Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Comet είπε:

Δεν πειραζει.Δεν χρειαζεται να τρωνε τα παντα.Αν τρωει κρεατακι,αυγο ,φρουτα και γαλα μια χαρα ειναι.Εμεις κοιμηθηκαμε πριν 15 λεπτα και τωρα θα δουμε ταινια.Ο αντρας μου θα το διαλεξει:huh:Μαλλον θα το μετανιωσω παλι αλλα ειμαι πολυ κουρασμενη για να ψαξω εγω

Τα τρωμε ολα αυτα και ανθότυρο της αρεσει και ολα τα φρουτα και κρεατακι. Και εμενα κατα της δεκα κοιμηθηκε.εμενα βλεπει ο αντρας μου μια ταινια αλλα την εχει ξεκινησει τωρα και να την παρακολουθησω δεν εχει νοημα. Οταν πεινει γαλα θελει να σου πειραζει τι μυτη τα ματια; εμενα θα μου τα ξεριζωσει. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Τα τρωμε ολα αυτα και ανθότυρο της αρεσει και ολα τα φρουτα και κρεατακι. Και εμενα κατα της δεκα κοιμηθηκε.εμενα βλεπει ο αντρας μου μια ταινια αλλα την εχει ξεκινησει τωρα και να την παρακολουθησω δεν εχει νοημα. Οταν πεινει γαλα θελει να σου πειραζει τι μυτη τα ματια; εμενα θα μου τα ξεριζωσει. 

Καλημερα σε ολες.Οταν θηλαζε ναι ετσι εκανε .Τωρα πινει μονος του με μπιμπερο οποτε εχουμε αποσταση ασφαλειας χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα σε ολες.Οταν θηλαζε ναι ετσι εκανε .Τωρα πινει μονος του με μπιμπερο οποτε εχουμε αποσταση ασφαλειας χαχαχα

Καλημέρα τωρα εχει λιγες μερες που το κανει. Πολυ γκρινια σημερα βρε κοριτσια μου εχει κάνει ενα κεφαλι καζανι τωρα προσπαθώ να την βαλω για υπνο αλλα δεμ σταμαυαει τι μουρμουρα... 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα τωρα εχει λιγες μερες που το κανει. Πολυ γκρινια σημερα βρε κοριτσια μου εχει κάνει ενα κεφαλι καζανι τωρα προσπαθώ να την βαλω για υπνο αλλα δεμ σταμαυαει τι μουρμουρα... 

Κι εμενα αργησε να κοιμηθει για πρωι εντωμεταξυ ειχα και μαγειρεμα και σιδερο και ζοριζομουν.Του πηρε μιση ωρα .Ευτυχως ομως τελικα κοιμηθηκε στις 11:30 και εκανα τις δουλειες μου.Σημερα ερχονται οι δικοι μου.Εχουν ξεκινησει.Κατα τις 2 θα ναι εδω.Επιτελους, πεθυμισα πολυ την αδερφη και τον ανηψιο μου


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Comet είπε:

Κι εμενα αργησε να κοιμηθει για πρωι εντωμεταξυ ειχα και μαγειρεμα και σιδερο και ζοριζομουν.Του πηρε μιση ωρα .Ευτυχως ομως τελικα κοιμηθηκε στις 11:30 και εκανα τις δουλειες μου.Σημερα ερχονται οι δικοι μου.Εχουν ξεκινησει.Κατα τις 2 θα ναι εδω.Επιτελους, πεθυμισα πολυ την αδερφη και τον ανηψιο μου

Ευτυχώς κοιμηθηκε για ποσο δεν ξερω. Εγω μαγειρεψα καο τωρα θα κατσω λιγο στο καναπε. Αχ ωραια θα εχεις παρεουλα!!! Θα παιξουν και τα μικρούλια!!! 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Mamasanty είπε:

Γεια σας κορίτσια ..πως είστε ;; Εμείς έχουμε από της 3να ανεβάσουμε πυρετό .. ευτυχώς δεν έχει ούτε μυξουλες ούτε τίποτα άλλο ..

Καλα ειμαστε και σας σκεφτομουν.Αντε να περασει κι αυτο..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Comet είπε:

Κι εμενα αργησε να κοιμηθει για πρωι εντωμεταξυ ειχα και μαγειρεμα και σιδερο και ζοριζομουν.Του πηρε μιση ωρα .Ευτυχως ομως τελικα κοιμηθηκε στις 11:30 και εκανα τις δουλειες μου.Σημερα ερχονται οι δικοι μου.Εχουν ξεκινησει.Κατα τις 2 θα ναι εδω.Επιτελους, πεθυμισα πολυ την αδερφη και τον ανηψιο μου

Ααα τι ωραια...Αντε να τους καλοδεχτεις!!!  

Κοριτσια χρονια πολλαααααα!!!! Θα κανετε καμια επληξη στον αντρα σας???

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Comet είπε:

Καλα ειμαστε και σας σκεφτομουν.Αντε να περασει κι αυτο..

Να περάσει μωρέ ζοριζεται και η μικρή όλη μέρα έχει γκρίνια ..ευτυχώς δεν μου ξανά ανέβασε ..καλώς να δεχτείς την οικογένεια σου ..σε καταλαβαίνω και εγώ έχω μακρυά τις αδερφές μου ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Χρόνια πολλά!!!

ΚατεριναΣκ θα το γιορτάσουμε και οι τέσσερις μαζί!!!χαχαχα!!!

Mamasanty εύχομαι να περάσει γρήγορα!

Comet με το καλό να τους δεχτείς!καλά να περάσετε!

Alex Arap και εμείς έχουμε λίγη γκρινιτσα και θέλουμε συνέχεια αγκαλιά!και εμένα την ώρα που την κοιμιζω και θηλάζει θέλει να βάζει το χέρι στο στόμα μου!και εγώ προσπαθώ να το κρατήσω κλειστό και αυτή προσπαθεί να το ανοίξει!:-D

Σήμερα εδώ  κάνει κατακλεισμο! βρέχει από το πρωί βροντάει!και κάνει κρύο!

 

 

 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Afroditi85 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Χρόνια πολλά!!!

ΚατεριναΣκ θα το γιορτάσουμε και οι τέσσερις μαζί!!!χαχαχα!!!

Mamasanty εύχομαι να περάσει γρήγορα!

Comet με το καλό να τους δεχτείς!καλά να περάσετε!

Alex Arap και εμείς έχουμε λίγη γκρινιτσα και θέλουμε συνέχεια αγκαλιά!και εμένα την ώρα που την κοιμιζω και θηλάζει θέλει να βάζει το χέρι στο στόμα μου!και εγώ προσπαθώ να το κρατήσω κλειστό και αυτή προσπαθεί να το ανοίξει!:-D

Σήμερα εδώ  κάνει κατακλεισμο! βρέχει από το πρωί βροντάει!και κάνει κρύο!

 

 

 

Γεια σου κοριτσι χρόνια πολλα!!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Ααα τι ωραια...Αντε να τους καλοδεχτεις!!!  

Κοριτσια χρονια πολλαααααα!!!! Θα κανετε καμια επληξη στον αντρα σας???

Χρονια πολλα σε ολες.Μπα τι να κανουμε.Ο αντρας μου θα ρθει βραδυ.Ευτυχως που ηρθαν οι δικοι μου.Ο μικρος τρελαθηκε απο τη χαρα του.Η μαμα μου του φερε τελεια παιχνιδια και επαιζε συνεχεια.Τωρα κοιμαται

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια εμείς είμαστε καλύτερα έχει να μου ανεβάσει από χθες το απόγευμα..αλλά όλη νύχτα έκλαιγε με λυγμούς ανά διαστήματα...την λυπήθηκα κ την πήρα μαζί μου να κοιμηθεί αλλά έχουμε θέμα δεν μπορεί να κοιμηθεί πουθενά αλλού εκτός από το κρεβάτι της η την αγκαλιά μου ..κ έτσι καταλήξαμε να την έχω όλο το βράδυ σχεδόν αγκαλιά..

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Mamasanty είπε:

Καλημέρα κορίτσια εμείς είμαστε καλύτερα έχει να μου ανεβάσει από χθες το απόγευμα..αλλά όλη νύχτα έκλαιγε με λυγμούς ανά διαστήματα...την λυπήθηκα κ την πήρα μαζί μου να κοιμηθεί αλλά έχουμε θέμα δεν μπορεί να κοιμηθεί πουθενά αλλού εκτός από το κρεβάτι της η την αγκαλιά μου ..κ έτσι καταλήξαμε να την έχω όλο το βράδυ σχεδόν αγκαλιά..

Καλημεραααα... Ωχ η καημενουλα μου!!! Το εχω κανει και εγω μια φορα την ειχα ξαπλωσει απο πανω απο το στηθος μου και ειχε κοιμηθει ετσι.. Και θυμαμαι ειχα ξυπνησει πιασμενη ολοκληρη ετσι ανασκελα που ημουνα ολο το βραδυ...

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...