Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Τι κανετε;.Να ρωτησω κατι;Οταν λεμε οτι το μωρο δειχνει με το δαχτυλο εννοουμε οτιτο ρωταμε που ειναι πχ το τηλεφωνο και το δειχνει η οτι μας δειχνει τι θελει απλωνοντας το χερακι του προς τα εκει;Εμενα ο μπεμπης εχει 2 μερες που τεντωνει το χερακι του σε αντικειμενα που δεν φτανει  και λεει και κατι δικα του για να μας το πει να του το δωσουμε

Καλημερα.Οταν εδινα μονο τον κροκο χωρις ψωμακι εδινα κατευθειαν και τη φρουτοκρεμα και την ετρωγε.Οταν εγινε ολοκληρο το αυγο αφηνα καμια ωρα να περασει για την φρουτοκρεμα γιατι του επεφτε πολυ.Καλυτερα αφηνε λιγη ωρα αναμεσα τους.

Το καημενουλη μωρε ζοριζεται.Εμεις βαζουμε στα ουλα mundisal αλοιφη αλλα μονο το βραδυ ,νομιζω τον βοηθαει

Της άφησα 1 ώρα κενό αλλά μάλλον πονάει πολύ η μας τριγιριζει καμία ίωση γιατί έτσι μου ξεκίνησε και την άλλη φορά που αρρώστησε. Δεν της κάνει τίποτα η κρέμα τι βάζουμε. Τώρα μίλησα με την αδελφή μου πυρετό αυτή η ανηψια μου και η μαμά μου μια χαρα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Comet είπε:

Λες να κρυωσε η μικρουλα;Μπορει για αυτο να μην νιωθει καλα.Μην την πιεζεις με το φαι,οσο θελει η δωστης γαλα και εχε το νου σου για πυρετο

Δεν ξέρω θα δούμε τι κοιτάω συνέχεια μήπως είναι ζέστη. Το άφησα αφού δεν ήθελε δεν την πιέζω την έβαλα και στο στήθος δεν ήθελε. Ενώ την άλλη φορά που αρρώστησε ήθελε γαλα. Θα δούμε μακάρι να μην έχει αρρωστήσει. 

 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Δεν ξέρω θα δούμε τι κοιτάω συνέχεια μήπως είναι ζέστη. Το άφησα αφού δεν ήθελε δεν την πιέζω την έβαλα και στο στήθος δεν ήθελε. Ενώ την άλλη φορά που αρρώστησε ήθελε γαλα. Θα δούμε μακάρι να μην έχει αρρωστήσει. 

 

Το ευχομαι κοριτσι μου.

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια.Τι κανετε;.Να ρωτησω κατι;Οταν λεμε οτι το μωρο δειχνει με το δαχτυλο εννοουμε οτιτο ρωταμε που ειναι πχ το τηλεφωνο και το δειχνει η οτι μας δειχνει τι θελει απλωνοντας το χερακι του προς τα εκει;Εμενα ο μπεμπης εχει 2 μερες που τεντωνει το χερακι του σε αντικειμενα που δεν φτανει  και λεει και κατι δικα του για να μας το πει να του το δωσουμε

Γεια σου κορίτσι ..εμένα η δικιά μου έχει αρχίσει εδώ κ καμιά βδομάδα που όταν δεν φτάνει να πιάσει κάτι έχει τεντωμένο το χέρι της προς το αντικείμενο και κλαίει για να της το δώσουμε ...ίσως είναι ακόμη μικρή η δικιά μου για να την ρωτήσω και να δείξει πάντως καταλαβαίνει όταν της λεω να μου δώσει την πιπίλα την βγάζει κ την ακουμπάει στο χέρι μου...εννοείται δεν μου την αφήνει..χαχαχα


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!πως είστε;Εγω χθες ημουν χαλια.ειχα 39.5 και ημουν στη δουλεια.δεν ηθελα να παω σπιτι και ετσι εκανα κανονικα τη διπλοβαρδια μου.Διαβαζοντας τις αποψεις σας για το χρονο βρασμου του αυγου ο πιαδιατρος ειχε πει να ειναι σφιχτο για την αποφυγη σαλμονελλας.εγω ομως παλι εκανα τα δικα μου και παντα του το δίνω μελατο με ψωμι αλλα παίρνω βιολογικα αυγά που εδώ έχουν μια ειδική ετικετα και συμφωνα με αυτη τα αυγα εχουν ελεγχθει και μπορεις να τα καταναλωσεις οπως θες αφού ο κινδυνος ειναι μειωμενος.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Mamasanty είπε:

Γεια σου κορίτσι ..εμένα η δικιά μου έχει αρχίσει εδώ κ καμιά βδομάδα που όταν δεν φτάνει να πιάσει κάτι έχει τεντωμένο το χέρι της προς το αντικείμενο και κλαίει για να της το δώσουμε ...ίσως είναι ακόμη μικρή η δικιά μου για να την ρωτήσω και να δείξει πάντως καταλαβαίνει όταν της λεω να μου δώσει την πιπίλα την βγάζει κ την ακουμπάει στο χέρι μου...εννοείται δεν μου την αφήνει..χαχαχα

Κι εμενα ετσι κανει.Μου "δινει "οτι κραταει αλλα συνηθως δεν το αφηνει,λιγες φορες. Επισης αν του πω τι θελεις;απλωνει το χερακι του προς τα κει και τεντωνεται...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Comet είπε:

Κι εμενα ετσι κανει.Μου "δινει "οτι κραταει αλλα συνηθως δεν το αφηνει,λιγες φορες. Επισης αν του πω τι θελεις;απλωνει το χερακι του προς τα κει και τεντωνεται...

Είναι πιο μεγάλο μωρέ το αγόρι σου και καταλαβαίνει την μανούλα ...


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mamasanty είπε:

Είναι πιο μεγάλο μωρέ το αγόρι σου και καταλαβαίνει την μανούλα ...

Ναι αυτες τις μερες καταλαβαινει αρκετα..Κανουμε κολλα το και ριχνουμε τα παιχνιδια μας εξω απο το παρκο και τα κοιταμε μετα...Ποσο γρηγορα μεγαλωνουν.Σημερα φαγαμε πρωτη φορα φασολαδα αλεσμενη με λιγο πατατα και καροτο.Δεν ξετρελαθηκε αλλα την εφαγε.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Comet είπε:

Ναι αυτες τις μερες καταλαβαινει αρκετα..Κανουμε κολλα το και ριχνουμε τα παιχνιδια μας εξω απο το παρκο και τα κοιταμε μετα...Ποσο γρηγορα μεγαλωνουν.Σημερα φαγαμε πρωτη φορα φασολαδα αλεσμενη με λιγο πατατα και καροτο.Δεν ξετρελαθηκε αλλα την εφαγε.

Αυτό με τα παιχνίδια το κάνει και εμένα .. και πολλές φορές τα κρύβει κάτω από τον καναπέ και κοροϊδεύει ο άντρας μου ότι θα γίνει καλή νοικοκυρά.  :-D


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Δεν ξέρω θα δούμε τι κοιτάω συνέχεια μήπως είναι ζέστη. Το άφησα αφού δεν ήθελε δεν την πιέζω την έβαλα και στο στήθος δεν ήθελε. Ενώ την άλλη φορά που αρρώστησε ήθελε γαλα. Θα δούμε μακάρι να μην έχει αρρωστήσει. 

 

Πως ειναι η μπουμπου σου;Φαγατε;Κοιμηθηκε;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Comet είπε:

Πως ειναι η μπουμπου σου;Φαγατε;Κοιμηθηκε;

Έφαγε το μεσημεριανό της τι κρέμα της μετά και Τωρα ήπιε από εμένα λιγάκι γιατί είμαι αδιάθετη και δεν θέλει και 120 γάλα σκόνη αντε να δούμε τι θα γίνει σήμερα. Τώρα κοιμήθηκε ευτυχώς. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Έφαγε το μεσημεριανό της τι κρέμα της μετά και Τωρα ήπιε από εμένα λιγάκι γιατί είμαι αδιάθετη και δεν θέλει και 120 γάλα σκόνη αντε να δούμε τι θα γίνει σήμερα. Τώρα κοιμήθηκε ευτυχώς. 

Ενταξει εφαγε.Μακαρι να κοιμηθητε καλα το βραδυ κι αυτη κι εσυ.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Ενταξει εφαγε.Μακαρι να κοιμηθητε καλα το βραδυ κι αυτη κι εσυ.

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον ελπίζω να κοιμηθούμε λιγάκι σήμερακαλο βράδυ!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...