Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

@Γλυκερια123 και εγώ αυτό εχω. Και σαν να μου φαίνεται ότι δεν βγάζει πολύ τώρα. Καλό θα είναι να αυξήσεις τις αντλήσεις σταδιακά για να αυξηθεί. Πόσο βγάζεις τη φορά; εγώ 40 μλ από το κάθε στήθος αν έχει φάει. 70 αν δεν έχει φάει 

 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Anna17 ρωτησα τη μαια και κου πε οτι ειναι λογω του θηλαστρου..οσο θ αντκω θα μειωνεται..για να κανω αυτη τη δουλεια μου πρεπει να χω νοσοκομειακο..τον εχω βαλει 2 μερες φουλ στηθος αλλα τωρα δεν ξερω ποσο τρωει..ουφ..αυριο θα παμε παιδιατρο κ τρεμω για τα κιλα..τελοσπαντων πρωι και μεσημερι βγαζω απο 100..χωρις να χει φαει και 150 -200 ολη την υπολοιπη μερα..και τρωει γυρω στα 650-750 το 24ωρο..

Εσεις τουλαχιστον θα μπειτε στερεες σε λιγο θα καλυτερεψουν τσ πραγματα πιστευω...


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, demmikot είπε:

@Elen211 το λοιπόν εγώ έψαχνα αντικαταστάτη στην δουλειά δύο μήνες .. ανοίξαμε την αναγγελία δύο φορές στο LinkedIn για δύο μέρες την φορά και μαζεύαμε πάνω από 100 βιογραφικά την φορά.. πήρα πάνω από 30 συνεντεύξεις και ξέρεις τι διαπίστωσα;; Ότι ι κόσμος δεν θέλει να δουλέψει.. είναι χομπίστες όλοι.. απλά στέλνουν βιογραφικά .. εμείς θέλαμε αναλυτή δεδομένων και έστελναν και μπουφετζιδες.. μήπως να βάζετε αγγελία για αναλυτή είναι της μόδας.. επίσης ο αδερφός σου πολύ επιχείρηση βρε παιδί μου.. έβγαλα σημειωματάριο και έγραφα να καταλάβω τι γίνεται με τις επιχειρήσεις του.. λολ.. πάλι καλά που βρέθηκε μια λύση. Αν και πιστεύω θα βρείτε έστω ένα φιλότιμο δεκαοκταχρονο που θα θέλει να δουλέψει.. έλεος πια έχουν γεμίσει όλα τα καφέ. Εγώ τώρα με το παιδί που πάω για κάνα καφέ τα πρωινά δεν βρίσκεις να κάτσεις.. όλοι εισοδηματιες δηλαδή;;

Όσο για το φβ βολεύει φουλ.με τα λινκ και τις φωτό οποία έχει ας προσέλθει και αν δεν το βρίσκει να μας στείλει ο ομα να την προσθέσουμε..

 

Άσε από μαγαζιά άλλο τίποτα..  Εγώ έχω στο όνομα μου μια επιχείρηση που κάνουμε χονδρικο εμπόριο τουριστικών και καλλυντικών, κι ένα μαγαζάκι με καλλυντικά και είδη δώρων. Η αδερφή μου ξενοδοχείο και μίνι μάρκετ και ο αδερφός μου 2 καφετέριες και τους υπολογιστές. Αυτό θα το πουλήσουμε τον Μάρτιο όμως. Γενικά μας προικισε ο μπαμπάκας (τα περισσότερα ήταν δικά του. Γενικά είναι όλα όλων απλά τα μοιρασαμε για φορολογικούς λόγους. Γι αυτό και καίγομαι να πάω στου αδερφού μου.. Δουλεύουμε όλοι παντού!!! Αφού η λογιστρια κοροϊδεύει και λέει ότι έχουμε όμιλο! Αχχα

Όσο για το χομπιστες Άστα να πάνε..  Έχω μια κουμπάρα που την παρακαλάω να την βάλω πουθενά και μου λέει συνεχώς "δεν με βολεύει η ώρα, είναι μακριά, δεν θέλω ώρες καταστημάτων κλπ κλπ.."  την παρακάλεσα να έρθει για το ωράριο μου μέχρι να βρει κάτι άλλο και μου είπε όχι.. Περιμένει απάντηση από μια δουλειά και δεν μπορεί... Τα τελευταία 3 χρόνια αυτό μου λέει.. 

Κι εμένα έτσι είναι τα δοντάκια του, μου εδώσε ο γιατρός και κρεμουλα και βάζουμε 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 said:

Άσε από μαγαζιά άλλο τίποτα..  Εγώ έχω στο όνομα μου μια επιχείρηση που κάνουμε χονδρικο εμπόριο τουριστικών και καλλυντικών, κι ένα μαγαζάκι με καλλυντικά και είδη δώρων. Η αδερφή μου ξενοδοχείο και μίνι μάρκετ και ο αδερφός μου 2 καφετέριες και τους υπολογιστές. Αυτό θα το πουλήσουμε τον Μάρτιο όμως. Γενικά μας προικισε ο μπαμπάκας (τα περισσότερα ήταν δικά του. Γενικά είναι όλα όλων απλά τα μοιρασαμε για φορολογικούς λόγους. Γι αυτό και καίγομαι να πάω στου αδερφού μου.. Δουλεύουμε όλοι παντού!!! Αφού η λογιστρια κοροϊδεύει και λέει ότι έχουμε όμιλο! Αχχα

Όσο για το χομπιστες Άστα να πάνε..  Έχω μια κουμπάρα που την παρακαλάω να την βάλω πουθενά και μου λέει συνεχώς "δεν με βολεύει η ώρα, είναι μακριά, δεν θέλω ώρες καταστημάτων κλπ κλπ.."  την παρακάλεσα να έρθει για το ωράριο μου μέχρι να βρει κάτι άλλο και μου είπε όχι.. Περιμένει απάντηση από μια δουλειά και δεν μπορεί... Τα τελευταία 3 χρόνια αυτό μου λέει.. 

Κι εμένα έτσι είναι τα δοντάκια του, μου εδώσε ο γιατρός και κρεμουλα και βάζουμε 

Με πέθανε ο όμιλός σας. Μια χαρά σας βρίσκω όμως, πάντα τέτοια. :D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Με πέθανε ο όμιλός σας. Μια χαρά σας βρίσκω όμως, πάντα τέτοια. :D

Το καλύτερο ξέρεις ποιο είναι? Ότι εγώ πριν 2 χρόνια επειδή την είδα κάπως και ήθελα να "ανοίξω τα φτερά μου"  τους παράτησα όλους και πήγα και δούλεψα στη nova...  Έπαιρνα τα 480 ευρώ μου για ώρες καταστημάτων..  Κάθισα έναν χρόνο..  Εκτίμησα αυτά που έχω και γύρισα! Τώρα έχω αλλά προβλήματα..  Σας τα έλεγα την προηγούμενη φορά..  Δεν καταλαβαίνω γιατί να τα περνάω όλα αυτά..  Εγώ πριγκίπισσα ήθελα να γίνω.. Τεσπα..  Κάποια στιγμή θα πλουτισω που θα πάει..  Μόλις ξεχρεωσουμε τα δάνεια που πήραμε για να τα φτιάξουμε θα γίνω από αυτές που βάζουν υπαλλήλους και φεύγουν διακοπές με το κότερο..  Θα είναι και μεγάλο το παιδί τότε.. Ζωαρα θα κάνω!! 

  • Χαχα 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Elen211 είσαι πριγκίπισσα όπως όλες μας ...η πριγκίπισσα του μπαμπά .... 

Βρε κορίτσια όταν κάνω μπάνιο την μικρή στην μπανιέρα γυρίζει το κεφάλι γεμάτο χαρά να πιει νερό μερικές φορές δεν την προλαβαίνω και πίνει μια γουλιτσα και το ευχαριστιεται κιόλας ...το κάνουν και τα δικά σας μωράκια ? Η η δικιά μου είναι η περίεργη και χαζή ?

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και οι δικές μου πίνουν νερό ιδιαίτερα όταν πεινάνε. Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αφού κ το γάλα έχει νερό μέσα.

Εγώ κορίτσια βγάζω γάλα από το στήθος με το χέρι μου ενώ με το θηλαστρο δεν βγαίνει σταγόνα ενώ στις αρχές έβγαιναν έστω 30ml. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

@Elen211 είσαι πριγκίπισσα όπως όλες μας ...η πριγκίπισσα του μπαμπά .... 

Βρε κορίτσια όταν κάνω μπάνιο την μικρή στην μπανιέρα γυρίζει το κεφάλι γεμάτο χαρά να πιει νερό μερικές φορές δεν την προλαβαίνω και πίνει μια γουλιτσα και το ευχαριστιεται κιόλας ...το κάνουν και τα δικά σας μωράκια ? Η η δικιά μου είναι η περίεργη και χαζή ?

 

Ναιιι κι εμενα το κανει οπως τα λες αφου μου φαινεται οτι περιμενει πως κ πως το μπανιο μονο για να πιει νερο..

  • Χαχα 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Ναιιι κι εμενα το κανει οπως τα λες αφου μου φαινεται οτι περιμενει πως κ πως το μπανιο μονο για να πιει νερο..

Χαχαχα ναι όντως .... Και με το χαρά γυρνάνε το κεφάλι στο πλάι και δως του νεράκι ... 

Και όταν την περνούμε χαμπάρι και της γυρνάμε το κεφάλι μας κοιτάει με ένας ύφος του τίποτα έχετε κάποιο πρόβλημα ? 

  • Χαχα 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elen211 για να μην στεναχωριέσαι θα σου πω και εγώ την ιστορία μου. Εγώ δουλεύω 10 χρόνια τώρα σε ένα ιατρειο. Μισθός 4ωρου απασχόληση ΣΠΑΣΤΗ. 6 ώρες κάποιες μέρες 4 κάποιες άλλες όχι συνεχόμενες. Και του ζήτησα τον 1.5 μήνα του θηλασμού και μου είπε ότι δεν βγαίνει οικονομικά να μου πληρώσει τον 1.5 μισθό και το ικα. Ο γιατρός ε; ο καταξιωμένος. Που όλες ξέρετε τι επίσκεψη περνούν. Και μου πρότεινε αν χρειάζομαι τη. Άδεια να την πάρω άνευ αποδοχών. Και μου εκανε και παράπονα γιατί την πρωτοχρονιά έπρεπε να μείνω στο κρεβάτι για 3 μέρες και του έστειλα μήνυμα να του το πω και δεν σκέφτηκα να πάρω τηλέφωνο πρώτα τους ασθενείς να ακυρώσω τα ραντεβού του. Και όταν του είπα ότι είχα πιο σημαντικά πράγματα να σκεφτώ και δεν είχα την ψυχολογία μου είπε σιγά αφού καθόσουν σπίτι δεν έκανες τίποτα. Γι αυτό σου λέω και δική σου δουλειά να έχεις ζόρικα είναι αλλά άμα έχεις κακό εργοδότη δεν παλεύεται. Έτσι αποφάσισα να πάρω την άνευ αποδοχών και να ψάξω από Σεπτέμβρη για δουλειά άλλη γιατί σιχαίνομαι και να τον ακούω πια

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μουυυ πηγαμε παιδιατρο..πηραμε 900 γραμ και 2.5 ποντους...απιστευτο..εγω δεν περιμενα ουτε 500 να παρει...στο εμβολιο χαλασε τον κοσμο καμια σχεση με την προηγουμενη φορα..μου πε να του δωσω λιγο χσμομηλι για τα κακα του αν και σημερα εκανε κανονικα...αυτα τα νεα μας...

Ειτε ιδιωτικος υπαλληλος ειτε ελευθερος επαγγελματιας τα ιδια χαλια ειναι ...δε βγαζεις ακρη..δυστηχως για νσ προχωρησεις και να πεις οτι θα βγαλω αυτα που αξιζω η μονη λυση ειναι το εξωτερικο ..δυτηχως.. 

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Κοριτσια μουυυ πηγαμε παιδιατρο..πηραμε 900 γραμ και 2.5 ποντους...απιστευτο..εγω δεν περιμενα ουτε 500 να παρει...στο εμβολιο χαλασε τον κοσμο καμια σχεση με την προηγουμενη φορα..μου πε να του δωσω λιγο χσμομηλι για τα κακα του αν και σημερα εκανε κανονικα...αυτα τα νεα μας...

Ειτε ιδιωτικος υπαλληλος ειτε ελευθερος επαγγελματιας τα ιδια χαλια ειναι ...δε βγαζεις ακρη..δυστηχως για νσ προχωρησεις και να πεις οτι θα βγαλω αυτα που αξιζω η μονη λυση ειναι το εξωτερικο ..δυτηχως.. 

Μπραβοοοοοοοο πήρατε μια χαρά βάρος ...κριμα ο μικρούλης ...σου είπε για παρενέργειες από το εμβόλιο ? 

Εμένα μόνο γκρίνια είχε ...

Και σου είπε για χαμομήλι ?νόμιζα ότι δεν επιτρέπεται... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Κοριτσια μουυυ πηγαμε παιδιατρο..πηραμε 900 γραμ και 2.5 ποντους...απιστευτο..εγω δεν περιμενα ουτε 500 να παρει...στο εμβολιο χαλασε τον κοσμο καμια σχεση με την προηγουμενη φορα..μου πε να του δωσω λιγο χσμομηλι για τα κακα του αν και σημερα εκανε κανονικα...αυτα τα νεα μας...

Ειτε ιδιωτικος υπαλληλος ειτε ελευθερος επαγγελματιας τα ιδια χαλια ειναι ...δε βγαζεις ακρη..δυστηχως για νσ προχωρησεις και να πεις οτι θα βγαλω αυτα που αξιζω η μονη λυση ειναι το εξωτερικο ..δυτηχως.. 

Μπράβο!! Εμένα άμα πάρει τόσο βάρος θα κάνω πάρτι!! 

Αλήθεια σου είπε για χαμομήλι?? Μήπως για το χαμομήλι να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη?? 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Αφου έκανε εγώ δεν θα του έδινα. Πάντως εμάς δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά όταν εγώ τρώω σύκα δεν τον προλαβαίνω. Επίσης πλέον κορίτσια κάνει κακά 2 φορές τη μέρα. Αλλά ποσότητα μιλάμε. Γεμίζει η πανα. Ενώ έκανε 4 η 5 φορές 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν εχω σκοπο νΑ του δωσω απ τη στιγμη που εκανε κι ουτε σφιχτηκε οπως αλλες φορες...μου ειπε οτι με λιγο μια φορα στο τοσο ισα να βοηθηθει δεν παθαινει τιποτα..τελοσπαντων δεν ξερω..θα το δοκιμασω κι εγω το συκο.. @Giosotpk τα ιδια με την προηγουμενη μου πε..τιποτα καινουριο..κι εμενα εχει γκρινια:(


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...