Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Clue είπε:

Ποιο μηχανάκι έχεις?

Εγώ αν θυμάμαι καλά από τις οδηγίες οι μετρήσεις είναι ίδιες. Δεν έχει ρύθμιση. Απλά επειδή αποθηκεύεται η μέτρηση μπορείς να δηλώσεις αν είναι νηστείας ή μεταγευματική.

Θυμήθηκα τώρα ότι το νηστείας συμβολίζεται με ένα μήλο ολόκληρο και το μεταγευματικό με ένα δαγκωμένο. Ε, εγώ όταν σημείωνα στις αρχές τα έβαζα ανάποδα γιατί μου φαινόταν ότι το ολόκληρο μήλο έχει φουσκώσει από το φαγητό ενώ το δαγκωμένο είναι νηστικό.... Τι να πεις...!χαχα

Χαχαχα, καλο... Γιατι νομίζεις οτι εγω ξερω... Ο αντρας μου μου το ειπε. Τη συσκευη την εχει η πεθερα μου. Νομιζω οτι ηταν free style αλλα δε θυμαμαι ποιο μοντέλο... 

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Επισης κορίτσια μου, να πω κ εγω τη βλακεια μου... Καποια μηχανακια για ζαχαρο μετρανε ζαχαρο νηστειας κ εχουν κ αλλες μετρησεις... Το εχετε βαλει να μετραει οπως πρέπει; Ο αντρας μου μου το ελεγε τις προάλλες... 

Κι εγώ δε το ξέρω αυτό να σου πω την αλήθεια. Το ξέρω όπως η Clue. 

Βρε κορίτσια μου λείπουν τα γλυκά... Δεν υπάρχει κάποια εναλλακτική και για εμάς να γλυκαθουμε; Τι τρώνε οι διαβητικοί για γλυκό άραγε; Πραγματικά αρχίζω να μη τη παλεύω.... :(

μη μου πείτε φρούτα δε πιάνει. Θέλω κάτι σε γλυκό ας μην είναι το κλασσικό με ζάχαρη ας είναι για διαβήτη. Αλλά υπάρχει;

Επίσης εμένα ο καφές με βοηθάει στο έντερο και έπινα ενα ποτήρι τη μέρα αλλά πάντα με ζάχαρη. Σκέτο σε τη παλεύω. Τώρα τι να βάζω στον καφέ οεο; Αααχχ


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κι εγώ δε το ξέρω αυτό να σου πω την αλήθεια. Το ξέρω όπως η Clue. 

Βρε κορίτσια μου λείπουν τα γλυκά... Δεν υπάρχει κάποια εναλλακτική και για εμάς να γλυκαθουμε; Τι τρώνε οι διαβητικοί για γλυκό άραγε; Πραγματικά αρχίζω να μη τη παλεύω.... :(

μη μου πείτε φρούτα δε πιάνει. Θέλω κάτι σε γλυκό ας μην είναι το κλασσικό με ζάχαρη ας είναι για διαβήτη. Αλλά υπάρχει;

Επίσης εμένα ο καφές με βοηθάει στο έντερο και έπινα ενα ποτήρι τη μέρα αλλά πάντα με ζάχαρη. Σκέτο σε τη παλεύω. Τώρα τι να βάζω στον καφέ οεο; Αααχχ

υπαρχουν γλυκα για διαβητικους βρε. αν ψαξεις ιντερνετ θα βρεις κ που πουλανε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κι εγώ δε το ξέρω αυτό να σου πω την αλήθεια. Το ξέρω όπως η Clue. 

Βρε κορίτσια μου λείπουν τα γλυκά... Δεν υπάρχει κάποια εναλλακτική και για εμάς να γλυκαθουμε; Τι τρώνε οι διαβητικοί για γλυκό άραγε; Πραγματικά αρχίζω να μη τη παλεύω.... :(

μη μου πείτε φρούτα δε πιάνει. Θέλω κάτι σε γλυκό ας μην είναι το κλασσικό με ζάχαρη ας είναι για διαβήτη. Αλλά υπάρχει;

Επίσης εμένα ο καφές με βοηθάει στο έντερο και έπινα ενα ποτήρι τη μέρα αλλά πάντα με ζάχαρη. Σκέτο σε τη παλεύω. Τώρα τι να βάζω στον καφέ οεο; Αααχχ

Δεν ξερω γενικα τι παιζει με τη στεβια. Σε ολα τα ζαχαροπλαστεια πλέον υπαρχουν γλυκα με στεβια... Ομως δυστυχώς ο γιατρος μου μου ειπε οτι δεν εχουν γινει πολλες ερευνες οπότε τα αποφευγω... Προτιμω να φαω μια φορα στις 2 εβδομάδες κατι μικρό... Τωρα κ για τα λαιτ προϊόντα εχουν πει διαφορα... Εγω τα παγωτα ζηλευω κ δεν ξερω πως θα τη βγαλω το καλοκαιρι... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Δεν ξερω γενικα τι παιζει με τη στεβια. Σε ολα τα ζαχαροπλαστεια πλέον υπαρχουν γλυκα με στεβια... Ομως δυστυχώς ο γιατρος μου μου ειπε οτι δεν εχουν γινει πολλες ερευνες οπότε τα αποφευγω... Προτιμω να φαω μια φορα στις 2 εβδομάδες κατι μικρό... Τωρα κ για τα λαιτ προϊόντα εχουν πει διαφορα... Εγω τα παγωτα ζηλευω κ δεν ξερω πως θα τη βγαλω το καλοκαιρι... 

Καλέ @linaa και @winspert μόλις μου φτιάξατε τη μέρα χαχα δε περίμενα ότι θα έχει κάπου έτοιμα. Νόμιζα ότι θα βρω μόνο συνταγή για κάτι.

Κοριτσι στα έχει απαγορεύσει ο γυναικολόγος ή ο ενδοκρινολόγος; Γιατί αν τα έχει απαγορεύσει ο ενδοκρινολόγος δε θα πάρω ούτε εγώ μιας που μπορεί να επηρεάζει το ζάχαρο και η στέβια απλώς πιο βραχυπρόθεσμα... Αν όμως στο είπε ο γυναικολόγος εκεί καθησυχαζομαι λίγο. Δε νομίζω λόγο στεβιας μια στις τόσες να πάθει κάτι το εμβρυακι. Τόσα και τόσα τρώμε που δεν είναι πάντα υγιεινά. Ένα γλυκάκι με στέβια τι να πειράξει άραγε ... Αυτό που λες πάντως με το να τρως που και που κάτι κανονικό το κάνω εγώ με τον καφέ. Πίνω πλέον μια φορά και αν την εβδομάδα με μισή κουταλιά κοφτή ζάχαρη.... Αλλιώς τουαλέτα παπα....

 

Βλέπεις για τα παγωτά κάνω ότι δε το βλέπω γιατί πονάει η ψυχούλα μου χαχαχαχα

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamacita Alina είπε:

Καλέ @linaa και @winspert μόλις μου φτιάξατε τη μέρα χαχα δε περίμενα ότι θα έχει κάπου έτοιμα. Νόμιζα ότι θα βρω μόνο συνταγή για κάτι.

Κοριτσι στα έχει απαγορεύσει ο γυναικολόγος ή ο ενδοκρινολόγος; Γιατί αν τα έχει απαγορεύσει ο ενδοκρινολόγος δε θα πάρω ούτε εγώ μιας που μπορεί να επηρεάζει το ζάχαρο και η στέβια απλώς πιο βραχυπρόθεσμα... Αν όμως στο είπε ο γυναικολόγος εκεί καθησυχαζομαι λίγο. Δε νομίζω λόγο στεβιας μια στις τόσες να πάθει κάτι το εμβρυακι. Τόσα και τόσα τρώμε που δεν είναι πάντα υγιεινά. Ένα γλυκάκι με στέβια τι να πειράξει άραγε ... Αυτό που λες πάντως με το να τρως που και που κάτι κανονικό το κάνω εγώ με τον καφέ. Πίνω πλέον μια φορά και αν την εβδομάδα με μισή κουταλιά κοφτή ζάχαρη.... Αλλιώς τουαλέτα παπα....

 

Βλέπεις για τα παγωτά κάνω ότι δε το βλέπω γιατί πονάει η ψυχούλα μου χαχαχαχα

Χαχαχα, αστα με το παγωτό θα υποφέρω... Αν κ υπάρχει στο σούπερ μάρκετ σκονη γιωτης που φτιάχνεις παγωτο στο σπίτι  με γαλα κ ειναι με στεβια... Κ ελεγα, ωραια, θα φτιαχνω τετοιο... Αλλα ο γυναικολογος μου ειπε να μην τρωω... Τωρα εννοείται πως δεν θα πάθει κατι το μωρο μας αν τρώμε καπου καπου. . Ρωτα ομως κ το γιατρο σου κ εσυ. Το ζαχαρο νομιζω δεν το επηρεάζει η στεβια  αλλα κ παλι ρωτα το γιατρο για σιγουρια... :wub:


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Χαχαχα, αστα με το παγωτό θα υποφέρω... Αν κ υπάρχει στο σούπερ μάρκετ σκονη γιωτης που φτιάχνεις παγωτο στο σπίτι  με γαλα κ ειναι με στεβια... Κ ελεγα, ωραια, θα φτιαχνω τετοιο... Αλλα ο γυναικολογος μου ειπε να μην τρωω... Τωρα εννοείται πως δεν θα πάθει κατι το μωρο μας αν τρώμε καπου καπου. . Ρωτα ομως κ το γιατρο σου κ εσυ. Το ζαχαρο νομιζω δεν το επηρεάζει η στεβια  αλλα κ παλι ρωτα το γιατρο για σιγουρια... :wub:

Καλέ ναι εννοείται. Για παγωτό εγώ σκέφτηκα να κάνω με χυμό φρούτου χωρίς ζάχαρη. Γρανιτα στυλ. Τουλάχιστον να μη πάθω στερητικό χαχαχαχα

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Καλέ ναι εννοείται. Για παγωτό εγώ σκέφτηκα να κάνω με χυμό φρούτου χωρίς ζάχαρη. Γρανιτα στυλ. Τουλάχιστον να μη πάθω στερητικό χαχαχαχα

Καλα τα ιδια σκεφτομαστε. Επειδη φτιαχνω καθε μερα χυμο με μηλο, μπανανα, ακτινιδιο κ μανταρινια ή πορτοκάλια (στο μουλτι, πηχτος χυμος), πηρα απο το λιντλ κατι θηκουλες που βαζεις μεσα ο, τι υλικα θες, το βάζεις  στην καταψυξη  κ γινεται γρανιτα ξυλακι... Να ξεγιελιομαστε οτι τρωμε παγωτο... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina said:

Καλέ @linaa και @winspert μόλις μου φτιάξατε τη μέρα χαχα δε περίμενα ότι θα έχει κάπου έτοιμα. Νόμιζα ότι θα βρω μόνο συνταγή για κάτι.

Κοριτσι στα έχει απαγορεύσει ο γυναικολόγος ή ο ενδοκρινολόγος; Γιατί αν τα έχει απαγορεύσει ο ενδοκρινολόγος δε θα πάρω ούτε εγώ μιας που μπορεί να επηρεάζει το ζάχαρο και η στέβια απλώς πιο βραχυπρόθεσμα... Αν όμως στο είπε ο γυναικολόγος εκεί καθησυχαζομαι λίγο. Δε νομίζω λόγο στεβιας μια στις τόσες να πάθει κάτι το εμβρυακι. Τόσα και τόσα τρώμε που δεν είναι πάντα υγιεινά. Ένα γλυκάκι με στέβια τι να πειράξει άραγε ... Αυτό που λες πάντως με το να τρως που και που κάτι κανονικό το κάνω εγώ με τον καφέ. Πίνω πλέον μια φορά και αν την εβδομάδα με μισή κουταλιά κοφτή ζάχαρη.... Αλλιώς τουαλέτα παπα....

 

Βλέπεις για τα παγωτά κάνω ότι δε το βλέπω γιατί πονάει η ψυχούλα μου χαχαχαχα

Εμένα λέει στη διατροφή ότι μπορείς να βάλεις ζαχαρίνη στον καφέ. Εγώ βέβαια τον πίνω και με γάλα και έχω να πιω 1.5 εβδομάδα περίπου λόγω σιδήρου κυρίως. Δε χωράνε όλα στο πρόγραμμα... Τώρα βέβαια που θα αρχίσω τη δουλειά πάλι δεν ξέρω...

Για γλυκό το σκέφτομαι κι εγώ συνέχεια. Όχι μόνο για γλυκό βέβαια. Και για γαριδομακαρονάδες και για πίτσα με ροκφόρ και σούσι και καρμπονάρα και τσουρέκι και γενικά πολλά πολλά πράγματα!

Έχω βρει μια κρέμα με στέβια και καμιά φορά το απόγευμα τρώω αυτή αντί για γιαούρτι. Είναι κλεψιά το ξέρω αλλά θα βαρέσουν τα λαμπάκια μου!!! Έχω πάρει και σοκολάτα με στέβια αλλά την είχα φάει καιρό πριν και είχα κάνει εμετό κι από τότε δεν έχω δοκιμάσει ξανά.

Είμαι άνθρωπος που πριν την εγκυμοσύνη έτρωγα απ έξω 3-4 φορές την εβδομάδα(από εκεί να ναι τα έξτρα κιλά??). Με την εγκυμοσύνη είπα πως θα αρχίσω να προσέχω! Αλλά δεν περίμενα και το διαβήτη να σας πω την αλήθεια! Κάποιες αμαρτίες πληρώνω!!! Χεχε 

Και τώρα έκλεψα με τις φακές έφαγα και λίγο τυρί κότατζ. Το ξέρω δεν κάνει καλή απορρόφηση έτσι ούτε το ασβέστιο ούτε ο σίδηρος αλλά δε με πειράζει!!!!Γκρρρ

  • Χαχα 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Εμένα λέει στη διατροφή ότι μπορείς να βάλεις ζαχαρίνη στον καφέ. Εγώ βέβαια τον πίνω και με γάλα και έχω να πιω 1.5 εβδομάδα περίπου λόγω σιδήρου κυρίως. Δε χωράνε όλα στο πρόγραμμα... Τώρα βέβαια που θα αρχίσω τη δουλειά πάλι δεν ξέρω...

Για γλυκό το σκέφτομαι κι εγώ συνέχεια. Όχι μόνο για γλυκό βέβαια. Και για γαριδομακαρονάδες και για πίτσα με ροκφόρ και σούσι και καρμπονάρα και τσουρέκι και γενικά πολλά πολλά πράγματα!

Έχω βρει μια κρέμα με στέβια και καμιά φορά το απόγευμα τρώω αυτή αντί για γιαούρτι. Είναι κλεψιά το ξέρω αλλά θα βαρέσουν τα λαμπάκια μου!!! Έχω πάρει και σοκολάτα με στέβια αλλά την είχα φάει καιρό πριν και είχα κάνει εμετό κι από τότε δεν έχω δοκιμάσει ξανά.

Είμαι άνθρωπος που πριν την εγκυμοσύνη έτρωγα απ έξω 3-4 φορές την εβδομάδα(από εκεί να ναι τα έξτρα κιλά??). Με την εγκυμοσύνη είπα πως θα αρχίσω να προσέχω! Αλλά δεν περίμενα και το διαβήτη να σας πω την αλήθεια! Κάποιες αμαρτίες πληρώνω!!! Χεχε 

Και τώρα έκλεψα με τις φακές έφαγα και λίγο τυρί κότατζ. Το ξέρω δεν κάνει καλή απορρόφηση έτσι ούτε το ασβέστιο ούτε ο σίδηρος αλλά δε με πειράζει!!!!Γκρρρ

Δεν σου ξανά μιλάω εσένα και αν ψάχνεις το λόγο δες τι έγραψες!!!!

Μαρηηηηηη τι περιγραφές είναι αυτές; Μιλάς σε λιχουδα αυτή τη στιγμή που δεν ήμουν αλλά εγινα και με αποτελειωσες χαχαχα

 Για τη ζαχαρινη έχω ακούσει τα χειρότερα να σου πω την αλήθεια και τη φοβάμαι λίγο. Έκλεψαν κι εγώ και ήπια δύο γουλιες κοκακολα με στέβια. Δε θες να ξέρεις νούμερο χαχαχαχα

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Σήμερα ξύπνησα και είχα συσπάσεις. Για αρκετή ώρα πέτρωνε για δευτερόλεπτα η κοιλιά μου χαμηλά, κάτω απ' τον αφαλό, χωρίς πόνο. Πήρα τον γιατρό και μου έδωσε μαγνήσιο πρωί βράδυ. Σήμερα είμαι 15εβδ + 3ημ. Το έχει πάθει καμία αυτό;

Και κάτι άλλο να ρωτήσω γιατί είμαι άσχετη. Η γκυκόζη στις αιματολογικές εξετάσεις είναι το ζάχαρο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! Σήμερα ξύπνησα και είχα συσπάσεις. Για αρκετή ώρα πέτρωνε για δευτερόλεπτα η κοιλιά μου χαμηλά, κάτω απ' τον αφαλό, χωρίς πόνο. Πήρα τον γιατρό και μου έδωσε μαγνήσιο πρωί βράδυ. Σήμερα είμαι 15εβδ + 3ημ. Το έχει πάθει καμία αυτό;

Και κάτι άλλο να ρωτήσω γιατί είμαι άσχετη. Η γκυκόζη στις αιματολογικές εξετάσεις είναι το ζάχαρο;

Γεια σου Νικολέτα μου. Για τις συσπάσεις δεν εχω προσωπική εμπειρία αλλα απο αλλες κοπελες που το εχω ακουσει συμβαινει...Με το μαγνησιο θα σταματησουν...  Οσο για τη γλυκοζη, ναι είναι το ζαχαρο... Φιλακια πολλα 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, χρονια πολλα!!!Ευχομαι να ειμαστε ολες γερες και να εχουμε ηρεμες και τελειομηνες εγκυμοσυνες!! Εγω εχω να σας πω οτι εχω ξεφυγει τελειως με τα γλυκα αυτες τις μερες (αυτα τα τσουρεκια και τα κουλουρια ειναι η αδυναμια μου ρε γαμωτο!!)...μεχρι στιγμης βεβαια το σακχαρο μου ηταν παντα πολυ καλο αλλα με τοσα που εχω φαει φοβαμαι λιγο!!Απο φαι τουλαχιστον κρατηθηκα σε πολυ φυσιολογικα επιπεδα αφου με τις ανακατωσουρες τα παω πολυ καλυτερα αλλα η δυσπεψια δε με εχει αφησει!!Επισης, αυτες τις μερες αρχισα να νιωθω και το μικρουλι κι ειμαι πολυ χαρουμενη!!!

@Farmakotriftena περαστικα ευχομαι!!!Πραγματικα εχεις παιδευτει πολυ!!Μακαρι να ειναι η τελευταια ταλαιπωρια που περνας και απο 'δω και περα να μπορεσεις να ηρεμησεις και να χαρεις την εγκυμοσυνη σου!!!

@Clue ξεκουραση τωρα και ολα θα πανε μια χαρουλα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Γεια σου Νικολέτα μου. Για τις συσπάσεις δεν εχω προσωπική εμπειρία αλλα απο αλλες κοπελες που το εχω ακουσει συμβαινει...Με το μαγνησιο θα σταματησουν...  Οσο για τη γλυκοζη, ναι είναι το ζαχαρο... Φιλακια πολλα 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ναι κι εγώ ξέρω το μαγνήσιο ότι βοηθάει.

Άρα έχω ζάχαρο 92.

Φιλάκια! :)

On 29/4/2019 at 5:31 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια. Πάντως γενικά προ εγκυμοσύνης δεν παθαινα τέτοια πράγματα. Γαστρεντερίτιδα μια φορά έχω πάθει στη ζωή μου. Και το έντερο λειτουργούσε ρολόι. Τώρα μου έχει αλλάξει τα φώτα. Και αυτοί Οι εμετοί.. τι να  πω. Έχω πέσει ψυχολογικά. Φοβάμαι να φάω. Νιώθω που και που πόνο στο στομάχι και με λούζει κρύος ιδρώτας. Είχα τόσους πολλούς συνεχόμενους εμετούς που δεν προλάβαινα να πάρω ανάσα, νόμιζα κάποιες φορές ότι θα πεθάνω από ασφυξία αχαχαχαχαχ.

Τέλος πάντων. Ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα. Το καλο είναι πως βλέπω συχνά το μωρό με όλα αυτά. 

Ωχ ταλαιπωρείσαι πολύ. Εύχομαι περαστικά! :) Πώς είσαι σήμερα;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Κοριτσια, χρονια πολλα!!!Ευχομαι να ειμαστε ολες γερες και να εχουμε ηρεμες και τελειομηνες εγκυμοσυνες!! Εγω εχω να σας πω οτι εχω ξεφυγει τελειως με τα γλυκα αυτες τις μερες (αυτα τα τσουρεκια και τα κουλουρια ειναι η αδυναμια μου ρε γαμωτο!!)...μεχρι στιγμης βεβαια το σακχαρο μου ηταν παντα πολυ καλο αλλα με τοσα που εχω φαει φοβαμαι λιγο!!Απο φαι τουλαχιστον κρατηθηκα σε πολυ φυσιολογικα επιπεδα αφου με τις ανακατωσουρες τα παω πολυ καλυτερα αλλα η δυσπεψια δε με εχει αφησει!!Επισης, αυτες τις μερες αρχισα να νιωθω και το μικρουλι κι ειμαι πολυ χαρουμενη!!!

@Farmakotriftena περαστικα ευχομαι!!!Πραγματικα εχεις παιδευτει πολυ!!Μακαρι να ειναι η τελευταια ταλαιπωρια που περνας και απο 'δω και περα να μπορεσεις να ηρεμησεις και να χαρεις την εγκυμοσυνη σου!!!

@Clue ξεκουραση τωρα και ολα θα πανε μια χαρουλα!!!

Από τη στιγμή που το ζάχαρο σου στην κύηση είναι πάντα καλό δεν έχεις κάτι να φοβάσαι. Κι εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσυνη είχα τσακίσει ότι γλυκό υπάρχει και ποτέ δεν ανέβασα ζάχαρο. Σε αυτή που μου βρωμαγανε στην αρχή λόγο ναυτίας έχω.... Απλά καλό είναι να προσέχουμε τη διατροφή μας ασχέτως του ζαχάρου... Αλλά με λίγα παραπάνω τσουρεκάκια δεν έγινε και κατι το επέβαλαν οι μέρες άλλωστε χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...