Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 53 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

      Οκ άρα δε μπορείς να συγκρίνεις. Δε σημαίνει βέβαια ότι πάντα είναι το ίδιο. Καλούς διπλασιασμούς!

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Comet είπε:

Ναι τι γλυκες φωνουλες που βγαζουν...Κι εμενα στην περπατουρα τρελενεται παει οπου θελει και τραβαει οτι βρει..Κι αν τον απομακρυνεις φωναζει κατι στη γλωσσα του.. Τσατιζεται ο κυριος.Τι πλακα εχει

Είναι μια άλλη η περπατουρα που έχει παιχνίδια μπροστά τι κρατάω και περπατάς δεν την έχω βάλει ακόμα σε στράτα γιατί είχαμε ένα πρόβλημα με το ποδαράκι και θέλω να πάρω το γιατρο να τον ρωτήσω αν κάνει. Αστα από τσαντηλα άλλο τίποτα θαμας δείρουν. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Είναι μια άλλη η περπατουρα που έχει παιχνίδια μπροστά τι κρατάω και περπατάς δεν την έχω βάλει ακόμα σε στράτα γιατί είχαμε ένα πρόβλημα με το ποδαράκι και θέλω να πάρω το γιατρο να τον ρωτήσω αν κάνει. Αστα από τσαντηλα άλλο τίποτα θαμας δείρουν. 

Καλα κανεις.Και απο την αλλη εχουμε με τα παιχνιδια μπροστα.Την κραταει και κανει βηματακια .Προτιμαει ομως αυτη γιατι εχει ελευθερα τα χερια του.Κι εγω την ρωτησα για αυτη.Μου ειπε μονο να τον προσεχω μη χτυπησει.Λιγο τον βαζω τη μερα και τρελαινεται


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Comet είπε:

Καλα κανεις.Και απο την αλλη εχουμε με τα παιχνιδια μπροστα.Την κραταει και κανει βηματακια .Προτιμαει ομως αυτη γιατι εχει ελευθερα τα χερια του.Κι εγω την ρωτησα για αυτη.Μου ειπε μονο να τον προσεχω μη χτυπησει.Λιγο τον βαζω τη μερα και τρελαινεται

Αν έχει ελεύθερα τα χέρια κάνει ότι θέλει το παιδι θέλει να κάνει δουλειές!!! Είναι ωραία η στράτα θα ρωτησω και εγώ να δούμε. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alex. Arap είπε:

Αν έχει ελεύθερα τα χέρια κάνει ότι θέλει το παιδι θέλει να κάνει δουλειές!!! Είναι ωραία η στράτα θα ρωτησω και εγώ να δούμε. 

Ναι να τα μαζεψει ολα...Πολυ παιδιατροι δεν τη θελουν ομως η δικια μου δεν ειχε θεμα και αρχισαμε να τον βαζουμε στον 8ο μηνα οχι πολυ μικρο.Γενικως οι παιδιατροι λενε αστο στο πατωμα να παιξει,να μπουσουλισει ελευθερο.Ναι κι εγω πως θα κανω καμια δουλεια;Εστω το φαγητο του;Στο παρκο καθεται 10 λεπτα,στην στρατα αλλο τοσο και στο κρεβατακι του ισα να παω τουαλετα η να ντυθω.Αν δεν το βαζω κι εκει λιγο πως θα γινει;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Comet είπε:

Ναι να τα μαζεψει ολα...Πολυ παιδιατροι δεν τη θελουν ομως η δικια μου δεν ειχε θεμα και αρχισαμε να τον βαζουμε στον 8ο μηνα οχι πολυ μικρο.Γενικως οι παιδιατροι λενε αστο στο πατωμα να παιξει,να μπουσουλισει ελευθερο.Ναι κι εγω πως θα κανω καμια δουλεια;Εστω το φαγητο του;Στο παρκο καθεται 10 λεπτα,στην στρατα αλλο τοσο και στο κρεβατακι του ισα να παω τουαλετα η να ντυθω.Αν δεν το βαζω κι εκει λιγο πως θα γινει;

Για τα αγοράκια έχω ακούσει δεν κάνει για το πουλάκι τους τώρα τι ακριβώς δεν ξέρω. Εγώ δεν ρώτησα καν την παιδίατρο θα πάρω το γιατρο που την παω να μου πει. Και εγώ από το πάρκο στη κούνια στο πάτωμα μετά και αντε από την αρχή πάλι όλη μέρα αυτό και έρχετε ο άντρας μου το βράδυ του την αφήνω 5 λεπτά και μου λέει με τρέλανε πάει πέρα δώθε!! Δεν γίνεται πως θα κΑνουμε και καμια δουλειά. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κ από εμένα ..!!!!! Εγώ τον αφήνω ελεύθερο στο πάτωμα κ σέρνετε ακόμα δε μπουσουλαει σαν το φιδακι πάει ..!!! Κ του αρέσει πάρα πολύ ..!!! Έχουν πολύ γέλιο .. κ εννοείτε πως κ στη τουαλέτα έχω επισκέψεις όταν πάω ...!!!!! 

  • Χαχα 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Γεια σας κ από εμένα ..!!!!! Εγώ τον αφήνω ελεύθερο στο πάτωμα κ σέρνετε ακόμα δε μπουσουλαει σαν το φιδακι πάει ..!!! Κ του αρέσει πάρα πολύ ..!!! Έχουν πολύ γέλιο .. κ εννοείτε πως κ στη τουαλέτα έχω επισκέψεις όταν πάω ...!!!!! 

Μα βεβαια τι θα πας τουαλετα και δεν θα ρθει;Θυμησε μου ποσο ειναι το μωρακι σου;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Γεια σας κ από εμένα ..!!!!! Εγώ τον αφήνω ελεύθερο στο πάτωμα κ σέρνετε ακόμα δε μπουσουλαει σαν το φιδακι πάει ..!!! Κ του αρέσει πάρα πολύ ..!!! Έχουν πολύ γέλιο .. κ εννοείτε πως κ στη τουαλέτα έχω επισκέψεις όταν πάω ...!!!!! 

Γειά σου κορίτσι το παιδι θέλει να δει όλο το σπίτι σε παρακαλώ!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Comet είπε:

Μα βεβαια τι θα πας τουαλετα και δεν θα ρθει;Θυμησε μου ποσο ειναι το μωρακι σου;

8 μηνών είναι ..... Αλλά κ ο μεγάλος που είναι 3 χρόνων κ εκείνος ερχετε 

πρίν από 59 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Γειά σου κορίτσι το παιδι θέλει να δει όλο το σπίτι σε παρακαλώ!!! 

ΕΕ ναι τίποτα δεν έχει αφήσει χωρίς να εξερευνήσει κ κάτω από τις καρέκλες στη τραπεζαρία μπενει από τη μια μεριά κ τις κάνει βόλτα όλες ..!!!!

  • Χαχα 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .ούτε εγω ειχα στράτα γιατί ο παιδίατρος είπε ότι δεν μαθαίνουν να περπατάνε σωστά και να χρησιμοποιούν τους σωστούς μύες και έχει βλαπτική επίδραση.Ενας Θεός ξέρει τι τράβηξε η μέση μου μέχρι να σηκωθεί μόνος του στο πόδι αφού του κρατούσα συνέχεια τα χέρια για να περπατάει.

Παρκο ειχαμε αλλά δεν του αρεσε και δεν καθησε ποτε.τον είχα απλά στο πάτωμα να γυρνάει γύρω γύρω και ναι ήταν δύσκολο να κανεις δουλειες αλλα ειναι ενα μικρο διαστημα που περναει.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Τι κανετε;Λοιπον δευτερο βραδυ που ο μικρος ξυπναει βρεγμενος.Το παμπερς φουλ.Κατουραει σαν τρελο.Τι να κανω;Να τον αλλαζω μες τη νυχτα;Φοβαμαι μην κρυωσει.Παλι ρουχα πλενω.Κατα τ αλλα το ποπουδακι μια χαρα εστρωσε.Ισως να εφταιγε το πορτοκαλι.Και απο το πρωι φωναζουμε γκια γκια..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Τι κανετε;Λοιπον δευτερο βραδυ που ο μικρος ξυπναει βρεγμενος.Το παμπερς φουλ.Κατουραει σαν τρελο.Τι να κανω;Να τον αλλαζω μες τη νυχτα;Φοβαμαι μην κρυωσει.Παλι ρουχα πλενω.Κατα τ αλλα το ποπουδακι μια χαρα εστρωσε.Ισως να εφταιγε το πορτοκαλι.Και απο το πρωι φωναζουμε γκια γκια..

@Comet Καλημέρα! Είχα το ίδιο πρόβλημα από νωρίς με τον μπέμπη με τα παμπερς. Εμείς χρησιμοποιούμε babylino κ μας συμβαίνει πια πολύ σπάνια να βραχουμε στον ύπνο μας. Πιστεύω ή δοκίμασε μεγαλύτερο νούμερο παμπερς ή πάρε κ μια άλλη εταιρεία να δεις. Κάποιοι λένε να είναι κ το πουλάκι προς τα κάτω όταν κλείνεις την πάνα, εγώ δεν το κοίταξα αυτό ποτέ.

Να σας ρωτήσω κορίτσια.. με τις γωνίες των τραπεζιών τι κάνατε? Ένα τραπεζάκι υπάρχει στο σαλόνι, έχω βάλει προστατευτικά αλλά μου τα βγάζουν.. 

Επεξεργάστηκαν by maria 84
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, maria 84 είπε:

@Comet Καλημέρα! Είχα το ίδιο πρόβλημα από νωρίς με τον μπέμπη με τα παμπερς. Εμείς χρησιμοποιούμε babylino κ μας συμβαίνει πια πολύ σπάνια να βραχουμε στον ύπνο μας. Πιστεύω ή δοκίμασε μεγαλύτερο νούμερο παμπερς ή πάρε κ μια άλλη εταιρεία να δεις. Κάποιοι λένε να είναι κ το πουλάκι προς τα κάτω όταν κλείνεις την πάνα, εγώ δεν το κοίταξα αυτό ποτέ.

Να σας ρωτήσω κορίτσια.. με τις γωνίες των τραπεζιών τι κάνατε? Ένα τραπεζάκι υπάρχει στο σαλόνι, έχω βάλει προστατευτικά αλλά μου τα βγάζουν.. 

Καλημερα.Για μεγαλυτερο νουμερο το σκεφτομαι.Σημερα που το προσεξα δεν θα λεγα οτι του ειναι ανετα.Θα δοκιμασω.

Κι εγω εχω ενα τραπεζακι με γωνιες στο σαλονι και παει γυρω γυρω αλλα προς το παρον παιζει αλλου οποτε δεν εχω βαλει προστατευτικα.Πρεπει να παρω.Λες να τα βγαζει;Πειραζει τα παντα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντα προσέχω το πουλάκι του να κοιτάει κάτω πριν κλείσω την πάνα  αλλά υπάρχουν κάποια πρωινά που σηκώνεται βρεγμένος ίσως γιατί πίνει πολύ γάλα πριν τον ύπνο.

Άλλαξα θηλές στα μπιμπερό και το βράδυ θα κάνουμε δοκιμή.Δεν είναι θηλή κανονική αλλά είναι από αυτές που μπαίνουν σε ποτηράκια για να κόψεις τη λογική του μπιμπερό.Ολη μέρα πίνει νερό από το ποτηράκι αλλά το γάλα το έπινε από μπιμπερό,οπότε και το βράδυ θα δοκιμάσουμε να πιούμε γάλα με άλλο τρόπο.

Είχα βάλει και εγώ στα τραπεζάκια προστατευτικές γωνίες αλλά τις έβγαζε και τελικά τα παράτησα και τώρα τα έχω τα έπιπλα χωρίς αυτες τις γωνιες

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angela123 είπε:

Πάντα προσέχω το πουλάκι του να κοιτάει κάτω πριν κλείσω την πάνα  αλλά υπάρχουν κάποια πρωινά που σηκώνεται βρεγμένος ίσως γιατί πίνει πολύ γάλα πριν τον ύπνο.

Άλλαξα θηλές στα μπιμπερό και το βράδυ θα κάνουμε δοκιμή.Δεν είναι θηλή κανονική αλλά είναι από αυτές που μπαίνουν σε ποτηράκια για να κόψεις τη λογική του μπιμπερό.Ολη μέρα πίνει νερό από το ποτηράκι αλλά το γάλα το έπινε από μπιμπερό,οπότε και το βράδυ θα δοκιμάσουμε να πιούμε γάλα με άλλο τρόπο.

Είχα βάλει και εγώ στα τραπεζάκια προστατευτικές γωνίες αλλά τις έβγαζε και τελικά τα παράτησα και τώρα τα έχω τα έπιπλα χωρίς αυτες τις γωνιες

Κι εμενα νερο πινει απο εκπαιδευτικο ποτηρακι και η παιδιατρος ειπε στο χρονο θα βαλουμε εκει και το γαλα.Πινει πολυ νερο και γαλα 15-20 λεπτα πριν κοιμηθει.Σε 10 ωρες το βραδυ λογικο που γεμιζει η πανα.Το πουλακι κοιταει παντα κατω.Σημερα φαγαμε και λιγο παστιτσιο με το πιρουνακι.Μολις δει πιατο ερχεται σφαιρα.Δεν μπορεις να φας μπροστα του


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...