Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Mamacita Alina είπε:

Από τη στιγμή που το ζάχαρο σου στην κύηση είναι πάντα καλό δεν έχεις κάτι να φοβάσαι. Κι εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσυνη είχα τσακίσει ότι γλυκό υπάρχει και ποτέ δεν ανέβασα ζάχαρο. Σε αυτή που μου βρωμαγανε στην αρχή λόγο ναυτίας έχω.... Απλά καλό είναι να προσέχουμε τη διατροφή μας ασχέτως του ζαχάρου... Αλλά με λίγα παραπάνω τσουρεκάκια δεν έγινε και κατι το επέβαλαν οι μέρες άλλωστε χαχαχαχα

Χαχαχα...ετσι!!Γενικα, προσεχω πολυ τη διατροφη μου, επαιρνα και τοσους μηνες την κορτιζονη, οποτε ολα αναλατα και αγλυκα...αυτες τις μερες εχω παρεκτραπει! Τα αναλατα τα συνεχιζω βεβαια. Με τα αγλυκα εχω το θεμα....χαχαχα!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, katerinaki 86 είπε:

Χαχαχα...ετσι!!Γενικα, προσεχω πολυ τη διατροφη μου, επαιρνα και τοσους μηνες την κορτιζονη, οποτε ολα αναλατα και αγλυκα...αυτες τις μερες εχω παρεκτραπει! Τα αναλατα τα συνεχιζω βεβαια. Με τα αγλυκα εχω το θεμα....χαχαχα!!

Πού να δεις εμείς οι ζαχαρενιες θέμα που έχουμε που απαραίτητα κάνουμε αποχή αν δεν υφίσταται θέμα υγείας και να πρέπει ακόμη να προσέχεις τα γλυκά μη τα φοβάσαι. Δε λέω να κάνεις υπερκατανάλωση αλλά πώς θα παρεκτραπείς και μια φορά απόλαυσε το χιχιχι

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να γελάσουμε λίγο με την παρατήρηση που έκανα μόλις; 

Λένε πως η σοκολάτα είναι το υποκατάστατο του σεξ έτσι; Εμείς οι ζαχαρενιες που έχουμε και αποχή φαντάζεστε τι τρέλα από ορμόνες κουβαλάμε; Φάτε κάτι και για μας. Σοκολάτα εννοώ χαχαχαχαχα

  • Χαχα 5

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Να γελάσουμε λίγο με την παρατήρηση που έκανα μόλις; 

Λένε πως η σοκολάτα είναι το υποκατάστατο του σεξ έτσι; Εμείς οι ζαχαρενιες που έχουμε και αποχή φαντάζεστε τι τρέλα από ορμόνες κουβαλάμε; Φάτε κάτι και για μας. Σοκολάτα εννοώ χαχαχαχαχα

Δε μιλάς ωραία, χαχαχαχα! Χρόνια πολλά κορίτσια μου, με υγεία και γερά μωράκια για όλες μας! Κι εμείς παραφαγαμε αυτές τις μέρες. Θα παραφαμε και αύριο και μετά σε αποτοξίνωση! Πως περάσατε; 


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Δε μιλάς ωραία, χαχαχαχα! Χρόνια πολλά κορίτσια μου, με υγεία και γερά μωράκια για όλες μας! Κι εμείς παραφαγαμε αυτές τις μέρες. Θα παραφαμε και αύριο και μετά σε αποτοξίνωση! Πως περάσατε; 

Βασικά δε μίλησα καν.. έγραψα!! :-D:-P

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα! Εγώ πάλι με διαρροιες είμαι . Δεν έχω συνέλθει. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να σκεφτώ πια. Για ένα μήνα ήμουν τέλεια με αυτό το θέμα. Και τώρα πάλι τα ιδια;; έχω πέσει πάρα πολύ ψυχολογικά. Φοβάμαι να φάω , δεν έχω όρεξη να βγω δεν έχω όρεξη για τίποτα. Θέλω απλά να γίνω καλά. Ειμαι σχεδόν 5μηνων και στιγμή δεν έχω νιώσει έγκυος. Μόνο άρρωστη. Αναγούλες, διαρροιες, εμετοί, στομαχοπονοι, συσπάσεις. Βαρέθηκα. Με έχει πνίξει και η μοναξιά. Σήμερα ο άντρας μου έχει εφημερία όλη μέρα. 

Να είναι από την εγκυμοσύνη οι διαρροιες; Να είναι η αρχή κάποιας νόσου; δεν είμαι καλά. Σκέφτομαι άσχημα πράγματα και με έχει πάρει από κάτω... Δεν είχα ποτέ θέμα με έντερο. 

  • Λυπημένη/-ος 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άρχισα να κάμω σεξ εσείς όχι;;;; :shock:

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα! Εγώ πάλι με διαρροιες είμαι . Δεν έχω συνέλθει. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να σκεφτώ πια. Για ένα μήνα ήμουν τέλεια με αυτό το θέμα. Και τώρα πάλι τα ιδια;; έχω πέσει πάρα πολύ ψυχολογικά. Φοβάμαι να φάω , δεν έχω όρεξη να βγω δεν έχω όρεξη για τίποτα. Θέλω απλά να γίνω καλά. Ειμαι σχεδόν 5μηνων και στιγμή δεν έχω νιώσει έγκυος. Μόνο άρρωστη. Αναγούλες, διαρροιες, εμετοί, στομαχοπονοι, συσπάσεις. Βαρέθηκα. Με έχει πνίξει και η μοναξιά. Σήμερα ο άντρας μου έχει εφημερία όλη μέρα. 

Να είναι από την εγκυμοσύνη οι διαρροιες; Να είναι η αρχή κάποιας νόσου; δεν είμαι καλά. Σκέφτομαι άσχημα πράγματα και με έχει πάρει από κάτω... Δεν είχα ποτέ θέμα με έντερο. 

Αχ κορίτσι μου.... Τους πρώτους 3 μήνες δεν μπορούσα να σηκωθώ... Έκλαιγα κάθε μα κάθε μέρα... Είχα αναγούλες συνέχεια και δεν μπορούσα να φάω τίποτα.... Και διάρροια τώρα από το σίδηρο όμως... Είναι μέρες που πίστεψε με όχι δεν νιώθω έγκυος αλλά νομίζω ότι κάτι κάνω και λάθος αλλά ποτέ δεν είναι έτσι.... Αξίζει κάθε ταλαιπωρία.... Μην αγχώνεσαι να σκέφτεσαι πως λίγο έμεινε και αυτό μεγαλώνει και σε τρελαίνει 


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena said:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα! Εγώ πάλι με διαρροιες είμαι . Δεν έχω συνέλθει. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να σκεφτώ πια. Για ένα μήνα ήμουν τέλεια με αυτό το θέμα. Και τώρα πάλι τα ιδια;; έχω πέσει πάρα πολύ ψυχολογικά. Φοβάμαι να φάω , δεν έχω όρεξη να βγω δεν έχω όρεξη για τίποτα. Θέλω απλά να γίνω καλά. Ειμαι σχεδόν 5μηνων και στιγμή δεν έχω νιώσει έγκυος. Μόνο άρρωστη. Αναγούλες, διαρροιες, εμετοί, στομαχοπονοι, συσπάσεις. Βαρέθηκα. Με έχει πνίξει και η μοναξιά. Σήμερα ο άντρας μου έχει εφημερία όλη μέρα. 

Να είναι από την εγκυμοσύνη οι διαρροιες; Να είναι η αρχή κάποιας νόσου; δεν είμαι καλά. Σκέφτομαι άσχημα πράγματα και με έχει πάρει από κάτω... Δεν είχα ποτέ θέμα με έντερο. 

Καλημέρα! Έχω ακούσει ότι η εγκυμοσύνη σε κάποιες κάνει διάρροια και σε άλλες δυσκοιλιότητα. Δεν αποκλείεται να είναι από την εγκυμοσύνη. Οι γιατροί τι σου είπαν?

 Το έντερο πάντως συνέρχεται πολύ αργά. Εγώ όταν έκανα χημειοθεραπείες είχα συνέχεια διάρροιες και όταν τελείωσα, το έντερο έκανε 1.5 χρόνο να συνέλθει εντελώς. Οπότε αφού έχει πειραχθεί από την αρχή ίσως είναι ευαίσθητο τώρα...

Ελπίζω να νιώσεις καλύτερα...

@elpida20 εγώ σεξ μόνο στον ύπνο μου!!! Πάλι μετά από οργασμό ξύπνησα σήμερα!!! Και φοβάμαι λίγο μην ξαναέχω αίμα...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα! Έχω ακούσει ότι η εγκυμοσύνη σε κάποιες κάνει διάρροια και σε άλλες δυσκοιλιότητα. Δεν αποκλείεται να είναι από την εγκυμοσύνη. Οι γιατροί τι σου είπαν?

 Το έντερο πάντως συνέρχεται πολύ αργά. Εγώ όταν έκανα χημειοθεραπείες είχα συνέχεια διάρροιες και όταν τελείωσα, το έντερο έκανε 1.5 χρόνο να συνέλθει εντελώς. Οπότε αφού έχει πειραχθεί από την αρχή ίσως είναι ευαίσθητο τώρα...

Ελπίζω να νιώσεις καλύτερα...

@elpida20 εγώ σεξ μόνο στον ύπνο μου!!! Πάλι μετά από οργασμό ξύπνησα σήμερα!!! Και φοβάμαι λίγο μην ξαναέχω αίμα...

Ο γυναικολόγος μου, στο 1ο τρίμηνο μου έλεγε ότι ίσως είναι ορμονικο. Δεν είναι από τα πιο συνηθισμένα η διαρροια αλλά μπορεί να είναι σύμπτωμα. Κι όντως στη 12η σταμάτησε εντελώς. Ο εμβρυολογος από την άλλη μου είχε πει πως αποκλείεται να ειναι από την εγκυμοσύνη. Επειδή όμως κι εγώ ξέρω κάποιες κοπέλες που είχαν διαρροιες δεν έδωσα σημασία. Τώρα γιατί ξανά έχω ομως; Τώρα αγχώθηκα. Ίσως έχεις δίκιο.. Ίσως επειδή πάρα ήταν έντονη η γαστρεντερίτιδα που πέρασα είχα και άπειρους εμετούς να είναι ακόμα ερεθισμενο το έντερο. Πάντως έχω και πόνο στο στομάχι συχνά αυτές τις μέρες.

@gogouli_ χρόνια πολλά για την γιορτή σου!! Να χαίρεσαι το όνομα σου και με το καλό το μωρό σου!! Εσένα συνεχίζονται οι διαρροιες; Γιατί θυμάμαι κι εσύ είχες θέμα στο 1ο τρίμηνο..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Καλό μήνα! 

Φαρμακοτριφτενα τη φίλη μου ο σίδηρος της φέρνει διάρροια εμένα το αντίθετο. Πεθαίνω για να πάω. Μήπως σου φταίει αυτό; αλλά είναι κ η γαστρεντερίτιδα στη μέση... Τι να πω ρε κορίτσι μου, έχεις κουραστεί κ λογικό... 

Καλέ κ γω ξεκίνησα το σεξ, επιτέλους γτ κοντεύα να βιάσω οποίο σερνικο περνούσε από μπροστά μου. Με τα ματια τα βιαζα σίγουρα... :roll:

Αχαχαχαχαχαχ

Τι θα κάνετε σήμερα; 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Farmakotriftena και το στομάχι αργεί να περάσει... Πέρυσι είχα πρόβλημα από Γενάρη μέχρι τον Απρίλιο.

Σήμερα είμαι πάλι ξάπλα αλλά multitasking! Διαβάζω βιβλίο εγκυμοσύνης, είμαι στο φόρουμ και παίζει και σειρά στο netflix!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Καλό μήνα! 

Φαρμακοτριφτενα τη φίλη μου ο σίδηρος της φέρνει διάρροια εμένα το αντίθετο. Πεθαίνω για να πάω. Μήπως σου φταίει αυτό; αλλά είναι κ η γαστρεντερίτιδα στη μέση... Τι να πω ρε κορίτσι μου, έχεις κουραστεί κ λογικό... 

Καλέ κ γω ξεκίνησα το σεξ, επιτέλους γτ κοντεύα να βιάσω οποίο σερνικο περνούσε από μπροστά μου. Με τα ματια τα βιαζα σίγουρα... :roll:

Αχαχαχαχαχαχ

Τι θα κάνετε σήμερα; 

Καλημέρα! Σε μένα δεν οφείλεται στο σίδηρο.. Έχω από την αρχή θέμα. Σταμάτησε στη 12η και ξανά τώρα 16η άρχισε πάλι..

Just now, Clue είπε:

@Farmakotriftena και το στομάχι αργεί να περάσει... Πέρυσι είχα πρόβλημα από Γενάρη μέχρι τον Απρίλιο.

Σήμερα είμαι πάλι ξάπλα αλλά multitasking! Διαβάζω βιβλίο εγκυμοσύνης, είμαι στο φόρουμ και παίζει και σειρά στο netflix!

Εννοείς 3 μήνες είχες πόνο στο στομάχι ; Ή και διαρροιες; από την προηγούμενη Τρίτη μέχρι μ. Σάββατο που μπήκα νοσοκομείο το στομάχι με πέθαινε. Τι να σου πω... ένιωθα ότι δεν μπορώ να αναπνεύσω είχα ένα τρελό σφίξιμο στο κέντρο σαν να έχω καταπιεί ντουβάρια. Σε συνοδεία εμετων και διάρροιας ήμουν χάλι. Οι εμετοί σταμάτησαν ο πόνος είναι πολύ πιο ήπιος αλλά οι παλιοδιαρροιες δε λένε να φύγουν ρε γαμωτο. Και με έχουν αγχωσει.

Λοιπόν να δεις το κινούμενη άμμος! Το είδα χθες μονομιάς(έλειπαν όλοι παιδιά άντρας και έλιωσα στο Netflix)


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena αν και πλέον 2 εβδομάδες νιώθω καλύτερα σε νιώθω απόλυτα. Μέσα στον εμετό και τη διάρροια ήμουν αλλά όχι όλη μέρα η διάρροια 2-3 φορές τη μερα. Εμένα ήταν σύμπτωμα της εγκυμοσύνης δε βρίσκαμε τίποτα παθολογικο ούτε γαστρεντερίτιδα ή κάτι στη διατροφή να με πειράζει. Έφυγε τώρα λίγο καιρό που υποχώρησαν και τα άλλα συμπτώματα. Φαντάσου κι εγώ τόσο καιρό άρρωστη ένιωθα. Είδα ότι έχω κοιλίτσα μια εβδομάδα πριν που ετοιμάζουν για την εκκλησία μιας που επιτέλους έμεινα μπροστά στον καθρέπτη 2 λεπτά πριν τρέξω για εμετό και άρχισα να κλαιω από συγκίνηση. Έγκυος λέω είμαι τόσο καιρό;

Μήπως σε πειράζει κάτι που τρως που προ εγκυμοσυνης δε σε πειραζε; Έχεις παρατηρήσει αύξηση της διάρροιας μέρα από κάποιο συγκεκριμένο τρόφιμο; Ας είναι και ψωμί. Στην εγκυμοσύνη ο οργανισμός τα παίζει και δε ξέρεις πότε από πού θα σου έρθει. Γαστρεντερίτιδα τόσο καιρό παίζει; Αλλά θα κολλούσε κι άλλος αν ήταν γαστρεντερίτιδα από το σπίτι... Τι να σου πω :( εύχομαι σύντομα να φύγει όλο αυτό ειλικρινά!!! 

 

Κοριτσάκια υπόλοιπα τι κάνετε; Σας διάβασα βιαστικά. Καλό μήνα να έχουμε λουλουδένιο και μυρωδάτο σαν τα τρυφερούδια μας!!!


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Farmakotriftena said:

Καλημέρα! Σε μένα δεν οφείλεται στο σίδηρο.. Έχω από την αρχή θέμα. Σταμάτησε στη 12η και ξανά τώρα 16η άρχισε πάλι..

Εννοείς 3 μήνες είχες πόνο στο στομάχι ; Ή και διαρροιες; από την προηγούμενη Τρίτη μέχρι μ. Σάββατο που μπήκα νοσοκομείο το στομάχι με πέθαινε. Τι να σου πω... ένιωθα ότι δεν μπορώ να αναπνεύσω είχα ένα τρελό σφίξιμο στο κέντρο σαν να έχω καταπιεί ντουβάρια. Σε συνοδεία εμετων και διάρροιας ήμουν χάλι. Οι εμετοί σταμάτησαν ο πόνος είναι πολύ πιο ήπιος αλλά οι παλιοδιαρροιες δε λένε να φύγουν ρε γαμωτο. Και με έχουν αγχωσει.

Λοιπόν να δεις το κινούμενη άμμος! Το είδα χθες μονομιάς(έλειπαν όλοι παιδιά άντρας και έλιωσα στο Netflix)

Ναι. Είχα πόνο στο στομάχι 3.5 μήνες. Είχα κατά διαστήματα και ναυτίες και διάρροιες. Έκανα μέχρι και ιλίγγους από αυτό. Το μόνο που βρήκαν ήταν γαστρίτιδα και έπαιρνα για 4 μήνες ένα χάπι για το στομάχι.

Για να ξεχωρίσεις νομίζω αν είναι ίωση ή απλά το έντερο έχει μάθει έτσι είναι ο πόνος και το πόσο επείγεσαι! Όταν είναι ίωση δεν μπορείς να κρατηθείς. Όταν είναι ερεθισμένο απλά πας λίγο πιο συχνά και όταν πας είναι διάρροια. Αυτά τα λέω λόγω εμπειρίας και όχι λόγω ιατρικών γνώσεων. Να το ξεκαθαρίσω!

 


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...