Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπερα.Αν του δωσω ψωμακι το μασαει λιγο,το βγαζει και το κοιταει,το πεταει κατω,το παταει και μετα το παιρνει και το τρωει.Αυτο που κραταει στο χερι το τριβει στο πατωμα και μετα το τρωει:PΕπεισης οτι βρει κατω το χωνει στο στομα σε δευτερολεπτα...Μαλλον ολα ετσι κανουν...δεν πειραζει...αντισωματα...και πολυ σκουπισμα..χαχαχα!!!

Αληθεια;Δεν το ηξερα.Εμενα προς το παρον δεν μου χει κανει πυρετο(φτου φτου)μονο ενα 37,6 μια φορα μαλλον απο τα δοντια

Καλησπερα τα ιδια κανει και εμενα σαν να βλεπω την δικια μου. Το βλεπω θα μας φανε τα μυρμήγκια. Αντισώματα αλλο τίποτα οτι βρουν το βαζουν στη φωλιά!!!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Angela123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας αν θα τολμουσατε να μένατε με συγκάτοικο σε ένα σπίτι έχοντας μωρό.Για να εξηγηθώ λίγο μένω στο εξωτερικό και τα σπίτια είναι πολύ ακριβά σε σχέση με την ποιότητα τους.Το φαινομενο της συγκατοικησης ειναι συνηθισμενο εδω αλλα το σκεφτομαι 2 φορες λογω του παιδιου.Η σπιτονοικοκυρα θέλει να πουλήσει το σπίτι που μένουμε και πρέπει να φύγουμε μέσα στο καλοκαίρι.

Απο την άλλη ο άντρας μου μου πρότεινε να μετακομίσουμε σε ένα ωραίο μεγάλο σπιτι με κήπο κτλ που εκεί μένει ένας φίλος του και ο ξάδερφος του.Αυτοι οι 2 δουλεύουν συνέχεια και έρχονται μόνο για έναν ύπνο αργά το βράδυ.Αν δεχτούμε εμείς θα μένουμε στη μεγάλη κρεβατοκάμαρά που χωράει ένα μόνο κρεβάτι άνετα για το παιδί και έχει και δικό του μπάνιο.Ολη μέρα δεν πατάει κάνεις στο σπιτι εκτός από τα 2 αυτά άτομα αργά το βράδυ όπως είπε.Με αυτή την κίνηση καθώς θα συμπεριλαμβανονται και οι λογαριασμοί γλιτώνουμε 600 ευρώ το μήνα άνετα.Πως σας ακούγεται σαν ιδεα;θα το κάνατε για να εξοικονομήσετε χρηματα;

Καλησπερα.Εαν τους ξερει ο αντρας σου και ξερεις που δουλευουν,δηλαδη ξερεις λιγο κοινωνικα που κινουνται τοτε καντο.Να σκεφτεσαι θετικα.Το κακο συνηθως ερχεται απεξω και οχι απο κει που ανησυχουμε.

 

Just now, Agki* είπε:

Καλησπερα.Εαν τους ξερει ο αντρας σου και ξερεις που δουλευουν,δηλαδη ξερεις λιγο κοινωνικα που κινουνται τοτε καντο.Να σκεφτεσαι θετικα.Το κακο συνηθως ερχεται απεξω και οχι απο κει που ανησυχουμε.

 

Κοριτσια μου εμενα το μικρο μου ειναι χαλια και η απαντηση του γιατρου με εξοργιζει.Με αντιπυρετικο και μπανιο παλι πηγε 39.1 και η απαντηση του ειναι πως δε μπορουμε να καουμε τιποτα.Αν τον ακουσετε ποσο βαρια ανασαινει θα σας πιανοταν η ψυχη.

Just now, Alex. Arap είπε:

Καλησπερα τα ιδια κανει και εμενα σαν να βλεπω την δικια μου. Το βλεπω θα μας φανε τα μυρμήγκια. Αντισώματα αλλο τίποτα οτι βρουν το βαζουν στη φωλιά!!!!! 

Εμενα οταν του σινω φρυγανια που του αρεσει πρωτα θα την πεταξει κατω και μετα θα τη φαει.Εγω δε δινω σημασια σε αυτα αλλα ο αντρας μου εχει πολυ πλακα πως αντιδραει γιατι σιχαινεται.Ο μικρος χαιρεται ομως τοσο πολυ που δεν πειραζει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Καλησπερα.Εαν τους ξερει ο αντρας σου και ξερεις που δουλευουν,δηλαδη ξερεις λιγο κοινωνικα που κινουνται τοτε καντο.Να σκεφτεσαι θετικα.Το κακο συνηθως ερχεται απεξω και οχι απο κει που ανησυχουμε.

 

Κοριτσια μου εμενα το μικρο μου ειναι χαλια και η απαντηση του γιατρου με εξοργιζει.Με αντιπυρετικο και μπανιο παλι πηγε 39.1 και η απαντηση του ειναι πως δε μπορουμε να καουμε τιποτα.Αν τον ακουσετε ποσο βαρια ανασαινει θα σας πιανοταν η ψυχη.

Εμενα οταν του σινω φρυγανια που του αρεσει πρωτα θα την πεταξει κατω και μετα θα τη φαει.Εγω δε δινω σημασια σε αυτα αλλα ο αντρας μου εχει πολυ πλακα πως αντιδραει γιατι σιχαινεται.Ο μικρος χαιρεται ομως τοσο πολυ που δεν πειραζει.

Δεν τον πηγες να τον δει; τι απαντησει ειναι αυτη αν δεν μπορεί να κάνει ο γιατρος κατι που ειναι η ειδικοτητα του τι να πω εχουν τρελαθεί τελειως ελεως. Τι σου εχει δωσει αλγκοφρεν εναλαξ με ντεπον; Ναι και βέβαια σφουγγαριζουμε πρωτα ολο το σπιτι με το φαγητό και μετα το τρωμε. Εγω φοβαμαι για μυρμήγκια γιατί αν έρθουν δεν φευγουν με τιποτα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Δεν τον πηγες να τον δει; τι απαντησει ειναι αυτη αν δεν μπορεί να κάνει ο γιατρος κατι που ειναι η ειδικοτητα του τι να πω εχουν τρελαθεί τελειως ελεως. Τι σου εχει δωσει αλγκοφρεν εναλαξ με ντεπον; Ναι και βέβαια σφουγγαριζουμε πρωτα ολο το σπιτι με το φαγητό και μετα το τρωμε. Εγω φοβαμαι για μυρμήγκια γιατί αν έρθουν δεν φευγουν με τιποτα. 

Οχι δεν τον πηγα.Εχω παρει 3 φορες αλλα δεν μου ειπε να τον παω.Οκ ειναι καλος γιατρος και οκ τον πιστεω που μου λεεο πως πρεπει να ξεσπασει και ειναι φυσιολογικο αλλα ψυχολογικα δεν με καλυπτει.Τελος παντων.

Εγω νομιζω εχω γλιτωσει τα μυρμηγκια επειδη εχω γατα και η αληθεια ειναι πως δεν κανω καθε μερα σκουπα γιατι δεν προλαβαινω.

Just now, Agki* είπε:

Οχι δεν τον πηγα.Εχω παρει 3 φορες αλλα δεν μου ειπε να τον παω.Οκ ειναι καλος γιατρος και οκ τον πιστεω που μου λεεο πως πρεπει να ξεσπασει και ειναι φυσιολογικο αλλα ψυχολογικα δεν με καλυπτει.Τελος παντων.

Εγω νομιζω εχω γλιτωσει τα μυρμηγκια επειδη εχω γατα και η αληθεια ειναι πως δεν κανω καθε μερα σκουπα γιατι δεν προλαβαινω.

Ναι καθε 3 ωρες του δινω εναλλαξ.Μου ειπε κα μπανιο και κομπρεσες αλλα τωρα τον αφησα να κοιμηθει και βλεπουμε.Ειμαι τερας ψυχραιμιας παντως.χαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Οχι δεν τον πηγα.Εχω παρει 3 φορες αλλα δεν μου ειπε να τον παω.Οκ ειναι καλος γιατρος και οκ τον πιστεω που μου λεεο πως πρεπει να ξεσπασει και ειναι φυσιολογικο αλλα ψυχολογικα δεν με καλυπτει.Τελος παντων.

Εγω νομιζω εχω γλιτωσει τα μυρμηγκια επειδη εχω γατα και η αληθεια ειναι πως δεν κανω καθε μερα σκουπα γιατι δεν προλαβαινω.

Ναι καθε 3 ωρες του δινω εναλλαξ.Μου ειπε κα μπανιο και κομπρεσες αλλα τωρα τον αφησα να κοιμηθει και βλεπουμε.Ειμαι τερας ψυχραιμιας παντως.χαχα

Εμενα το αλγκοφρεν που υποτίθεται πέφτει πολυ γρήγορα δεν μου εκανε τιποτα. Αστον να ξεκούραση το μικρούλι θα εχει εξαντληθεί με τοσο πυρετό. Πυστευω αυριο θα είναι καλύτερα ιωσουλα θα πηρε αφου ςιναι παλιοκαιρος. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alex. Arap είπε:

Εμενα το αλγκοφρεν που υποτίθεται πέφτει πολυ γρήγορα δεν μου εκανε τιποτα. Αστον να ξεκούραση το μικρούλι θα εχει εξαντληθεί με τοσο πυρετό. Πυστευω αυριο θα είναι καλύτερα ιωσουλα θα πηρε αφου ςιναι παλιοκαιρος. 

Σευχαριστω πολυ.Καπου ηθελα νατα πω αφου γιατρος και συζυγος ειναι πολυ κουλ για να με καταλαβουν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ίωση όντως δεν μπορείς να κάνεις πολλά.Μονο αντιπυρετικό,πολλά υγρά και ακόμα πιο πολλές αγκαλιές!περαστικά σας!

Το σκέφτομαι σοβαρά σχετικά με την μετακόμιση γιατί εδώ οι τιμές στα νοίκια έχουν ξεφύγει.Ενα σπιτι τριάρι χτισμένο το 1800 άνετα πιάνει τα 700 ευρώ το μήνα.Αν προσθέσουμε και αλλά 150 τα δημοτικά τέλη συν λογαριασμοί το χιλιάρικο φεύγει για πλακα.Αγανακτησα με τη σχέση ποιοτητας-τιμης.Εδω βλέπεις εξωφρενικές καταστάσεις. Έχω δει να νοικιάζουν κυριολεκτικά ένα δωμάτιο που έχει μέσα σε ένα χώρο τα παντα(και τουαλετα).Οι εστίες που μαγειρεύεις βρίσκονται ακριβώς κάτω από ένα υπερυψωμένο κρεβάτι.Ελεος!Τα είπα και ξεθυμανα!Ίσως εμείς να είμαστε πιο καλομαθημενοι ως λαός αλλά πραγματικά μου πετάγονται τα μάτια με αυτά που νοικιάζουν και δε ντρέπονται ζητώντας λεφτά για βιλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Αν είναι ίωση όντως δεν μπορείς να κάνεις πολλά.Μονο αντιπυρετικό,πολλά υγρά και ακόμα πιο πολλές αγκαλιές!περαστικά σας!

Το σκέφτομαι σοβαρά σχετικά με την μετακόμιση γιατί εδώ οι τιμές στα νοίκια έχουν ξεφύγει.Ενα σπιτι τριάρι χτισμένο το 1800 άνετα πιάνει τα 700 ευρώ το μήνα.Αν προσθέσουμε και αλλά 150 τα δημοτικά τέλη συν λογαριασμοί το χιλιάρικο φεύγει για πλακα.Αγανακτησα με τη σχέση ποιοτητας-τιμης.Εδω βλέπεις εξωφρενικές καταστάσεις. Έχω δει να νοικιάζουν κυριολεκτικά ένα δωμάτιο που έχει μέσα σε ένα χώρο τα παντα(και τουαλετα).Οι εστίες που μαγειρεύεις βρίσκονται ακριβώς κάτω από ένα υπερυψωμένο κρεβάτι.Ελεος!Τα είπα και ξεθυμανα!Ίσως εμείς να είμαστε πιο καλομαθημενοι ως λαός αλλά πραγματικά μου πετάγονται τα μάτια με αυτά που νοικιάζουν και δε ντρέπονται ζητώντας λεφτά για βιλα

Παντως και στην Αθηνα με τα ενοικια υπαρχει μεγαλο προβλημα.3 μηνες εχουμε που μετακομισαμε και οσο ψαχναμε παθαμε σοκ.Ενοικια 700 και 1000€ οταν οι μισθοι ειναι 600.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Αν είναι ίωση όντως δεν μπορείς να κάνεις πολλά.Μονο αντιπυρετικό,πολλά υγρά και ακόμα πιο πολλές αγκαλιές!περαστικά σας!

Το σκέφτομαι σοβαρά σχετικά με την μετακόμιση γιατί εδώ οι τιμές στα νοίκια έχουν ξεφύγει.Ενα σπιτι τριάρι χτισμένο το 1800 άνετα πιάνει τα 700 ευρώ το μήνα.Αν προσθέσουμε και αλλά 150 τα δημοτικά τέλη συν λογαριασμοί το χιλιάρικο φεύγει για πλακα.Αγανακτησα με τη σχέση ποιοτητας-τιμης.Εδω βλέπεις εξωφρενικές καταστάσεις. Έχω δει να νοικιάζουν κυριολεκτικά ένα δωμάτιο που έχει μέσα σε ένα χώρο τα παντα(και τουαλετα).Οι εστίες που μαγειρεύεις βρίσκονται ακριβώς κάτω από ένα υπερυψωμένο κρεβάτι.Ελεος!Τα είπα και ξεθυμανα!Ίσως εμείς να είμαστε πιο καλομαθημενοι ως λαός αλλά πραγματικά μου πετάγονται τα μάτια με αυτά που νοικιάζουν και δε ντρέπονται ζητώντας λεφτά για βιλα

Και εδώ τα ενοίκια στα ύψη είναι σε σχέση με τον μισθό!και με το Airbnb γίνεται χαμός!κοίτα αν μπορείς να το κάνεις και δεν έχεις πρόβλημα δοκιμάστε το...και αν δεν μπορείτε τελικά ψάχνετε και μετακομίζετε...εγώ προσωπικά δεν θα μπορούσα...θέλω να είμαι τελείως άνετη στο σπίτι μου...να κυκλοφορώ όπως θέλω να μην σκέφτομαι τίποτα... μετά το μυαλό μου θα πήγαινε πολύ μακριά...δηλαδή ποιος θα καθαρίζει τους κοινόχρηστους χώρους...κουζίνα μπάνιο μετά οκ δουλεύουν ρεπό δεν θα έχουν... κοπέλες δεν θα φέρνουν? άντρες είναι με ανάγκες...δεν ξέρω μάλλον είμαι υπερβολική! πάντως θα εξοικονομήσετε πολλά χρήματα!

Just now, Alex. Arap είπε:

Δεν τον πηγες να τον δει; τι απαντησει ειναι αυτη αν δεν μπορεί να κάνει ο γιατρος κατι που ειναι η ειδικοτητα του τι να πω εχουν τρελαθεί τελειως ελεως. Τι σου εχει δωσει αλγκοφρεν εναλαξ με ντεπον; Ναι και βέβαια σφουγγαριζουμε πρωτα ολο το σπιτι με το φαγητό και μετα το τρωμε. Εγω φοβαμαι για μυρμήγκια γιατί αν έρθουν δεν φευγουν με τιποτα. 

Και εμείς τα ίδια ακριβώς με το φαγητό!της δίνω ένα μπισκότο φεύγει νομίζω ότι το έφαγε και μια στιγμή θα την δω μετά από πολύ ώρα να το τρώει!το έχει αφήσει συνήθως κοντά στα παιχνίδια στο χαλακι τής και το ξανατρωει!για τα μυρμήγκια πήγα σε γεωπόνο μου έδωσε κάτι παγίδες με τζελ μέσα τις βάζεις κοντά στην φωλιά και πάνε τρώνε το μεταφέρουν στην φωλιά και ψωφανε όλα! είχα πρόσφατα για αυτό!

 

Just now, Agki* είπε:

Οχι δεν τον πηγα.Εχω παρει 3 φορες αλλα δεν μου ειπε να τον παω.Οκ ειναι καλος γιατρος και οκ τον πιστεω που μου λεεο πως πρεπει να ξεσπασει και ειναι φυσιολογικο αλλα ψυχολογικα δεν με καλυπτει.Τελος παντων.

Εγω νομιζω εχω γλιτωσει τα μυρμηγκια επειδη εχω γατα και η αληθεια ειναι πως δεν κανω καθε μερα σκουπα γιατι δεν προλαβαινω.

Ναι καθε 3 ωρες του δινω εναλλαξ.Μου ειπε κα μπανιο και κομπρεσες αλλα τωρα τον αφησα να κοιμηθει και βλεπουμε.Ειμαι τερας ψυχραιμιας παντως.χαχα

Άστον να κοιμηθεί τώρα και τον ελέγχεις να δεις... Θα δεις αύριο θα είναι καλύτερα!και εγώ στην θέση του το ίδιο θα ένιωθα πάντως!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Afroditi85 είπε:

Και εδώ τα ενοίκια στα ύψη είναι σε σχέση με τον μισθό!και με το Airbnb γίνεται χαμός!κοίτα αν μπορείς να το κάνεις και δεν έχεις πρόβλημα δοκιμάστε το...και αν δεν μπορείτε τελικά ψάχνετε και μετακομίζετε...εγώ προσωπικά δεν θα μπορούσα...θέλω να είμαι τελείως άνετη στο σπίτι μου...να κυκλοφορώ όπως θέλω να μην σκέφτομαι τίποτα... μετά το μυαλό μου θα πήγαινε πολύ μακριά...δηλαδή ποιος θα καθαρίζει τους κοινόχρηστους χώρους...κουζίνα μπάνιο μετά οκ δουλεύουν ρεπό δεν θα έχουν... κοπέλες δεν θα φέρνουν? άντρες είναι με ανάγκες...δεν ξέρω μάλλον είμαι υπερβολική! πάντως θα εξοικονομήσετε πολλά χρήματα!

Και εμείς τα ίδια ακριβώς με το φαγητό!της δίνω ένα μπισκότο φεύγει νομίζω ότι το έφαγε και μια στιγμή θα την δω μετά από πολύ ώρα να το τρώει!το έχει αφήσει συνήθως κοντά στα παιχνίδια στο χαλακι τής και το ξανατρωει!για τα μυρμήγκια πήγα σε γεωπόνο μου έδωσε κάτι παγίδες με τζελ μέσα τις βάζεις κοντά στην φωλιά και πάνε τρώνε το μεταφέρουν στην φωλιά και ψωφανε όλα! είχα πρόσφατα για αυτό!

 

Άστον να κοιμηθεί τώρα και τον ελέγχεις να δεις... Θα δεις αύριο θα είναι καλύτερα!και εγώ στην θέση του το ίδιο θα ένιωθα πάντως!

Για τα μυρμηγκια ειχα παρει και εγω απο ο φαρμακειο ενα τζελ και μαλιστα επιτρεποταν και στον παγκο της κουζινας.

Τον αφησα να κοιμηθει και τον ακουω καλυτερα στην ανασα του.Το κακο εινα πως δε δεχεται να κοιμαται μαζι μας και ετσι πρεπει να πηγαινω συνεχεια στο δωματιο του.Εκει που δεν πρεπει μου το παιζει ανεξαρτητος.χαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agki* είπε:

Καλημερα μανουλες!!Τι κανετε?Τα μωρακια σας ξυπνησαν?Εμενα ειναι πολυ καλυτερα!!Ωραια μερα φαινεται να εχει.Καλες βολτιτσες να χουμε!

Καλημερα.Χαιρομαι που ο μικρος σου ειναι καλυτερα.Εγω κοιμηθηκα 2 ωρες και πηγαμε λαικη με τη μαμα μου και το μωρο,φορτωθηκαμε ενα σωρο φρουτα και λαχανικα και τωρα μαγειρευω γεμιστα.Θα ξαπλωσω λιγο το μεσημερι και το απογευμα θα τον παω βολτα.Το βραδυ δουλευω παλι.Εσυ δουλευεις και τον κραταει η μαμα σου;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα κορίτσια!Agki τι καλά που ο μικρός σου αισθάνεται καλύτερα!

Βρε comet το έχω απορία πως μπορείς όλη μέρα να είσαι μέσα στην ενεργεια(λαϊκή,μαγείρεμα,βόλτες με τον μικρό κτλ)και μετά να βγάζεις ολόκληρη νυχτερινή βαρδια;

Εγώ μια φορά εκανα νύχτα γιατί ξέρουν ότι εχω τον μικρό χωρίς βοήθεια και δε με βαζουν και κοντεψα να τα παιξω απο το άγχος.Παλευα να κοιμηθώ μέσα στη μέρα σκεπτόμενη ότι δε θα κοιμηθώ τη νύχτα και αγχονομουν(τελικά δε κοιμήθηκα μέσα στη μέρα και ευτυχώς δεν ένιωθα τόση κούραση όταν πήγα στη δουλειά και έβγαλα τη νύχτα ανετα)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια!Agki τι καλά που ο μικρός σου αισθάνεται καλύτερα!

Βρε comet το έχω απορία πως μπορείς όλη μέρα να είσαι μέσα στην ενεργεια(λαϊκή,μαγείρεμα,βόλτες με τον μικρό κτλ)και μετά να βγάζεις ολόκληρη νυχτερινή βαρδια;

Εγώ μια φορά εκανα νύχτα γιατί ξέρουν ότι εχω τον μικρό χωρίς βοήθεια και δε με βαζουν και κοντεψα να τα παιξω απο το άγχος.Παλευα να κοιμηθώ μέσα στη μέρα σκεπτόμενη ότι δε θα κοιμηθώ τη νύχτα και αγχονομουν(τελικά δε κοιμήθηκα μέσα στη μέρα και ευτυχώς δεν ένιωθα τόση κούραση όταν πήγα στη δουλειά και έβγαλα τη νύχτα ανετα)

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι πολυ του υπνου μετα τις 4 πμ ψιλονυσταζω βεβαια αλλα κανω διαφορα και περναει η νυχτα.Μεχρι 3 νυχτες ειμαι καλα,μετα κουραζομαι.Κανω υπομονη μεχρι το ρεπο και περνω δυναμεις να συνεχισω.Οσο για την βολτα αν κατσω σπιτι σερνομαι,καλυτερα εξω να περναει η ωρα.Βεβαια το κανω λιγο καιρο,να δουμε ποσο θα αντεξω.Δυσκολο ειναι αλλα προς το παρον δεν γινεται αλλιως


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι πολυ του υπνου μετα τις 4 πμ ψιλονυσταζω βεβαια αλλα κανω διαφορα και περναει η νυχτα.Μεχρι 3 νυχτες ειμαι καλα,μετα κουραζομαι.Κανω υπομονη μεχρι το ρεπο και περνω δυναμεις να συνεχισω.Οσο για την βολτα αν κατσω σπιτι σερνομαι,καλυτερα εξω να περναει η ωρα.Βεβαια το κανω λιγο καιρο,να δουμε ποσο θα αντεξω.Δυσκολο ειναι αλλα προς το παρον δεν γινεται αλλιως

Πραγματικα εισαι ηρωαςμε τοσο λιγο υπνο που τα κανεις ολα αυτα.Εχεις δικιο πως καλυτερα να εισαι εξω οταν εισα κουρασμενη.Νομιζω πως οταν νυσταζεις το χειροτερο ειναι να εισαι σε εναν καναπε αλλα επειδη εισαι με το μωρο να μη μπορεις να κοιμηθεις.

Just now, Angela123 είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια!Agki τι καλά που ο μικρός σου αισθάνεται καλύτερα!

Βρε comet το έχω απορία πως μπορείς όλη μέρα να είσαι μέσα στην ενεργεια(λαϊκή,μαγείρεμα,βόλτες με τον μικρό κτλ)και μετά να βγάζεις ολόκληρη νυχτερινή βαρδια;

Εγώ μια φορά εκανα νύχτα γιατί ξέρουν ότι εχω τον μικρό χωρίς βοήθεια και δε με βαζουν και κοντεψα να τα παιξω απο το άγχος.Παλευα να κοιμηθώ μέσα στη μέρα σκεπτόμενη ότι δε θα κοιμηθώ τη νύχτα και αγχονομουν(τελικά δε κοιμήθηκα μέσα στη μέρα και ευτυχώς δεν ένιωθα τόση κούραση όταν πήγα στη δουλειά και έβγαλα τη νύχτα ανετα)

Σευχαριστω γλυκια μου!Νομιζω πως οταν εχεις στην καθημερινοτητα σου ξενυχτια το παιρνεις αποφαση και ζεις αναλογα.Και μενα θα με επιανε αγχος για μια φορα πως θα τα βγαλω περα.Εμενα ευτυχως ο μικρος κοιμαται καλα απο νωρις γιατι ειμαι πολυ υπναρου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...