Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες.Απο το πρωι κανω δουλειες,μαγειρεψα για μας και το μωρο και περασε ο αντρας μου και πηγαμε στην παιδιατρο.Λοιπον βαλαμε 540 γραμ.:shock:Φτασαμε τα 10.440,πηραμε 2 ποντους υψος(78εκ.)και 1,2 στο κεφαλακι,ακολουθουμε την καμπυλη μας,λιγο πανω απο την πρασινη.

Ολα καλα,καναμε το εμβολιο και εχει 6 δοντια ετοιμα να σκασουν(τα 2 κατω και πισω,τα μεγαλα),γι αυτο το μπουκωμα  και που ζοριζεται να κοιμηθει..Ραντεβου σε ενα μηνα παλι..Τωρα θα τον κοιμησω και επιτελους θα πιω καφε

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα σε ολες.Απο το πρωι κανω δουλειες,μαγειρεψα για μας και το μωρο και περασε ο αντρας μου και πηγαμε στην παιδιατρο.Λοιπον βαλαμε 540 γραμ.:shock:Φτασαμε τα 10.440,πηραμε 2 ποντους υψος(78εκ.)και 1,2 στο κεφαλακι,ακολουθουμε την καμπυλη μας,λιγο πανω απο την πρασινη.

Ολα καλα,καναμε το εμβολιο και εχει 6 δοντια ετοιμα να σκασουν(τα 2 κατω και πισω,τα μεγαλα),γι αυτο το μπουκωμα  και που ζοριζεται να κοιμηθει..Ραντεβου σε ενα μηνα παλι..Τωρα θα τον κοιμησω και επιτελους θα πιω καφε

Ααα τελειααα.. Ααα εσεις παιρνετε κιλαααα... Μια χαραααα... Αα πως σας μετρησε ξαπλωμενο ή ορθιο τελικα???  Αχ ο καημενος γιαυτο ζοριζεται... 6 μαζι??? Αντε να βγουν να ηρεμησει!!!!!


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και εμείς ειχαμε λίγο ο περίεργο βραδυ ξυπνησε στις 5 και εκλεγε. Πηρα και τις εξετασεις περνάμε  μια μικροιωσουλα το έδειξε στις αιματος δεν είναι τίποτα μου είπε η παιδίατρος. Εγω σκςφτομαι θεμα στα γεννεθλια ελεφαντακι εχω βρει τα παντα πρέπει να τα παραγγείλω. Λεμε να τα κάνουμε σπιτι εχω πολλες δουλειες και μεσα στο σπιρι και στις αυλες. Ερωτήσει το κρεας η το κοτοπουλο το κάνετε νεροβραστο η το σωταρετε πρωτα με το κρεμμύδι και λαδι; 

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα σε ολες.Απο το πρωι κανω δουλειες,μαγειρεψα για μας και το μωρο και περασε ο αντρας μου και πηγαμε στην παιδιατρο.Λοιπον βαλαμε 540 γραμ.:shock:Φτασαμε τα 10.440,πηραμε 2 ποντους υψος(78εκ.)και 1,2 στο κεφαλακι,ακολουθουμε την καμπυλη μας,λιγο πανω απο την πρασινη.

Ολα καλα,καναμε το εμβολιο και εχει 6 δοντια ετοιμα να σκασουν(τα 2 κατω και πισω,τα μεγαλα),γι αυτο το μπουκωμα  και που ζοριζεται να κοιμηθει..Ραντεβου σε ενα μηνα παλι..Τωρα θα τον κοιμησω και επιτελους θα πιω καφε

Μπράβο κοριτσι μεγαλωσε το παιδι!!! Απο τωρα βγενουν τα πισω;γιατι και εμενα βαζει το χερι πισω και δαγκώνει και εγω θα την κοιμησω γιατί ειχαμε παει μαζι σε δουλειές και ταλαιπωρηθηκε. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Γειά σας κορίτσια και εμείς ειχαμε λίγο ο περίεργο βραδυ ξυπνησε στις 5 και εκλεγε. Πηρα και τις εξετασεις περνάμε  μια μικροιωσουλα το έδειξε στις αιματος δεν είναι τίποτα μου είπε η παιδίατρος. Εγω σκςφτομαι θεμα στα γεννεθλια ελεφαντακι εχω βρει τα παντα πρέπει να τα παραγγείλω. Λεμε να τα κάνουμε σπιτι εχω πολλες δουλειες και μεσα στο σπιρι και στις αυλες. Ερωτήσει το κρεας η το κοτοπουλο το κάνετε νεροβραστο η το σωταρετε πρωτα με το κρεμμύδι και λαδι; 

Μπράβο κοριτσι μεγαλωσε το παιδι!!! Απο τωρα βγενουν τα πισω;γιατι και εμενα βαζει το χερι πισω και δαγκώνει και εγω θα την κοιμησω γιατί ειχαμε παει μαζι σε δουλειές και ταλαιπωρηθηκε. 

Ωραιο θεμα!!! Αντε αντε πλησιαζει και το δικο σας παρτυ!!!! Τι ωαραιααα!!! Εγω τις το κανω με λαδακι λιγο και κρεμμυδακι και μετα βαζω τοματουλα.. Το νεροβραστο δεν το θελει πια με τιποτα!!!! 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Ωραιο θεμα!!! Αντε αντε πλησιαζει και το δικο σας παρτυ!!!! Τι ωαραιααα!!! Εγω τις το κανω με λαδακι λιγο και κρεμμυδακι και μετα βαζω τοματουλα.. Το νεροβραστο δεν το θελει πια με τιποτα!!!! 

Πλησιάζει και πως το σκέφτομαι δεν φανταζεσαι ποτε μεγαλωσε το μωρακι μου. Τα ιδια και εμενα δεν το θελει θα της τα φτιαχνω ετσι τωρα ειδικα το κοτοπουλο. σήμερα της εδωσα αρνι και το εκανα με πατάτες καροτα μαρουλι σαν φρικασε το εφαγε ολο. 

 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε....;περαστικά στα αρρωστουλια μωρέ τα γλυκά μου και εμένα μου ξεκίνησε και έχει βήχα.....εγώ της το κάνω νερό βραστό ακόμα το κρέας.....έχουμε και εμείς γενέθλια σε 1 μήνα και είδη κοιτάω τι θα της αγοράσω και τι θέμα θα έχουμε.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Ααα τελειααα.. Ααα εσεις παιρνετε κιλαααα... Μια χαραααα... Αα πως σας μετρησε ξαπλωμενο ή ορθιο τελικα???  Αχ ο καημενος γιαυτο ζοριζεται... 6 μαζι??? Αντε να βγουν να ηρεμησει!!!!!

Η ειμαστε φαταουλες η δεν ειμαστε χαχαχα...Ξαπλωμενο τον μετρησε..Ναι ο καημενουλης,γι αυτο ζοριζεται αλλα το φαι φαι:P

Just now, Alex. Arap είπε:

Γειά σας κορίτσια και εμείς ειχαμε λίγο ο περίεργο βραδυ ξυπνησε στις 5 και εκλεγε. Πηρα και τις εξετασεις περνάμε  μια μικροιωσουλα το έδειξε στις αιματος δεν είναι τίποτα μου είπε η παιδίατρος. Εγω σκςφτομαι θεμα στα γεννεθλια ελεφαντακι εχω βρει τα παντα πρέπει να τα παραγγείλω. Λεμε να τα κάνουμε σπιτι εχω πολλες δουλειες και μεσα στο σπιρι και στις αυλες. Ερωτήσει το κρεας η το κοτοπουλο το κάνετε νεροβραστο η το σωταρετε πρωτα με το κρεμμύδι και λαδι; 

Μπράβο κοριτσι μεγαλωσε το παιδι!!! Απο τωρα βγενουν τα πισω;γιατι και εμενα βαζει το χερι πισω και δαγκώνει και εγω θα την κοιμησω γιατί ειχαμε παει μαζι σε δουλειές και ταλαιπωρηθηκε. 

Μου ειπε οτι απο τη στιγμη που βγηκαν τα 2 μπροστα πανω και κατω τα υπολοιπα δεν εχουν σειρα ,βγαινουν οπως να ναι,τα ειχα δει που ηταν κατασπρα και βαζει το χερι πολυ μεσα αλλα κι εγω δεν το περιμενα απο τωρα..

Μου ειπε επισης οτι τα μωρα κανουν βαθυ υπνο μεχρι τις 3 το πρωι περιπου και μετα κανει κυκλους ο υπνος τους οποτε λογικο ειναι οταν ξυπνανε κατα τις 5 ας πουμε.Φταινε τα δοντια και μολις τον παρω αγκαλιτσα νιωθει ασφαλεια και ξανακοιμαται..Οποτε δεν πειραζει μικρος ειναι και να το συνεχισω τουλαχιστον μεχρι να σκασουν τα πολλα..Επισης μου ειπε οτι τωρα ειναι η ηλικια να μαθει πως κανουν τα ζωακια κι ας λεει μονο μπαμπα,μαμα,γιαγια και μαμ

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Η ειμαστε φαταουλες η δεν ειμαστε χαχαχα...Ξαπλωμενο τον μετρησε..Ναι ο καημενουλης,γι αυτο ζοριζεται αλλα το φαι φαι:P

Μου ειπε οτι απο τη στιγμη που βγηκαν τα 2 μπροστα πανω και κατω τα υπολοιπα δεν εχουν σειρα ,βγαινουν οπως να ναι,τα ειχα δει που ηταν κατασπρα και βαζει το χερι πολυ μεσα αλλα κι εγω δεν το περιμενα απο τωρα..

Μου ειπε επισης οτι τα μωρα κανουν βαθυ υπνο μεχρι τις 3 το πρωι περιπου και μετα κανει κυκλους ο υπνος τους οποτε λογικο ειναι οταν ξυπνανε κατα τις 5 ας πουμε.Φταινε τα δοντια και μολις τον παρω αγκαλιτσα νιωθει ασφαλεια και ξανακοιμαται..Οποτε δεν πειραζει μικρος ειναι και να το συνεχισω τουλαχιστον μεχρι να σκασουν τα πολλα..Επισης μου ειπε οτι τωρα ειναι η ηλικια να μαθει πως κανουν τα ζωακια κι ας λεει μονο μπαμπα,μαμα,γιαγια και μαμ

Εμας γιατι τοσο νωρις  μας μετρησε ετσι σεν μπορω να καταλαβω...

Ααα τελειααα... Θα αρχισει τωρα να μαθαινει νεα πραγμτααα!!!


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια,τι κανετε;Κοιμηθηκαν τα μωρα σας;Εμεις πηγαμε στο παρκο οπου τρεχει εδω κι εκει κι εγω απο πισω του,μετα καναμε μια μεγαλη βολτα με το καροτσι και σπιτι.Ηταν κομματια και κοιμηθηκε στις 10.Εγω χαζευω τηλεοραση.Αυριο θα κανω φακη για ολους.Καλο βραδυ να χουμε


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Comet είπε:

Κοριτσακια,τι κανετε;Κοιμηθηκαν τα μωρα σας;Εμεις πηγαμε στο παρκο οπου τρεχει εδω κι εκει κι εγω απο πισω του,μετα καναμε μια μεγαλη βολτα με το καροτσι και σπιτι.Ηταν κομματια και κοιμηθηκε στις 10.Εγω χαζευω τηλεοραση.Αυριο θα κανω φακη για ολους.Καλο βραδυ να χουμε

Ααα ωραιααα λογικα θα αου κοιμηθηκε σαν πουλακι το βραδυ

Κοριτσαρες καλημεραααα.....τι κανετε??? Εχω μια αποριαααα....Εδωσα χθες στην μικρη κατσικισιο γαλα.. Ηπιε 120 μλ και δεν ηθελε αλλο και μετα απο 2 λεπτο το εκανε εμετο... Μετα δεν ηθλελε αλλο και της εκανα αγγελαδινο και ειπιε αλλα 120 μλ... Σημερα της εκανα 120 μλ κατσικισιο το ηπιε και ηθελε και αλλο και ηπιε και αλλα 120 μλ .. Μαλλον τυχαιο γεγονος ηταν το χθεσινο ε???

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια....τι κάνετε; Τα μωράκια σας τι κάνουν; Πρώτη φορά της έδωσε κατσικίσιο γάλα; Εγώ έκανα απόπειρα να της δώσω πρόβειο γιαούρτι και δεν το άγγιξε καν ενώ μιας φίλης μου το μωρό που είναι πιο μικρό από την μπέμπα μου το τρώει....εμείς πήγαμε εχθές σούπερ μάρκετ με την μπέμπα μου και ψωνίσαμε και όπως πήρα τα γιαούρτακια της τα είδε και φωνάζε Μαμ το γλυκό μου το κατάλαβε ότι είναι το γιαουρτακι της....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακι18 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....τι κάνετε; Τα μωράκια σας τι κάνουν; Πρώτη φορά της έδωσε κατσικίσιο γάλα; Εγώ έκανα απόπειρα να της δώσω προβιο γιαούρτι και δεν το άγγιξε καν ενώ μιας φίλης μου το μωρό που είναι πιο μικρό από την μπέμπα μου το τρώει....εμείς πήγαμε εχθές σούπερ μάρκετ με την μπέμπα μου και ψωνίσαμε και όπως πήρα τα γιαούρτακια της τα είδε και φωνάζε Μαμ το γλυκό μου το κατάλαβε ότι είναι το γιαουρτακι της....

Ναι πρωτη φορα... Σημερα μια χαρα παντως περασε μια ωρα τωρα και δεν το εχει βγαλει!!! Τι να πω ..  Ααα μωρε η γλυκουλα μου... Καταλαβε το γιαουρτακι της!!!


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!εμείς χάλια,συνεχίζεται ο πυρετός, ο μικρός δεν έχει καθόλου όρεξη,είναι όλη μέρα κ όλη νύχτα αγκαλιά ακόμα κ για να κοιμηθεί...θηλαζει ελάχιστα κ κάνει εμετούς απ τα φλεματα οπότε φοβάμαι για αφυδάτωση...θα πάμε κ σε έναν ακόμα παιδίατρο τώρα το πρωί να πάρω μια γνώμη...

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Ααα ωραιααα λογικα θα αου κοιμηθηκε σαν πουλακι το βραδυ

Κοριτσαρες καλημεραααα.....τι κανετε??? Εχω μια αποριαααα....Εδωσα χθες στην μικρη κατσικισιο γαλα.. Ηπιε 120 μλ και δεν ηθελε αλλο και μετα απο 2 λεπτο το εκανε εμετο... Μετα δεν ηθλελε αλλο και της εκανα αγγελαδινο και ειπιε αλλα 120 μλ... Σημερα της εκανα 120 μλ κατσικισιο το ηπιε και ηθελε και αλλο και ηπιε και αλλα 120 μλ .. Μαλλον τυχαιο γεγονος ηταν το χθεσινο ε???

Αν δεν σου έκανε ξανά εμετό λογικά είναι τυχαίο Ναι...Μπορεί κάτι να την ενόχλησε...παρακολούθησε το...

Just now, Μαρακι18 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....τι κάνετε; Τα μωράκια σας τι κάνουν; Πρώτη φορά της έδωσε κατσικίσιο γάλα; Εγώ έκανα απόπειρα να της δώσω προβιο γιαούρτι και δεν το άγγιξε καν ενώ μιας φίλης μου το μωρό που είναι πιο μικρό από την μπέμπα μου το τρώει....εμείς πήγαμε εχθές σούπερ μάρκετ με την μπέμπα μου και ψωνίσαμε και όπως πήρα τα γιαούρτακια της τα είδε και φωνάζε Μαμ το γλυκό μου το κατάλαβε ότι είναι το γιαουρτακι της....

Το αναγνώρισε σε?μπράβο της!

Αν τόσο καιρό έτρωγε παιδικά επιδόρπια λογικό είναι να της φανεί ξινό το πρόβειο...πάντως γενικά να ξέρεις ότι ένα μωρό πρέπει να έρθει ακόμα κ δέκα φορές σε επαφή με μια γεύση για να την αποδεχτεί..Μην κρίνεις από μια φορά...αν θες πάντως να το δεχτεί πιο εύκολα μπορείς είτε να της βάλεις κάποιο γλυκαντικο στοιχείο όπως λιωμένη ώριμη μπανάνα ή πετιμέζι ή να ανακατεύεις ποσότητα του προηγούμενου γιαουρτιού με το πρόβειο κ να αφαιρείς σιγά σιγά από το προηγούμενο...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακι18 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....τι κάνετε; Τα μωράκια σας τι κάνουν; Πρώτη φορά της έδωσε κατσικίσιο γάλα; Εγώ έκανα απόπειρα να της δώσω πρόβειο γιαούρτι και δεν το άγγιξε καν ενώ μιας φίλης μου το μωρό που είναι πιο μικρό από την μπέμπα μου το τρώει....εμείς πήγαμε εχθές σούπερ μάρκετ με την μπέμπα μου και ψωνίσαμε και όπως πήρα τα γιαούρτακια της τα είδε και φωνάζε Μαμ το γλυκό μου το κατάλαβε ότι είναι το γιαουρτακι της....

Α μωρέ η γλυκούλα μου!!!εγώ όταν την βάζω στο καρεκλακι μου λέει μιαμ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ήταν τυχαιο επειδή ήταν πρώτη φορά και δοκίμασε καινούργια γεύση απλά μέχρι να το συνηθίσει όταν θα της δίνεις να την παρακολουθείς αν στο ξανά κάνει....αλήθεια λες; Ο μικρούλης μου μωρέ; Να το πάρεις και σε άλλον παιδίατρο να δεις τι γίνεται....ξέρεις τι φοβάμαι πως αν αφυδατωθεί θα χρειαστεί να του βάλουν όρο η να του δίνεις πολλά υγρά όσο μπορεις.......ναι κατάλαβα κάπως έτσι θα κάνω θα της βάλω μέσα λίγο γλυκαντικό για να το συνηθίσει γιατί θέλω να της αποφύγω τα πολλά γλυκαντικά....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...