Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Τουτουνι είπε:

Εμένα το δικο μου έδειξε αχνό θετικό πέντε μέρες πριν την κανονική περίοδο!!!

Και τι εχετε να προτεινετε; εχω ακουσει για το IQ και το crea blue

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 18 λεπτά , Χρυ_καρ είπε:

Δηλαδη δε προτεινεις την εξεταση ουρων ε; απλα σκεφτομουν πως επειδη σημερα περιμενα περιοδο αν κανω σημερα του φαρμακειου ισως να μη δειξει

Τα τεστ φαρμακείου ειναι πολυ αξιόπιστα... στη 2η εγκυμοσύνη μου είχα κάνει Κυριακή βράδυ μετα από έξοδο (είχα πιει μπύρες μάλιστα) έκανα predictor και βγήκε θετικό. Την επόμενη έκανα χοριακη και είχα μόλις 36 μονάδες. Το iq προσωπικά δεν το εμπιστεύομαι. Είχα κάνει την επόμενη και από αυτό και είχε βγει αρνητικό. Αλλά γενικά βγαίνουν πολλά IQ ελαττωματικά. Αν πάρεις predictor ή clear blue είναι πολύ αξιόπιστα τεστ. Δεν είναι ταλαιπωρία να τρέχεις σε νοσοκομείο και να περιμένεις;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Χρυ_καρ είπε:

Και τι εχετε να προτεινετε; εχω ακουσει για το IQ και το crea blue

Εγώ προσωπικά το predictor έχω πάρει. Ειναι πολύ καλό!!! Άσε που κι εγώ θεωρώ ταλαιπωρία να πας τώρα να κάνεις εξέταση ούρων, αν όμως αυτή η εξέταση σε κάνει να νιώθεις πιο σίγουρη, τότε να την κάνεις!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Τουτουνι είπε:

Εμένα το δικο μου έδειξε αχνό θετικό πέντε μέρες πριν την κανονική περίοδο!!!

εμένα το δικό μ έδειξε θετικό 6 μερες πριν την περίοδο μ ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Τουτουνι είπε:

Εγώ προσωπικά το predictor έχω πάρει. Ειναι πολύ καλό!!! Άσε που κι εγώ θεωρώ ταλαιπωρία να πας τώρα να κάνεις εξέταση ούρων, αν όμως αυτή η εξέταση σε κάνει να νιώθεις πιο σίγουρη, τότε να την κάνεις!

Πηγα και πηρα τεστ το predictor και ειναι 2πλο..λετε να κανω και τα 2 σημερα η ν αφησω και ενα για το πρωι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Τουτουνι είπε:

Εγώ προσωπικά το predictor έχω πάρει. Ειναι πολύ καλό!!! Άσε που κι εγώ θεωρώ ταλαιπωρία να πας τώρα να κάνεις εξέταση ούρων, αν όμως αυτή η εξέταση σε κάνει να νιώθεις πιο σίγουρη, τότε να την κάνεις!

κ γω predictor 6 μερες πριν πήρα. μ.αξιοπιστα πολυ....καλέ τουτουνι μ όλα ίδια??? χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Χρυ_καρ είπε:

Πηγα και πηρα τεστ το predictor και ειναι 2πλο..λετε να κανω και τα 2 σημερα η ν αφησω και ενα για το πρωι;

Πήρες το early και το express?? Αν ναι κανε τώρα το early και αύριο με τα πρώτα πρωινά το express. Καλή επιτυχία!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Χρυ_καρ είπε:

Πηγα και πηρα τεστ το predictor και ειναι 2πλο..λετε να κανω και τα 2 σημερα η ν αφησω και ενα για το πρωι;

να κανεις ενα τωρα κ ένα αυριο πρωι για  καλητερα αποτελέσματα. κλαη σ επυτυχια ....να μας ενημερώσεις.....ειμαστε εδώ μαζί σ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

κ γω predictor 6 μερες πριν πήρα. μ.αξιοπιστα πολυ....καλέ τουτουνι μ όλα ίδια??? χαχαχαχα

Χιχιχιιχιχιχι αυτό θα πει πλήρης ταύτηση!!!!!!!!!!!!!!

πρίν από 5 λεπτά , Χρυ_καρ είπε:

Πηγα και πηρα τεστ το predictor και ειναι 2πλο..λετε να κανω και τα 2 σημερα η ν αφησω και ενα για το πρωι;

Κάνε το και περιμένουμε με αγωνία το αποτέλεσμα!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Χιχιχιιχιχιχι αυτό θα πει ταύτης!!!!!!!!!!!!!!!

Ε ναι ρε φιλη μ...Αφού πορευόμαστε μαζί σε όλα....κ όλα μας πήγαν καλά κ θα πάνε ακόμα καλητερα ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Ε ναι ρε φιλη μ...Αφού πορευόμαστε μαζί σε όλα....κ όλα μας πήγαν καλά κ θα πάνε ακόμα καλητερα ...

Παίρνω πολύ δύναμη απ' την αισιοδοξία σου και κοντά σε δεν σκεφτομαι κι εγώ θετικα!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Εγώ κορίτσια πριν μείνω έγκυος είχα κολπίτιδα οπότε τα πολλά υγρά είναι κάτι καθημερινό για εμένα και μέχρι τον τρίτο μήνα δεν μπορώ να κάνω κατι :(

Να σε ρωτήσω. Σου έχει πει ο γιατρός σου ότι η κολπιτιδα είναι επικίνδυνη κλπ για το έμβρυο; Υποψιάζομαι κι εγώ κολπιτιδα από κάτι ενοχλήσεις αλλά ο γιατρός μου είναι χαλαρός. Έκανα όμως το λάθος και γκουγκλαρα. Δεν το ξανά κάνω για κανένα λόγο κάθε φορά με στρεσαρει όλο αυτό... Πφφφ.

 

Ο χρόνος μου φαίνεται ότι κυλάει απελπιστικά αργααα. Θέλω να έρθει η εποχή που θα τρώω κλοτσιες πρώτα ο Θεός και το σποράκι μου θα με καθησυχάζει μόνο του. Έως τότε θα τρέμω να περνάνε οι μέρες ομαλά.

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια πάλι τα τέστ εγκυμοσύνης δε τα πολύ πάω χαχα.

Πάντα μου βγαίνουν τόσο αχνά θετικά που νιώθω ότι είναι ιδέα μου και γυρνάω το σπίτι να βρω φως κλπ κλπ.

Κι όλα αυτά επειδή η σύλληψη ήταν καθυστερημένη (και τις δύο φορές)...

Οπότε εγώ θα έλεγα υπομονή έως αύριο. Αν όμως δεν αντέχεις ζητά στο φαρμακοποιό ένα τεστ ευαίσθητο στην χοριακή ορμόνη (συνήθως έχουν ευαισθησία στα 25ml), που να δείξει έστω αχνό αχνο σε περίπτωση καθυστερημένης σύλληψης κι όχι αρνητικό όπως μου είχε δείξει εμένα κάποιο τεστ ενώ ήμουν έγκυος και με απογοήτευσε άδικα (δεν έφταιγε αυτό βέβαια, απλά δεν ήταν τόσο ευαίσθητο στην ορμόνη για να την ανιχνεύσει σε τόσο μικρό επίπεδο).


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...