε πάνω από 450 δεν υπάρχει θέμα αλλά εγώ έχω ρίξει κλάμα...  Κάθεται πολύ ώρα ο μπέμπης..  Παίζει στο γυμναστήριο του..  Τέλεια! 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Εμείς το φαι-υπνος μόνο το έχουμε κόψει εδώ και πολύ καιρό. Θέλει βόλτα και τραγούδι ή κουβεντουλα. Τώρα σκέφτομαι να της πάρω ένα ριλαξ να τη βάζω να κουβεντιαζουμε έτσι! :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...