Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Βρε κορίτσια να μοιραστώ μαζί σας μια ανησυχία μου, έχω κάτι μικρά τσιμπιματακια αριστερά, χαμηλά εκεί που είναι η ωοθήκη! Λέτε να είναι εξωμήτρια η κύηση μου?

Όχι παιδάκι μου. Δε νομίζω. Στην εξωμήτρια κύηση ακόμη και η τιμές της χοριακης είναι περίεργες (δεν ανεβαίνουν σωστά ή ανεβαίνουν πολύ σε σπάνιες όμως περιπτώσεις). Ίσως αυτά που λες εσύ τσιμπήματα να είναι αυτά που εγώ λέω κράμπες.... 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 1 λεπτό , Τουτουνι είπε:

Βρε κορίτσια να μοιραστώ μαζί σας μια ανησυχία μου, έχω κάτι μικρά τσιμπιματακια αριστερά, χαμηλά εκεί που είναι η ωοθήκη! Λέτε να είναι εξωμήτρια η κύηση μου?

Είναι φυσιολογικό αυτό που νιώθεις!! Μη φοβάσαι τίποτα! Κι εγώ πονάω δεξιά..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Όχι παιδάκι μου. Δε νομίζω. Στην εξωμήτρια κύηση ακόμη και η τιμές της χοριακης είναι περίεργες (δεν ανεβαίνουν σωστά ή ανεβαίνουν πολύ σε σπάνιες όμως περιπτώσεις). Ίσως αυτά που λες εσύ τσιμπήματα να είναι αυτά που εγώ λέω κράμπες.... 

Ναι αλλά λογικά στη μέση της κοιλιάς δεν θα έπρεπε να τα νιωθω??? Γιατί τα νιώθω αριστερά?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Είναι φυσιολογικό αυτό που νιώθεις!! Μη φοβάσαι τίποτα! Κι εγώ πονάω δεξιά..

Κι εσύ; Αχ κι εγώ πονάω χαμηλά δεξιά και αριστερά όμως σαν πιο ήπιοι πόνοι περιόδου και όσο να ναι φοβάμαι. :/ 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Κάποια στιγμή ξεπριζετε και δε πονάει τόσο. Βασικά υπήρχαν μέρες που δε με πονάνε καθόλου στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και όλο η δικιά σου νααα το θα αποβάλλω, φεύγουν τα συμπτώματα και και και αααααατιμο γκουγκλ σε κάτι τέτοια πρέπει να είναι απαγορευμενο!!!

Μην ανησυχείς.

Εγώ έχω κράμπες πάλι στη κοιλιά και φρικαρω....

Κοίτα στο εκμέκ δεν έχω αδυναμία αλλά αυτό με το προφιτερόλ θα στο κρατάω!! Χαχαχαχα 

Κ γω εχω ακουσει οτι μετα καθως προχωραει η εγκυμοσυνη πρηζεται πιο πολυ! Ελπιζω το πρωι να ειναι τουμπανο παλι!

Κ γω εχω ενοχλησουλες μην αγχωνεσαι, μαλλον μεγαλωνει η μητρα μας! Με το μπεζ υγρο πως πας; πηρες το γιατρο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

Είναι φυσιολογικό αυτό που νιώθεις!! Μη φοβάσαι τίποτα! Κι εγώ πονάω δεξιά..

Ουφ!!!! Δεν ξέρετε πόσο με ανακουφίζεται κορίτσια μου με τις απαντήσεις σας!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Ναι αλλά λογικά στη μέση της κοιλιάς δεν θα έπρεπε να τα νιωθω??? Γιατί τα νιώθω αριστερά?

Το μόνο μέρος που δε πονάω είναι η μέση της κοιλιάς χιχι.

Μην αγχώνεσαι αλήθεια. εγώ πονάω και δεξιά και αριστερά και έντονα ποτέ ποτέ... Δε νομίζω να αφορά εξωμήτριο.

πρίν από 1 λεπτό , Jennak83 είπε:

Κ γω εχω ακουσει οτι μετα καθως προχωραει η εγκυμοσυνη πρηζεται πιο πολυ! Ελπιζω το πρωι να ειναι τουμπανο παλι!

Κ γω εχω ενοχλησουλες μην αγχωνεσαι, μαλλον μεγαλωνει η μητρα μας! Με το μπεζ υγρο πως πας; πηρες το γιατρο;

Δεν ξανά είδα ευτυχώς ακόμη κάτι.

Αν δω ποσότητα ή πάνω από δύο φορές θα τον πάρω. :)

Πρήζεται σίγουρα τους τελευταίους μήνες που πλέον έχει γάλα. Τώρα στην αρχή θα έχει αυξομειώσεις!

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Mamacita Alina είπε:

Το μόνο μέρος που δε πονάω είναι η μέση της κοιλιάς χιχι.

Μην αγχώνεσαι αλήθεια. εγώ πονάω και δεξιά και αριστερά και έντονα ποτέ ποτέ... Δε νομίζω να αφορά εξωμήτριο.

Αμάν αυτά τα πονακια μας!!!! Όλο μας μπερδεύουν!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Αμάν αυτά τα πονακια μας!!!! Όλο μας μπερδεύουν!!!!

Εμένα πάλι βρε κορίτσια αυτά τα πονακια με καθησυχάζουν. Νιώθω ότι είναι φυσιολογικό να υπάρχουν. Ο γιατρός μου είχε πει ότι "θέλουμε πονακια δεξιά αριστερά γιατί αυτό σημαίνει πως μεγαλώνει η μήτρα" στο κέντρο δεν είναι το επιθυμητό μου είχε πει. Όμως να πω ότι εγώ είχα και στο κέντρο ανά διαστήματα και στις 2 εγκυμοσύνες μου .


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Τουτουνι @Jennak83 k @Mamacita Alina σταματήστε βρε με τα βυζια  σας...έλεος θα τα κατσιασετε στο τελος..χαχαχαχαχαχα πονακια κ εγώ έχω αλλα ειναι ολα φυσιολογικά...Έχω πάρει τον γιατρο  για ολα αυτα  που λέτε. κ έφτασε στο τελος κ μ είπε να πάψω να σχολουμε με τα βυζια μ....ρεζιλι εγινα σας λεω..χαχαχαχαχ αλλα δεν με νοιάζει μ έφυγε το ανχος.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Farmakotriftena είπε:

Εμένα πάλι βρε κορίτσια αυτά τα πονακια με καθησυχάζουν. Νιώθω ότι είναι φυσιολογικό να υπάρχουν. Ο γιατρός μου είχε πει ότι "θέλουμε πονακια δεξιά αριστερά γιατί αυτό σημαίνει πως μεγαλώνει η μήτρα" στο κέντρο δεν είναι το επιθυμητό μου είχε πει. Όμως να πω ότι εγώ είχα και στο κέντρο ανά διαστήματα και στις 2 εγκυμοσύνες μου .

Άμα το λέει ο γιατρός τότε όλα καλά!!! Μεγαλώνει η μήτρα μας γιουπι μας!!!!! Γιουπι!!!!

πρίν από 1 λεπτό , Rafaelatarzan είπε:

@Τουτουνι @Jennak83 k @Mamacita Alina σταματήστε βρε με τα βυζια  σας...έλεος θα τα κατσιασετε στο τελος..χαχαχαχαχαχα πονακια κ εγώ έχω αλλα ειναι ολα φυσιολογικά...Έχω πάρει τον γιατρο  για ολα αυτα  που λέτε. κ έφτασε στο τελος κ μ είπε να πάψω να σχολουμε με τα βυζια μ....ρεζιλι εγινα σας λεω..χαχαχαχαχ αλλα δεν με νοιάζει μ έφυγε το ανχος.

Χιχιχι έχω πεθανει στα γέλια!!!!! Α, βρε ταρζανιτσα μου!!! Είναι σαν να μας βλέπω όλες να χουφτονομαστε!!!! χιχιχιιχιχιχι


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το βυζι... Για τις δευτερομαμαδες μην περιμένετε καμία σπουδαία αλλαγή. Συνήθως στη 2η δεν πρηζονται τόσο. Στη 2η μου μετά τον 6ο μήνα αν μεγάλωσαν λίγο. Τώρα που θηλάζω κιόλας , ούτε καν έχουν μεγαλώσει.  

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...