Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Καλημερουδιααααααααα!!!!!! Εγω χθες προσπαθησα να την κρατησω να κοιμηθει 9 μπας και κοιμηθει λιγο παραπανω το πρωι.. αλλα τιπουα 7:30 ξυπνησε παλι...

Ααα τι ωραια @Comet που θα εχεις την μαμα σου τοσες μερες.. Εμενα θα ερθει τωρα καπου 23 Μαρτιου...

εμεις τωρα το πρωι θα κατσουμε σπιτι .. Θα φτιαξω φακες να φαμε ολοι και το απογευμα επειδη ο αντρας μου θα παει να δει κατι αγωνες λεω να παμε με την μικρη στις φιλες μας.. Αυτες να παιξουν και εμεις να τα πουμε...:grin:

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! Έχω κ εγώ ένα αγοράκι 9μισή μηνών περίπου, να προστεθω στην παρέα σας?θα προσπαθήσω να διαβάσω κ τις προηγούμενες σελίδες κάποια στιγμή...Έχω κ μια κόρη 4 χρονώ...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , katrin* είπε:

Καλημέρα! Έχω κ εγώ ένα αγοράκι 9μισή μηνών περίπου, να προστεθω στην παρέα σας?θα προσπαθήσω να διαβάσω κ τις προηγούμενες σελίδες κάποια στιγμή...Έχω κ μια κόρη 4 χρονώ...

Καλως την....!!!!! Και το ρωτας???? Να σου ζησουνε τα παιδακια σου!!!! Πως τα πας με τον αγορινα σου???

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από εμένα κ εδώ χάλια ο καιρός ..!!! Εμένα ο μπέμπης πίνει ξένων γάλα σχεδόν 1 λίτρο την ημέρα έτσι όπως τα έχω υπολογίσει τώρα αυτές τις μέρες λίγο το έχει λιγοστέψει αύριο ξεκινάει κ το άλμα κ πρέπει να βγάζει κ δοντακι αλλά δε μπορεί χωρίς γάλα όσο φαγητό κ να φάει κ δε του το στερω ..!! Ο μεγάλος χθες πάλι άρρωστος σήμερα φαίνεται καλύτερα ...!!! Καλοσωρισες κ εδώ στη παρέα μας Κατρίν .. πως είναι ο μικρός σου πως τα πάτε με τις στερεές;

  • Μου αρέσει 3

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια καλα να περασετε ολες σημερα εμεις δεν θα παμε πουθενα έχει πολυ κρυο. Εμεις γαλα δεν πεινουμε πολυ το πρωι την θηλαζω το βραδυ παλι θηλαζει λιγο και πινει 120 το πολυ 150 ολη μερα δεν ξανα πινουμε αλλα τρωμε ολο το φαγητο μας. Λετε να παρω και εγω οδοντοβουρτσα 2 δοντάκια εχουμε; 

  • Μου αρέσει 2

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!! Καλή Κυριακή!!!εμείς είμαστε στο χωριό του άντρα μου από το πρωί είχαμε μνημόσυνο και πήγαμε στην εκκλησία...μετά πήγα στην συνυφαδα μου και κάτσαμε για καφέ και τωρα στης πεθεράς μου και θα φάμε όλοι μαζί εδώ!!!

Πολύ κρύο και βρέχει εδώ από χθες ασταμάτητα!μα αποζημίωσε και για πέρυσι που δεν είχαμε νερό!

Φιλιά σε όλες!!!

 

1 ώρα πρίν, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κοριτσια καλα να περασετε ολες σημερα εμεις δεν θα παμε πουθενα έχει πολυ κρυο. Εμεις γαλα δεν πεινουμε πολυ το πρωι την θηλαζω το βραδυ παλι θηλαζει λιγο και πινει 120 το πολυ 150 ολη μερα δεν ξανα πινουμε αλλα τρωμε ολο το φαγητο μας. Λετε να παρω και εγω οδοντοβουρτσα 2 δοντάκια εχουμε; 

Και εμείς δύο έχουμε!όταν την κάνω μπάνιο θα προσπαθήσω να της τα βούρτσιζω λίγο με νερό!

2 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

Γεια σας κ από εμένα κ εδώ χάλια ο καιρός ..!!! Εμένα ο μπέμπης πίνει ξένων γάλα σχεδόν 1 λίτρο την ημέρα έτσι όπως τα έχω υπολογίσει τώρα αυτές τις μέρες λίγο το έχει λιγοστέψει αύριο ξεκινάει κ το άλμα κ πρέπει να βγάζει κ δοντακι αλλά δε μπορεί χωρίς γάλα όσο φαγητό κ να φάει κ δε του το στερω ..!! Ο μεγάλος χθες πάλι άρρωστος σήμερα φαίνεται καλύτερα ...!!! Καλοσωρισες κ εδώ στη παρέα μας Κατρίν .. πως είναι ο μικρός σου πως τα πάτε με τις στερεές;

Και εδώ τα ίδια ο καιρός! περαστικά ωστόσο μεγάλο! αυτές οι ιώσεις ποια!

2 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα! Έχω κ εγώ ένα αγοράκι 9μισή μηνών περίπου, να προστεθω στην παρέα σας?θα προσπαθήσω να διαβάσω κ τις προηγούμενες σελίδες κάποια στιγμή...Έχω κ μια κόρη 4 χρονώ...

Καλώς την και από εδώ!!!τι κάνουν τα παιδάκια σου?

3 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια. Τι κανετε;Εμεις ξυπνησαμε 8:30 αφου κοιμηθηκαμε ολο το βραδυ. Τωρα τον πηγε ο αντρας μου στην εκκλησια με τον ανηψιο μου να τα κοινωνησει.Σημερα δεν δουλευει.Θα ρθουν ο μπαμπας και ο γαμπρος μου.Θα φαμε και μετα θα φυγουν ολοι εκτος απο τη μαμα μου που θα μεινει ως το τελος του μηνα.Εσεις τι σχεδια εχετε για σημερα;

Τυχερουλα και εγώ θέλω την μανούλα μου!!!αλλά δεν μπορεί να έρθει τώρα!κάνει και πολύ κρύο εδω να φτιάξει λίγο και ο καιρός να μπορούμε να πάμε και καμιά βόλτα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμάς.μολις γυρίσαμε από το πάρκο.περπατησε παααρα πολύ σήμερα και το ευχαριστήθηκε!έχει και μια μέρα σήμερα φανταστική,μόνο για βόλτες!μύρισε άνοιξη εδώ!!!

Σε λίγο θα βάλω να φάμε gammon με πατάτες καρότα και μπρόκολο!Τώρα ζωγραφίζει ο καλός μου!μας έφεραν σωρό τις προάλλες δε ξέρω αν θυμάστε έναν πίνακα που έχει έναν "μαγνητικό στυλο" και μετά μπορείς να σβήνεις με μια κίνηση.δε ξέρω πως τους λένε αυτούς τους πινακες 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Angela123 είπε:

Καλημέρα και από εμάς.μολις γυρίσαμε από το πάρκο.περπατησε παααρα πολύ σήμερα και το ευχαριστήθηκε!έχει και μια μέρα σήμερα φανταστική,μόνο για βόλτες!μύρισε άνοιξη εδώ!!!

Σε λίγο θα βάλω να φάμε gammon με πατάτες καρότα και μπρόκολο!Τώρα ζωγραφίζει ο καλός μου!μας έφεραν σωρό τις προάλλες δε ξέρω αν θυμάστε έναν πίνακα που έχει έναν "μαγνητικό στυλο" και μετά μπορείς να σβήνεις με μια κίνηση.δε ξέρω πως τους λένε αυτούς τους πινακες 

Τι ωραία! ανυπομονώ να μυρίσει και εδώ άνοιξη!και εμείς τον έχουμε αυτόν τον πίνακα!και ακόμα τον χρησιμοποιεί η μεγάλη!της λέω και γράφει ασκήσεις στα μαθηματικά  και λέξεις!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλησπερα. Φυγαν οι δικοι μου και κοιμησα το μικρο.Ωραια περασαμε.Εμεινε η μαμα μου οποτε αυτες τις μερες θα μαι πιο χαλαρα και θα χω και παρεα.

4 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα! Έχω κ εγώ ένα αγοράκι 9μισή μηνών περίπου, να προστεθω στην παρέα σας?θα προσπαθήσω να διαβάσω κ τις προηγούμενες σελίδες κάποια στιγμή...Έχω κ μια κόρη 4 χρονώ...

Καλως ηρθες.Να χαιρεσαι τα παιδακια σου.Να αυξηθουν και τα αγορακια γιατι τα κοριτσακια μας φαγαν λαχανο...

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Comet είπε:

Κοριτσακια μου καλησπερα. Φυγαν οι δικοι μου και κοιμησα το μικρο.Ωραια περασαμε.Εμεινε η μαμα μου οποτε αυτες τις μερες θα μαι πιο χαλαρα και θα χω και παρεα.

Καλως ηρθες.Να χαιρεσαι τα παιδακια σου.Να αυξηθουν και τα αγορακια γιατι τα κοριτσακια μας φαγαν λαχανο...

Α ωραια θα εχεις παρεουλα!! Και εμενα τωρα κοιμηθηκε ειχε ξυπνια απο της 9 το πρωι. Τι φαγατε σημερα; της μικρη της εφτιαξα μοσχαρακι με αστρακι και ντοματουλα και κρεμυδακι. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!!!Έχω και γω μωράκι 6μιση μηνών και το πρώτο μου 6 χρονών..Θέλω την γνώμη σας ,όπως καταλαβαίνετε ο μεγάλος μου μας μαζεύει ότι ίωση βρει από το σχολείο και πέφτουμε σαν ντόμινο...εδώ και μιάμιση βδομάδα έχω τον μικρό μου άρρωστο αρχικά με δέκατα,καταρροή και ψιλοβηχα...Την Τρίτη μέρα μας το γύρισε σε λαρυγγιτηδα με 38αρια και μετά από 4μερες κορτιζόνης έδειχνε καλά από την Πέμπτη λοιπόν δεν ξανακοιμηθηκαμε βράδυ κλαίει συνέχεια περισσότερες μύξες και βήχας και εχθές πάλι έτσι ξαφνικά βλέπω ένα σπυράκι στο μπράτσο του από μέσα με πύον και το βράδυ πάλι 38..Η γιατρός μου είπε φουσιντιν η μπακτροσιν και αν δεν είναι καλά μέχρι αύριο να τον πάω.. Σήμερα πάλι δέκατα.. έλεος πια..Και Ντεπόν κάτω από 38.5 δεν με αφήνει να δίνω..Έχω ανησυχήσει η αλήθεια είναι και τον λυπάμαι τόσο μικρούλη και να ταλαιπωρείται έτσι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Α ωραια θα εχεις παρεουλα!! Και εμενα τωρα κοιμηθηκε ειχε ξυπνια απο της 9 το πρωι. Τι φαγατε σημερα; της μικρη της εφτιαξα μοσχαρακι με αστρακι και ντοματουλα και κρεμυδακι. 

Σημερα εφαγε αρακα με πατατουλες και καροτακι.Εμεις ψησαμε μπριζολες.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Νένα 27 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!Έχω και γω μωράκι 6μιση μηνών και το πρώτο μου 6 χρονών..Θέλω την γνώμη σας ,όπως καταλαβαίνετε ο μεγάλος μου μας μαζεύει ότι ίωση βρει από το σχολείο και πέφτουμε σαν ντόμινο...εδώ και μιάμιση βδομάδα έχω τον μικρό μου άρρωστο αρχικά με δέκατα,καταρροή και ψιλοβηχα...Την Τρίτη μέρα μας το γύρισε σε λαρυγγιτηδα με 38αρια και μετά από 4μερες κορτιζόνης έδειχνε καλά από την Πέμπτη λοιπόν δεν ξανακοιμηθηκαμε βράδυ κλαίει συνέχεια περισσότερες μύξες και βήχας και εχθές πάλι έτσι ξαφνικά βλέπω ένα σπυράκι στο μπράτσο του από μέσα με πύον και το βράδυ πάλι 38..Η γιατρός μου είπε φουσιντιν η μπακτροσιν και αν δεν είναι καλά μέχρι αύριο να τον πάω.. Σήμερα πάλι δέκατα.. έλεος πια..Και Ντεπόν κάτω από 38.5 δεν με αφήνει να δίνω..Έχω ανησυχήσει η αλήθεια είναι και τον λυπάμαι τόσο μικρούλη και να ταλαιπωρείται έτσι.

Ορο του βάζεις λογικά στη μυτούλα του σωστά; Κάποιο παιδίατροι από τον 6 μήνα δίνουν κ το παιδικό οτριβιν στο μπέμπη με αφήνει να το βάζω με τομπρεξ μέσα κ βοηθάει πάρα πολύ ο μπέμπης μου είναι 9,5 μηνών τώρα ..!! Ο μεγάλος 3 χρόνων πρώτη φορά παιδικό έχει αρρωστήσει τρεις φορές ο μπέμπης μέχρι τώρα φτου να μη το ματιασω την έχει βγάλει με μυξες μόνο .. αν κ δε ξέρω αν θα τη γλιτώσει αυτή τη φορά ..!! Σε πυρετό εμενα μου έχει πει να δίνω από 37,2 κ πάνω η αν δείχνει να πονάει . Απλά στο πυρετό καλό είναι να περιμένεις να ανέβει ώστε όταν δώσεις ντεπον να πέσει 

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει ξεραθεί στον ύπνο.εκλεισε ήδη 3 ώρες που πότε δεν έχει κοιμηθεί τόσο.εκανα κάτι δουλειές στο σπίτι,εκανα ντους,ξάπλωσα και αυτός εκεί ροχαλιζει....πρέπει να τα είδε όλα το πρωί με τόσο περπάτημα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Νένα 27 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!Έχω και γω μωράκι 6μιση μηνών και το πρώτο μου 6 χρονών..Θέλω την γνώμη σας ,όπως καταλαβαίνετε ο μεγάλος μου μας μαζεύει ότι ίωση βρει από το σχολείο και πέφτουμε σαν ντόμινο...εδώ και μιάμιση βδομάδα έχω τον μικρό μου άρρωστο αρχικά με δέκατα,καταρροή και ψιλοβηχα...Την Τρίτη μέρα μας το γύρισε σε λαρυγγιτηδα με 38αρια και μετά από 4μερες κορτιζόνης έδειχνε καλά από την Πέμπτη λοιπόν δεν ξανακοιμηθηκαμε βράδυ κλαίει συνέχεια περισσότερες μύξες και βήχας και εχθές πάλι έτσι ξαφνικά βλέπω ένα σπυράκι στο μπράτσο του από μέσα με πύον και το βράδυ πάλι 38..Η γιατρός μου είπε φουσιντιν η μπακτροσιν και αν δεν είναι καλά μέχρι αύριο να τον πάω.. Σήμερα πάλι δέκατα.. έλεος πια..Και Ντεπόν κάτω από 38.5 δεν με αφήνει να δίνω..Έχω ανησυχήσει η αλήθεια είναι και τον λυπάμαι τόσο μικρούλη και να ταλαιπωρείται έτσι.

Γεια σου και να σου ζήσουν τα παιδάκια σου ..μήπως έχει τον ιό κοξακι;; Γιατί κ εμένα ειχε τέτοια σπυράκια με πύον με πυρετό και ήταν κοξακι..πολύ προσοχή γιατί είναι κολλητικο ..περαστικά στο μικρουλι ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...