Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια..δύσκολο βράδυ η μικρή κάθε μισή ώρα ξυπνούσε κ έκλαιγε ..δεν ξέρω τι έπαθε..είμαι άυπνη όλο το βράδυ τώρα έφαγε κ κοιμήθηκε και εγώ έχω μαγείρεμα ..έκανα κ μια απόπειρα να βάλω σίδερο αλλά δεν καθόταν οπότε πάει κ αυτό ...ίσως κάποιο δόντι να είναι δεν ξέρω ..

  • Λυπημένη/-ος 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι πρωτη φορα... Σημερα μια χαρα παντως περασε μια ωρα τωρα και δεν το εχει βγαλει!!! Τι να πω ..  Ααα μωρε η γλυκουλα μου... Καταλαβε το γιαουρτακι της!!!

Μπορεί να ήταν τυχαίο...θα φανεί πάντως όταν της ξαναδώσεις... εμείς ακόμα ούτε γιαούρτι δεν της έχω δώσει...βέβαια μια φορά της έδωσα κρέμα δημητριακων έτοιμη όταν ήμασταν στο χωριό... έχει η πεθερά μου γιατί την τρώει ακόμα ο ανιψιός του άντρα μου...και μπισκοτάκι ολικής άλεσης..αλλά δεν το λέω στην παιδίατρο...αυτή μόνο ριζογκοφρετα μου έχει πει... και ταχίνι σε ψωμάκι..πήρα να της δώσω να δω ...

Just now, katrin* είπε:

Καλημέρα!εμείς χάλια,συνεχίζεται ο πυρετός, ο μικρός δεν έχει καθόλου όρεξη,είναι όλη μέρα κ όλη νύχτα αγκαλιά ακόμα κ για να κοιμηθεί...θηλαζει ελάχιστα κ κάνει εμετούς απ τα φλεματα οπότε φοβάμαι για αφυδάτωση...θα πάμε κ σε έναν ακόμα παιδίατρο τώρα το πρωί να πάρω μια γνώμη...

Αν δεν σου έκανε ξανά εμετό λογικά είναι τυχαίο Ναι...Μπορεί κάτι να την ενόχλησε...παρακολούθησε το...

Το αναγνώρισε σε?μπράβο της!

Αν τόσο καιρό έτρωγε παιδικά επιδόρπια λογικό είναι να της φανεί ξινό το πρόβειο...πάντως γενικά να ξέρεις ότι ένα μωρό πρέπει να έρθει ακόμα κ δέκα φορές σε επαφή με μια γεύση για να την αποδεχτεί..Μην κρίνεις από μια φορά...αν θες πάντως να το δεχτεί πιο εύκολα μπορείς είτε να της βάλεις κάποιο γλυκαντικο στοιχείο όπως λιωμένη ώριμη μπανάνα ή πετιμέζι ή να ανακατεύεις ποσότητα του προηγούμενου γιαουρτιού με το πρόβειο κ να αφαιρείς σιγά σιγά από το προηγούμενο...

Και εμένα όταν είχε αρρωστήσει μου έκανε εμετούς με φλέγματα...αλλά δεν είχε πυρετό... πήγαινε να τον δει καλύτερα... έχει ακροαστηκα?τα αυτακια του?

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και μωράκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες και στα μωρακια.Εμεις αφου ξυπνησαμε μια φορα στις 5 κοιμηθηκαμε στον καναπε μεχρι τις 7:30.Παιξαμε,φαγαμε και στις 10 κοιμηθηκε για πρωι.Σε λιγο θα βαλω τις φακες γιατι αν ξυπνησει μετα δεν προκειται να μαγειρεψω..

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια σημερα δεν προλαβα να γραψω εχω μπλεξει με τα ντουλάπα και μπατζουρια λαι καταλάβενεται. Σημερα φαγαμε φακες με κοτοπουλο οσες δινετε φακες τι ποσότητα πρέπει να της δωσω; της αρεσαν πολυ!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλημερα κοριτσια σημερα δεν προλαβα να γραψω εχω μπλεξει με τα ντουλάπα και μπατζουρια λαι καταλάβενεται. Σημερα φαγαμε φακες με κοτοπουλο οσες δινετε φακες τι ποσότητα πρέπει να της δωσω; της αρεσαν πολυ!!! 

Εγω του δινω ενα μπολακι δικο του σχεδον γεματο δηλ.  250 γρ.  περιπου θα ελεγα αλλα σκετες,χωρις κρεας δηλ.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Comet είπε:

Εγω του δινω ενα μπολακι δικο του σχεδον γεματο δηλ.  250 γρ.  περιπου θα ελεγα αλλα σκετες,χωρις κρεας δηλ.

Α ωραια εμενα εφαγε 220 αλλα με κοτοπουλο νωμιζω ειναι αρκετά. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Α ωραια εμενα εφαγε 220 αλλα με κοτοπουλο νωμιζω ειναι αρκετά. 

Εγω δεν μετραω ποσοτητα... Της βαζω περιπου δυο κουταλες απο αυτες που σερβιρουμε τις σουπες... Αλλα αναλογα αλλες φορες το τρωει ολο αλλες οχι.  

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex. Arap είπε:

Α ωραια εμενα εφαγε 220 αλλα με κοτοπουλο νωμιζω ειναι αρκετά. 

Μια χαρα εφαγε,ειναι αρκετο

Μολις εμαθα το προγραμμα μου.Ξεκιναω την Τεταρτη πρωι και νυχτα,την Πεμπτη νυχτα,Παρασκευη νυχτα,Σαββατο off και Κυριακη απογευμα.Τελειο;Καλη αρχη:)

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Μια χαρα εφαγε,ειναι αρκετο

Μολις εμαθα το προγραμμα μου.Ξεκιναω την Τεταρτη πρωι και νυχτα,την Πεμπτη νυχτα,Παρασκευη νυχτα,Σαββατο off και Κυριακη απογευμα.Τελειο;Καλη αρχη:)

Καλη αρχη κοπελα μου μια χαρα νυχτες. Και οι νυχτες ειναι μειωμένο ωραριο; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Μια χαρα εφαγε,ειναι αρκετο

Μολις εμαθα το προγραμμα μου.Ξεκιναω την Τεταρτη πρωι και νυχτα,την Πεμπτη νυχτα,Παρασκευη νυχτα,Σαββατο off και Κυριακη απογευμα.Τελειο;Καλη αρχη:)

Καλή αρχη κορίτσι μου .


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Comet είπε:

Μια χαρα εφαγε,ειναι αρκετο

Μολις εμαθα το προγραμμα μου.Ξεκιναω την Τεταρτη πρωι και νυχτα,την Πεμπτη νυχτα,Παρασκευη νυχτα,Σαββατο off και Κυριακη απογευμα.Τελειο;Καλη αρχη:)

Καλή αρχή!!!

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε?

εμείς σήμερα πρωινές πρωινές!έχει μυξουλες από χθές το βράδυ...ουφ ... χθές που κοίταζα τα ούλα της άρχισε να σκίζεται το ούλο εκεί που ασπρίζε το δόντι...το παιδί μου..θα βγάλουμε το τρίτο δοντακι επιτέλους!

Ο καιρός χάλια πάλι σήμερα!να δω πότε θα φτιάξει!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Comet είπε:

Μια χαρα εφαγε,ειναι αρκετο

Μολις εμαθα το προγραμμα μου.Ξεκιναω την Τεταρτη πρωι και νυχτα,την Πεμπτη νυχτα,Παρασκευη νυχτα,Σαββατο off και Κυριακη απογευμα.Τελειο;Καλη αρχη:)

Ααα τελειαα... Πω ωραιο προγραμμα σου βγαλανε για αρχη... Ελειπες τοσο καιρο παρε να εχεις!!! Υπομονη....

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλή αρχή!!!

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε?

εμείς σήμερα πρωινές πρωινές!έχει μυξουλες από χθές το βράδυ...ουφ ... χθές που κοίταζα τα ούλα της άρχισε να σκίζεται το ούλο εκεί που ασπρίζε το δόντι...το παιδί μου..θα βγάλουμε το τρίτο δοντακι επιτέλους!

Ο καιρός χάλια πάλι σήμερα!να δω πότε θα φτιάξει!

Καλημερα....ακομα εχει ε??/βαζε οσο μπορεις ορο να φυγουνε... Αχ αντε να βγει και το 3ο και εμας ειναι ετοιμο να βγει το 5ο.. 

Εμεις εδω εχουμε καλο καιρο σημερα... απο αυριο ειπαν οτι θα χαλασει εδω!!!

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλη αρχη κοπελα μου μια χαρα νυχτες. Και οι νυχτες ειναι μειωμένο ωραριο; 

Καλημερα. Οχι δεν ειναι μειωμενο.11το βραδυ με 7 το πρωι.Ειναι πιο ησυχα σιγουρα απλα εχει το ξενυχτι

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Ααα τελειαα... Πω ωραιο προγραμμα σου βγαλανε για αρχη... Ελειπες τοσο καιρο παρε να εχεις!!! Υπομονη....

Καλημερα....ακομα εχει ε??/βαζε οσο μπορεις ορο να φυγουνε... Αχ αντε να βγει και το 3ο και εμας ειναι ετοιμο να βγει το 5ο.. 

Εμεις εδω εχουμε καλο καιρο σημερα... απο αυριο ειπαν οτι θα χαλασει εδω!!!

Ξερω οτι δεν φαινεται αλλα καλο ειναι.Εγω ζητησα 3 νυχτες τη βδομαδα ωστε να μην ζοριζεται η μαμα μου αφου θα κοιμαται και να τον κραταω τη μερα που θελει τρεξιμο.Αν μπορουσα θα κανα 5 αλλα αφου ο αντρας μου κανει 2 ετσι δεν θα βλεπομασταν ποτε

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλή αρχή!!!

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε?

εμείς σήμερα πρωινές πρωινές!έχει μυξουλες από χθές το βράδυ...ουφ ... χθές που κοίταζα τα ούλα της άρχισε να σκίζεται το ούλο εκεί που ασπρίζε το δόντι...το παιδί μου..θα βγάλουμε το τρίτο δοντακι επιτέλους!

Ο καιρός χάλια πάλι σήμερα!να δω πότε θα φτιάξει!

Ευχαριστω πολυ.Εμεις δεν ειχαμε καλο βραδυ,ο μικρος απο τη 1 πμ εκλαιγε,τον πηρα στον καναπε,ξυπνουσε συνεχεια και κουνιοταν πολυ και δεν κοιμηθηκα καθολου.Ειχε πυρετο 37,6 και μπουκωμα.Του βαλα ορο και στις 9πμ του δωσα ντεπον,ειπιε το γαλα και ηδη κοιμαται.Ελπιζω να ηρεμησει και να μην ξανακανει πυρετο.Να ναι απο τα δοντια;Ακροαστηκα δεν εχει,προχτες τον ειδε η γιατρος,επισης μου φαγε τη μιση φετα ψωμι:P

Επιτελους να βγει το δοντακι,ρε κοριτσια τι ταλαιπωρια αυτα τα δοντια

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ..αρχίζω να πιστεύω ότι κάπως με ένας μαγικός τρόπο συνεννοούνται τα μωρά μας ...όλη νύχτα γκρίνια και να μην μπορεί να κοιμηθεί ..ήταν μπούκομενη..κ είχε 37.2 στις 5 το πρωί ..μετά κατέβηκε μόνος χωρίς να δώσω κάτι και τώρα ξανά ανέβασε 37.5 ..τι έπαθαν;;;;

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

Καλημέρα κορίτσια ..αρχίζω να πιστεύω ότι κάπως με ένας μαγικός τρόπο συνεννοούνται τα μωρά μας ...όλη νύχτα γκρίνια και να μην μπορεί να κοιμηθεί ..ήταν μπούκομενη..κ είχε 37.2 στις 5 το πρωί ..μετά κατέβηκε μόνος χωρίς να δώσω κάτι και τώρα ξανά ανέβασε 37.5 ..τι έπαθαν;;;;

Καλημέρα κορίτσια δεν ξέρω τι παθενουν ολα μαζι τα μικρα μας νομιζω ομως οτι ειναι απο τα δοντια τα δεκατα. Τι μαγειρεψατε σημερα κοριτσια; εγω έφτιαξα κανελλονια για εμας και για την μπέμπα μοσχαρακι με πατάτες καροτα και σπαράγγια. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...