Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

1 hour ago, Agki* είπε:

Καλη δουλιτσα.Μολις ξυπνησε με κλαματα και εχει 39.2 πρωτη φορα εχει τοσο υψηλο πυρετο.Ελπιζω να του πεσει συντομα γιατι αγχωθηκα λιγο.

 

Καλημέρα! καλωσόρισες στην παρέα!περαστικά σας!ελπίζω να είναι καλύτερα σήμερα!λογικά με αντιπυρετικό θα πέσει..καμία ιωσουλα θα είναι... μίλα και με την παιδίατρο...

14 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Αφροδίτη μου μπορεί κ να έχει λήξει το κάθισμα σας :cry:

Καλώς ήρθες...Μέχρι 18 μηνών είναι φυσιολογικό να περπατήσει ένα παιδάκι απ όσο ξέρω όποτε μην αγχώνεσαι...το καθένα με το χρόνο του :) κ μην συγκρίνεις ύψος κιλά κτλ το θέμα είναι να ακολουθεί την καμπύλη του ή άντε να πέφτει μέχρι 2...Μετά είναι ανησυχητικό κ πρέπει να βρεθούν τα αιτια...

Θα το κοιτάξω να δω...αν γράφει κάτι πάνω αλλιώς με το μοντέλο λογικά...μπορώ να ρωτήσω στην εταιρεία???θυμάμαι που είχαν σπάσει τα αφρολεξ στα πλαϊνά και τα αντικαταστήσαμε...στο μαγαζί που το αγόρασαμε το είπαμε και μας τα έφεραν και τα αλλάξαμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Afroditi85 είπε:

Καλημέρα! καλωσόρισες στην παρέα!περαστικά σας!ελπίζω να είναι καλύτερα σήμερα!λογικά με αντιπυρετικό θα πέσει..καμία ιωσουλα θα είναι... μίλα και με την παιδίατρο...

Θα το κοιτάξω να δω...αν γράφει κάτι πάνω αλλιώς με το μοντέλο λογικά...μπορώ να ρωτήσω στην εταιρεία???θυμάμαι που είχαν σπάσει τα αφρολεξ στα πλαϊνά και τα αντικαταστήσαμε...στο μαγαζί που το αγόρασαμε το είπαμε και μας τα έφεραν και τα αλλάξαμε...

Σευχαριστω και για το καλοσορισμα και για τα περαστικα.Μεσα σε 3 ωρες παλι ειχε πυρετουλη και πηρα τον γιατρο.Ειπε πως θα κανει τν κυκλο του.Η αληθεια ειναι πως εχει ορεξη για μαμ και δεν εχει αλλο συμπτωμα.

Καημερα σε ολα τα μωρακια..μικρα-μεγαλα.χιχιχι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Καλησπερα κοριτσια.Τι κανετε?Εμενα ο μικρουλης απο τις 6 το πρωι εχει καθε 3 ωρες πυρετο.Ανεβασε 38.5 τωρα.Θεωρειτε υπερβολη να τον παω στο γιατρο σημερα?

Τίποτα δεν είναι υπερβολή για τα παιδάκια μας! Αν με το να πας θα ξεαγχωθεις πήγαινε να τον δει! εμένα ποτέ δεν μου αρνήθηκε να τα πάω όταν είναι άρρωστα!οι ιώσεις κρατάνε συνήθως τρεις ημέρες με πυρετό πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Καλησπερα κοριτσια.Τι κανετε?Εμενα ο μικρουλης απο τις 6 το πρωι εχει καθε 3 ωρες πυρετο.Ανεβασε 38.5 τωρα.Θεωρειτε υπερβολη να τον παω στο γιατρο σημερα?

Καλησπερα.Οχι δεν ειναι υπερβολη γιατι ανεβαζει αρκετα κι ειναι μικρουλη να σου πει αν ποναει καπου(πχ λαιμος η αυτακι).Σιγουρα το οτι εχει ορεξη ειναι καλο.Εγω θα τον πηγαινα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agki* είπε:

Καλησπερα κοριτσια.Τι κανετε?Εμενα ο μικρουλης απο τις 6 το πρωι εχει καθε 3 ωρες πυρετο.Ανεβασε 38.5 τωρα.Θεωρειτε υπερβολη να τον παω στο γιατρο σημερα?

δεν ειναι υπερβολη απλα συνηθως το πρωτο 24αρο δεν φαινετε τιποτα δηλαδη αυτια λαιμος κτλ γιαυτο κ οι γαιτροι λενε αν ειναι κεφατο το παιδι μετα απο δυο τρεις μερουλες να το δουν. αντε περαστικα σας κ.καλη αρχη με τις ιωσεις να περνανε γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλα κοπέλα μου εσυ; ειμαι συνέχεια στο τρέξιμο η μικρη δεν κάθετε καθολου και δεν εχω βοήθεια μονο ο συζυγοσ αλλα έρχεται κουρασμενος. Μάλλον πονανε πολυ γιατι μασαει οτι βρει. Οτι βρει τα τρωει απο κατω κάνει και ο δικο σου έτσι η ειναι μονο η δικια μου πρέπει να σκουπιζω ολη μερα; απο ζαβολιες τιποτα αλλο τρεχουν να πανε εκει που δεν πρέπει. 

Καλησπερα.Αν του δωσω ψωμακι το μασαει λιγο,το βγαζει και το κοιταει,το πεταει κατω,το παταει και μετα το παιρνει και το τρωει.Αυτο που κραταει στο χερι το τριβει στο πατωμα και μετα το τρωει:PΕπεισης οτι βρει κατω το χωνει στο στομα σε δευτερολεπτα...Μαλλον ολα ετσι κανουν...δεν πειραζει...αντισωματα...και πολυ σκουπισμα..χαχαχα!!!

Just now, linaa είπε:

δεν ειναι υπερβολη απλα συνηθως το πρωτο 24αρο δεν φαινετε τιποτα δηλαδη αυτια λαιμος κτλ γιαυτο κ οι γαιτροι λενε αν ειναι κεφατο το παιδι μετα απο δυο τρεις μερουλες να το δουν. αντε περαστικα σας κ.καλη αρχη με τις ιωσεις να περνανε γρηγορα!

Αληθεια;Δεν το ηξερα.Εμενα προς το παρον δεν μου χει κανει πυρετο(φτου φτου)μονο ενα 37,6 μια φορα μαλλον απο τα δοντια


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα.Αν του δωσω ψωμακι το μασαει λιγο,το βγαζει και το κοιταει,το πεταει κατω,το παταει και μετα το παιρνει και το τρωει.Αυτο που κραταει στο χερι το τριβει στο πατωμα και μετα το τρωει:PΕπεισης οτι βρει κατω το χωνει στο στομα σε δευτερολεπτα...Μαλλον ολα ετσι κανουν...δεν πειραζει...αντισωματα...και πολυ σκουπισμα..χαχαχα!!!

Αληθεια;Δεν το ηξερα.Εμενα προς το παρον δεν μου χει κανει πυρετο(φτου φτου)μονο ενα 37,6 μια φορα μαλλον απο τα δοντια

ναι στην αρχη ολοι λενε ιωση αστο με αντιπυρετικα να εξελιχθει. μολις εξελιχθει λιγο η ιωση φαινονται ολα αυτια λαιμος ακροαστικα ή γινετε καλα κ.ξεμπερδευεις. 

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπηρα τον παιδιατρο γιατι καθε 2.5 ωρες κανει 38.5.Μου ειπε μπανακια και υπομονη.Αμαν ειπα κα εγω να σας μιλησω και ετυχε αυτο και δεν εχω καμια ορεξη.Δεν περιμενα να με παρει απο κατω η πρωτη ιωση.Απλως ολη την ωρα εχει πυρετο.Δεν ηξερα οτι ετσι ειναι..ουφφφ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Ξαναπηρα τον παιδιατρο γιατι καθε 2.5 ωρες κανει 38.5.Μου ειπε μπανακια και υπομονη.Αμαν ειπα κα εγω να σας μιλησω και ετυχε αυτο και δεν εχω καμια ορεξη.Δεν περιμενα να με παρει απο κατω η πρωτη ιωση.Απλως ολη την ωρα εχει πυρετο.Δεν ηξερα οτι ετσι ειναι..ουφφφ

μην ανχωνεσε να δεις για ποτε θα γινει καλα. τωρα απο εδω κ.περα μεχρι 4 αρων θα τα εχουμε αυτα συνεχεια. αλλα ειναι ολα περαστικα !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

μην ανχωνεσε να δεις για ποτε θα γινει καλα. τωρα απο εδω κ.περα μεχρι 4 αρων θα τα εχουμε αυτα συνεχεια. αλλα ειναι ολα περαστικα !

Δικιο εχεις αλλα κι αυτος ο παιδιατρος δε μου λεει ελα να τον δω..βεβαι κτι ξερει παραπανω αλλα κι εγω εχω φρικαρει.Ευτυχως εφαγε κοτοσουπιτσα κα τοστακι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Δικιο εχεις αλλα κι αυτος ο παιδιατρος δε μου λεει ελα να τον δω..βεβαι κτι ξερει παραπανω αλλα κι εγω εχω φρικαρει.Ευτυχως εφαγε κοτοσουπιτσα κα τοστακι.

Λογικο να αγχωνεσαι κοριτσι μου,την πρωτη φορα κι εγω ετσι θα μαι.Ελπιζω να αργησει.Τουλαχιστον εφαγε.Ευχομαι να εχετε ησυχο βραδυ κι αυριο να ναι καλυτερα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας αν θα τολμουσατε να μένατε με συγκάτοικο σε ένα σπίτι έχοντας μωρό.Για να εξηγηθώ λίγο μένω στο εξωτερικό και τα σπίτια είναι πολύ ακριβά σε σχέση με την ποιότητα τους.Το φαινομενο της συγκατοικησης ειναι συνηθισμενο εδω αλλα το σκεφτομαι 2 φορες λογω του παιδιου.Η σπιτονοικοκυρα θέλει να πουλήσει το σπίτι που μένουμε και πρέπει να φύγουμε μέσα στο καλοκαίρι.

Απο την άλλη ο άντρας μου μου πρότεινε να μετακομίσουμε σε ένα ωραίο μεγάλο σπιτι με κήπο κτλ που εκεί μένει ένας φίλος του και ο ξάδερφος του.Αυτοι οι 2 δουλεύουν συνέχεια και έρχονται μόνο για έναν ύπνο αργά το βράδυ.Αν δεχτούμε εμείς θα μένουμε στη μεγάλη κρεβατοκάμαρά που χωράει ένα μόνο κρεβάτι άνετα για το παιδί και έχει και δικό του μπάνιο.Ολη μέρα δεν πατάει κάνεις στο σπιτι εκτός από τα 2 αυτά άτομα αργά το βράδυ όπως είπε.Με αυτή την κίνηση καθώς θα συμπεριλαμβανονται και οι λογαριασμοί γλιτώνουμε 600 ευρώ το μήνα άνετα.Πως σας ακούγεται σαν ιδεα;θα το κάνατε για να εξοικονομήσετε χρηματα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας αν θα τολμουσατε να μένατε με συγκάτοικο σε ένα σπίτι έχοντας μωρό.Για να εξηγηθώ λίγο μένω στο εξωτερικό και τα σπίτια είναι πολύ ακριβά σε σχέση με την ποιότητα τους.Το φαινομενο της συγκατοικησης ειναι συνηθισμενο εδω αλλα το σκεφτομαι 2 φορες λογω του παιδιου.Η σπιτονοικοκυρα θέλει να πουλήσει το σπίτι που μένουμε και πρέπει να φύγουμε μέσα στο καλοκαίρι.

Απο την άλλη ο άντρας μου μου πρότεινε να μετακομίσουμε σε ένα ωραίο μεγάλο σπιτι με κήπο κτλ που εκεί μένει ένας φίλος του και ο ξάδερφος του.Αυτοι οι 2 δουλεύουν συνέχεια και έρχονται μόνο για έναν ύπνο αργά το βράδυ.Αν δεχτούμε εμείς θα μένουμε στη μεγάλη κρεβατοκάμαρά που χωράει ένα μόνο κρεβάτι άνετα για το παιδί και έχει και δικό του μπάνιο.Ολη μέρα δεν πατάει κάνεις στο σπιτι εκτός από τα 2 αυτά άτομα αργά το βράδυ όπως είπε.Με αυτή την κίνηση καθώς θα συμπεριλαμβανονται και οι λογαριασμοί γλιτώνουμε 600 ευρώ το μήνα άνετα.Πως σας ακούγεται σαν ιδεα;θα το κάνατε για να εξοικονομήσετε χρηματα;

εγω εχω μεινει με συγκατοικο ως φοιτητρια κ με φιλη κ.δεν την παλεψα πραγματικα δικο μας δωματιο η καθεμια. σκεψου κ το ηθελα πολυ να εχω συγκατοικο κ δεν την.παλεψα. αν βεβαια δεν.γινετε αλλιως καντο. αλλα εγω δεν θα το.ξαναεκανα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας αν θα τολμουσατε να μένατε με συγκάτοικο σε ένα σπίτι έχοντας μωρό.Για να εξηγηθώ λίγο μένω στο εξωτερικό και τα σπίτια είναι πολύ ακριβά σε σχέση με την ποιότητα τους.Το φαινομενο της συγκατοικησης ειναι συνηθισμενο εδω αλλα το σκεφτομαι 2 φορες λογω του παιδιου.Η σπιτονοικοκυρα θέλει να πουλήσει το σπίτι που μένουμε και πρέπει να φύγουμε μέσα στο καλοκαίρι.

Απο την άλλη ο άντρας μου μου πρότεινε να μετακομίσουμε σε ένα ωραίο μεγάλο σπιτι με κήπο κτλ που εκεί μένει ένας φίλος του και ο ξάδερφος του.Αυτοι οι 2 δουλεύουν συνέχεια και έρχονται μόνο για έναν ύπνο αργά το βράδυ.Αν δεχτούμε εμείς θα μένουμε στη μεγάλη κρεβατοκάμαρά που χωράει ένα μόνο κρεβάτι άνετα για το παιδί και έχει και δικό του μπάνιο.Ολη μέρα δεν πατάει κάνεις στο σπιτι εκτός από τα 2 αυτά άτομα αργά το βράδυ όπως είπε.Με αυτή την κίνηση καθώς θα συμπεριλαμβανονται και οι λογαριασμοί γλιτώνουμε 600 ευρώ το μήνα άνετα.Πως σας ακούγεται σαν ιδεα;θα το κάνατε για να εξοικονομήσετε χρηματα;

Εγω εχω συγκατοικισει και ως φοιτητρια και αργοτερα σαν ελευθερη και μαλιστα μια φορα με αντρα συγκατοικο(συνολικα με 5 διαφορετικα ατομα,ενα καθε φορα).Εχω ζησει σε 5 πολεις λογω δουλειας.Ποτε δεν ειχα προβλημα.Κι αν λειπουν ολη μερα και τους ξερει ο αντρας σου καλα δοκιμασε το


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...