Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Anna17 είπε:

@Elen211 κορίτσι μου τι γκαντεμιά. Εγώ 2 φορές την εβδομάδα λείπω και το μυαλό μου είναι πίσω. Με την γιαγιά τον έχεις αφήσει καθόλου; τον κουμαντάρει; Αν θυμάμαι καλά εσύ έχεις έναν υπάλληλο. Μήπως να τον έστελνες εκεί και ας δούλευες λίγο παραπάνω εσύ στο γραφείο σου που μπορείς να έχεις το παιδί; η να πάρετε έναν υπάλληλο 4ωρο; Πάντως αν δεν θηλάζεις να ξέρεις ότι η γιαγιά θα την βρει την άκρη με τον μπέμπη. Έχουν εμπειρία. Απλά χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω να ξέρεις ότι μπορεί να σε πάρει τηλ να πας επειγόντως τις πρώτες μέρες αν δεν μπορεί να τον ηρεμήσει. Θα μπορείς να φύγεις από το μαγαζί; 

@happysmile στάζουν σάλια παντού. Στην μπλούζα στη σφαλιάρα στο πάτωμα. Κάνει και φούσκες με σαλακια χαχαχα. 

@demmikot όχι απλά πέφτουν αλλά τα τρώει και ο μπέμπης. Είναι φυσιολογικό πάντως.

Κορίτσια ο μπέμπης μεγάλο πείσμα με το γάλα. Δεν πεινει τίποτα. Όταν κάνει τον καραγκιόζη ο μπαμπάς με την κουδουνίστρα κάτι γίνετε αλλά όχι πολλά πολλά. Και είναι τόσο έξυπνο που περνει το μπιμπερό στο στόμα και απλά δεν πιπίλαει. Σου λέει αφού μιυ το βάζει με το ζόρι στο στόμα θα το κρατήσω αλλά δεν θα πιω. Και εχθές έκανε και το άλλο πρώτη φορά. Το κοίταξε που το κουνουσα να διαλυθεί η σκόνη και τσιριξε. Σε φάση το είδα, δεν το θέλω. Είμαι να σκάσω. 

@Luckystars εγώ τα εβαψα από 30 ημερών. Στο γαλα περνάνε ελάχιστα στοιχεία ακόμη και από τα φάρμακα που μπαίνουν στο στομάχι μας. Στο κεφάλι είναι ελάχιστα τα χημικά που περνάνε. Οπότε δεν έχει νόημα να μην βάφεις μαλλιά η νύχια. Εάν βέβαια μια κοπέλα δεν το θέλει δεν σημαίνει ότι είναι υπερβολικά προσεκτική. Ότι θέλει κάνει κάθε μαμά. 

 

Εγώ είμαι στο λογιστήριο και ο δικός μου ο υπάλληλος είναι αποθηκάριος..  Δεν ξέρει τίποτα άλλο..  Έχουμε βάλει αγγελία αλλά επειδή θέλαμε να είμαστε ξεκαθαροι τους λέμε ότι είναι μέχρι να επιστρέψει ο αλλος και τρώμε το ένα άκυρο μετά το άλλο. Άσε που θέλει να είναι εκπαιδευμενος αυτός που θα έρθει και κανείς μέχρι τώρα από τους 7 που πήραν τηλέφωνο δεν είναι.... 

Με τη  γιαγιά δεν έχει κάτσει σχεδόν καθόλου..  Και θα κλαίει πάρα πολύ..  Εκείνη την ώρα κλαίει σε εμένα..  Φαντάσου να μην είμαι κι εκεί... 

 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Anna17 είπε:

@Elen211 κορίτσι μου τι γκαντεμιά. Εγώ 2 φορές την εβδομάδα λείπω και το μυαλό μου είναι πίσω. Με την γιαγιά τον έχεις αφήσει καθόλου; τον κουμαντάρει; Αν θυμάμαι καλά εσύ έχεις έναν υπάλληλο. Μήπως να τον έστελνες εκεί και ας δούλευες λίγο παραπάνω εσύ στο γραφείο σου που μπορείς να έχεις το παιδί; η να πάρετε έναν υπάλληλο 4ωρο; Πάντως αν δεν θηλάζεις να ξέρεις ότι η γιαγιά θα την βρει την άκρη με τον μπέμπη. Έχουν εμπειρία. Απλά χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω να ξέρεις ότι μπορεί να σε πάρει τηλ να πας επειγόντως τις πρώτες μέρες αν δεν μπορεί να τον ηρεμήσει. Θα μπορείς να φύγεις από το μαγαζί; 

@happysmile στάζουν σάλια παντού. Στην μπλούζα στη σφαλιάρα στο πάτωμα. Κάνει και φούσκες με σαλακια χαχαχα. 

@demmikot όχι απλά πέφτουν αλλά τα τρώει και ο μπέμπης. Είναι φυσιολογικό πάντως.

Κορίτσια ο μπέμπης μεγάλο πείσμα με το γάλα. Δεν πεινει τίποτα. Όταν κάνει τον καραγκιόζη ο μπαμπάς με την κουδουνίστρα κάτι γίνετε αλλά όχι πολλά πολλά. Και είναι τόσο έξυπνο που περνει το μπιμπερό στο στόμα και απλά δεν πιπίλαει. Σου λέει αφού μιυ το βάζει με το ζόρι στο στόμα θα το κρατήσω αλλά δεν θα πιω. Και εχθές έκανε και το άλλο πρώτη φορά. Το κοίταξε που το κουνουσα να διαλυθεί η σκόνη και τσιριξε. Σε φάση το είδα, δεν το θέλω. Είμαι να σκάσω. 

@Luckystars εγώ τα εβαψα από 30 ημερών. Στο γαλα περνάνε ελάχιστα στοιχεία ακόμη και από τα φάρμακα που μπαίνουν στο στομάχι μας. Στο κεφάλι είναι ελάχιστα τα χημικά που περνάνε. Οπότε δεν έχει νόημα να μην βάφεις μαλλιά η νύχια. Εάν βέβαια μια κοπέλα δεν το θέλει δεν σημαίνει ότι είναι υπερβολικά προσεκτική. Ότι θέλει κάνει κάθε μαμά. 

 

Αννα εχω σοκαριστεί ειναι δυνατον να καταλαβαινουν απο τωρα κοιτα να δεις αντε να τον ξεγελασεις τωρα!εχεις δοκιμασει μισοκοιμισμενο να ναι το μωρο?η εχετε τον αγκαλια ορθια περπατα κ δωστου το η να το πας πιο σταδιακα κανεις ας πουμε 90μλ γαλα τα 60δικο σου 30 ξενο !εγω του δινω λιγο κρεμα πλεον ναι καλα διαβασατε προκειμένου να μην πινει νεξιουμ ολη την ωρα μια φορα την μερα δινω τρια κουταλακια κρεμα νταξει δν μπορειτε να φανταστειτε πλακα περα οτι του αρεσει πιο πολυ γλυφουμε το κουταλι τα φτυνουμε πιανει κουταλι με το χερι του κ γινομαστε κ οι δυο χαλια εχω δει  διαφορα!εχει σταματήσει να κανει το αναγουλιασμα που κανε συνεχεια λιγο βηχα κανει μονο κ που κ που στον υπνοτου καταλαβαινω οτι του ρχεται κατι πανω γτ αλλαζει γκριματσα αλλα οχι συνεχεια πια !

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenit είπε:

Κορίτσια έχει κάνει κανένα από τα μωράκια σας εξέταση αίματος; Πρέπει να κάνουμε για θυροειδή καθώς εμφάνισα εγώ στην κύηση. Κάλεσα χθες σε μικροβιολογικό και μου είπαν ότι αν φαίνονται οι φλέβες παίρνουν αίμα κανονικά, αλλιώς από το ποδαράκι όπως όταν γεννήθηκε. Αρχικά να σας πω ότι δεν θέλω να την πάω γιατί τη λυπάμαι την καημενουλα. Έχω μια ερώτηση όμως γιατί στο μικροβιολογικό δεν ήξεραν. Ξέρει καμία αν παίζει ρόλο η ώρα που θα έχει φάει πριν γίνει η αιμοληψια; 

Κάναμε εμείς εξετάσεις αίματος για θυροειδή γιατί έχω και εγώ και ο σύζυγός .... Θέλω να σου πω να προετοιμαστείς για πολύ κλάμα !!! Πάρα πολύ κλάμα ...εμάς μας πήρε η παιδίατρος αίμα και δεν μας είπε τίποτα ούτε για ώρα αλλά ούτε για το αν έχει φάει η όχι ... από το χεράκι της πήραμε γιατί από το κεφάλι η παιδίατρος δεν θέλει να.περνει ... ο μπαμπάς είχε αρκούδο κουδουνιστρα και ότι είχαμε άλλο στο σπίτι στα χέρια και τραγουδούσε το φωτιά με φωτιά και εγώ κρατούσα το χέρι της μικρής ...κανει και δέκα ώρες να πέσει το αίμα ... Πάντως αν γίνεται πάρε από το ποδαράκι.... 

@Γλυκερια123 τι κάνετε εσείς ? Ναι δίνω και μπιμπερο και κάθε φορά που της το δίνω με πονάει η καρδια . 

Γίνεται ο Κάκος χαμός ...δεν το θέλουμε με τίποτα το μπιμπερο ...το ξένο γάλα δεν έχουμε πρόβλημα μας αρέσει αλλά δεν θέλουμε το μπιμπερο ...σήμερα έκανε ότι έκανε και της συμπεθερας μου @Anna17 το είχε στο στόμα και με κοιτούσε ... Και εμάς ο μπαμπάς κάνει τον καραγκιόζη αλλά δεν βοηθάει ιδιαίτερα ... 

Έτσι μου έρχεται απλά να την βάλω όλοι μέρα στο στήθος . . Τι στο καλό θα πάρει βάρος έτσι ... 

Συμπεθεραααα το ζεύγος έχει κάνει κόμμα να μας τρελάνουν ....

Εσείς τι κάνετε? Πώς είστε ? 

  • Χαχα 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

@happysmile στον ύπνο μου το έκανε και εμένα αυτό ...σηκώσαμε το στρώμα και σταμάτησα να τρώω ζάχαρη και της πέρασε ...έτρωγα κστι μπισκότα και μερικές φορές ντόνατ με ζάχαρη και κατάλαβα ότι αυτό έφταιγε κυρίως ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

@happysmile στον ύπνο μου το έκανε και εμένα αυτό ...σηκώσαμε το στρώμα και σταμάτησα να τρώω ζάχαρη και της πέρασε ...έτρωγα κστι μπισκότα και μερικές φορές ντόνατ με ζάχαρη και κατάλαβα ότι αυτό έφταιγε κυρίως ... 

 

Εμενα κοιμαται διπλα μ δν θελει λικνο ανακληση που ρβαζα κυλουσε προς τα κατω γτ δν του αρεσε δν τρωω η ερημη ζα χαρη μιαμιση κουταλια βαζω στον καφε μου!ποια μπιμπερο εχεις?δοκιμασε ενα ντοκτορ μπραουν νομιζω η πιπιλα θυμίζει λιγο το βυζι γιαυτο τα πηρα ριξε μια ματια μπας και!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση. 

Μητρικό ένστικτο ε;;; 

Έτσι όπως μου τα περιέγραψες κορίτσι μου δεν έχω λόγια :D

Εμένα όχι αλλά έπαιρνα και βιταμίνες, πριν, κατά την διάρκεια και μετά την εγκυμοσύνη. 

Αλήθεια έχετε βάψει μαλλάκι;;; όσες θηλάζετε και μη θηλαζουσες μανούλες;;; 

Ε ναι!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Luckystars παίρνω σίδηρο ασβέστιο και βιταμίνη D.  Έκανα και εξετάσεις αίματος και βγήκαν μια χαρά.. μαλλιά δεν βάφω γιατί τα άφησα στο φυσικό μου όταν αποφάσισα να γίνω μανούλα.. έχω κάποιες άσπρες αλλά κάνω ότι δεν τις βλέπω.. τώρα βέβαια που δεν κοιταζομαι καν στον καθρέπτη δεν ξέρω πως πάμε από ασπρα μαλλιά..

Βρε κορίτσια απο το ένα στήθος αγανακτεί τις περισσότερες φορές να φάει. Όλο προς τα πίσω κάνει του φεύγει η θηλη την ξαναπιανει γκρινιάζει και πάλι από την αρχή. Όταν πιέζω την θηλή βγάζει γάλα. Μήπως δεν έχει αρκετό και ζοριζετε; Αφού δεν αντέχω να το βλέπω να ταλαιπωρείται και τον βάζω στο άλλο στήθος και ισωνει ο μικρός..


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Giosotpk είπε:

Κάναμε εμείς εξετάσεις αίματος για θυροειδή γιατί έχω και εγώ και ο σύζυγός .... Θέλω να σου πω να προετοιμαστείς για πολύ κλάμα !!! Πάρα πολύ κλάμα ...εμάς μας πήρε η παιδίατρος αίμα και δεν μας είπε τίποτα ούτε για ώρα αλλά ούτε για το αν έχει φάει η όχι ... από το χεράκι της πήραμε γιατί από το κεφάλι η παιδίατρος δεν θέλει να.περνει ... ο μπαμπάς είχε αρκούδο κουδουνιστρα και ότι είχαμε άλλο στο σπίτι στα χέρια και τραγουδούσε το φωτιά με φωτιά και εγώ κρατούσα το χέρι της μικρής ...κανει και δέκα ώρες να πέσει το αίμα ... Πάντως αν γίνεται πάρε από το ποδαράκι.... 

@Γλυκερια123 τι κάνετε εσείς ? Ναι δίνω και μπιμπερο και κάθε φορά που της το δίνω με πονάει η καρδια . 

Γίνεται ο Κάκος χαμός ...δεν το θέλουμε με τίποτα το μπιμπερο ...το ξένο γάλα δεν έχουμε πρόβλημα μας αρέσει αλλά δεν θέλουμε το μπιμπερο ...σήμερα έκανε ότι έκανε και της συμπεθερας μου @Anna17 το είχε στο στόμα και με κοιτούσε ... Και εμάς ο μπαμπάς κάνει τον καραγκιόζη αλλά δεν βοηθάει ιδιαίτερα ... 

Έτσι μου έρχεται απλά να την βάλω όλοι μέρα στο στήθος . . Τι στο καλό θα πάρει βάρος έτσι ... 

Συμπεθεραααα το ζεύγος έχει κάνει κόμμα να μας τρελάνουν ....

Εσείς τι κάνετε? Πώς είστε ? 

Αχ πονάω από τώρα. Θα κλαίει αυτή και θα κλαίω κι εγώ μου φαίνεται. Παίζει και κεφάλι;;;; Καλα, αποκλείεται. 

 

Just now, demmikot είπε:

@Luckystars παίρνω σίδηρο ασβέστιο και βιταμίνη D.  Έκανα και εξετάσεις αίματος και βγήκαν μια χαρά.. μαλλιά δεν βάφω γιατί τα άφησα στο φυσικό μου όταν αποφάσισα να γίνω μανούλα.. έχω κάποιες άσπρες αλλά κάνω ότι δεν τις βλέπω.. τώρα βέβαια που δεν κοιταζομαι καν στον καθρέπτη δεν ξέρω πως πάμε από ασπρα μαλλιά..

Βρε κορίτσια απο το ένα στήθος αγανακτεί τις περισσότερες φορές να φάει. Όλο προς τα πίσω κάνει του φεύγει η θηλη την ξαναπιανει γκρινιάζει και πάλι από την αρχή. Όταν πιέζω την θηλή βγάζει γάλα. Μήπως δεν έχει αρκετό και ζοριζετε; Αφού δεν αντέχω να το βλέπω να ταλαιπωρείται και τον βάζω στο άλλο στήθος και ισωνει ο μικρός..

Συμπεθερα μου το κάνει κι εμένα αυτό καμία φορά. Απλά νομίζω επειδή το δεξί είναι το "καλό" μας ίσως το αριστερό να μην έχει την ίδια ροή και απλά προτιμά το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στην αρχη που ειχε ικτερο του παιρναν αιμα καθε μερα επι 2 εβδομαδες απο το ποδαρακι του..και 3 φορες απ το χερακι του...αφηστε δραμα..αλλα περισσοτερο ποναγα εγω που τον εβλεπα παρα αυτος...στο ποδαρακι δεν ποναει τοσο πολυ..

@Giosotpk δωστης χρονο ..θα το συνηθισει..να σου πω η συμβουλος θηλασμου τι σου ειπε;;; 

Κατα τ αλλα εμεις καλα..εχει ησυχασει και μπορουμε να παμε και καμια βολτα...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια 9 ώρες νηστικός ο μπέμπης και τον ταισα με το ζόρι τώρα. Κοιμόταν όμως ήσυχος σαν να μην τον ενοχλεί τίποτα. Και ενώ κάθε βράδυ 8 η ώρα κοιμάται χθες τον νανουριζα από τις 7 το απόγευμα και κοιμήθηκε 11 το βράδυ. Περιμένω να δω πως θα είναι αύριο στο θέμα φαγητού. Γιατί και όλη μέρα χθες δύσκολα έτρωγε και εγώ νόμιζα ότι εφτεγε το ξένο γάλα που του έβαζα στο μπιμπερό. Άλλο. Πάλι και αυτό. Ο φαγανας να μην τρώει.. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Elenit είπε:

Αχ πονάω από τώρα. Θα κλαίει αυτή και θα κλαίω κι εγώ μου φαίνεται. Παίζει και κεφάλι;;;; Καλα, αποκλείεται. 

 

Συμπεθερα μου το κάνει κι εμένα αυτό καμία φορά. Απλά νομίζω επειδή το δεξί είναι το "καλό" μας ίσως το αριστερό να μην έχει την ίδια ροή και απλά προτιμά το άλλο.

Καλημέρα ...ναι δυστυχώς μπορεί να της πάρουν κ από το κεφάλι. ...δεν είναι ότι πονάνε μόνο στην αρχή ένα τσίμπημα απλά μετά εκνευρίζονται που τα κρατάς ...αν πάρουν από το χέρι κρατάς και χεράκι και ποδαράκι ...γι'αυτό κλαίνε μετά ... 

@Γλυκερια123 πηγαίνετε βολτουλες πολλές να το ευχαριστηθειτε .... Εσείς εμβόλιο κάνατε ? 

Με σύμβουλο επικοινώνησα εχθές με εμαιλ δεν μου έχει απάντηση ακόμα . 

Μου φαίνεται όμως υπερβολικό ακόμα το να της δώσω  ξένο γάλα από την στιγμή που πήρε έστω αυτό το βάρος . Γιατί με το ζόρι να την παχύνω . Και δεν είναι και μωρό που κλαίει από την πείνα χορταινε φαινόταν τι να πω .... 

Εμείς πάντως με το εμβόλιο αυτό πυρετό δεν κάναμε αλλά μόνο υπερένταση και γκρίνια ..  

Αυτά....από μας ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια πως ειστε???ςχει τωρα μερικες μερες που ολη την ωρα σηκωνει τα χερια του ψηλα σαβ τον σουπερμαν ριχνουμε κ μπουνιες στον εαυτο μας κ ολα καλα εχει πλακα με τα χερια γτ ιναι λες κ τωρα ανακαλύπτει οτι τα εχει κ τι μπορει να κανει με αυτα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile said:

Καλημερα κοριτσια πως ειστε???ςχει τωρα μερικες μερες που ολη την ωρα σηκωνει τα χερια του ψηλα σαβ τον σουπερμαν ριχνουμε κ μπουνιες στον εαυτο μας κ ολα καλα εχει πλακα με τα χερια γτ ιναι λες κ τωρα ανακαλύπτει οτι τα εχει κ τι μπορει να κανει με αυτα!!

Καλημέρα! Τα ίδια κάνει κ ο δικός μου τελευταία κ μάλιστα τον έλεγα μικρό χίτλερ για το χέρι κ μ λεει ο αντρας μ σούπερμαν, όχι χίτλερ. :razz:

1 hour ago, Anna17 said:

Κορίτσια 9 ώρες νηστικός ο μπέμπης και τον ταισα με το ζόρι τώρα. Κοιμόταν όμως ήσυχος σαν να μην τον ενοχλεί τίποτα. Και ενώ κάθε βράδυ 8 η ώρα κοιμάται χθες τον νανουριζα από τις 7 το απόγευμα και κοιμήθηκε 11 το βράδυ. Περιμένω να δω πως θα είναι αύριο στο θέμα φαγητού. Γιατί και όλη μέρα χθες δύσκολα έτρωγε και εγώ νόμιζα ότι εφτεγε το ξένο γάλα που του έβαζα στο μπιμπερό. Άλλο. Πάλι και αυτό. Ο φαγανας να μην τρώει.. 

Άννα νομίζω περνάνε κ τέτοιες φάσεις τα μωράκια, κ μένα θα μ κάνει εντύπωση να μν θέλει να φάει ο δικός μου αλλά το περιμένω να συμβεί...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...