Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Just now, agapi27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Καλό μήνα κ από μένα. 

Ο μικρός έχει πυρετό 2 μέρες. Ελπίζω να κάνει τον κύκλο του να περάσει.

Για μπάνιο μάλλον θα αργήσουμε αρκετά. Φυσάει πολύ κ ας έχει ζεστουλα. 

Και ο δικός μου προχθές,ήμασταν στο μπανιο κ ήταν κάτω κάτι κάλτσες.Τις πήρε και τις έβαλε στο καλάθι των απλυτων. Μόνος του.Σοκ... 

Και πλέον όταν του αλλάζω πανα,του την δίνω κ του λέω πέταξε την στα σκουπίδια κ την πετάει... Χαχαχαχαχ. 12 μηνών ζουζούνι. Πραγματικά είναι σφουγγαρακια... Αρπάζουν-καταλαβαινουν ότι δουν...

Περαστικα στο μικρο σου.Μακαρι να περασει γρηγορα.Εμενα παλι του αρεσει να βγαζει τα απλυτα του απο το καλαθακι του και να τα σκορπαει μεσα στο σπιτι αλλα οταν του λεω τα μαζευει και τα παει πισω.Επισης βγαζει τα παπουτσια μονος του και προσπαθει και να τα βαλει αλλα γι αυτο ειναι μικρος

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Comet είπε:

Περαστικα στο μικρο σου.Μακαρι να περασει γρηγορα.Εμενα παλι του αρεσει να βγαζει τα απλυτα του απο το καλαθακι του και να τα σκορπαει μεσα στο σπιτι αλλα οταν του λεω τα μαζευει και τα παει πισω.Επισης βγαζει τα παπουτσια μονος του και προσπαθει και να τα βαλει αλλα γι αυτο ειναι μικρος

Καλά ναι... Αδειάζει τα συρτάρια από κάλτσες,εσώρουχα...χαχαχα... 

Είναι πανέξυπνα... Υγεία να'χουν. 

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλά είμαστε!αν έφτιαχνε κ ο καιρός να πάμε τα μικρά για κανένα μπάνιο θα είμασταν ακόμα καλύτερα!εσείς εκεί έχετε ξεκινήσει τα μπάνια?

Καλό μήνα σε όλες!Καλημέρα

Καλημέρα!δεν έχουμε ξεκινήσει τα μπάνια από ότι φαίνεται όταν πάω Σητεία θα τα κάνουμε μαζεμένα!!! πότε ξεκινάς δουλειά?

15 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Καλό μήνα κ από μένα. 

Ο μικρός έχει πυρετό 2 μέρες. Ελπίζω να κάνει τον κύκλο του να περάσει.

Για μπάνιο μάλλον θα αργήσουμε αρκετά. Φυσάει πολύ κ ας έχει ζεστουλα. 

Και ο δικός μου προχθές,ήμασταν στο μπανιο κ ήταν κάτω κάτι κάλτσες.Τις πήρε και τις έβαλε στο καλάθι των απλυτων. Μόνος του.Σοκ... 

Και πλέον όταν του αλλάζω πανα,του την δίνω κ του λέω πέταξε την στα σκουπίδια κ την πετάει... Χαχαχαχαχ. 12 μηνών ζουζούνι. Πραγματικά είναι σφουγγαρακια... Αρπάζουν-καταλαβαινουν ότι δουν...

Περαστικά στον μικρούλι!είναι καλύτερα σήμερα?και εμείς το ίδιο με την πάνα της!της ανοίγω το καλαθάκι και την πετάει μόνη τής!

15 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Καλησπέρα και από εμάς.

Αγάπη περαστικά στο ζουζούνι σου!κοριτσια τι καλά που συζητάτε για μπάνια και θάλασσα!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε κάνει μακρινά ταξίδια με το αυτοκίνητο μαζί με τα μωρά σας.εμας μας αρέσουν τα ταξίδια και ο μικρός έχει ήδη πετάξει με αεροπλάνο 4 φορές αλλά είπαμε αυτή τη φορά να πάμε οδικώς από Αγγλία στη Βιέννη μαζί με το παιδί τέλη ιουνιου.Θελουμε να τον μάθουμε στα ταξίδια και να τα απολαμβάνει.Εχετε επιχειρήσει κάτι παρομοιο;

Τι ωραία!πόση ώρα είναι?εγώ θα το επιχειρούσα!θα βρεις τρόπους να τον απασχολεις.. τραγουδάκια για παράδειγμα...μπορειτε να κάνετε και καμία σταση...μπορεί να τον πάρει και ο ύπνος για κάποια ώρα... εμας η ποιο μακρινη απόσταση που εχουμε κάνει είναι 2 ώρες περίπου με αυτοκίνητο και ο δρόμος μετά από κάποιο σημείο χάλια!αλλά θα το κανονίσω τώρα που θα πάμε να νυστάζει για να κοιμηθεί!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα!δεν έχουμε ξεκινήσει τα μπάνια από ότι φαίνεται όταν πάω Σητεία θα τα κάνουμε μαζεμένα!!! πότε ξεκινάς δουλειά?

Περαστικά στον μικρούλι!είναι καλύτερα σήμερα?και εμείς το ίδιο με την πάνα της!της ανοίγω το καλαθάκι και την πετάει μόνη τής!

Τι ωραία!πόση ώρα είναι?εγώ θα το επιχειρούσα!θα βρεις τρόπους να τον απασχολεις.. τραγουδάκια για παράδειγμα...μπορειτε να κάνετε και καμία σταση...μπορεί να τον πάρει και ο ύπνος για κάποια ώρα... εμας η ποιο μακρινη απόσταση που εχουμε κάνει είναι 2 ώρες περίπου με αυτοκίνητο και ο δρόμος μετά από κάποιο σημείο χάλια!αλλά θα το κανονίσω τώρα που θα πάμε να νυστάζει για να κοιμηθεί!

Καλημερα.Κι εμεις μεχρι 2 ωρες εχουμε κανει ταξιδι με το μωρο και ξεκινησαμε λιγο πριν νυσταξει για να κοιμηθει στο δρομο.Επιασε οταν πηγαιναμε αλλα στο γυρισμο ηταν ξυπνιος και τον απασχολουσα με παιχνιδια αλλα δεν ηταν τοσο ευκολο

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάνει οδικό ταξίδι συνολικά 12 ωρών όταν ήταν 4 μηνών.Το κάναμε βέβαια νύχτα και κοιμόταν σε όλη τη διαδρομή.Τις 2ωρες διαδρομες τις εχουμε για πλακα.Τρελαινεται για το αυτοκίνητο.Του αρέσει να κάθεται στη θέση του οδηγου(σταματημένο εννοείται το αμαξι)και κάνει πως οδηγάει.Οταν τον ρωτας που είναι το φρενο και το γκάζι,σκύβει το κεφάλι κάτω από το τιμόνι και στα δείχνει.

Θα το τολμήσουμε και ο Θεός βοηθός.Θα κλείσουμε καράβι με καμπίνα από Αγγλία για να περάσουμε απέναντι ώστε να κοιμηθούμε όλη τη νύχτα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

 

Περαστικά στον μικρούλι!είναι καλύτερα σήμερα?και εμείς το ίδιο με την πάνα της!της ανοίγω το καλαθάκι και την πετάει μόνη τής!

 

Ευχαριστούμε. Ευτυχώς σήμερα δεν είχε καθόλου πυρετό. 

  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2019 at 6:15 ΜΜ, agapi27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Καλό μήνα κ από μένα. 

Ο μικρός έχει πυρετό 2 μέρες. Ελπίζω να κάνει τον κύκλο του να περάσει.

Για μπάνιο μάλλον θα αργήσουμε αρκετά. Φυσάει πολύ κ ας έχει ζεστουλα. 

Και ο δικός μου προχθές,ήμασταν στο μπανιο κ ήταν κάτω κάτι κάλτσες.Τις πήρε και τις έβαλε στο καλάθι των απλυτων. Μόνος του.Σοκ... 

Και πλέον όταν του αλλάζω πανα,του την δίνω κ του λέω πέταξε την στα σκουπίδια κ την πετάει... Χαχαχαχαχ. 12 μηνών ζουζούνι. Πραγματικά είναι σφουγγαρακια... Αρπάζουν-καταλαβαινουν ότι δουν...

Χαχαχα μπραβο του!! Ναι ασε καθε μερα κανουν νεα πραγματα.. Εμενα πια οταν μπαινουμε σπιτι κλεινει μονη της την εξωπορτα και μολις βγαλω τα παπουτσια μου θελει η η ιδια να τα βαλει μεσα στην παπουτσοθηκη.. Μεχρι τωρα δεν την αφηνα και μια μερα λεω ασε να δω τι θα κανει και τα εβαλε κανονικα και την εκλεισε μετα.. 

Ελπιζω να ειστε καλα τωρα και να περασε ο πυρετος!!!

  • Ευχαριστώ 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες  και μωρακια.Τι κανετε;Δουλευα το πρωι,ξαπλωσα λιγο το μεσημερι και σε 5 λεπτα φευγω για νυχτερι.Ο μικρος καλα,εσκασε κι αλλο δοντακι.Ησυχος ειναι και κοιμαται καλα.Τωρα εχει 5 κατω ,3 μπροστα και 2 στο πλαι.Μασουλαει πολυ καλα.Τρελαινεται για κουλουρι Θεσσαλονικης.:PΠινει χυμο και νερο με το καλαμακι.Και θελει παλι κουρεμα..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!που χαθήκατε όλες;

Και εμείς μάθαμε να πίνουμε από καλαμάκι και ενώ έχει 5 δοντακια και ετοιμάζεται για το έκτο μια χαρά μασουλαει το φαγητό δεν το αλεθω ούτε το κρέας αρκεί να είναι μαλακό!

Εμείς θα αργήσουμε πολύ να κουρευτουμε! είμαστε καραφλουλες αλλά κούκλες!:-Dτώρα ξεκινάνε να μακραίνουν για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!που χαθήκατε όλες;

Και εμείς μάθαμε να πίνουμε από καλαμάκι και ενώ έχει 5 δοντακια και ετοιμάζεται για το έκτο μια χαρά μασουλαει το φαγητό δεν το αλεθω ούτε το κρέας αρκεί να είναι μαλακό!

Εμείς θα αργήσουμε πολύ να κουρευτουμε! είμαστε καραφλουλες αλλά κούκλες!:-Dτώρα ξεκινάνε να μακραίνουν για να δούμε!

Καλημερα!Ο μικρος ξυπνησε μεσα στα τσιμπιματα απο κουνουπια.Επαθα σοκ οταν τον ειδα.Ειχε τελειωσει το αντικουνουπικο της μαμας μου και το ειδα πριν φυγω για νυχτα.Τον φαγανε τον καημενο.Μολις ξυπνησα πηρα 2 και εβαλα ενα στο χωλ κι ενα στο σαλονι.Οχι εκει που κοιμαται το μωρο.Βαζετε κατι στα μωρα σας για τα κουνουπια;Περσι ηταν μικρος και δεν βαζαμε,τον τσιμπουσαν αλλα λιγο


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Comet είπε:

Καλημερα!Ο μικρος ξυπνησε μεσα στα τσιμπιματα απο κουνουπια.Επαθα σοκ οταν τον ειδα.Ειχε τελειωσει το αντικουνουπικο της μαμας μου και το ειδα πριν φυγω για νυχτα.Τον φαγανε τον καημενο.Μολις ξυπνησα πηρα 2 και εβαλα ενα στο χωλ κι ενα στο σαλονι.Οχι εκει που κοιμαται το μωρο.Βαζετε κατι στα μωρα σας για τα κουνουπια;Περσι ηταν μικρος και δεν βαζαμε,τον τσιμπουσαν αλλα λιγο

Αχ μωρέ τον μικρούλι.. εννοείς για να μην ξύνετε ή για να μην τον τσιμπάνε;και εγώ βάζω στο διάδρομο έξω από τα δωμάτια αντικουνουπικο..έχουμε σιτες αλλά όλο και κάποιο θα ξεφύγει όταν ανοίγουμε την είσοδο... για το ξύσιμο fenistile έχω που βάζω στην μεγάλη επίσης αν το ξύσει πολύ της βαζω fusidin μου είχε πει η παιδίατρος για να μην μολυνθεί...αλλά στην μικρή δεν έχω βάλει τίποτα ακόμα...θα ρωτήσω γιατί δεν θυμάμαι από ποια ηλικία μπορώ να τα χρησιμοποιώ...πέρυσι είχα πάρει κάτι αυτοκόλλητα που μπαίνουν λέει στο ρούχο του παιδιού με σκοπό να τα βάζω στο καρότσι στην βόλτα αλλά δεν τα χρησιμοποίησα τελικά όταν την έπαιρνε ο ύπνος της έβαζα κουνουπιέρα πάνω από το καρότσι και την είχαμε γλιτώσει... φέτος θα δούμε!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Αχ μωρέ τον μικρούλι.. εννοείς για να μην ξύνετε ή για να μην τον τσιμπάνε;και εγώ βάζω στο διάδρομο έξω από τα δωμάτια αντικουνουπικο..έχουμε σιτες αλλά όλο και κάποιο θα ξεφύγει όταν ανοίγουμε την είσοδο... για το ξύσιμο fenistile έχω που βάζω στην μεγάλη επίσης αν το ξύσει πολύ της βαζω fusidin μου είχε πει η παιδίατρος για να μην μολυνθεί...αλλά στην μικρή δεν έχω βάλει τίποτα ακόμα...θα ρωτήσω γιατί δεν θυμάμαι από ποια ηλικία μπορώ να τα χρησιμοποιώ...πέρυσι είχα πάρει κάτι αυτοκόλλητα που μπαίνουν λέει στο ρούχο του παιδιού με σκοπό να τα βάζω στο καρότσι στην βόλτα αλλά δεν τα χρησιμοποίησα τελικά όταν την έπαιρνε ο ύπνος της έβαζα κουνουπιέρα πάνω από το καρότσι και την είχαμε γλιτώσει... φέτος θα δούμε!

 

Περυσι ηταν μικρα και καθονταν με την κουνουπιερα.Αν του βαλω τωρα θα την τραβηξει σιγουρα.Πηρα την παιδιατρο και μου ειπε και πηρα crylen αντικουνουπικο ,να βαζω λιγο στα μπουτακια και λιγο στα μπρατσακια του γιατι μυριζει.Και η ιδια μαρκα μια αλοιφη για μετα το τσιμπιμα.Αν του βαλω αυτοκολλητα και τα δει θα τα φαει...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ ρε κοριτσια για πειτε αντικουνουπικα γιατι κ μεις βαζουμε crylen αλλα επειδη δεν του βαζω στο προσωπο ολο κ καποιο τον τσιμπαει στην μουρη. τα αυτοκολλητα δεν κανουν κ παρα πολλα με 3 αυτοκολλητα κ το κουνουπι να βουιζει στο αυτι μου. εχω απελπιστει. βαζετε κ παστιλιες στο σπιτι? εγω δεν εχω βαλει μεχρι τωρα αλλα μηπως πρεπει τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Τι τραβάτε και εσείς με τα κουνούπια!Ευτυχώς εμείς εδώ δεν έχουμε κουνούπια!Πέρυσι το καλοκαίρι που ήμασταν στην Ελλάδα κοιμόταν στο καρότσι με την κουνουπιερα.Το δωμάτιο το ραντιζαμε τη μέρα συχνά και μετά ανοίγαμε τα παραθυρα να φυγει η μυρωδιά ώστε τη νύχτα να μπορέσει να κοιμηθεί χωρίς κουνούπια. Φοβόμουν να βάλω ταμπλέτες και διάφορα έλαια στην πρίζα μήπως δε κάνει σε μωρό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Τι τραβάτε και εσείς με τα κουνούπια!Ευτυχώς εμείς εδώ δεν έχουμε κουνούπια!Πέρυσι το καλοκαίρι που ήμασταν στην Ελλάδα κοιμόταν στο καρότσι με την κουνουπιερα.Το δωμάτιο το ραντιζαμε τη μέρα συχνά και μετά ανοίγαμε τα παραθυρα να φυγει η μυρωδιά ώστε τη νύχτα να μπορέσει να κοιμηθεί χωρίς κουνούπια. Φοβόμουν να βάλω ταμπλέτες και διάφορα έλαια στην πρίζα μήπως δε κάνει σε μωρό.

χα χα υπαρχει κ χωρα χωρις κουνουπια μετακομιζω! εμεις τωρα ειμαστε ισογειο με αυλη κ γινετε χαμος. παντα καποιο θα μπει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...