Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Ευχαριστουμε αγαπημενη! Κοντευετε κι εσεις με το καλο! Μαξιμος αν θυμαμαι καλα ε?

Ρε συ εμενα το μεγαλυτερο αγχος μου ειναι πως θα τον κοιμίζει η πεθερα μου που αυτος θελει να κοιμαται μονο στο στηθος ή με κουνημα στο καροτσι. Απλα σιγα σιγα θελω να σταματησει να κοιμαται στο καροτσι γιατι κανει ταρζανιες και σηκωνεται και δε θελω να τον κοιμίζει η πεθερα μου εκει.

Ουφφφ ακουω για κατι μωρακια που δεν τα κουνησαν ποτε απλα λεει τα βαζουν στην κουνια και κοιμουνται και τους κοιτάζω σαν εξωγήινη :lol:

Ναιιι,καλα θυμασαι.... Μαξιμος....!!!!

Κ εγω αγχώνομαι με τον ύπνο αν κ η μάνα μου καταφερνει κ τον κοιμίζει στην αγκαλια...Εδω τον κοιμισα εγω ετσι απλα κουνώντας τον χωρις βυζι....Εκπληξη ...

Ακουω κ εγω γι αυτά τα μωράκια... αληθεια υπάρχουν;;;; χαχαχαχα

  • Χαχα 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

1 ώρα πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Κατερινακι μου ευχαριστουμε πολυ!!! Ηταν αψογος δεν εκλαψε καθολου μονο για 2 λεπτα οταν του μπηκε λιγο λαδι στα ματακια.. Βουταγε απ τον παπα το βιβλιο που διαβαζε και το εβαζε στο στομα, ριξαμε πολυ γελιο!

Ευτυχως θα τον κραταει η πεθερα μου που μενει απο κατω, εχουμε αψογες σχεσεις και την εμπιστεύομαι απολυτα! Αληθεια με το θηλασμό πως το χειριζεσαι? Του αφηνεις γαλα? Λεω να αγορασω ενα θηλαστρο να αφηνω και λιγο γαλα περα απ τις στερεες που θα τρωει οσο λειπω. Αν και λενε οτι σε αυτη την ηλικια μπορει και να μην πιουν το αντλημενο..

Μια χαρα ο Πανουλης!!Κυριος!!

Εγω ειχα ξεκινησει 2 εβδομαδες πριν παω στη δουλεια να τον προσαρμοζω στο ωραριο κι ετσι δε χρειαστηκε να του αφησω αντλημενο. Απλα για να καλυπτεται και να μην πειναει του δινουμε αναμεσα στη φρουτοκρεμα και το μεσημεριανο και αυγουλακι. Εγω δουλευω 9-14:00, οποτε τον θηλαζω τελευταια φοτα στις 8:00, 10:00 τρωει τη φρουτοκρεμα, 12:00 το αυγο, 14:00 το φαγητο του και κατα τις 16:00 που εχω κανει κι εγω το μπανιο μου κι εχω φαει, θηλαζει και κοιμομαστε παρεα. Μετα, το απογευμα και ολη τη νυχτα θηλαζει πολυ, οποτε καλυπτει σιγουρα το μινιμουμ των 8 θηλασμων. Το καλο ηταν επισης, οτι οταν πηγα στη δουλεια, ειχε ηδη προσαρμοστει το στηθος, ενω στη αρχη με παιδεψε πολυ, και δεν ειχα κανενα θεμα. Η αληθεια ειναι οτι δυσκολα πινουν το αντλημενο. Ο δικος μου τελευταια φορα νομιζω οτι ηπιε οταν ηταν 2-2,5 μηνων...μετα δεν το ηθελε!Δεν εχω δοκιμασει βεβαια να του δωσω σε ποτηρακι τωρα που μεγαλωσε αλλα δε νομιζω οτι θα το θελει. Αν τρωει παντως καλα κι ο δικος σου δε θα εχεις κανενα θεμα, ασε που μιλαμε για Σεπτεμβρη που θα ειναι και πιο μεγαλος απ' ο,τι ηταν τωρα ο δικος μου.

 

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Μια χαρα ο Πανουλης!!Κυριος!!

Εγω ειχα ξεκινησει 2 εβδομαδες πριν παω στη δουλεια να τον προσαρμοζω στο ωραριο κι ετσι δε χρειαστηκε να του αφησω αντλημενο. Απλα για να καλυπτεται και να μην πειναει του δινουμε αναμεσα στη φρουτοκρεμα και το μεσημεριανο και αυγουλακι. Εγω δουλευω 9-14:00, οποτε τον θηλαζω τελευταια φοτα στις 8:00, 10:00 τρωει τη φρουτοκρεμα, 12:00 το αυγο, 14:00 το φαγητο του και κατα τις 16:00 που εχω κανει κι εγω το μπανιο μου κι εχω φαει, θηλαζει και κοιμομαστε παρεα. Μετα, το απογευμα και ολη τη νυχτα θηλαζει πολυ, οποτε καλυπτει σιγουρα το μινιμουμ των 8 θηλασμων. Το καλο ηταν επισης, οτι οταν πηγα στη δουλεια, ειχε ηδη προσαρμοστει το στηθος, ενω στη αρχη με παιδεψε πολυ, και δεν ειχα κανενα θεμα. Η αληθεια ειναι οτι δυσκολα πινουν το αντλημενο. Ο δικος μου τελευταια φορα νομιζω οτι ηπιε οταν ηταν 2-2,5 μηνων...μετα δεν το ηθελε!Δεν εχω δοκιμασει βεβαια να του δωσω σε ποτηρακι τωρα που μεγαλωσε αλλα δε νομιζω οτι θα το θελει. Αν τρωει παντως καλα κι ο δικος σου δε θα εχεις κανενα θεμα, ασε που μιλαμε για Σεπτεμβρη που θα ειναι και πιο μεγαλος απ' ο,τι ηταν τωρα ο δικος μου.

 

Ενταξει δεν τρωει και τις τρελες ποσοτητες ο δικος μου αλλα τρωει ικανοποιητικα!

Το καλο ειναι οτι εχεις στανταρ ωραριο ενω εγω θα δουλευω 9:00-15:00, 11:00-17:00 και 15:00-21:00 εναλλαξ! Να δω πως θα προσαρμοστει! Αλλα τι να κανουμε καθε αρχη και δυσκολη! 

Ας μην ειμαι αχάριστη, θα ειναι στο σπιτι του με τα παιχνιδια του και θα περναει ζαχαρη με τη γιαγια του, αλλες μανουλες δεν εχουν καν αυτη την πολυτελεια και αναγκάζονται να τα στειλουν σε βρεφονηπιακους απο τοσο μικρούλια..

Αληθεια ο δικος σου πως τα παει με τον υπνο οταν λειπεις εσυ?


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Giwtouli1990 είπε:

Ενταξει δεν τρωει και τις τρελες ποσοτητες ο δικος μου αλλα τρωει ικανοποιητικα!

Το καλο ειναι οτι εχεις στανταρ ωραριο ενω εγω θα δουλευω 9:00-15:00, 11:00-17:00 και 15:00-21:00 εναλλαξ! Να δω πως θα προσαρμοστει! Αλλα τι να κανουμε καθε αρχη και δυσκολη! 

Ας μην ειμαι αχάριστη, θα ειναι στο σπιτι του με τα παιχνιδια του και θα περναει ζαχαρη με τη γιαγια του, αλλες μανουλες δεν εχουν καν αυτη την πολυτελεια και αναγκάζονται να τα στειλουν σε βρεφονηπιακους απο τοσο μικρούλια..

Αληθεια ο δικος σου πως τα παει με τον υπνο οταν λειπεις εσυ?

Θα το βρειτε...μην αγχωνεσαι!!Εμενα, ενω μαζι μου θελει στηθος για να κοιμηθει, με τη μαμα μου το εχουν βρει μια χαρα, τον κοιμιζει με κουνημα και μετα τον βαζει στο κρεβατι μας και συνεχιζει τον υπνο του. Καλα...δεν κοιμαται και πολυ ετσι κι αλλιως!!Συνηθως, οσο λειπω κοιμαται 1 ή 2 μισαωρα...Μετα που γυρναω και ξαπλωνω μαζι του κοιμαται κανενα 2ωρο γιατι στο μισαωρο θηλαζει και ξανακοιμαται.

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 15/7/2020 at 5:47 ΜΜ, winspert είπε:

Ναιιι,καλα θυμασαι.... Μαξιμος....!!!!

Κ εγω αγχώνομαι με τον ύπνο αν κ η μάνα μου καταφερνει κ τον κοιμίζει στην αγκαλια...Εδω τον κοιμισα εγω ετσι απλα κουνώντας τον χωρις βυζι....Εκπληξη ...

Ακουω κ εγω γι αυτά τα μωράκια... αληθεια υπάρχουν;;;; χαχαχαχα

ναι φιλη  η δικια μ.δεμ κουνάω τίποτα πολυ σπάνια να το κανω

μην με μισησετε κορίτσια εγω σας αγαπω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ναι φιλη  η δικια μ.δεμ κουνάω τίποτα πολυ σπάνια να το κανω

μην με μισησετε κορίτσια εγω σας αγαπω 

Χαχαχα,τι λες φιλη μου;;;;Να σε μισήσουμε;;;; ποτέ!!!!! Ησυχη η ανηψουλα μου,ε;;;; Μπράβο το κορίτσι μου!!!!:wub:


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Χαχαχα,τι λες φιλη μου;;;;Να σε μισήσουμε;;;; ποτέ!!!!! Ησυχη η ανηψουλα μου,ε;;;; Μπράβο το κορίτσι μου!!!!:wub:

σούζα λεμε  ειναι...φιλακια στον ανηψιο μ τα λεμε λ μέσα εμεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Κοριτσιααααα εχετε δωσει ξηρους καρπους στα ζουζουνια σας? Και αν ναι πως? Θελω να του αρχισω αυτες τις μερες..

Κι εγω δεν εχω δωσει ακομα αλλα το εχω στο προγραμμα...Η γιατρος μου ειπε οτι μπορω να τα αλεσω και να βαζω λιγο στη φρουτοκρεμα ή στο γιαουρτι. Καλυτερα βεβαια η πρωτη φορα σε καθε ειδος να ειναι το πρωι στη φρουτοκρεμα μην τρεχουμε βραδιατικο με καμια αλλεργια...

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Giwtouli1990 said:

Κοριτσιααααα εχετε δωσει ξηρους καρπους στα ζουζουνια σας? Και αν ναι πως? Θελω να του αρχισω αυτες τις μερες..

Εγώ έχω δώσει καθαρό φυστικοβούτυρο κ ταχίνι στο γιαούρτι. Μου είπε η παιδίατρος και τριμμένο πάνω στα φρούτα ότι μπορώ να δώσω. Πούδρα.

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα... κ εγω δεν εχω δωσει ακομα ξηρους καρπους...Θα ρωτησω την παιδίατρο να μου πει...

Εμεις συνεχίζουμε να τα τρωμε ολα στο μπλέντερ...Ουτε γι αστείο να βαλει στο στόμα του λιωμενο με πιρούνι ή κομματακια... Κ να του τα βαλω μπροστά του,θα παίξει αλλα κινηση να τα βάλει στο στόμα δεν θα κανει...Εσας τρωνε βρε κορίτσια;Τι να κανω;Ξερω οτι είναι μικρος αλλα βλέπω παιδακια που μασουλανε ψωμι,κουλουρακια οδοντοφυιας κ γενικα να τρωνε κ ο δικος μου αρνειται...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, winspert είπε:

Κοριτσια καλημερα... κ εγω δεν εχω δωσει ακομα ξηρους καρπους...Θα ρωτησω την παιδίατρο να μου πει...

Εμεις συνεχίζουμε να τα τρωμε ολα στο μπλέντερ...Ουτε γι αστείο να βαλει στο στόμα του λιωμενο με πιρούνι ή κομματακια... Κ να του τα βαλω μπροστά του,θα παίξει αλλα κινηση να τα βάλει στο στόμα δεν θα κανει...Εσας τρωνε βρε κορίτσια;Τι να κανω;Ξερω οτι είναι μικρος αλλα βλέπω παιδακια που μασουλανε ψωμι,κουλουρακια οδοντοφυιας κ γενικα να τρωνε κ ο δικος μου αρνειται...

Εμεις ξεκινησαμε εδω και λιγο καιρο μικρα κομματακια, παει αρκετα καλα μπορω να πω.. Θελει το χρονο του το καθε παιδακι αγαπη, μη σε αγχωνει σε καμια περιπτωση!

Συνεχισε τις δοκιμες, μην περιμενεις να το βαλει ο ιδιος στο στομα να το δινεις εσυ! Γιατι κι εμενα παρολο που τρωει τα δεχεται μονο απ το δικο μου χερι, οταν του τα βαζω μπροστα τα σπρωχνει και παιζει μαζι τους..

Τον βαφτισατεεεεε?


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Εμεις ξεκινησαμε εδω και λιγο καιρο μικρα κομματακια, παει αρκετα καλα μπορω να πω.. Θελει το χρονο του το καθε παιδακι αγαπη, μη σε αγχωνει σε καμια περιπτωση!

Συνεχισε τις δοκιμες, μην περιμενεις να το βαλει ο ιδιος στο στομα να το δινεις εσυ! Γιατι κι εμενα παρολο που τρωει τα δεχεται μονο απ το δικο μου χερι, οταν του τα βαζω μπροστα τα σπρωχνει και παιζει μαζι τους..

Τον βαφτισατεεεεε?

Σίγουρα το καθε παιδάκι είναι διαφορετικο...τωρα γιατί αγχώνομαι εγω τρεχα βρες...χαχα

Του το βαζω στο στόμα,το έχει εξω έξω στα χείλη κ του έρχεται εμετος κ κάνει οτι πνιγεται...κ με το πιρούνι που δοκιμασα να το λιωσω κ να του το δωσω με το κουταλι του με τίποτα...κ ενω  οταν τρωει το φαγητό λιωμενο θελει να βάλει τα χέρια μέσα στο πιάτο,οταν του δινω κομματακια ουτε που τα ακουμπαει.... χαχαχα,με κοροιδευει το αστεράκι μου...

Ναι βαφτιστηκαμε...εκλαψε ελαχιστα αφού βγηκε απο την κολυμπηθρα...ηταν πολυ συνεργασιμο το παιδακι μας,κυριος... Κ το ονομα αυτου,Μαξιμος!!!!Εγω ειχα αγχος φουλ...αλλα περασαμε τελεια... Θυμισε μου,εσεις;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...