Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Anna17 είπε:

Τόσο πολύ ρε συ; σε σύνολο 12 ωρών ήπιε 60μλ με το ζόρι στις 3 ώρες και 9ωρες μετά θηλασμός πάλι με το ζόρι. Δεν κινδυνεύει από αφυδάτωση; 

Εμενα χτες Εφαγε 90μλ στις εξιμιση το απογευμα ειχαμε γκρινιες παλι το βραδυ νυσταζε κ δν ηπιε το γαλα του κ ξυπνησε να φαει στη μια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Κάναμε εμείς εξετάσεις αίματος για θυροειδή γιατί έχω και εγώ και ο σύζυγός .... Θέλω να σου πω να προετοιμαστείς για πολύ κλάμα !!! Πάρα πολύ κλάμα ...εμάς μας πήρε η παιδίατρος αίμα και δεν μας είπε τίποτα ούτε για ώρα αλλά ούτε για το αν έχει φάει η όχι ... από το χεράκι της πήραμε γιατί από το κεφάλι η παιδίατρος δεν θέλει να.περνει ... ο μπαμπάς είχε αρκούδο κουδουνιστρα και ότι είχαμε άλλο στο σπίτι στα χέρια και τραγουδούσε το φωτιά με φωτιά και εγώ κρατούσα το χέρι της μικρής ...κανει και δέκα ώρες να πέσει το αίμα ... Πάντως αν γίνεται πάρε από το ποδαράκι.... 

@Γλυκερια123 τι κάνετε εσείς ? Ναι δίνω και μπιμπερο και κάθε φορά που της το δίνω με πονάει η καρδια . 

Γίνεται ο Κάκος χαμός ...δεν το θέλουμε με τίποτα το μπιμπερο ...το ξένο γάλα δεν έχουμε πρόβλημα μας αρέσει αλλά δεν θέλουμε το μπιμπερο ...σήμερα έκανε ότι έκανε και της συμπεθερας μου @Anna17 το είχε στο στόμα και με κοιτούσε ... Και εμάς ο μπαμπάς κάνει τον καραγκιόζη αλλά δεν βοηθάει ιδιαίτερα ... 

Έτσι μου έρχεται απλά να την βάλω όλοι μέρα στο στήθος . . Τι στο καλό θα πάρει βάρος έτσι ... 

Συμπεθεραααα το ζεύγος έχει κάνει κόμμα να μας τρελάνουν ....

Εσείς τι κάνετε? Πώς είστε ? 

Δοκίμασε το μπιμπερό mam (εμένα το πήρε κατευθείαν αυτο) μπορεί να λειτουργήσει!  γενικά να ξέρεις μπορεί να αλλάξεις πολλά μπιμπερό μέχρι να βρεις ποιο της ταιριάζει 

Link to comment
Share on other sites

@Giosotpk Υπάρχουν τα μπιμπερό Mimijumi που εχουν θηλη σαν τον στηθος. φίλη μου μου εχει πει οτι ειναι οτι καλυτερο υπαρχει.. εγω κορίτσια δεν εχω απόψη.. ειναι πανακριβο βεβαια μπιμπερό..


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Anna17 μήπως σου κάνει αυτό που λένε απεργία θηλασμού? Δεν ξέρω συμπτώματα αλλά έχω ακούσει ότι αν το κάνει τα ταΐζεις κοιμισμένα. 

Κορίτσια σήμερα θα πάω 2 ώρες στη δουλειά να θυμηθώ λίγο τα προγράμματα κλπ..  Τρέμω που θα τον αφήσω..  Εντωμεταξύ σήμερα τον είχα το πρωί στη δική μου την δουλειά και τον πήρε λίγο η μαμά μου για μια βόλτα και στο μισάωρο τον έφερε πίσω γιατί ουρλιαζε...  Τρέμω ολόκληρη!! 

  • Λυπημένη/-ος 2

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@demmikot τα είδα αυτά τα μπιμπερο αλλά είναι πανάκριβα όντως παράγγειλα τώρα της NUK θηλές που μοιάζουν με το στήθος αν δεν κάνουν δουλεια θα παρω το συγκεκριμένο μπιμπερο 

Just now, katiak92 είπε:

Δοκίμασε το μπιμπερό mam (εμένα το πήρε κατευθείαν αυτο) μπορεί να λειτουργήσει!  γενικά να ξέρεις μπορεί να αλλάξεις πολλά μπιμπερό μέχρι να βρεις ποιο της ταιριάζει 

Το δοκιμάσαμε κ της ΜΑΜ και της Chicco τίποτα δεν θέλει η μικρή ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εδώ κ λίγες ώρες παλεύει να γυρίζει μπρούμυτα. Φτάνει πλάγια κ προσπαθει κ τωρα λιγο τον βοήθησα κ γύρισε γτ προσπαθούσε κ ζοριζόταν ο καημένος.

Just now, Elen211 said:

@Anna17 μήπως σου κάνει αυτό που λένε απεργία θηλασμού? Δεν ξέρω συμπτώματα αλλά έχω ακούσει ότι αν το κάνει τα ταΐζεις κοιμισμένα. 

Κορίτσια σήμερα θα πάω 2 ώρες στη δουλειά να θυμηθώ λίγο τα προγράμματα κλπ..  Τρέμω που θα τον αφήσω..  Εντωμεταξύ σήμερα τον είχα το πρωί στη δική μου την δουλειά και τον πήρε λίγο η μαμά μου για μια βόλτα και στο μισάωρο τον έφερε πίσω γιατί ουρλιαζε...  Τρέμω ολόκληρη!! 

Ο αποχωρισμός θα ναι δύσκολος έστω κ για λίγες ώρες αλλά προσπάθησε να σαι όσο μπορείς κουλ γτ το νιώθει το μωρό κ φρικάρει πιο πολύ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Elenpap είπε:

Κορίτσια εδώ κ λίγες ώρες παλεύει να γυρίζει μπρούμυτα. Φτάνει πλάγια κ προσπαθει κ τωρα λιγο τον βοήθησα κ γύρισε γτ προσπαθούσε κ ζοριζόταν ο καημένος.

Ο αποχωρισμός θα ναι δύσκολος έστω κ για λίγες ώρες αλλά προσπάθησε να σαι όσο μπορείς κουλ γτ το νιώθει το μωρό κ φρικάρει πιο πολύ.

Θα το βρει. Ο Μάριος σηκώνει τα πόδια ψηλα και τα γέρνει προς την πλευρά που θέλει να γυρίσει. Τα αφήνει να πέσουν και τσακ γύρισε!!!! Μια εβδομάδα περιθώριο του δίνω του δικού σου να το κάνει. Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα ένα δίωρο 5-7.. Εκλαψε λίγο αλλά κοιμηθηκε..  Αύριο θα είναι δύσκολα..  Θα λείπω 6 πάρα με 9 πάρα...  Αντε να δούμε......  

Εμένα δεξιά αριστερά γυρνάει έτσι για την πλάκα του. Μπρούμυτα γύρισε μια φορά στον ύπνο του και τον γύρισα κανονικά και έκτοτε δεν το ξανά έκανε. Εμένα παλεύει να σηκωθεί. Τον βάζω στο ριλαξ ή στο κάθισμα αυτοκινήτου και βάζει δύναμη στη κεφάλα του να σηκωθεί! Στον παιδίατρο που πήγαμε τον τράβηξε λίγο από τα χεράκια να δει αν στηρίζει το κεφάλι και δεν ξέρω πως τα κατάφερε, πάτησε τα πόδια και σηκώθηκε όρθιος! Φώναζε ο γιατρός  "τι κάνεις ρε? Είσαι μικρός ακομα" 

  • Χαχα 3

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

@demmikot τα είδα αυτά τα μπιμπερο αλλά είναι πανάκριβα όντως παράγγειλα τώρα της NUK θηλές που μοιάζουν με το στήθος αν δεν κάνουν δουλεια θα παρω το συγκεκριμένο μπιμπερο 

Το δοκιμάσαμε κ της ΜΑΜ και της Chicco τίποτα δεν θέλει η μικρή ... 

Υπάρχουν κ τα μπιμπερό της Μέντελα που ναι μεν είναι πιο ακριβά από τα υπόλοιπα αλλά είναι σαν τη θηλή. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααα τι κανετε;; εχω προβλημαααα!! Πλεον του δινω δικο μου αντλωντας με θηλαστρο και βγαζω 350-400 ml τη μερα..ενω πριν 2 εβδομαδες 500..εχει αρχισει να μειωνεται η παραγωγη λογικα ε;;δε θελω να μου κοπει τελειως..εστω και λιγο θελω να του δινω ..ν αυξησω τις αντλησεις;;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα. Εμείς κάναμε τη αιμοληψια μας σήμερα. Από το χεράκι, ειναι μεγάλη μας είπε για να της πάρουν από το πόδι, πιο πολύ θα ταλαιπωρούνταν. Ευτυχώς δεν κράτησε πολύ, οπότε δεν κράτησε πολύ και το κλάμα. Με το που τη σήκωσα ηρέμησε το πουλάκι μου. Περνάμε και το άλμα της 12ης εβδομάδας, το βράδυ μας παίρνει μια για να κοιμηθούμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..  Πλησιάζει η ώρα που θα πάω για δουλειά και δεν μπορώ να σταματήσω το κλάμα! Πως γίνεται να αφήσω ένα τόσο δα μωράκι??  Τώρα κοιμάται στην αγκαλιά μου το καημένακι..  Σε λίγο θα τον ξυπνήσω να τον κάνω μπανακι, να τον ταΐσω και θα φύγω..  Αν ήταν οποιαδήποτε άλλη ώρα της ημέρας δεν θα με πείραζε..  Αλλά το απόγευμα μου έχει στοιχίσει τόσο πολύ..  Δεν μπορώ να σταματήσω το κλάμα ειλικρινά.. 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Κοριτσιααα τι κανετε;; εχω προβλημαααα!! Πλεον του δινω δικο μου αντλωντας με θηλαστρο και βγαζω 350-400 ml τη μερα..ενω πριν 2 εβδομαδες 500..εχει αρχισει να μειωνεται η παραγωγη λογικα ε;;δε θελω να μου κοπει τελειως..εστω και λιγο θελω να του δινω ..ν αυξησω τις αντλησεις;;

Γιατί αντλείς και δεν τον θηλάζεις ? 

Δεν ξέρω πως πάει αλλά πιστεύω πως αν αυξήσεις της αντλησεθσβθα αυξηθεί και η παραγωγή ... 

Just now, Elenit είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Εμείς κάναμε τη αιμοληψια μας σήμερα. Από το χεράκι, ειναι μεγάλη μας είπε για να της πάρουν από το πόδι, πιο πολύ θα ταλαιπωρούνταν. Ευτυχώς δεν κράτησε πολύ, οπότε δεν κράτησε πολύ και το κλάμα. Με το που τη σήκωσα ηρέμησε το πουλάκι μου. Περνάμε και το άλμα της 12ης εβδομάδας, το βράδυ μας παίρνει μια για να κοιμηθούμε.

Και εμείς το περάσαμε το πρώτο άλμα που κράτησε σε μας 7 μέρες ... Πολύ στήθος και καθόλου ύπνο ...ξυπνούσε κάθε 1.5 ώρα.... πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα ? 

Just now, Elen211 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..  Πλησιάζει η ώρα που θα πάω για δουλειά και δεν μπορώ να σταματήσω το κλάμα! Πως γίνεται να αφήσω ένα τόσο δα μωράκι??  Τώρα κοιμάται στην αγκαλιά μου το καημένακι..  Σε λίγο θα τον ξυπνήσω να τον κάνω μπανακι, να τον ταΐσω και θα φύγω..  Αν ήταν οποιαδήποτε άλλη ώρα της ημέρας δεν θα με πείραζε..  Αλλά το απόγευμα μου έχει στοιχίσει τόσο πολύ..  Δεν μπορώ να σταματήσω το κλάμα ειλικρινά.. 

Τελικά δεν μπόρεσες να κάνεις κάτι να μην πας για δουλειά ? 

Όσο αγχώνεσαι εσύ και στεναχωριέσαι στεναχωριεται και ο μικρός οπότε εφόσον δεν γίνεται διαφορετικά κάνε την καρδιά σου πέτρα .... δύσκολο να τον αφήσεις αλλά δεν γίνεται αλλιώς ...ούτε να το σκεφτώ δεν μπορώ ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elen211 πόσο δύσκολο θεέ μου.. ποσοσ δύσκολο πραγματικά.. όλες τις ώρες της ημερας είναι δύσκολο.. εγώ αλήθεια δεν θα μπορούσα. Βέβαια δεν έχω και βοήθεια οπότε έχει μάθει μόνο εμένα ο μικρος. Οσο βοήθεια και να έχεις όμως το στήθος της μαμάς δεν το έχουν.. οπλίσου με υπομονή και πήγαινε αλλά πραγματικά προσπάθησε να βρεις λύση. Όχι ότι δεν το έχεις κάνει. Αλλά αν είναι να κλαις ρε συ δεν κάνει καλό σε κανένα αυτό..

@Elenit συμπεθέρα μου δεν θέλω με τίποτα να έρθει αυτή η στιγμή.. όταν είχε ίκτερο και τον πηγαίναμε να πάρουν αίμα από την πατουσα πονάγε η ψυχή μου. Ήθελα να το πάρω από την μαία και να της πω άστο κάτω μωρη το ρουφιξες το παιδί.. η μία το είχε τρυπήσει 3 φορές μια φορά γιατί δεν έβγαζε ικανοποιητικό αίμα . Καλά επίσης με έχει στιγματίσει η εξέταση στα μάτια.. γιατί ήμουν μέσα θεέ μου γιατί; Επίσης άλμα είναι θα περάσει.. έχουμε μπροστά μας πολλά ακόμα..

κορίτσια αρχίζω να συμβιβάζομαι με την ιδέα ότι για να στρώσουν θέλει πάνω από χρόνο.. γενικα ότι ο πρώτος χρόνος είναι ο δυσκολοτερος. Το λέω μπας και ηρεμισω κάποια στιγμή και σταμάτησω να γκρινιάζω. ..


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Elen211 κορίτσι μου πόσο σε νιώθω. Τις πρώτες μέρες κοιτούσα το κινητό κάθε 5 λεπτά. Την πρώτη μέρα γύρισα αρων αρων στα 40 λεπτά πίσω. Όμως η γιαγιά τον αγαπάει τόσο πολύ κια μην ξεχνάς έχει μεγαλώσει και εκείνη μωράκια και ξέρει. Κάποια στιγμή βρίσκουν τους τρόπους και τα ήρεμουν. Φορά μια μπλούζα της και δως την να την φοράει όταν τον κρατάει. Μην κλαις γιατί δεν τον αφήνεις με άγνωστο. Εκεί να δεις άγχος. Ίσως χρειαστεί να επιστρέψεις κάποιες φορές σε αυτό το 4ωρο. Αν μένεις κοντά για 5 λεπτά ίσα να δεις οτι όλα είναι καλά. Και μείνει ψύχραιμη. Εγώ τις μέρες που αγχώνομαι που θα λείψω λες και το κατάλαβαινει και είναι μέσα στη γκρίνια.

@Γλυκερια123 και εγώ έχω αυτή την εντύπωση αλλά εμένα θηλάζει και δεν είμαι σίγουρη ότι δεν έχει αυξήσει τον θηλασμό εκείνος. Τι θήλαστρο έχεις; 

 

 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...