Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Soho24 είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ναι είναι μια χαρά για 1η χοριακή 🤗 Εύχομαι καλό διπλασιασμό. Πότε θα επαναλάβεις? 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Comet είπε:

Κι εμενα νερο πινει απο εκπαιδευτικο ποτηρακι και η παιδιατρος ειπε στο χρονο θα βαλουμε εκει και το γαλα.Πινει πολυ νερο και γαλα 15-20 λεπτα πριν κοιμηθει.Σε 10 ωρες το βραδυ λογικο που γεμιζει η πανα.Το πουλακι κοιταει παντα κατω.Σημερα φαγαμε και λιγο παστιτσιο με το πιρουνακι.Μολις δει πιατο ερχεται σφαιρα.Δεν μπορεις να φας μπροστα του

Έτσι είναι.ποσο να αντέξουν και αυτές οι πανες.δοκιμασε άλλη μαρκα.τις τελευταίες 2 νύχτες όπως είχε πει φοράει pampers βρακάκι και δεν έχουμε διαρροές.θα δείξει.. .

Τι καλα που έχουμε φαγανα μωρά. Εμενα εφαγε μπιφτεκακι σήμερα. Δεν ειναι ολα τα μωρά ίδια.μια ξαδέρφη μου μου έλεγε πως ο γιος της από μωρό δε συγκινουταν με το φαγητό και ακόμα και τώρα που μεγάλωσε δεν τρώει πολύ.απο ενος ετους του εδινε γαλα κακαο μονο και μονο για να πιει 2 γουλιές από το τίποτα.2χρονων και προσπαθούσε ακόμα να του δίνει κρέμες του εμπορίου που είναι πιο ενισχυμένες μπας και πάρει βάρος.

Γι αυτό σου λέω ας κάνουμε το σταυρό μας που τρώνε γιατί είναι ψυχοφθόρο ζητημα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Angela123 είπε:

Έτσι είναι.ποσο να αντέξουν και αυτές οι πανες.δοκιμασε άλλη μαρκα.τις τελευταίες 2 νύχτες όπως είχε πει φοράει pampers βρακάκι και δεν έχουμε διαρροές.θα δείξει.. .

Τι καλα που έχουμε φαγανα μωρά. Εμενα εφαγε μπιφτεκακι σήμερα. Δεν ειναι ολα τα μωρά ίδια.μια ξαδέρφη μου μου έλεγε πως ο γιος της από μωρό δε συγκινουταν με το φαγητό και ακόμα και τώρα που μεγάλωσε δεν τρώει πολύ.απο ενος ετους του εδινε γαλα κακαο μονο και μονο για να πιει 2 γουλιές από το τίποτα.2χρονων και προσπαθούσε ακόμα να του δίνει κρέμες του εμπορίου που είναι πιο ενισχυμένες μπας και πάρει βάρος.

Γι αυτό σου λέω ας κάνουμε το σταυρό μας που τρώνε γιατί είναι ψυχοφθόρο ζητημα

Εχεις απολυτο δικιο κοριτσι μου.Πολυ χαιρομαι που τον βλεπω να παιρνει ψωμακι η μπισκοτακια με το χερακι του και να τα βαζει στο στομα και να μασουλαει.Πηρα βρεφικα μπισκοτα της nutricia με δημητριακα γιατι η παιδιατρος ειπε οχι μιραντα μαλλον λογω της ζαχαρης.Εφαγα κι εγω.Καλα ειναι,οχι πολυ γλυκα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Comet είπε:

Εχεις απολυτο δικιο κοριτσι μου.Πολυ χαιρομαι που τον βλεπω να παιρνει ψωμακι η μπισκοτακια με το χερακι του και να τα βαζει στο στομα και να μασουλαει.Πηρα βρεφικα μπισκοτα της nutricia με δημητριακα γιατι η παιδιατρος ειπε οχι μιραντα μαλλον λογω της ζαχαρης.Εφαγα κι εγω.Καλα ειναι,οχι πολυ γλυκα

 

πρίν από 27 λεπτά , Comet είπε:

Εχεις απολυτο δικιο κοριτσι μου.Πολυ χαιρομαι που τον βλεπω να παιρνει ψωμακι η μπισκοτακια με το χερακι του και να τα βαζει στο στομα και να μασουλαει.Πηρα βρεφικα μπισκοτα της nutricia με δημητριακα γιατι η παιδιατρος ειπε οχι μιραντα μαλλον λογω της ζαχαρης.Εφαγα κι εγω.Καλα ειναι,οχι πολυ 

εχουν καλό σχήμα αυτα τα μπισκοτακια για να πιάνονται από τα μικρά τους χεράκια και δεν εχουν πολλη ζαχαρη.

Εγώ του δίνω καποιες φορες και ρυζογκοφρετες μικρές με διαφορες γεύσεις αλλα γενικα προσπαθω να τα αποφεύγω αυτά αλλιώς είναι ικανός να φάει όλο το σακουλάκι.προσπαθω να του δίνω πιο "ουσιωδη" σνακ οπως φρουτα,γιαούρτι και κασέρι και τα σνακ σε σακουλάκι τα κρατάω για τις βόλτες και πάλι με μετρο

Link to comment
Share on other sites

Αχ από το πρωί προσπαθώ να γράψω κ για κάποιο λόγο δεν ερχόταν το μνμ ..!!!! 

Κακοφαγος μάλλον επιλεκτικός είναι ο μεγάλος μου γιο αλλά γενικά ποτέ δε τον πίεσα για τίποτα τον αφήνω να τρώει όσο θέλει κ ένα διάστημα του έφτιαχνα μόνο φαγητά που ήξερα πως τρώει αν κ πάντα είχα κ στο τραπέζι κ σε σημεία να φενονται φαγητά που δε τρώει 


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γενικως τρωμε πολυ υγιεινα.Τα φρουτα μας,κρεατακι με λαχανικα,γιαουρτακι κατσικισιο ,κρεμα με βρωμη και το αυγο μας.Αυτα τα μπισκοτακια ειναι σαν ζωακια και μικρα.Δεν ενθουσιαστηκε αλλα Εφαγε δυο.Νομιζω ειναι αρκετα για μια μερα.Πιο πολυ τα πηρα για να δαγκωνει για τα ουλα του και να παιρνω κατι οταν ειμαστε εξω.Εμενα παντως μου αρεσαν:grin:


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας ρωτήσω τι δίνεται ως απογευματινό στα μικρά σας;εγώ συνήθως δίνω αυγο με ψωμί και πιο σπάνια κροκετες με γλυκοπατατες ή σουπα αλλα παλι φαινεται να πεινάει μεχρι το βραδυνο του γάλα και δε ξέρω τι άλλο αν του δώσω ανάμεσα σε αυτό το γεύμα και το γαλα.καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Angela123 είπε:

Να σας ρωτήσω τι δίνεται ως απογευματινό στα μικρά σας;εγώ συνήθως δίνω αυγο με ψωμί και πιο σπάνια κροκετες με γλυκοπατατες ή σουπα αλλα παλι φαινεται να πεινάει μεχρι το βραδυνο του γάλα και δε ξέρω τι άλλο αν του δώσω ανάμεσα σε αυτό το γεύμα και το γαλα.καμια ιδεα;

Κι εγω το απογευμα δινω το αυγο με ψωμι και  αργοτερα γιαουρτακι  η κρεμα με βρωμη γιατι παντα πειναει απλα ετσι μειωσε λιγο το βραδυνο γαλα.Μηπως να δινεις κανενα τοστακι;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εμείς τα ίδια τρώμε.. γιαούρτι ή κρέμα. Το αυγό το τρώμε το πρωί. Έχεις δοκιμάσει τραχανά?

πρίν από 54 λεπτά , Angela123 είπε:

Να σας ρωτήσω τι δίνεται ως απογευματινό στα μικρά σας;εγώ συνήθως δίνω αυγο με ψωμί και πιο σπάνια κροκετες με γλυκοπατατες ή σουπα αλλα παλι φαινεται να πεινάει μεχρι το βραδυνο του γάλα και δε ξέρω τι άλλο αν του δώσω ανάμεσα σε αυτό το γεύμα και το γαλα.καμια ιδεα;

Εμείς γιαούρτι ή κρέμα τρώμε. Το αυγό το πρωί. Έχεις δοκιμάσει τραχανά? Έχω δώσει κάποιες φορές αλλά δεν τρελάθηκαν κιόλας..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , maria 84 είπε:

Κ εμείς τα ίδια τρώμε.. γιαούρτι ή κρέμα. Το αυγό το τρώμε το πρωί. Έχεις δοκιμάσει τραχανά?

Εμείς γιαούρτι ή κρέμα τρώμε. Το αυγό το πρωί. Έχεις δοκιμάσει τραχανά? Έχω δώσει κάποιες φορές αλλά δεν τρελάθηκαν κιόλας..

Κοριτσια ηπιε παλι ενα τονο νερο ειδικα μετα το αυγο και γαλα 200 ml και κοιμηθηκε.Αν ξυπνησει το βραδυ η κλαψει( το κανει καποια βραδια) πριν τον χαιδεψω να ξανακοιμηθει θα του αλλαξω πανα.Ελπιζω μονο να ξανακοιμηθει μετα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! 10,5 κ ο δικός μου μπόμπιρας, ζωηρός, καλοφαγος κ δύσκολος στον ύπνο! Πολλά βράδυα δεν κλείνουμε μάτι δυστυχώς κ πάω σερί στη δουλειά.. Αν κ δεύτερο παιδάκι, μαθαίνω πολλά μαζί του. Αρκετά κολλημένος με τη μαμά, αν γινόταν να τον έχω όλη μέρα αγκαλιά δεν θα αντιδρούσε καθόλου! Χαίρομαι που θα τα λέμε, αφού δεν εχω καμία φίλη η γνωστή με παιδάκια ίδιας ηλικίας. 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Konsta15 είπε:

Γεια σας! 10,5 κ ο δικός μου μπόμπιρας, ζωηρός, καλοφαγος κ δύσκολος στον ύπνο! Πολλά βράδυα δεν κλείνουμε μάτι δυστυχώς κ πάω σερί στη δουλειά.. Αν κ δεύτερο παιδάκι, μαθαίνω πολλά μαζί του. Αρκετά κολλημένος με τη μαμά, αν γινόταν να τον έχω όλη μέρα αγκαλιά δεν θα αντιδρούσε καθόλου! Χαίρομαι που θα τα λέμε, αφού δεν εχω καμία φίλη η γνωστή με παιδάκια ίδιας ηλικίας. 

Γλυκο μου κοριτσι οπως ειπα και στο λουκουμαδακι προσφατα εχω διαβασει ποστ σας απο μανουλες φεβρουαριου νομιζω η μαρτιου.Εμεις γεννηθηκαμε 28 φλεβαρη.Να χαιρεσε τα αγορακια σου


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Comet είπε:

Γλυκο μου κοριτσι οπως ειπα και στο λουκουμαδακι προσφατα εχω διαβασει ποστ σας απο μανουλες φεβρουαριου νομιζω η μαρτιου.Εμεις γεννηθηκαμε 28 φλεβαρη.Να χαιρεσε τα αγορακια σου

Ευχαριστώ! Κ εσύ κ όλες μας να τα χαιρόμαστε! Την υγεία τους να έχουν όλα τα παιδάκια. Ναι ήμουν στις μαμάδες Φεβρουαρίου, αν κ είχα πητ Μάρτιο, ήξερα λογω προηγούμενης καισαρική ότι θα γεννούσα Φλεβάρη. Είναι μόλις 5 ημέρες μεγαλύτερος από τον δικό σου! Είσαι ακόμη σε άδεια απ τη δουλειά εσυ;


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Konsta15 είπε:

Ευχαριστώ! Κ εσύ κ όλες μας να τα χαιρόμαστε! Την υγεία τους να έχουν όλα τα παιδάκια. Ναι ήμουν στις μαμάδες Φεβρουαρίου, αν κ είχα πητ Μάρτιο, ήξερα λογω προηγούμενης καισαρική ότι θα γεννούσα Φλεβάρη. Είναι μόλις 5 ημέρες μεγαλύτερος από τον δικό σου! Είσαι ακόμη σε άδεια απ τη δουλειά εσυ;

Ναι ειμαι νοσηλευτρια στο δημοσιο και εχω αδεια μητροτητας μεχρι αρχες Απριλη.Θα μαστε 13 μηνων τοτε.Οποτε ακομη ειμαι χαλαρα.Δυσκολο που δεν κοιμαστε το βραδυ και δουλευεις κιολας.Φταινε τα δοντακια;Εμεις απο 6 μηνων κοιμομασταν σερι μεχρι τον 8 που αρχισαν να βγαινουν.Καποια βραδυα κοιμαται σερι αλλα αλλα ξυπναει 2-3 φορες με κλαμα και τον ξανακοιμιζω αγκαλια η τον χαιδευω να ηρεμησει ευτυχως ηρεμει γρηγορα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Comet είπε:

Ναι ειμαι νοσηλευτρια στο δημοσιο και εχω αδεια μητροτητας μεχρι αρχες Απριλη.Θα μαστε 13 μηνων τοτε.Οποτε ακομη ειμαι χαλαρα.Δυσκολο που δεν κοιμαστε το βραδυ και δουλευεις κιολας.Φταινε τα δοντακια;Εμεις απο 6 μηνων κοιμομασταν σερι μεχρι τον 8 που αρχισαν να βγαινουν.Καποια βραδυα κοιμαται σερι αλλα αλλα ξυπναει 2-3 φορες με κλαμα και τον ξανακοιμιζω αγκαλια η τον χαιδευω να ηρεμησει ευτυχως ηρεμει γρηγορα.

Μπα, δε νομίζω ότι φταινε δόντια, ποτέ δεν κοιμήθηκε σερί. Απ την αρχή ξυπνούσε πολλές φορές και μάλιστα κάποια βράδυα μένει ξύπνιος και 2-3 ώρες συνεχόμενες. Υπομονή κάνω, έχω δοκιμάσει τα πάντα!

Τυχερές όσες έχετε μεγάλες άδειες ανατροφής! Αν κ μου είχε λείψει πολύ η δουλειά μου κ χάρηκα που γύρισα. 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Konsta15 είπε:

Μπα, δε νομίζω ότι φταινε δόντια, ποτέ δεν κοιμήθηκε σερί. Απ την αρχή ξυπνούσε πολλές φορές και μάλιστα κάποια βράδυα μένει ξύπνιος και 2-3 ώρες συνεχόμενες. Υπομονή κάνω, έχω δοκιμάσει τα πάντα!

Τυχερές όσες έχετε μεγάλες άδειες ανατροφής! Αν κ μου είχε λείψει πολύ η δουλειά μου κ χάρηκα που γύρισα. 

Ναι ειναι πολυ καλα να σαι στο σπιτι με το μωρο.Και να μην κοιμηθεις ενα βραδυ τουλαχστον δεν πας στη δουλεια.Μηπως σου κοιμαται πολυ τη μερα;

Μολις ξυπνησε με κλαμα.Του δωσα την πιπιλα και του αλλαξα πανα ,ειχε κατουρησει πολυ ηδη και ξανακοιμηθηκε αμεσως.Πιστευω θα ναι ενταξει μεχρι το πρωι.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...