Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Νένα 27 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!Έχω και γω μωράκι 6μιση μηνών και το πρώτο μου 6 χρονών..Θέλω την γνώμη σας ,όπως καταλαβαίνετε ο μεγάλος μου μας μαζεύει ότι ίωση βρει από το σχολείο και πέφτουμε σαν ντόμινο...εδώ και μιάμιση βδομάδα έχω τον μικρό μου άρρωστο αρχικά με δέκατα,καταρροή και ψιλοβηχα...Την Τρίτη μέρα μας το γύρισε σε λαρυγγιτηδα με 38αρια και μετά από 4μερες κορτιζόνης έδειχνε καλά από την Πέμπτη λοιπόν δεν ξανακοιμηθηκαμε βράδυ κλαίει συνέχεια περισσότερες μύξες και βήχας και εχθές πάλι έτσι ξαφνικά βλέπω ένα σπυράκι στο μπράτσο του από μέσα με πύον και το βράδυ πάλι 38..Η γιατρός μου είπε φουσιντιν η μπακτροσιν και αν δεν είναι καλά μέχρι αύριο να τον πάω.. Σήμερα πάλι δέκατα.. έλεος πια..Και Ντεπόν κάτω από 38.5 δεν με αφήνει να δίνω..Έχω ανησυχήσει η αλήθεια είναι και τον λυπάμαι τόσο μικρούλη και να ταλαιπωρείται έτσι.

Γεια σου!εγώ έχω δύο κοριτσάκια 9,5 μηνών και 7 χρόνων σχεδόν!σε καταλαβαίνω και εμείς το ίδιο παθαίνουμε!ενώ η μεγάλη δεν έχει αρρωστήσει ιδιαίτερα η μικρή κόλλησε και μου έκανε ωτίτιδα!βάζαμε πολύ όρο και ρουφουσαμε τις μύξες αλλά... πήγαινε να τον  δει καλύτερα!υπομονή και περαστικά!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια. Πως ειστε ολες;Εμεις μετα απο εναν ηρεμο ολονυχτιο υπνο ξυπνησαμε στις 8 και τον αφησα στη μαμα μου για να κανω δουλειες.Εχει ηλιο σημερα. Αργοτερα θα τον βγαλω βολτα.Και θα του κανω φακη

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια. Πως ειστε ολες;Εμεις μετα απο εναν ηρεμο ολονυχτιο υπνο ξυπνησαμε στις 8 και τον αφησα στη μαμα μου για να κανω δουλειες.Εχει ηλιο σημερα. Αργοτερα θα τον βγαλω βολτα.Και θα του κανω φακη

Καλημερα!!! Και εδω ηλιο εχουμε αλλα πολυ κρυο. Και εμεις κοιμηθηκαμε ολο το βραδυ ξυπνησαμε 7 φαγαμε και κοιμομαστε λιγο ακομα. Ωραια εχεις τι μαμα σου θα ξεκουραστεις λιγακι!! 

  • Μου αρέσει 2

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια. Πως ειστε ολες;Εμεις μετα απο εναν ηρεμο ολονυχτιο υπνο ξυπνησαμε στις 8 και τον αφησα στη μαμα μου για να κανω δουλειες.Εχει ηλιο σημερα. Αργοτερα θα τον βγαλω βολτα.Και θα του κανω φακη

Καλημερααααα...κανε τωρα οτι μπορεις που ειναι η μαμα σου εδω!  Και εμεις κοιμηθηκαμε καλα.  Ξυπνησαμε 8 μετα απο πολλες μερες... Εγω σημερα θα της κανω μοσχαρακι με λαχανικα!! Φακες ειχα χθες οι οποιες κατεληξαν ολες πανω στον καναπε!!!:shock: με μια κηνηση του χεριου της η μικρη μου γυρισε ολο το μπωλ!!! 

Και εδω εχει τελεια μερα.. Λεω πιο μετα να την παω στις κουνιες!!! Επισης πρεπει να σκαει το πανω δοντακι γιατι ειδα χθες εχει σαν ενα σκισιματακι...σε λιγες μερες λογικα θα φανει!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερααααα...κανε τωρα οτι μπορεις που ειναι η μαμα σου εδω!  Και εμεις κοιμηθηκαμε καλα.  Ξυπνησαμε 8 μετα απο πολλες μερες... Εγω σημερα θα της κανω μοσχαρακι με λαχανικα!! Φακες ειχα χθες οι οποιες κατεληξαν ολες πανω στον καναπε!!!:shock: με μια κηνηση του χεριου της η μικρη μου γυρισε ολο το μπωλ!!! 

Και εδω εχει τελεια μερα.. Λεω πιο μετα να την παω στις κουνιες!!! Επισης πρεπει να σκαει το πανω δοντακι γιατι ειδα χθες εχει σαν ενα σκισιματακι...σε λιγες μερες λογικα θα φανει!!!

Καλημέρα κοπέλα μου μαλλον δεν ηθελε φακες το κοροτσι!! Α ωραια θα εχετε και αλλο δοντακι εμενα δεν με αφηνει να τα δω αν βαλω το δαχτυλο με δαγκωνει! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου μαλλον δεν ηθελε φακες το κοροτσι!! Α ωραια θα εχετε και αλλο δοντακι εμενα δεν με αφηνει να τα δω αν βαλω το δαχτυλο με δαγκωνει! 

Χαχαχα ουτε εμενα με αφηνει.. Αλλα εχω βρει κολπο.. Την βαζω στα γοντατα μου ξαπλα ανασκελα και την γαργαλαω και ανοιγει το στομα της και βλεπω... ;)

  • Χαχα 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

@Comet πως τα πατε με το περπατημα?? Μας ειχες πει πριν καμα βδομαδα οτι εκανε λιγα βηματακια μονος του.. 

Μολις κοιμηθηκε.Με αυτα τα λιγα συνεχιζει.Δηλ.εκει που στεκεται κανει 3-4 βηματα και μετα καθεται η πεφτει.Το κανει αρκετες φορες τη μερα.Η σου δινει το χερι του να σε κραταει,ετσι περπαταει πολυ καλα.Η παιδιατρος ειπε να μην τον πιεζουμε ,αφου ξεκινησε θα κανει και περισσοτερα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Μολις κοιμηθηκε.Με αυτα τα λιγα συνεχιζει.Δηλ.εκει που στεκεται κανει 3-4 βηματα και μετα καθεται η πεφτει.Το κανει αρκετες φορες τη μερα.Η σου δινει το χερι του να σε κραταει,ετσι περπαταει πολυ καλα.Η παιδιατρος ειπε να μην τον πιεζουμε ,αφου ξεκινησε θα κανει και περισσοτερα

Ααα ωραια.. Δεν θα αργησει!! Ναι καλυτερα μονος του.. Δεν χρειαζεται να τα πιεζουμε... Να σου πω τι σου εχει πει ο παιδιατρος για τα παπουτσια?? Υπαρχουν δυο αποψεις.. Μολις ξεκειναει να σηκωνεται και να κανει τα πρωτα ετσι βηματακια να τους φορας παπουτσια και στο σπιτι για να φτιαξει το ποδι ή να ειναι χωρις παπουτσια μεχρι να μαθει να περπαταει γιατι εχει καλυτερη ισορροπια και μετα.. Δεν ξερω.. Εχω μπερδευτει!!!!


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμάς.σημερα είμαι όλη μέρα στη δουλειά και ο μικρός ειναι με τον μπαμπά του.

Όσον αφορά στο περπάτημα μέσα στο σπιτι του φοράω κάτι σαν κάλτσες που έχουν σολα από κατω για να μην πατάει πάνω στο πλακάκι όπου δεν είναι στρωμένα και κρυώνει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σας ευχαριστώ όλες για το καλωσόρισμα :) εμένα ο μικρός μπουσουλαει,πιάνεται απ όπου μπορεί,σηκώνεται και κάνει βηματακια ενώ είναι πιασμένος από κάπου...Επίσης του αρέσει να τον "περπατάμε" από τα μπράτσα του...αλλά δεν το πολυκάνω γτ θεωρώ ότι είναι νωρίς ακόμα...Δεν τρώει ακόμα έχει επαναπαυθει στο βυζι απ ότι μου φαίνεται...ελπίζω σύντομα να ξεκινήσει να τρώει καλύτερα...

@ΚατεριναΣκ εγώ σ αυτή την ηλικία στο σπίτι την είχα την κόρη μου χωρίς παπούτσια, μόνο έξω της έβαζα...το ίδιο και στο μικρό τώρα..Κ του φοράω κ εγώ καλτσουλες με πατουσακια κ από μέσα κανονικές καλτσουλες για να μη κρυώνει τόσο πολύ όταν πατάει κάπου που δεν έχει χαλί όπως η @Angela123...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katrin* είπε:

Καλησπέρα! Σας ευχαριστώ όλες για το καλωσόρισμα :) εμένα ο μικρός μπουσουλαει,πιάνεται απ όπου μπορεί,σηκώνεται και κάνει βηματακια ενώ είναι πιασμένος από κάπου...Επίσης του αρέσει να τον "περπατάμε" από τα μπράτσα του...αλλά δεν το πολυκάνω γτ θεωρώ ότι είναι νωρίς ακόμα...Δεν τρώει ακόμα έχει επαναπαυθει στο βυζι απ ότι μου φαίνεται...ελπίζω σύντομα να ξεκινήσει να τρώει καλύτερα...

@ΚατεριναΣκ εγώ σ αυτή την ηλικία στο σπίτι την είχα την κόρη μου χωρίς παπούτσια, μόνο έξω της έβαζα...το ίδιο και στο μικρό τώρα..Κ του φοράω κ εγώ καλτσουλες με πατουσακια κ από μέσα κανονικές καλτσουλες για να μη κρυώνει τόσο πολύ όταν πατάει κάπου που δεν έχει χαλί όπως η @Angela123...

Καλησπερα. Κι ο δικος σου κανει πολλα,μπραβο.Κι εμας 9,5 μηνων τον ειδε τελευταια φορα ,πιανοταν κι εκανε βηματακια στο πλαι μας ειπε να μην τον περπαταμε ακομη γιατι ειναι μικρος κι εχει χρονο.Κι εγω μες το σπιτι καλτσακια ,παπουτσακια ακομη δεν πηρα γιατι εξω δεν παταμε,με τα κρυα φοραμε φορμα εξοδου.Λεω ομως τωρα που θα χρονισει να παρω τα πρωτα,μας ειπε μποτακια και καλα.Ξερετε καμια μαρκα;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε ;; σήμερα είμαστε όλη μέρα στην γύρα για δουλειές κ για βόλτα βγήκαμε το πρωί ..έχει πάρα πολύ γκρίνια όμως ρε κορίτσια δεν ξέρω τι να την κάνω ..και δεν κάθεται με κανέναν όλο αγκαλιά θέλει να την έχω σαν να φοβάται πραγματικά δεν έχει ξανά κάνει έτσι το κεφάλι μου πονάει από την γκρίνια της με τίποτα δνε είναι ευχαριστημένη όλα την ενοχλούν ...


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...