Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Αχ μωρέ κοριτσια θα τρελαθώ με το μηχανάκι. ένα γάλα ήπια με λίγους κόκκους καφέ μέσα και από 86 νηστείας πήγε 190!!!!!!! Ναι καλά ακούσατε... Βέβαια ζοριστηκα σαν τη @Clue να βγάλω αρκετό αιματακι και ίσως φταίει αυτό. Αλλά και οι επόμενες μετρήσεις ήταν 158 και 138.... Μα με ένα γάλα; Το πήρα απόφαση να αλλάξω μηχανάκι δε πάει άλλο. Θα τρελαθώ στο τέλος. Εχθές έφαγα κανονικά το κρεατάκι μου κλπ και μετά το φαγητό ΟΛΗ ΜΕΡΑ δεν πήγε πάνω από 100.... Όσες μετρήσεις και αν έκανα έδειχνε μέχρι 101.... Ότι να ναι...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Mamacita Alina said:

Αχ μωρέ κοριτσια θα τρελαθώ με το μηχανάκι. ένα γάλα ήπια με λίγους κόκκους καφέ μέσα και από 86 νηστείας πήγε 190!!!!!!! Ναι καλά ακούσατε... Βέβαια ζοριστηκα σαν τη @Clue να βγάλω αρκετό αιματακι και ίσως φταίει αυτό. Αλλά και οι επόμενες μετρήσεις ήταν 158 και 138.... Μα με ένα γάλα; Το πήρα απόφαση να αλλάξω μηχανάκι δε πάει άλλο. Θα τρελαθώ στο τέλος. Εχθές έφαγα κανονικά το κρεατάκι μου κλπ και μετά το φαγητό ΟΛΗ ΜΕΡΑ δεν πήγε πάνω από 100.... Όσες μετρήσεις και αν έκανα έδειχνε μέχρι 101.... Ότι να ναι...

Με το γιατρό μίλησες τελικά? Εγώ έχω της  contour. Δεν μου έχει δημιουργήσει θέμα.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Με το γιατρό μίλησες τελικά? Εγώ έχω της  contour. Δεν μου έχει δημιουργήσει θέμα.

Πού να τον βρω χαρά μου; Μια Πάσχα μια πρωτομαγιά το έχει πάρει σερί κλειστά.... Ο γυναικολόγος δε μπορεί να με βοηθήσει. Χθες δε μου είπες ότι κι εσύ είχες περίεργη μέτρηση λόγο κακής μάλλον μετρησης; Εεε εγώ το έπαθα σήμερα επιβεβαιωμένα. Όταν έβγαλε 190 πίεζα πολύ το δάχτυλο και αν πήρε εν τέλει και σωστή ποσότητα. Σε λίγο θα δω πως λένε το δικό μου να στο πω

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

@Farmakotriftena αν και πλέον 2 εβδομάδες νιώθω καλύτερα σε νιώθω απόλυτα. Μέσα στον εμετό και τη διάρροια ήμουν αλλά όχι όλη μέρα η διάρροια 2-3 φορές τη μερα. Εμένα ήταν σύμπτωμα της εγκυμοσύνης δε βρίσκαμε τίποτα παθολογικο ούτε γαστρεντερίτιδα ή κάτι στη διατροφή να με πειράζει. Έφυγε τώρα λίγο καιρό που υποχώρησαν και τα άλλα συμπτώματα. Φαντάσου κι εγώ τόσο καιρό άρρωστη ένιωθα. Είδα ότι έχω κοιλίτσα μια εβδομάδα πριν που ετοιμάζουν για την εκκλησία μιας που επιτέλους έμεινα μπροστά στον καθρέπτη 2 λεπτά πριν τρέξω για εμετό και άρχισα να κλαιω από συγκίνηση. Έγκυος λέω είμαι τόσο καιρό;

Μήπως σε πειράζει κάτι που τρως που προ εγκυμοσυνης δε σε πειραζε; Έχεις παρατηρήσει αύξηση της διάρροιας μέρα από κάποιο συγκεκριμένο τρόφιμο; Ας είναι και ψωμί. Στην εγκυμοσύνη ο οργανισμός τα παίζει και δε ξέρεις πότε από πού θα σου έρθει. Γαστρεντερίτιδα τόσο καιρό παίζει; Αλλά θα κολλούσε κι άλλος αν ήταν γαστρεντερίτιδα από το σπίτι... Τι να σου πω :( εύχομαι σύντομα να φύγει όλο αυτό ειλικρινά!!! 

 

Κοριτσάκια υπόλοιπα τι κάνετε; Σας διάβασα βιαστικά. Καλό μήνα να έχουμε λουλουδένιο και μυρωδάτο σαν τα τρυφερούδια μας!!!

Αχ σε νιώθω... Όπως τα λες... σε θυμάμαι με τους εμετούς από την αρχή ήσουν έτσι. Είχες και διαρροιες από την αρχή ή μόνο για καμία βδομάδα στο σύνολο; κοιλιά εγώ ακόμα τίποτα ώρες ώρες με φοβίζει μέχρι κι αυτό. Μόνο τα πρωινά όταν ξυπνάω από πλάγια θέση πάω ανάσκελα νιώθω σε ένα σημείο όσο η χούφτα μου μια μπαλίτσα. Αλλά όταν σηκωθώ υποχωρεί κι αυτό. Όμως μπες βγες στα νοσοκομεία μου έκαναν συνέχεια υπερηχους και είναι μια χαρά το μωρό.

Δεν έχω εντοπίσει να με πειράζει κάτι στη διατροφή. Φαντάσου το καιρό που ήμουν καλα, έτρωγα κάθε μέρα μπρόκολο και μια γαβαθα σαλάτα και ήμουν οκ. Που με αυτά θα έπρεπε να τρέχω τουαλέτα. Ξαφνικά με ξαναεπιασε... Μακάρι να ήταν γαστρεντερίτιδα και απλά να θέλει λίγο καιρό να ηρεμήσει το έντερο..

Just now, Clue είπε:

Ναι. Είχα πόνο στο στομάχι 3.5 μήνες. Είχα κατά διαστήματα και ναυτίες και διάρροιες. Έκανα μέχρι και ιλίγγους από αυτό. Το μόνο που βρήκαν ήταν γαστρίτιδα και έπαιρνα για 4 μήνες ένα χάπι για το στομάχι.

Για να ξεχωρίσεις νομίζω αν είναι ίωση ή απλά το έντερο έχει μάθει έτσι είναι ο πόνος και το πόσο επείγεσαι! Όταν είναι ίωση δεν μπορείς να κρατηθείς. Όταν είναι ερεθισμένο απλά πας λίγο πιο συχνά και όταν πας είναι διάρροια. Αυτά τα λέω λόγω εμπειρίας και όχι λόγω ιατρικών γνώσεων. Να το ξεκαθαρίσω!

 

Έχω και τα δύο. Τις ημέρες που ήμουν με τους πολλούς εμετούς έτρεχα στην τουαλέτα για εμετούς ή για το άλλο :( τώρα είμαι σε φάση που τρώω κάτι και μετά απο ενα 20' θέλω να πάω. Πφφφφ


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Αχ σε νιώθω... Όπως τα λες... σε θυμάμαι με τους εμετούς από την αρχή ήσουν έτσι. Είχες και διαρροιες από την αρχή ή μόνο για καμία βδομάδα στο σύνολο; κοιλιά εγώ ακόμα τίποτα ώρες ώρες με φοβίζει μέχρι κι αυτό. Μόνο τα πρωινά όταν ξυπνάω από πλάγια θέση πάω ανάσκελα νιώθω σε ένα σημείο όσο η χούφτα μου μια μπαλίτσα. Αλλά όταν σηκωθώ υποχωρεί κι αυτό. Όμως μπες βγες στα νοσοκομεία μου έκαναν συνέχεια υπερηχους και είναι μια χαρά το μωρό.

Δεν έχω εντοπίσει να με πειράζει κάτι στη διατροφή. Φαντάσου το καιρό που ήμουν καλα, έτρωγα κάθε μέρα μπρόκολο και μια γαβαθα σαλάτα και ήμουν οκ. Που με αυτά θα έπρεπε να τρέχω τουαλέτα. Ξαφνικά με ξαναεπιασε... Μακάρι να ήταν γαστρεντερίτιδα και απλά να θέλει λίγο καιρό να ηρεμήσει το έντερο..

Είχα διάρροιες κανονικότατα 3 μήνες αλλά με διακοπές. Στην αρχή κάθε μέρα και πάνω από μια φορά μετά σιγά σιγά εκανα και δύο μέρες να πάω τουαλέτα μερικές φορές. Όταν άρχισα το σίδηρο μου γύρισε στο εντελώς αντίθετο και ίσως να φταίει αυτό εν τέλει που με εγκατέλειψαν όχι να υποχώρησαν όπως νομίζω.... Η κοιλιά να μη σε αγχωνει κορίτσι μου. λογικά με τόση εξάντληση έχασες κιλά πού να φανεί και αυτή; Μην αγχώνεσαι και γι'αυτό τόσα που έχεις κι εσύ στο κεφάλι σου. Σου εύχομαι ειλικρινά να περάσει το συντομότερο....

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Σήμερα θα πάω γιατί εκνευρίζομαι με το μηχανάκι. Χαχαχα.

Καλά έκανες σιγά σιγά ένα φορμακι να το πάρουμε!!

Ειναι άλλη δύναμη βρε παιδί μου να κοιτάς που θα μπει το μωράκι σου, φέρνει το όνειρο πιο κοντά!!

ναι αγαπη οντως σε φέρνει πιο κοντα στο ονειρο :) εσυ ξεκινησες τα ψωνια; 

20 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Κι εγώ δε το ξέρω αυτό να σου πω την αλήθεια. Το ξέρω όπως η Clue. 

Βρε κορίτσια μου λείπουν τα γλυκά... Δεν υπάρχει κάποια εναλλακτική και για εμάς να γλυκαθουμε; Τι τρώνε οι διαβητικοί για γλυκό άραγε; Πραγματικά αρχίζω να μη τη παλεύω.... :(

μη μου πείτε φρούτα δε πιάνει. Θέλω κάτι σε γλυκό ας μην είναι το κλασσικό με ζάχαρη ας είναι για διαβήτη. Αλλά υπάρχει;

Επίσης εμένα ο καφές με βοηθάει στο έντερο και έπινα ενα ποτήρι τη μέρα αλλά πάντα με ζάχαρη. Σκέτο σε τη παλεύω. Τώρα τι να βάζω στον καφέ οεο; Αααχχ

αγαπη μου υπαρχουν πολλα γλυκα κ σοκολάτες για διαβητικους :)

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα! Εγώ πάλι με διαρροιες είμαι . Δεν έχω συνέλθει. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να σκεφτώ πια. Για ένα μήνα ήμουν τέλεια με αυτό το θέμα. Και τώρα πάλι τα ιδια;; έχω πέσει πάρα πολύ ψυχολογικά. Φοβάμαι να φάω , δεν έχω όρεξη να βγω δεν έχω όρεξη για τίποτα. Θέλω απλά να γίνω καλά. Ειμαι σχεδόν 5μηνων και στιγμή δεν έχω νιώσει έγκυος. Μόνο άρρωστη. Αναγούλες, διαρροιες, εμετοί, στομαχοπονοι, συσπάσεις. Βαρέθηκα. Με έχει πνίξει και η μοναξιά. Σήμερα ο άντρας μου έχει εφημερία όλη μέρα. 

Να είναι από την εγκυμοσύνη οι διαρροιες; Να είναι η αρχή κάποιας νόσου; δεν είμαι καλά. Σκέφτομαι άσχημα πράγματα και με έχει πάρει από κάτω... Δεν είχα ποτέ θέμα με έντερο. 

ειμαι σιγουρη πως ειναι απο την εγκυμοσυνη αγαπη μου σε παρακαλώ πολύ μην βαζεις ασχημα πράγματα στο μυαλο σου

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , marioula1234 είπε:

ναι αγαπη οντως σε φέρνει πιο κοντα στο ονειρο :) εσυ ξεκινησες τα ψωνια; 

αγαπη μου υπαρχουν πολλα γλυκα κ σοκολάτες για διαβητικους :)

ειμαι σιγουρη πως ειναι απο την εγκυμοσυνη αγαπη μου σε παρακαλώ πολύ μην βαζεις ασχημα πράγματα στο μυαλο σου

Σ'ευχαριστώ πολύ Μαριουλα!

@Mamacita Alina με ηρέμησες κάπως! Σπάνιο λένε οι γιατροί διαρροιες στην εγκυμοσύνη αλλά τελικά έχουμε κάποιες. Μακάρι οπότε να είναι από την κύηση. 

Εμένα τελικά οι κόρες με στέλνουν νοσοκομείο... 3 νοσηλείες μέχρι τώρα σε αυτή. Και στην κορη μου είχα μπει 100φορες. Στον γιο ούτε μια! Αχ αυτές οι κόρες αχαχα

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσια λέγεται bionime το μηχανημα μου. Έχετε ιδέα τι παίζει; Το έχει καμία;

Δεν το ξέρω εγώ. Ούτε το έχω δουλέψει ποτέ. Να σου πω ένα καλό και αξιόπιστο; General electric (GE100) Είναι καλό εύχρηστο, ακόμα και σε άλλον να θες να κάνεις δεν έρχεσαι ποτέ σε επαφή με το αίμα είτε από τα strips είτε από τους σκαρφιστηρες. Λογικά θα το βρεις στα περισσοτερα φαρμακεία.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ Μαριουλα!

@Mamacita Alina με ηρέμησες κάπως! Σπάνιο λένε οι γιατροί διαρροιες στην εγκυμοσύνη αλλά τελικά έχουμε κάποιες. Μακάρι οπότε να είναι από την κύηση. 

Εμένα τελικά οι κόρες με στέλνουν νοσοκομείο... 3 νοσηλείες μέχρι τώρα σε αυτή. Και στην κορη μου είχα μπει 100φορες. Στον γιο ούτε μια! Αχ αυτές οι κόρες αχαχα

Δεν το ξέρω εγώ. Ούτε το έχω δουλέψει ποτέ. Να σου πω ένα καλό και αξιόπιστο; General electric (GE100) Είναι καλό εύχρηστο, ακόμα και σε άλλον να θες να κάνεις δεν έρχεσαι ποτέ σε επαφή με το αίμα είτε από τα strips είτε από τους σκαρφιστηρες. Λογικά θα το βρεις στα περισσοτερα φαρμακεία.

Αμάν!!! Δε σου τρέχουν οι κόρες ε; Ζοριζουν τη μαμά. Κοίτα αν η διάρροια σου προκαλεί πόνο ή είναι πολλές φορές τη μέρα σε σημείο να μη συγκρατεί ο οργανισμός τροφή ρώτα τον γιατρό τι μπορείς να κάνεις για αυτό. Σπάνιο ναι μεν αλλά είπαμε μην υποφέρεις κιόλας μέχρι να φύγει. Αν φας κάτι σε μπανανα, μήλο ή ρύζι κλπ που λένε ότι "σφίγγει" το έντερο δεν πιάνει ε;

Θα ρωτήσω τη φαρμακοποιό και θα σου πω αν το έχει. Αυτό το GE το έχει και το δικό μου πάνω. Να είναι από αυτό αλλά το μοντέλο να λέγεται αλλιώς; Είμαι άσχετη μη γελάς σε βλέπω!! Χαχα.

Παρεμπιπτόντως ο γιατρός μου είχε δώσει το freestyle αλλά μοντέλο που δεν πέρασε το iso του 2017 σύμφωνα με τη φαρμακοποιό μου και εκτός αυτού από τότε η εταιρεία έχει βγάλει αλλά δύο ή τρία νομίζω μου είπε μοντέλα που έχουν περάσει τα iso και αυτό η εταιρεία το παραχώρησε δωρεάν στους γιατρούς κλπ. Λες εν τέλει να ήταν καλύτερο αυτό; Πάντως μου ξανά έκανε νούμερα το μεσημέρι. Έχω παρατηρήσει πως όταν απορροφά αρκετή ποσότητα αίματος με τη πρώτη η μέτρηση είναι στα νορμάλ επίπεδα όπως πάντα, αν όμως βγάλει λίγο το δάχτυλο και χρειάζεται να πιέσω να βγάλει κι άλλο οπότε υπάρχει αναμονή δευτερόλεπτων η μέτρηση σκαρφαλώνει στα ύψη. Υποψιάζομαι ότι τρώει σκάλωμα...


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ Μαριουλα!

@Mamacita Alina με ηρέμησες κάπως! Σπάνιο λένε οι γιατροί διαρροιες στην εγκυμοσύνη αλλά τελικά έχουμε κάποιες. Μακάρι οπότε να είναι από την κύηση. 

Εμένα τελικά οι κόρες με στέλνουν νοσοκομείο... 3 νοσηλείες μέχρι τώρα σε αυτή. Και στην κορη μου είχα μπει 100φορες. Στον γιο ούτε μια! Αχ αυτές οι κόρες αχαχα

Δεν το ξέρω εγώ. Ούτε το έχω δουλέψει ποτέ. Να σου πω ένα καλό και αξιόπιστο; General electric (GE100) Είναι καλό εύχρηστο, ακόμα και σε άλλον να θες να κάνεις δεν έρχεσαι ποτέ σε επαφή με το αίμα είτε από τα strips είτε από τους σκαρφιστηρες. Λογικά θα το βρεις στα περισσοτερα φαρμακεία.

Κορίτσι μου αρχικά ευχαριστώ για τις ευχές! Υγεία και ευτυχία εύχομαι σε όλες! 

Δεύτερον ειλικρινά ελπίζω να γίνεις σύντομα καλύτερα και όλα να είναι μόνο μια άσχημη ανάμνηση! Να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου και να είσαι σούπερ! Όσο για τη διάρροια καλά θυμάσαι, είχα σε όλο το πρώτο τρίμηνο, κάθε φορά που πήγαινα τουαλέτα! Μου πέρασε περίπου μόλις μπήκα στον 4ο!!! Τώρα το αντίθετο έχω καμία φορά, βέβαια μπορεί να ευθύνεται και το σίδηρο για τη δυσκολία! Παρόλα αυτά να προσέχεις μη σε τριγυρίζει τίποτα και ελπίζω να νιώσεις σύντομα πολύ πολύ καλύτερα!!!

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mamacita Alina είπε:

Αμάν!!! Δε σου τρέχουν οι κόρες ε; Ζοριζουν τη μαμά. Κοίτα αν η διάρροια σου προκαλεί πόνο ή είναι πολλές φορές τη μέρα σε σημείο να μη συγκρατεί ο οργανισμός τροφή ρώτα τον γιατρό τι μπορείς να κάνεις για αυτό. Σπάνιο ναι μεν αλλά είπαμε μην υποφέρεις κιόλας μέχρι να φύγει. Αν φας κάτι σε μπανανα, μήλο ή ρύζι κλπ που λένε ότι "σφίγγει" το έντερο δεν πιάνει ε;

Θα ρωτήσω τη φαρμακοποιό και θα σου πω αν το έχει. Αυτό το GE το έχει και το δικό μου πάνω. Να είναι από αυτό αλλά το μοντέλο να λέγεται αλλιώς; Είμαι άσχετη μη γελάς σε βλέπω!! Χαχα.

Παρεμπιπτόντως ο γιατρός μου είχε δώσει το freestyle αλλά μοντέλο που δεν πέρασε το iso του 2017 σύμφωνα με τη φαρμακοποιό μου και εκτός αυτού από τότε η εταιρεία έχει βγάλει αλλά δύο ή τρία νομίζω μου είπε μοντέλα που έχουν περάσει τα iso και αυτό η εταιρεία το παραχώρησε δωρεάν στους γιατρούς κλπ. Λες εν τέλει να ήταν καλύτερο αυτό; Πάντως μου ξανά έκανε νούμερα το μεσημέρι. Έχω παρατηρήσει πως όταν απορροφά αρκετή ποσότητα αίματος με τη πρώτη η μέτρηση είναι στα νορμάλ επίπεδα όπως πάντα, αν όμως βγάλει λίγο το δάχτυλο και χρειάζεται να πιέσω να βγάλει κι άλλο οπότε υπάρχει αναμονή δευτερόλεπτων η μέτρηση σκαρφαλώνει στα ύψη. Υποψιάζομαι ότι τρώει σκάλωμα...

Άλλαξε το να ηρεμήσεις. Κάνει πολύ μεγάλες αποκλίσεις που δεν δικαιολογούνται. Ζητά ένα άλλο! Και το contour είναι αξιόπιστο της bayer το δούλευα χρόνια μετά το άλλαξα  σε GE100 μου φάνηκε πιο ασφαλή γιατί δεν ερχόμουν σε επαφή με το αίμα του άλλου.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Άλλαξε το να ηρεμήσεις. Κάνει πολύ μεγάλες αποκλίσεις που δεν δικαιολογούνται. Ζητά ένα άλλο! Και το contour είναι αξιόπιστο της bayer το δούλευα χρόνια μετά το άλλαξα  σε GE100 μου φάνηκε πιο ασφαλή γιατί δεν ερχόμουν σε επαφή με το αίμα του άλλου.

Σε τρέλανα αλλα δεν το πιάνω αυτό με το αίμα του άλλου!!! Το δικό μου.πχ έχει καρτέλες μιας χρήσης μετριεσαι και τα πετάς μετά. Κάτι τέτοιο εννοείς;

Είμαι παντελώς άσχετη αλλά συμφωνώ ότι οι αποκλίσεις είναι τρελές. Σήμερα είμαι ένα με τα πατώματα να φταίει το 190.... Δε φτιάχνει η ψυχολογία με τίποτα.... Είναι και οι ορμόνες. Εσύ πώς είσαι σήμερα;


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina said:

Αμάν!!! Δε σου τρέχουν οι κόρες ε; Ζοριζουν τη μαμά. Κοίτα αν η διάρροια σου προκαλεί πόνο ή είναι πολλές φορές τη μέρα σε σημείο να μη συγκρατεί ο οργανισμός τροφή ρώτα τον γιατρό τι μπορείς να κάνεις για αυτό. Σπάνιο ναι μεν αλλά είπαμε μην υποφέρεις κιόλας μέχρι να φύγει. Αν φας κάτι σε μπανανα, μήλο ή ρύζι κλπ που λένε ότι "σφίγγει" το έντερο δεν πιάνει ε;

Θα ρωτήσω τη φαρμακοποιό και θα σου πω αν το έχει. Αυτό το GE το έχει και το δικό μου πάνω. Να είναι από αυτό αλλά το μοντέλο να λέγεται αλλιώς; Είμαι άσχετη μη γελάς σε βλέπω!! Χαχα.

Παρεμπιπτόντως ο γιατρός μου είχε δώσει το freestyle αλλά μοντέλο που δεν πέρασε το iso του 2017 σύμφωνα με τη φαρμακοποιό μου και εκτός αυτού από τότε η εταιρεία έχει βγάλει αλλά δύο ή τρία νομίζω μου είπε μοντέλα που έχουν περάσει τα iso και αυτό η εταιρεία το παραχώρησε δωρεάν στους γιατρούς κλπ. Λες εν τέλει να ήταν καλύτερο αυτό; Πάντως μου ξανά έκανε νούμερα το μεσημέρι. Έχω παρατηρήσει πως όταν απορροφά αρκετή ποσότητα αίματος με τη πρώτη η μέτρηση είναι στα νορμάλ επίπεδα όπως πάντα, αν όμως βγάλει λίγο το δάχτυλο και χρειάζεται να πιέσω να βγάλει κι άλλο οπότε υπάρχει αναμονή δευτερόλεπτων η μέτρηση σκαρφαλώνει στα ύψη. Υποψιάζομαι ότι τρώει σκάλωμα...

Εγώ έχω το  contour και το contour next. Μία για το ένα φέρνει ταινίες το φαρμακείο και μία για το άλλο. Τα μηχανάκια δωρεάν τα δίνουν και οι γιατροί και τα φαρμακεία. Οι ταινίες είναι ακριβές και οι βελόνες λιγότερο. Οι ταινίες έχουν 22 ευρώ οι 50 και 3 ευρώ οι 25 βελόνες.

Για να μην έχεις αυτό το θέμα πίεζε πάντα αρκετά και ας βγάζεις περισσότερο αίμα από όσο χρειάζεται. Εγώ το έχω ανεβάσει από το 3 στο 4 αυτό που σε τρυπάει για να βγάζω σίγουρα αρκετό, αν και με πονάει λίγο παραπάνω.

Εγώ σήμερα παρασύρθηκα! Όλη μέρα έχω μια λιγούρα για λιπαρά φαγητά που δεν περιγράφεται... Ε, κι αφού είχα φάει το απογευματινό μου(1 ποτήρι γάλα και 1 ξινόμηλο) βρέθηκε μπροστά μου ένα cheeseburger από τα goodys. Το εξαφάνισα! 3 ώρες μετά αντί για 89 που έχω συνήθως, είχα 120!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Εγώ έχω το  contour και το contour next. Μία για το ένα φέρνει ταινίες το φαρμακείο και μία για το άλλο. Τα μηχανάκια δωρεάν τα δίνουν και οι γιατροί και τα φαρμακεία. Οι ταινίες είναι ακριβές και οι βελόνες λιγότερο. Οι ταινίες έχουν 22 ευρώ οι 50 και 3 ευρώ οι 25 βελόνες.

Για να μην έχεις αυτό το θέμα πίεζε πάντα αρκετά και ας βγάζεις περισσότερο αίμα από όσο χρειάζεται. Εγώ το έχω ανεβάσει από το 3 στο 4 αυτό που σε τρυπάει για να βγάζω σίγουρα αρκετό, αν και με πονάει λίγο παραπάνω.

Εγώ σήμερα παρασύρθηκα! Όλη μέρα έχω μια λιγούρα για λιπαρά φαγητά που δεν περιγράφεται... Ε, κι αφού είχα φάει το απογευματινό μου(1 ποτήρι γάλα και 1 ξινόμηλο) βρέθηκε μπροστά μου ένα cheeseburger από τα goodys. Το εξαφάνισα! 3 ώρες μετά αντί για 89 που έχω συνήθως, είχα 120!

Δωρεάν τα δίνουν το ξέρω απλά τα συγκεκριμένα δεν τα δίνουν πια τα φαρμακεία και τα έδωσαν στους γιατρούς... Αυτό μου είπε τουλάχιστον... Γνωρίζονται μεταξύ τους γιατρός και η φαρμακοποιός και της έχει κάνει προσωπικά τη παρατήρηση μου είπε..τώρα δε ξέρω...

Εφαγες μπέργκερ; Αααχ σε μισώ στο λέω χαχαχαχαχα.Κι εγώ σήμερα έχω τσακίσει πανσετες πατάτες και σαλάτα.... Αλλά θέλω γλυκό το φελεκι μουυυ. Δε μπορώ να το ηρεμισω αυτό το αποθημενο με τίποτα!!!

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina said:

Δωρεάν τα δίνουν το ξέρω απλά τα συγκεκριμένα δεν τα δίνουν πια τα φαρμακεία και τα έδωσαν στους γιατρούς... Αυτό μου είπε τουλάχιστον... Γνωρίζονται μεταξύ τους γιατρός και η φαρμακοποιός και της έχει κάνει προσωπικά τη παρατήρηση μου είπε..τώρα δε ξέρω...

Εφαγες μπέργκερ; Αααχ σε μισώ στο λέω χαχαχαχαχα.Κι εγώ σήμερα έχω τσακίσει πανσετες πατάτες και σαλάτα.... Αλλά θέλω γλυκό το φελεκι μουυυ. Δε μπορώ να το ηρεμισω αυτό το αποθημενο με τίποτα!!!

Πήγαινε πάρε ένα για διαβητικούς να ηρεμήσεις! Έχει και συνταγές στο ίντερνετ που μπορείς να φτιάξεις μόνη σου επίσης. Εχώ σκεφτόμουν κάτι κουλουράκια πασχαλινά για διαβητικούς αλλά με κέρδισε ο καναπές!χεχε

Το μετάνιωσα το μπεργκερ όταν είδα τη μέτρηση μετά. Και τώρα 4 ώρες μετά 114... Νηστείας υποτίθεται. Με τρώνε οι τύψεις τώρα


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...