Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Clue είπε:

Πήγαινε πάρε ένα για διαβητικούς να ηρεμήσεις! Έχει και συνταγές στο ίντερνετ που μπορείς να φτιάξεις μόνη σου επίσης. Εχώ σκεφτόμουν κάτι κουλουράκια πασχαλινά για διαβητικούς αλλά με κέρδισε ο καναπές!χεχε

Το μετάνιωσα το μπεργκερ όταν είδα τη μέτρηση μετά. Και τώρα 4 ώρες μετά 114... Νηστείας υποτίθεται. Με τρώνε οι τύψεις τώρα

Βρε για μια παρασπονδία πιστεύω ότι δεν θα συμβεί κάτι. Στη μια ώρα μετριεσαι; Αν ναι πόσο πηγές; Τόσο υψηλό ήταν; Θα πάρω εννοείται για διαβητικούς αλλά έλα που δεν ξέρω αν η στέβια επιτρέπεται στη εγκυμοσυνη. Ο γιατρός μου είπε με ρεγουλο γιατί δεν έχει αποδειχθεί κάτι.... Ούτε αυτοί δε ξέρουν τόσα πολλά που υπάρχουν πια τι επιτρέπεται.... Ένας θεός ξέρει πως κρατιέμαι και δε τσακίζω λίγο τσουρέκι.... Εν τω μεταξύ κι εγώ είδα συνταγές αλλά βαριέμαι χαχαχαχα. Έχει η Γιώτης μια σειρά με σοκολάτες στέβια και γλυκά κλπ καλά είναι αυτά λες; 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

7 hours ago, Mamacita Alina said:

Βρε για μια παρασπονδία πιστεύω ότι δεν θα συμβεί κάτι. Στη μια ώρα μετριεσαι; Αν ναι πόσο πηγές; Τόσο υψηλό ήταν; Θα πάρω εννοείται για διαβητικούς αλλά έλα που δεν ξέρω αν η στέβια επιτρέπεται στη εγκυμοσυνη. Ο γιατρός μου είπε με ρεγουλο γιατί δεν έχει αποδειχθεί κάτι.... Ούτε αυτοί δε ξέρουν τόσα πολλά που υπάρχουν πια τι επιτρέπεται.... Ένας θεός ξέρει πως κρατιέμαι και δε τσακίζω λίγο τσουρέκι.... Εν τω μεταξύ κι εγώ είδα συνταγές αλλά βαριέμαι χαχαχαχα. Έχει η Γιώτης μια σειρά με σοκολάτες στέβια και γλυκά κλπ καλά είναι αυτά λες; 

Καλημέρα! Στη μία ώρα δε μετριέμαι. Μετράω το πρωί, πριν το μεσημεριανό και 2 ώρες μετά το μεσημεριανό. Απλά μερικές φορές κάνω εξτρα μετρήσεις πριν και μετά το βραδινό ή το απογευματινό.

Το μόνο που μου αρέσει είναι μία κρέμα με στέβια της Γιώτης. Οι σοκολάτες δεν είναι άσχημες. Μοιάζουν με μαύρη σοκολάτα που εμένα δε μου πολυαρέσει αλλά δεν είναι άσχημες. Απλά μου έχουν κάτσει στραβά γιατί την πρώτη και μοναδική φορά που έφαγα, την έβγαλα κιόλας και δεν έχω ξαναφάει από τότε. Πριν 3 μέρες δοκίμασα και μια κρέμα στάμου με στέβια αλλά ήταν χάλια.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Clue είπε:

Καλημέρα! Στη μία ώρα δε μετριέμαι. Μετράω το πρωί, πριν το μεσημεριανό και 2 ώρες μετά το μεσημεριανό. Απλά μερικές φορές κάνω εξτρα μετρήσεις πριν και μετά το βραδινό ή το απογευματινό.

Το μόνο που μου αρέσει είναι μία κρέμα με στέβια της Γιώτης. Οι σοκολάτες δεν είναι άσχημες. Μοιάζουν με μαύρη σοκολάτα που εμένα δε μου πολυαρέσει αλλά δεν είναι άσχημες. Απλά μου έχουν κάτσει στραβά γιατί την πρώτη και μοναδική φορά που έφαγα, την έβγαλα κιόλας και δεν έχω ξαναφάει από τότε. Πριν 3 μέρες δοκίμασα και μια κρέμα στάμου με στέβια αλλά ήταν χάλια.

Ααα από αυτές έφαγες; Ουυυψ ... Χαχα

Εμένα μου έχει πει να μετριέμαι μια ώρα μετά τα γεύματα γιατί στην κύηση τότε είναι το ζάχαρο στα υψηλότερα επίπεδα, δύο ώρες συνήθως είναι για τους ανθρώπους που έχουν γενικά διαβήτη. Το έψαξα και ρώτησα και αλλού ισχύει όντως. Έχε το απλά υπόψιν και αυτο να κάνεις μία μετά από μια ώρα να δεις που είσαι... Εγώ πχ στη μια ώρα θα έχω λέμε τώρα 130 στις δύο 108.... Πάντως ότι σου έκατσαν στραβά οι σοκολάτες σε νιώθω χαχαχαχα. Ότι έφαγα και το έβγαλα εν τέλει πλέον δε μπορώ να το φάω!!

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elpida20 είπε:

Ραφαελα εσύ έχεις νέα να μας πεις; πως πας χαρά μου; 

δενε χω νεα ακομα αγαοη μ....περιμένω περίοδο κ θα ξεκινήσω....θα σας πω όμως....Εσύ πως εισαι αγαπη μ???

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Σε τρέλανα αλλα δεν το πιάνω αυτό με το αίμα του άλλου!!! Το δικό μου.πχ έχει καρτέλες μιας χρήσης μετριεσαι και τα πετάς μετά. Κάτι τέτοιο εννοείς;

Είμαι παντελώς άσχετη αλλά συμφωνώ ότι οι αποκλίσεις είναι τρελές. Σήμερα είμαι ένα με τα πατώματα να φταίει το 190.... Δε φτιάχνει η ψυχολογία με τίποτα.... Είναι και οι ορμόνες. Εσύ πώς είσαι σήμερα;

Σε κάποια μηχανήματα όταν μετά τη μέτρηση, θες να βγάλεις τη ταινία δεν υπάρχει κενό σημείο καθαρής ταινία οπότε πρέπει να τη τραβήξεις σχεδόν από εκει που έχει πάει το αίμα(δε θυμάμαι μάρκες αλλά παλιότερα είχα μηχάνημα που έπαιρνα χαρτί για να βγάλω την ταινία από το μηχάνημα) το ίδιο γινεται και με τους σκαρφιστηρες  πιάνεις μεν από την πλαστική επιφάνεια που περισσεύει αλλά είναι τόσο μικρή που κινδύνευες να τρυπηθεις. Τουλάχιστον στο GE100 τους εκτοξεύει. Βεβαια εγω μιλαω για την περιπτωση τη δικη μου οπου εκανα μετρησεις στον καθε άγνωστο. Εσύ αυτό θα το έχεις για προσωπική σου χρήση και μόνο...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Σε κάποια μηχανήματα όταν μετά τη μέτρηση, θες να βγάλεις τη ταινία δεν υπάρχει κενό σημείο καθαρής ταινία οπότε πρέπει να τη τραβήξεις σχεδόν από εκει που έχει πάει το αίμα(δε θυμάμαι μάρκες αλλά παλιότερα είχα μηχάνημα που έπαιρνα χαρτί για να βγάλω την ταινία από το μηχάνημα) το ίδιο γινεται και με τους σκαρφιστηρες  πιάνεις μεν από την πλαστική επιφάνεια που περισσεύει αλλά είναι τόσο μικρή που κινδύνευες να τρυπηθεις. Τουλάχιστον στο GE100 τους εκτοξεύει. Βεβαια εγω μιλαω για την περιπτωση τη δικη μου οπου εκανα μετρησεις στον καθε άγνωστο. Εσύ αυτό θα το έχεις για προσωπική σου χρήση και μόνο...

Ηηηη απίστευτα επικίνδυνα σε θέμα υγείας αυτά τα μηχανήματα!!! Ειδικά να τρυπηθείς. Όχι εντάξει εμένα ευτυχώς δεν είναι έτσι. Βέβαια όπως είπες είναι μόνο δικό μου αλλά και πάλι μια σιχαμαρα θα την είχα και το δικό μου να πιάσω. Δεν το πάω πολύ το αίμα χαχαχαχα. Πως είσαι σήμερα;


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, tsilona είπε:

im6sgi.jpg

Αχ κούκλα μου τι όμορφη κοιλίτσα είναι αυτή!!! Με το καλό στην αγκαλίτσα σου! 

@Rafaelatarzan ελπίζω να μας πεις τα ευχάριστα σύντομα κορίτσι μου! Ολόψυχα εύχομαι τα καλύτερα!

@Farmakotriftena Πώς είσαι σήμερα; Νιώθεις καθόλου καλύτερα;

@Mamacita Alina Αγάπη εμένα οι ΙΟΝ με στέβια μου άρεσαν. Είχα πάρει τις γάλακτος. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα, τις πήρα απλά να δοκιμάσω όταν είχαν βγει! Δεν ξέρω επίσης αν μπορείτε να φάτε κανένα ζελέ φρούτων χωρίς προσθήκη ζάχαρης! (Μπορεί να λέω βλακείες δεν ξέρω αν επιτρέπεται)

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, gogouli_ είπε:

Αχ κούκλα μου τι όμορφη κοιλίτσα είναι αυτή!!! Με το καλό στην αγκαλίτσα σου! 

@Rafaelatarzan ελπίζω να μας πεις τα ευχάριστα σύντομα κορίτσι μου! Ολόψυχα εύχομαι τα καλύτερα!

@Farmakotriftena Πώς είσαι σήμερα; Νιώθεις καθόλου καλύτερα;

@Mamacita Alina Αγάπη εμένα οι ΙΟΝ με στέβια μου άρεσαν. Είχα πάρει τις γάλακτος. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα, τις πήρα απλά να δοκιμάσω όταν είχαν βγει! Δεν ξέρω επίσης αν μπορείτε να φάτε κανένα ζελέ φρούτων χωρίς προσθήκη ζάχαρης! (Μπορεί να λέω βλακείες δεν ξέρω αν επιτρέπεται)

Υπάρχει ζελέ με στέβια εξίσου. Το είδα σήμερα.

Πήρα της Γιώτης 2-3 πήρα και Ιόν και έφαγα μια μικρή της Γιώτης με φράουλα μέσα.... Πωωωωω αν σου πω ότι βουρκωσα τι θα πεις; Χαχαχαχαχα και το ζάχαρο ούτε που κούνησε 88 πήγε από 80 στη μια ώρα.... Είμαι ευτυχισμένη σήμερα χαχαχαχα

  • Χαχα 5

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina said:

Υπάρχει ζελέ με στέβια εξίσου. Το είδα σήμερα.

Πήρα της Γιώτης 2-3 πήρα και Ιόν και έφαγα μια μικρή της Γιώτης με φράουλα μέσα.... Πωωωωω αν σου πω ότι βουρκωσα τι θα πεις; Χαχαχαχαχα και το ζάχαρο ούτε που κούνησε 88 πήγε από 80 στη μια ώρα.... Είμαι ευτυχισμένη σήμερα χαχαχαχα

Σοκολάτες με στέβια εννοείς? Ή άλλα γλυκά?


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, tsilona είπε:

im6sgi.jpg

αχ γλυκια κοιλιτσααααα με τοκαλο αγαπη μου το ζουζουνι σου! 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Υπάρχει ζελέ με στέβια εξίσου. Το είδα σήμερα.

Πήρα της Γιώτης 2-3 πήρα και Ιόν και έφαγα μια μικρή της Γιώτης με φράουλα μέσα.... Πωωωωω αν σου πω ότι βουρκωσα τι θα πεις; Χαχαχαχαχα και το ζάχαρο ούτε που κούνησε 88 πήγε από 80 στη μια ώρα.... Είμαι ευτυχισμένη σήμερα χαχαχαχα

αχ γλυκια μουυυ τι καημος να στερησε κατι που σαρεσει τοσο!!! αντε κοντευουμε μετα τη γεννα θα τρως οτι θες :)

κοριτσια μου πηγα σημερα στο γυναικολογο μου έκανα υπερηχο και ολα ειναι σουπερ και το νινι ειναι 1000%κοριτσι

2mdjklk.jpgτην προηγουμενη βδομαδα ειναι αυτη η φωτο  νομιζω μεγαλωσε κ μενα :)

  • Μου αρέσει 5

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/4/2019 at 1:47 ΠΜ, gogouli_ είπε:

Σε μας έπιασε κορίτσι μου, όταν έφαγα χοροπηδούσε μετά το μικρακι χαχαχα

@Clue μου μπράβ

On 25/4/2019 at 1:47 ΠΜ, gogouli_ είπε:

Σε μας έπιασε κορίτσι μου, όταν έφαγα χοροπηδούσε μετά το μικρακι χαχαχα

@Clue μου μπράβο, χαίρομαι πολύ για τα τέλεια αποτελέσματα σου! Πάει κι αυτό το άγχος! Τα καλύτερα έρχονται!!!

Κορίτσι μου να έχεις πίστη! Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις πολύ πολύ πολύ καλά αποτελέσματα και όλα να εξελιχθούν κατ'ευχην!

Ο μπέμπης που έγινε μπέμπα! Μας κορόιδεψε το μωράκι φίλη! Γέρο να είναι, μόνο αυτό μας νοιάζει!!!

Γυναικοκρατια άσε!!! Γερά να είναι τα μωράκια μας!!!

ο, χαίρομαι πολύ για τα τέλεια αποτελέσματα σου! Πάει κι αυτό το άγχος! Τα καλύτερα έρχονται!!!

Κορίτσι μου να έχεις πίστη! Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις πολύ πολύ πολύ καλά αποτελέσματα και όλα να εξελιχθούν κατ'ευχην!

Ο μπέμπης που έγινε μπέμπα! Μας κορόιδεψε το μωράκι φίλη! Γέρο να είναι, μόνο αυτό μας νοιάζει!!!

Γυναικοκρατια άσε!!! Γερά να είναι τα μωράκια μας!!!

Επιτέλους έμαθα κι εγώ φύλο... Αγόρι!!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Σοκολάτες με στέβια εννοείς? Ή άλλα γλυκά?

Σοκολάτες βρε!! Δεν βρήκα άλλα γλυκά πέραν από τις σοκολάτες πουθενά... :/ Αλλα και με αυτές καλυπτομαι

Just now, marioula1234 είπε:

αχ γλυκια κοιλιτσααααα με τοκαλο αγαπη μου το ζουζουνι σου! 

αχ γλυκια μουυυ τι καημος να στερησε κατι που σαρεσει τοσο!!! αντε κοντευουμε μετα τη γεννα θα τρως οτι θες :)

κοριτσια μου πηγα σημερα στο γυναικολογο μου έκανα υπερηχο και ολα ειναι σουπερ και το νινι ειναι 1000%κοριτσι

2mdjklk.jpgτην προηγουμενη βδομαδα ειναι αυτη η φωτο  νομιζω μεγαλωσε κ μενα :)

Ας στερηθούμε κι άλλο καλά να είναι τα παιδάκια μας χαχα απλά ώρες ώρες χωρίς γλυκό κάτι παθαίνω.... Φαντάσου άλλαξε η ψυχολογία μου κατευθείαν σχεδόν ενώ ήμουν τρεις μέρες τώρα στα πατώματα, όχι επειδή σκεφτόμουν το γλυκό γενικά ήμουν ντάουν...

Ζηλεύω τις κοιλιτσες σας εν τω μεταξύ!!! Με το καλό σε όλες μας!!!

Βρε κορίτσια ποτέ έχετε Β' επιπέδου; Το πιστεύετε ότι πλησιάζει και αυτή σιγά σιγά; Έμοιαζε τόσοοοο μακρινό όλο αυτό πριν λίγο καιρό και τώρα εμένα δε μου μένει ούτε μήνας. Εσάς;

Just now, Irene82 είπε:

Επιτέλους έμαθα κι εγώ φύλο... Αγόρι!!! 

Άντε άντε να γίνει και λίγο μπλε αυτό το πινακακι χαχαχαχα με το καλό!!!

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...