Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, deppy14 είπε:

      Ευχαριστώ πολύ..είμαι 37..πρώτη διέγερση το 21 2 ωοθυλάκια το ένα άδειο το άλλο έφτασε 3ης μέρας αρνητικό..το 22 διέγερση με ένα ωάριο πάλι τον επόμενο μήνα κάναμε με 2 ωοθυλάκια το ένα δεν γονιμοποιηθηκε κ βάλαμε τα δύο μαζί πάλι αρνητικό.μαλλον απέτυχαν λόγω εμβρύων.α έχω ένα ινομυωμα που δεν ενοχλεί.εχω κ κάποια αυτοάνοσα κ προδιάθεση για ζάχαρο..ο σύζυγος εχει κιρσοκήλη κ δεν είναι καλά τα σπερμοδιογραμματα.γιαυτο δεν κάνω συνέχεια εξωσωματική δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα κ σκέφτομαι τη δωρεά..με τον γιατρό είχα μιλήσει τον Νοέμβριο κ μου είχε πει πάλι για διέγερση οπότε σκέφτομαι να πάρω κ άλλη γνώμη.Να σου ζήσουν τα μικρακια σου!!!

      Καλησπέρα και από μένα.. εγώ αυτό που διαβάζω είναι ότι υπάρχουν και διάφορα άλλα θέματα που ακόμα και η δωρεά ωαρίων δεν θα λύσει τα προβλήματα!

      Καταρχήν πρέπει να απευθυνθείτε σε πολλές άλλες ειδικότητες για να βελτιώσετε την κατάσταση με το ζάχαρο (ενδοκρινολόγος με εξειδίκευση στις ορμόνες αναπαραγωγής), αυτοάνοσα (ρευματολόγος με εξειδίκευση κύησης) και κακά σπερμοδιαγραμματα (ανδρολογος με εξειδίκευση στην υπογονιμότητα) τέλος το ινομυωμα, θα βεβαιωνομουν και με άλλους γιατρούς ότι δεν ενοχλεί και αν είναι στη μήτρα και είχα την οικονομική δυνατότητα άσχετα με το αν ενοχλεί, θα το αφαιρούσα για να βελτιώσω τις πιθανότητες εμφύτευσης.. δεν γνωρίζω αν ήδη έχετε πάει αλλά αν δεν βελτιωθούν αυτά, η δωρεά ωαρίων δεν είναι πανάκεια!! Θα ήταν αμαρτία να δώσεις 5.000€ πάνω κάτω για μια τρύπα στο νερό..! Και συγνώμη αν ακουγομαι σκληρή αλλά έχουν φύγει πολλά 5.000λιαρα απατα γιατί πολύ απλά οι γιατροί σου "φουσκώνουν" τα μυαλά ότι η δωρεά θα σου λύσει όλα σου τα προβλήματα με ιδίων όφελος!! (Όχι όλοι αλλά πολλοί από αυτούς..!)

      Μετά η ηλικία σου δεν είναι απαγορευτική.. σίγουρα δεν θα είναι και εύκολο και σίγουρα με πωα δεν έχει κανένα απολύτως νόημα να κάνεις διεγέρσεις! Μόνο φυσικοί κύκλοι και ίσως κανάς ήπιος τροποποιημένος... Σίγουρα θα έπαιρνα και άλλες γνώμες!! Αυτό βέβαια έγκειται στα δικά σου ψυχικά και οικονομικά αποθέματα..

      Εγώ για εμένα ως Kiddo θα έδινα ένα χρονικό περιθώριο μέχρι τα 39-40 και εφόσον βλέπω ότι οι κύκλοι μου δεν βελτιώνονται θα προχωραγα με δωρεά, η δωρεά πάντα εκεί θα είναι. Επίσης θα τα ξεψαχνιζα όλα!!!! Οτιδήποτε άλλη εξέταση που δεν έγινε, να γίνει!! Πριν να έκανα το οτιδήποτε άλλο, πρώτα θα βελτίωνα τους υπόλοιπους παράγοντες και κυρίως να δούμε αν το σπέρμα έχει και άλλα θέματα προς βελτίωση (πχ υψηλό κατακερματισμό, μικρόβια κτλ κτλ.) Τέλος θα άφηνα το όποιο έμβρυο μπορεί να προκύψει, σε στάδιο βλαστοκυστης (5ης μέρας έμβρυα) και μόνο εφόσον και αν έχω 2-3 θα προχωραγα σε ετ (η ηλικία και το ιστορικό σου επιτρέπει ετ 3 εμβρύων).. αν όχι, υπάρχει πάντα και η δωρεά! Αλλά πλέον θα προχωρούσα έχοντας ήσυχη τη συνείδηση μου ότι εξάντλησα τις πιθανότητες..!

      Θα συμφωνήσω κατά τα άλλα με τη @LeneL! Η δωρεά θα σου δώσει σίγουρα παιδακι@ στην αγκαλιά σου παρά την πωα..! Αλλά δεν είναι πανάκεια το ξαναλέω και ακόμα και αν δεν επιλέξεις να δώσεις άλλο περιθώριο για προσπάθεια με δικό σου γενετικό υλικό αλλά επιλέξεις άμεσα τη δωρεά, ισχυρή άποψη μου να μην το κάνεις χωρίς να βελτιώσεις και ελέγξεις ενδελεχώς σπέρμα - μήτρα - ενδοκρινολογικά - αιματολογικά - ανοσολογικά - ρευματολογικά!! 

      Ελπίζω να βοήθησα..

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα σε ολες,χαθηκα λιγο γιατι αρχησανε να περνανε τα πλακακια στο μπανιο και γινεται παλι χαμος,με ποναει κι ο λαιμος μου πολυ και δεν εχω καλη διαθεση.Ο μικρος καλα ειναι,αυριο εχουμε ραντεβου στην παιδιατρο

Ωχ περαστηκα!!!  Προσπαθησε να πινεις τσαι νε μελι ή λενονι κανει πολυ καλο για τι λαιμο και αυτα που σου ειπε η Alex... Φανταζομαι τι γινεται στο σπιτι!!!χαμος!!!

Εμενα σημερα η μικρη πολυ κλαμα και γκρινια!!/δεν τρωει τιποτα ουτε κοιμαται!! Της εδωσα ντεπον πριν λιγο γιατι ειμαι σιγουρη οτι ειναι απο τα δοντια!! Αρχιζει και σκαει το 5ο φαινεται μεσα απο το ουλο!!!  Μολις την εβαλα για υπνο τωρα με το ντεπον μπας και κοιμηθει λιγο και συνελθει!!

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Ωχ περαστηκα!!!  Προσπαθησε να πινεις τσαι νε μελι ή λενονι κανει πολυ καλο για τι λαιμο και αυτα που σου ειπε η Alex... Φανταζομαι τι γινεται στο σπιτι!!!χαμος!!!

Εμενα σημερα η μικρη πολυ κλαμα και γκρινια!!/δεν τρωει τιποτα ουτε κοιμαται!! Της εδωσα ντεπον πριν λιγο γιατι ειμαι σιγουρη οτι ειναι απο τα δοντια!! Αρχιζει και σκαει το 5ο φαινεται μεσα απο το ουλο!!!  Μολις την εβαλα για υπνο τωρα με το ντεπον μπας και κοιμηθει λιγο και συνελθει!!

Ελπιζω μονο να τελειωσουν μεχρι το Σαββατο γιατι Δευτερα ξεκιναω δουλεια:(Δεν ξερω ακομη τι δουλευω,θα παρω την Τεταρτη να μαθω.Ο μικρος κοιμαται απο τις 4μμ. μολις ξυπνησει θα του δωσω γιαουρτακι και θα τον παω μια βολτα με το καροτσι..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Comet, μη σκας για τίποτα!! Κ στη δουλειά να πας, θα είναι για τόσο λίγο, γιατί η κοιλίτσα σου θα γεμίσει σύντομα!!!! Εγώ προτιμώ την πρόπολη σε τέτοιες περιπτώσεις!!! 

Κορίτσια, μήπως δίνετε πολύ εύκολα ντεπον;; 1 φορά της έδωσα, όταν αρρώστησε κ είναι 15 μηνών. Ας κλάψει, ας ας ας... Μέσα στη ζωή είναι κ αυτά. Προσωπική μου άποψη, να αποφεύγουμε όσο γίνετε τα φάρμακα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, EleniKel είπε:

Comet, μη σκας για τίποτα!! Κ στη δουλειά να πας, θα είναι για τόσο λίγο, γιατί η κοιλίτσα σου θα γεμίσει σύντομα!!!! Εγώ προτιμώ την πρόπολη σε τέτοιες περιπτώσεις!!! 

Κορίτσια, μήπως δίνετε πολύ εύκολα ντεπον;; 1 φορά της έδωσα, όταν αρρώστησε κ είναι 15 μηνών. Ας κλάψει, ας ας ας... Μέσα στη ζωή είναι κ αυτά. Προσωπική μου άποψη, να αποφεύγουμε όσο γίνετε τα φάρμακα. 

Το ξερω Ελενη μου εχεις δικιο αλλα ολη μερα βασαβιζεται πολυ η καημενη!!! Απο της 8 που ξυπνησε δεν ειχε κοιμηθει καθολου εκει που πηγαινε να την παρει υπνο εκλαιγε πολυ!! Ουτε να φαει ηθελε!!! Τωεα κοιμαται περιπου μια ωρα με το ντεπον!! Δεν με νοιαζει για μενα αν α ξεκουραστω που θα κοιμηθει αλλα βλεπω οτι βασανιζεται πολυ κλεινανε τα ματακια της και δεν μπορουσε να κοιμηθει!!!

  • Λυπημένη/-ος 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, EleniKel είπε:

Comet, μη σκας για τίποτα!! Κ στη δουλειά να πας, θα είναι για τόσο λίγο, γιατί η κοιλίτσα σου θα γεμίσει σύντομα!!!! Εγώ προτιμώ την πρόπολη σε τέτοιες περιπτώσεις!!! 

Κορίτσια, μήπως δίνετε πολύ εύκολα ντεπον;; 1 φορά της έδωσα, όταν αρρώστησε κ είναι 15 μηνών. Ας κλάψει, ας ας ας... Μέσα στη ζωή είναι κ αυτά. Προσωπική μου άποψη, να αποφεύγουμε όσο γίνετε τα φάρμακα. 

Κρίμα είναι να ταλαιπωρούνται κάποιες φορές,όποτε δεν συμφωνώ με αυτό το ας,ας,ας..... κ στο λέω εγώ που το πρώτο μου παιδί πήρε πρώτη φορά αντιβίωση 3μιση χρονών κ σε όλη της τη ζωή δεν έχει πιει πάνω από δέκα φορές Ντεπόν...Τώρα όμως ο μικρός μου που ταλαιπωρείται πάρα πολύ κ από τα δόντια κ από ιώσεις είναι κρίμα να τον αφήνω έτσι...σίγουρα όμως δεν χρειάζονται υπερβολές, συμφωνώ...Κ οχι με το παραμικρό φάρμακα...

Καλησπέρα σε όλες!τσιμπησαμε κ εμείς τα ακροαστικα μας,πολύ βήχα πολλά φλεματα κ εξαιτίας αυτού κάνει κ εμετό.. χτυπάμε κ κάτι 39αρια από χθες..Για να δούμε το σημερινό μας βράδυ κ ανάλογα πως θα πάει θα πάρει αντιβίωση ή όχι...μακάρι να ξυπνήσει καλύτερα αυριο...

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Ελπιζω μονο να τελειωσουν μεχρι το Σαββατο γιατι Δευτερα ξεκιναω δουλεια:(Δεν ξερω ακομη τι δουλευω,θα παρω την Τεταρτη να μαθω.Ο μικρος κοιμαται απο τις 4μμ. μολις ξυπνησει θα του δωσω γιαουρτακι και θα τον παω μια βολτα με το καροτσι..

Ελπιζω και εγω να γινεις γρηγορα καλα!!! Πωωω ξεκηνας εε?? Περασαν οι μερες!!!! Θα ειναι λιγο δυσκολο στην αρχη αλλα θα προσαρμοστεις σε λιγο καιρο παλι...

Just now, katrin* είπε:

Κρίμα είναι να ταλαιπωρούνται κάποιες φορές,όποτε δεν συμφωνώ με αυτό το ας,ας,ας..... κ στο λέω εγώ που το πρώτο μου παιδί πήρε πρώτη φορά αντιβίωση 3μιση χρονών κ σε όλη της τη ζωή δεν έχει πιει πάνω από δέκα φορές Ντεπόν...Τώρα όμως ο μικρός μου που ταλαιπωρείται πάρα πολύ κ από τα δόντια κ από ιώσεις είναι κρίμα να τον αφήνω έτσι...σίγουρα όμως δεν χρειάζονται υπερβολές, συμφωνώ...Κ οχι με το παραμικρό φάρμακα...

Καλησπέρα σε όλες!τσιμπησαμε κ εμείς τα ακροαστικα μας,πολύ βήχα πολλά φλεματα κ εξαιτίας αυτού κάνει κ εμετό.. χτυπάμε κ κάτι 39αρια από χθες..Για να δούμε το σημερινό μας βράδυ κ ανάλογα πως θα πάει θα πάρει αντιβίωση ή όχι...μακάρι να ξυπνήσει καλύτερα αυριο...

Αχ το καημενο!!Περαστικα στο παιδακι σου!!!!!! Πηγε και 39 ε??? Ελπιζω να ειναι καλυτερα αυριο!!!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, katrin* είπε:

Κρίμα είναι να ταλαιπωρούνται κάποιες φορές,όποτε δεν συμφωνώ με αυτό το ας,ας,ας..... κ στο λέω εγώ που το πρώτο μου παιδί πήρε πρώτη φορά αντιβίωση 3μιση χρονών κ σε όλη της τη ζωή δεν έχει πιει πάνω από δέκα φορές Ντεπόν...Τώρα όμως ο μικρός μου που ταλαιπωρείται πάρα πολύ κ από τα δόντια κ από ιώσεις είναι κρίμα να τον αφήνω έτσι...σίγουρα όμως δεν χρειάζονται υπερβολές, συμφωνώ...Κ οχι με το παραμικρό φάρμακα...

Καλησπέρα σε όλες!τσιμπησαμε κ εμείς τα ακροαστικα μας,πολύ βήχα πολλά φλεματα κ εξαιτίας αυτού κάνει κ εμετό.. χτυπάμε κ κάτι 39αρια από χθες..Για να δούμε το σημερινό μας βράδυ κ ανάλογα πως θα πάει θα πάρει αντιβίωση ή όχι...μακάρι να ξυπνήσει καλύτερα αυριο...

Περαστικά σας μωρέ ..είναι δύσκολο να τα βλέπεις να πονάνε και να μην τα βοηθας ..συμφωνώ όχι με το παραμικρό αλλά κάποιες φορές για αυτά είναι το μόνο που μπορεί να βοηθήσει ..

Τι κάνετε κορίτσια ;;εμείς το απόγευμα πήγαμε κούνιες ..έπεσε ξερή από της εννιά ..ελπίζω να μην ξυπνήσει πολύ πρωί ..

  • Ευχαριστώ 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε?

Κατερίνα περάσατε ωραία στο πάρτυ! τέλεια! εμείς παραγγείλαμε κάποια πράγματα για το πάρτυ της μεγάλης και τα περιμένουμε!θέμα μονόκερος όπως διάλεξε!και θα πάμε και στα τζάμπο να πάρουμε και κάποια ακόμα!

Η μεγάλη μου χθές είχε πονοκέφαλο και την κράτησα σπίτι και χθές και σήμερα αν και είναι καλύτερα!την Κυριακή πήγαμε Ρέθυμνο με την ενόργανη για αγώνες και την πάτησε.. έκανε πολύ κρύο...και η μικρή 3 μέρες διάρροια.. τι να πω... φαίνεται το τρίτο δοντακι! επίσης στέκεται όρθια μόνη της και κάνει βηματακια ανάμεσα στον καναπέ και το τραπεζάκι!

Κατρίν πως είναι ο μικρός σου σήμερα?

Comet πως είσαι?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια .τι κάνετε ;ευτυχώς η μικρή δεν ξύπνησε νωρίς ..στις 8 ..κ τώρα ξανά κοιμήθηκε ..και εμείς σε ακριβώς ένα μήνα από σήμερα έχουμε γενέθλια ..η αλήθεια είναι ότι δεν έχω σκεφτεί ακόμη τίποτα ..ούτε καν το θέμα δεν έχω επιλέξει ..μάλλον με βλέπω να τρέχω τελευταία στιγμή ..8-)

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mamasanty είπε:

Καλημέρα κορίτσια .τι κάνετε ;ευτυχώς η μικρή δεν ξύπνησε νωρίς ..στις 8 ..κ τώρα ξανά κοιμήθηκε ..και εμείς σε ακριβώς ένα μήνα από σήμερα έχουμε γενέθλια ..η αλήθεια είναι ότι δεν έχω σκεφτεί ακόμη τίποτα ..ούτε καν το θέμα δεν έχω επιλέξει ..μάλλον με βλέπω να τρέχω τελευταία στιγμή ..8-)

Εγώ για την μικρή έχω βρει ένα θέμα και μάλλον εκεί θα καταλήξω...είναι με το 1 και ζωάκια...αλλά δεν τα παρήγγειλα ακόμα...ήταν από άλλο σάιτ και λέω άστα να το ξανασκεφτώ! έχεις χρόνο! Προλαβαίνεις άνετα!της μεγάλης μου είναι στις 9 Απριλίου και θα τα κάνω το άλλο ΣΚ...το Σάββατο το απόγευμα για τις συμμαθήτριες και μαμάδες και την Κυριακή το μεσημέρι για την οικογένεια!και θα φτιάξουμε και γλυκάκια για το σχολείο την μέρα που είναι να κεράσει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Πώς είστε σημερα;

Εμείς συνεχίζουμε με πυρετό.τον πήγαμε στο γιάτρο χθες και είπε ότι είναι από τα δοντια.Δε το πιστεύω όμως.δε γινεται 4 μέρες συνεχόμενα να έχει πυρετό και μόλις περνάει η δράση του αντιπυρετικου να ξανασηκωνει.Δε ξέρουν τι τους γίνεται εδώ!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε?

Κατερίνα περάσατε ωραία στο πάρτυ! τέλεια! εμείς παραγγείλαμε κάποια πράγματα για το πάρτυ της μεγάλης και τα περιμένουμε!θέμα μονόκερος όπως διάλεξε!και θα πάμε και στα τζάμπο να πάρουμε και κάποια ακόμα!

Η μεγάλη μου χθές είχε πονοκέφαλο και την κράτησα σπίτι και χθές και σήμερα αν και είναι καλύτερα!την Κυριακή πήγαμε Ρέθυμνο με την ενόργανη για αγώνες και την πάτησε.. έκανε πολύ κρύο...και η μικρή 3 μέρες διάρροια.. τι να πω... φαίνεται το τρίτο δοντακι! επίσης στέκεται όρθια μόνη της και κάνει βηματακια ανάμεσα στον καναπέ και το τραπεζάκι!

Κατρίν πως είναι ο μικρός σου σήμερα?

Comet πως είσαι?

Ναι ναι ηταν τελειααα... Ααα το ιδιο θεμα... Εχει παρα πολλα με μονοκερο στα τζαμπο και εγω απο εκει πηρα!!  Αντε αντε με το καλο και το δικο σας παρτυ!!! Περαστικα στην μεγαλη σου... !!! Και εμενα η μικρη χθες εκανε 3 φορες διαρροια.. Βγαζει το 5ο δοντακι... Υπομονη....  


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!άλλο ένα δύσκολο βράδυ για εμάς αλλά ευτυχώς ο μικρός είναι κάπως καλύτερα...Έχει βήχα κ φλεματα αλλά απυρετος κ κάπως καλύτερα σε διάθεση αν και φαίνεται καταβεβλημένος...Κ εμένα η κορούλα μου έχει γενέθλια αυ τη τη βδομάδα κ παραγγείλαμε ήδη τούρτα για το σχολείο...Για το σπίτι Θα φτιάξω εγώ κ γενέθλια θα της κάνω στην Αθήνα που θα πάμε μιας κ.εκει μένουν όλοι οι κουμπάροι μας κ οι περισσότεροι φίλοι μας...να είναι καλά  κ ο μικρός...κ όταν.μεγαλώσει λίγο θα κάνει τα πάρτυ της εδώ να καλεί όποιους θέλει..  

Link to comment
Share on other sites

Just now, katrin* είπε:

Καλημέρα κορίτσια!άλλο ένα δύσκολο βράδυ για εμάς αλλά ευτυχώς ο μικρός είναι κάπως καλύτερα...Έχει βήχα κ φλεματα αλλά απυρετος κ κάπως καλύτερα σε διάθεση αν και φαίνεται καταβεβλημένος...Κ εμένα η κορούλα μου έχει γενέθλια αυ τη τη βδομάδα κ παραγγείλαμε ήδη τούρτα για το σχολείο...Για το σπίτι Θα φτιάξω εγώ κ γενέθλια θα της κάνω στην Αθήνα που θα πάμε μιας κ.εκει μένουν όλοι οι κουμπάροι μας κ οι περισσότεροι φίλοι μας...να είναι καλά  κ ο μικρός...κ όταν.μεγαλώσει λίγο θα κάνει τα πάρτυ της εδώ να καλεί όποιους θέλει..  

Αχ ο καημενουλης!!!! Αντε να γινει γρηγορα καλα!!!! Ααα να σου ζησει!!!!ποσο ειναι η μεγαλη σου???

Εμεις μολις γυρισαμε απο τις κουνιες!!!/εχει λιγο αερα αλλα εχει ηλιο.. Καλα ητανε.. Πηγαμε και με το ποδηλατακι που μας πηρανε για τα γενεθλια της... Βολευει πολυ!!!Τωρα θα φαει κοτοπουλακι κοκκινηστο με πατατουλες και λογικα θα κοιμηθει!!! 

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...