Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα  Χριστός Ανέστη! Χρόνια πολλά κι από εμένα! Ελπίζω να περάσατε όμορφα. Εγώ έκανα ανάσταση στο νοσοκομείο πάντως. Άπειρους εμετούς. Αφαγια 4 ημέρες λόγω έντονης δυσφοριας και διαρροιες. Πλέον έφτασα τα 55 κιλά (ύψος 1.74) εξάντληση φουλ και ψυχολογία στα τάρταρα. Οι γιατροί πάλι μάλλον γαστρεντερίτιδα μου λένε είναι αλλά είμαι έτσι από μ. Τρίτη.. τώρα θα δείξει πως θα πάω. Χθες αργα το απόγευμα βγηκα.

Ελα βρε κοριτσακι μου... Αληθεια;;; Πω πω Περαστικά γρήγορα σου ευχομαι... Ρε με τις γαστρεντεριτιδες... Οσο μπορεις ξεκουρασου κ σιγα σιγα να ανακτησεις τις δυναμεις σου παλι... Σου στέλνω μια μεγαλη αγκαλια... Φιλακια πολλα.... 

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα! Καλή εβδομάδα! Εγώ ξύπνησα το βράδυ και είχα μια σταγόνα αίμα στο σερβιετάκι και όταν ξύπνησα άλλη μία και στο σκούπισμα λίγα καφέ στο μέγεθος καρφίτσας το καθένα. Ζαλίστηκα από το φόβο μου εχθές... Στο τσακ ήμουν να λιποθυμήσω. Πανικοβλήθηκα λιγάκι! Κι εχθές δεν κουράστηκα πολύ. Οδήγησα μόνο κανά μισάωρο να πάμε στην πεθερά μου και μετά πήγαμε σινεμά. Οδήγησα και να γυρίσουμε. Αλλά δεν ήταν πολλή ώρα, ούτε σήκωσα βάρος, ούτε περπάτησα πολύ... Σήμερα λέω να μείνω στο κρεβάτι. Ραντεβού με το γιατρό έχω την άλλη Δευτέρα....

Εσείς? Πως περάσατε? Φάγατε όλες του σκασμού???

Κοριτσακι μου, περαστικα κ σε σεβα. Τπτ δε θα είναι... Παρ ολα αυτα αν σε κανει να νιώσεις καλύτερα, επικοινώνησε με το γιατρο σου μηπως σου πει να κάνεις κατι. Ξεκούρασου σημερα... Εγω εφαγα 3 πατατουλες φουρνουν κ λιγο παραπανω κατσικακι. Καθε Πάσχα τρωω μονο... Φιλακια... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Farmakotriftena said:

Καλημέρα  Χριστός Ανέστη! Χρόνια πολλά κι από εμένα! Ελπίζω να περάσατε όμορφα. Εγώ έκανα ανάσταση στο νοσοκομείο πάντως. Άπειρους εμετούς. Αφαγια 4 ημέρες λόγω έντονης δυσφοριας και διαρροιες. Πλέον έφτασα τα 55 κιλά (ύψος 1.74) εξάντληση φουλ και ψυχολογία στα τάρταρα. Οι γιατροί πάλι μάλλον γαστρεντερίτιδα μου λένε είναι αλλά είμαι έτσι από μ. Τρίτη.. τώρα θα δείξει πως θα πάω. Χθες αργα το απόγευμα βγηκα.

Πωπω πραγματικά αυτή η εγκυμοσύνη σε έχει ταλαιπωρήσει φουλ. Ελπίζω τουλάχιστον το μωράκι όταν θα γεννηθεί να είναι ήσυχο και να μη σε ταλαιπωρεί και μετά! Ελπίζω να νιώσεις καλύτερα σύντομα..

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Αχ μωρέ κοριτσια τι τρέχει πάλι;... @Farmakotriftena περαστικά σου εύχομαι να φύγει και να μη ξανάρθει αυτή η ταλαιπωρία. Νοσοκομείο να ξανά δεις μόνο στη γέννα και αυτό για να κρατήσεις το μωράκι σου...

@Clue μου μήπως να επικοινωνήσεις μαζί του όμως γιατί μέχρι την άλλη Δευτέρα είναι λίγο μακριά; Θα σε καθησυχάσει πιστεύω!! 

Εγώ κοριτσια έφαγα τον αμπακο δε κράτησα διατροφή. Λιγο απ'όλα... 1 ώρα μετα το ζάχαρο ήταν στο 140 1η μέτρηση 155 2η μετά από 2 λεπτά.

Μου συνέβη όμως και το εξής παράξενο που με στεναχώρησε!!

Από περιέργεια το μέτρησα και 3 ώρες μετά το φαγητό και η 1η μέτρηση ήταν 198!!!!!!!! Στα καπάκια έκανα άλλες 3 μετρήσεις οι οποίες ήταν 132, 124 και 113 και όλα αυτά μέσα στα επόμενα 5 λεπτά και αν.... Τι φάση; Ήταν σωστό το 198 σαν πρώτη μέτρηση; Οι υπόλοιπες μετρήσεις με τη λογική της απόκλισης της τάξης του 15% που έχει το μηχανάκι πάνω κάτω είναι νορμάλ αλλά το 198 δεν το ξανά πλησίασε στις επόμενες μετρήσεις που έγιναν στα καπάκια και μου φαίνεται αδυνατον να είχα τόσο και να μη ξανά έδειξε έστω 170.... Τι λέτε εσείς; Είπαμε δε πρόσεξα τη διατροφή μου αλλά όχι ότι έφαγα και όλο το τραπέζι χαχαχαχα.

Επεξεργάστηκαν by Mamacita Alina
Και μόλις ξανά συναιβη. Νηστείας 91. Πίνω ένα ποτήρι γάλα που συνήθως μου το ανεβάζει 10-15 μονάδες και η μέτρηση μετά από μια ώρα έβγαλε 142!!! Ξανά πήρα στα καπάκια και έβγαλε 99.... Τι φάση τα μηχανάκια;
  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια. Πάντως γενικά προ εγκυμοσύνης δεν παθαινα τέτοια πράγματα. Γαστρεντερίτιδα μια φορά έχω πάθει στη ζωή μου. Και το έντερο λειτουργούσε ρολόι. Τώρα μου έχει αλλάξει τα φώτα. Και αυτοί Οι εμετοί.. τι να  πω. Έχω πέσει ψυχολογικά. Φοβάμαι να φάω. Νιώθω που και που πόνο στο στομάχι και με λούζει κρύος ιδρώτας. Είχα τόσους πολλούς συνεχόμενους εμετούς που δεν προλάβαινα να πάρω ανάσα, νόμιζα κάποιες φορές ότι θα πεθάνω από ασφυξία αχαχαχαχαχ.

Τέλος πάντων. Ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα. Το καλο είναι πως βλέπω συχνά το μωρό με όλα αυτά. 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αχ μωρέ κοριτσια τι τρέχει πάλι;... @Farmakotriftena περαστικά σου εύχομαι να φύγει και να μη ξανάρθει αυτή η ταλαιπωρία. Νοσοκομείο να ξανά δεις μόνο στη γέννα και αυτό για να κρατήσεις το μωράκι σου...

@Clue μου μήπως να επικοινωνήσεις μαζί του όμως γιατί μέχρι την άλλη Δευτέρα είναι λίγο μακριά; Θα σε καθησυχάσει πιστεύω!! 

Εγώ κοριτσια έφαγα τον αμπακο δε κράτησα διατροφή. Λιγο απ'όλα... 1 ώρα μετα το ζάχαρο ήταν στο 140 1η μέτρηση 155 2η μετά από 2 λεπτά.

Μου συνέβη όμως και το εξής παράξενο που με στεναχώρησε!!

Από περιέργεια το μέτρησα και 3 ώρες μετά το φαγητό και η 1η μέτρηση ήταν 198!!!!!!!! Στα καπάκια έκανα άλλες 3 μετρήσεις οι οποίες ήταν 132, 124 και 113 και όλα αυτά μέσα στα επόμενα 5 λεπτά και αν.... Τι φάση; Ήταν σωστό το 198 σαν πρώτη μέτρηση; Οι υπόλοιπες μετρήσεις με τη λογική της απόκλισης της τάξης του 15% που έχει το μηχανάκι πάνω κάτω είναι νορμάλ αλλά το 198 δεν το ξανά πλησίασε στις επόμενες μετρήσεις που έγιναν στα καπάκια και μου φαίνεται αδυνατον να είχα τόσο και να μη ξανά έδειξε έστω 170.... Τι λέτε εσείς; Είπαμε δε πρόσεξα τη διατροφή μου αλλά όχι ότι έφαγα και όλο το τραπέζι χαχαχαχα.

Είναι μεταχειρισμένο το μηχάνημα; αν ναι πήγαινε σε φαρμακείο και πάρε ένα καινούριο. Είναι δωρεάν.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια. Πάντως γενικά προ εγκυμοσύνης δεν παθαινα τέτοια πράγματα. Γαστρεντερίτιδα μια φορά έχω πάθει στη ζωή μου. Και το έντερο λειτουργούσε ρολόι. Τώρα μου έχει αλλάξει τα φώτα. Και αυτοί Οι εμετοί.. τι να  πω. Έχω πέσει ψυχολογικά. Φοβάμαι να φάω. Νιώθω που και που πόνο στο στομάχι και με λούζει κρύος ιδρώτας. Είχα τόσους πολλούς συνεχόμενους εμετούς που δεν προλάβαινα να πάρω ανάσα, νόμιζα κάποιες φορές ότι θα πεθάνω από ασφυξία αχαχαχαχαχ.

Τέλος πάντων. Ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα. Το καλο είναι πως βλέπω συχνά το μωρό με όλα αυτά. 

Είναι μεταχειρισμένο το μηχάνημα; αν ναι πήγαινε σε φαρμακείο και πάρε ένα καινούριο. Είναι δωρεάν.

Όχι δεν είναι μεταχειρισμένο. Ολοκαίνουργιο από το φαρμακείο και απ τα καινούργια... Δε ξέρω τι παίζει... Αύριο μεθαύριο θα πάω να δω .... Ελπίζω να είσαι εντελώς καλά σύντομα και να μη ξανά περάσεις ταλαιπωρία ... 

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Πήρα τελικά το γιατρό και μου είπε να πάω στο Λητώ να κάνω μία ένεση προγεστερόνης. Και όταν λέει ξεκούραση εννοεί ξάπλα. Καναπέ-κρεβάτι. Μάλλον όχι οδήγηση σινεμά και βόλτα στο μολ...

Με συγκίνησε γιατί με πήρε τηλέφωνο και τώρα να με ρωτήσει πως είμαι κι αν νιώθω καλά. Και του έχω πει ότι δεν θα γεννήσω εκεί μάλλον... Πολύ στεναχωριέμαι που δεν έχω λεφτά...

7 hours ago, Mamacita Alina said:

Αχ μωρέ κοριτσια τι τρέχει πάλι;... @Farmakotriftena περαστικά σου εύχομαι να φύγει και να μη ξανάρθει αυτή η ταλαιπωρία. Νοσοκομείο να ξανά δεις μόνο στη γέννα και αυτό για να κρατήσεις το μωράκι σου...

@Clue μου μήπως να επικοινωνήσεις μαζί του όμως γιατί μέχρι την άλλη Δευτέρα είναι λίγο μακριά; Θα σε καθησυχάσει πιστεύω!! 

Εγώ κοριτσια έφαγα τον αμπακο δε κράτησα διατροφή. Λιγο απ'όλα... 1 ώρα μετα το ζάχαρο ήταν στο 140 1η μέτρηση 155 2η μετά από 2 λεπτά.

Μου συνέβη όμως και το εξής παράξενο που με στεναχώρησε!!

Από περιέργεια το μέτρησα και 3 ώρες μετά το φαγητό και η 1η μέτρηση ήταν 198!!!!!!!! Στα καπάκια έκανα άλλες 3 μετρήσεις οι οποίες ήταν 132, 124 και 113 και όλα αυτά μέσα στα επόμενα 5 λεπτά και αν.... Τι φάση; Ήταν σωστό το 198 σαν πρώτη μέτρηση; Οι υπόλοιπες μετρήσεις με τη λογική της απόκλισης της τάξης του 15% που έχει το μηχανάκι πάνω κάτω είναι νορμάλ αλλά το 198 δεν το ξανά πλησίασε στις επόμενες μετρήσεις που έγιναν στα καπάκια και μου φαίνεται αδυνατον να είχα τόσο και να μη ξανά έδειξε έστω 170.... Τι λέτε εσείς; Είπαμε δε πρόσεξα τη διατροφή μου αλλά όχι ότι έφαγα και όλο το τραπέζι χαχαχαχα.

Δεν μου έχει τύχει ποτέ να κάνω μετρήσεις στα καπάκια. Μήπως κι εσύ να κάνεις μόνο μία μέτρηση για να μην μπερδεύεσαι? Δεν ξέρω αν επηρεάζεται από το άγχος και το βλέπεις ψηλό, τρομάζεις και το ρίχνεις...χεχε

Πες το και σε ενδοκρινολόγο να σου πει ποια να λαμβάνεις υπόψιν. Αν και νομίζω ότι δε βοηθάει να μετράς στα καπάκια...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλησπέρα! Πήρα τελικά το γιατρό και μου είπε να πάω στο Λητώ να κάνω μία ένεση προγεστερόνης. Και όταν λέει ξεκούραση εννοεί ξάπλα. Καναπέ-κρεβάτι. Μάλλον όχι οδήγηση σινεμά και βόλτα στο μολ...

Με συγκίνησε γιατί με πήρε τηλέφωνο και τώρα να με ρωτήσει πως είμαι κι αν νιώθω καλά. Και του έχω πει ότι δεν θα γεννήσω εκεί μάλλον... Πολύ στεναχωριέμαι που δεν έχω λεφτά...

Δεν μου έχει τύχει ποτέ να κάνω μετρήσεις στα καπάκια. Μήπως κι εσύ να κάνεις μόνο μία μέτρηση για να μην μπερδεύεσαι? Δεν ξέρω αν επηρεάζεται από το άγχος και το βλέπεις ψηλό, τρομάζεις και το ρίχνεις...χεχε

Πες το και σε ενδοκρινολόγο να σου πει ποια να λαμβάνεις υπόψιν. Αν και νομίζω ότι δε βοηθάει να μετράς στα καπάκια...

Δεν θα έκανα ούτε εγώ στα καπάκια αν δεν έβλεπα παράξενες μετρήσεις. Θα σου εξηγήσω όμως το σκεπτικό μου. Πες στο κλασσικό σου πρωινό από εκεί που έβλεπες +10 έβλεπες ξαφνικά +50 δεν θα ξανά έκανες να δεις τι παίζει και αν ξανά πλησιάζει κοντα; Γιατί εγώ λέω μου έβγαλε 148 αν είναι τόσο η δεύτερη μέτρηση θα έχει μεν απόκλιση αλλά θα πάει πάλι κοντά έστω 130.... Επίσης χθες 198 3 ώρες μετά το φαγητό τώρα από 140 που ήταν 1 ώρα μετα... Λεω τι συμβαίνει.... Δεν είναι ότι κάνω μέτρηση βλέπω 120 και λέω ααα θα ξανά κάνω ... Είδα μεγάλα νούμερα από το πουθενά.... και για να μη πεθάνω από την αβεβαιότητα ξανά μετρήθηκα να δω αν προσεγγίζει την τιμή ξανά. Αν τη προσέγγιζε θα ήταν όντως τόσο αλλά δεν ξανά πήγε ούτε κατά διάνοια τόσο ψηλά οπότε φαντάζομαι πως τρελαίνοντε κι αυτά πότε πότε ... Οι επόμενες μετρήσεις ήταν κοντά μεταξύ τους είχαν μικρή απόκλιση και τα μηχανάκια έχουν συνήθως έως 15%... αυτό είναι το σκεπτικό μου .... Δε γίνεται να πίνω ένα γάλα πχ απλώς και να παίρνω σωστή τη μέτρηση των 148 ενώ κάθε μα κάθε μέρα από 85 πάει 95... Κάτι δε κολλάει. Θα το πω βέβαια στη γιατρό να δω τι θα μου πει και θα πάω και μικροβιολογικό για εξέταση... Το άγχος παίζει ρόλο. Το ανεβάζει το ζάχαρο....

Εσύ προσπάθησε τώρα να είσαι χαλαρή αφού και ο γιατρός είπε ξάπλα, απόλαυσε το όσο γίνεται, να είσαι αισιόδοξη και μη στεναχωριέσαι για τον γιατρό είναι ανθρωπάρα και γιατραρα αφού συμπεριφέρεται τόσο καλά δε χρειάζεται να νιώθεις άσχημα αν και σε καταλαβαινω απόλυτα.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2019 at 11:20 ΠΜ, Clue είπε:

Καλημέρα! Καλή εβδομάδα! Εγώ ξύπνησα το βράδυ και είχα μια σταγόνα αίμα στο σερβιετάκι και όταν ξύπνησα άλλη μία και στο σκούπισμα λίγα καφέ στο μέγεθος καρφίτσας το καθένα. Ζαλίστηκα από το φόβο μου εχθές... Στο τσακ ήμουν να λιποθυμήσω. Πανικοβλήθηκα λιγάκι! Κι εχθές δεν κουράστηκα πολύ. Οδήγησα μόνο κανά μισάωρο να πάμε στην πεθερά μου και μετά πήγαμε σινεμά. Οδήγησα και να γυρίσουμε. Αλλά δεν ήταν πολλή ώρα, ούτε σήκωσα βάρος, ούτε περπάτησα πολύ... Σήμερα λέω να μείνω στο κρεβάτι. Ραντεβού με το γιατρό έχω την άλλη Δευτέρα....

Εσείς? Πως περάσατε? Φάγατε όλες του σκασμού???

αγαπη μου κανε την ενεσουλα μεινε κ λιγες μερες ξαπλα κ ολα θα πανε καλα! τι καλος ο γιατρος που πήρε τηλ να ρωτησει... 

On 29/4/2019 at 12:00 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα  Χριστός Ανέστη! Χρόνια πολλά κι από εμένα! Ελπίζω να περάσατε όμορφα. Εγώ έκανα ανάσταση στο νοσοκομείο πάντως. Άπειρους εμετούς. Αφαγια 4 ημέρες λόγω έντονης δυσφοριας και διαρροιες. Πλέον έφτασα τα 55 κιλά (ύψος 1.74) εξάντληση φουλ και ψυχολογία στα τάρταρα. Οι γιατροί πάλι μάλλον γαστρεντερίτιδα μου λένε είναι αλλά είμαι έτσι από μ. Τρίτη.. τώρα θα δείξει πως θα πάω. Χθες αργα το απόγευμα βγηκα.

φαρμακοτριφτενα μου τι να πω δεν εχω λογια για την ταλαιπωρία που τραβας κοριτσι μου! 

23 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Αχ μωρέ κοριτσια τι τρέχει πάλι;... @Farmakotriftena περαστικά σου εύχομαι να φύγει και να μη ξανάρθει αυτή η ταλαιπωρία. Νοσοκομείο να ξανά δεις μόνο στη γέννα και αυτό για να κρατήσεις το μωράκι σου...

@Clue μου μήπως να επικοινωνήσεις μαζί του όμως γιατί μέχρι την άλλη Δευτέρα είναι λίγο μακριά; Θα σε καθησυχάσει πιστεύω!! 

Εγώ κοριτσια έφαγα τον αμπακο δε κράτησα διατροφή. Λιγο απ'όλα... 1 ώρα μετα το ζάχαρο ήταν στο 140 1η μέτρηση 155 2η μετά από 2 λεπτά.

Μου συνέβη όμως και το εξής παράξενο που με στεναχώρησε!!

Από περιέργεια το μέτρησα και 3 ώρες μετά το φαγητό και η 1η μέτρηση ήταν 198!!!!!!!! Στα καπάκια έκανα άλλες 3 μετρήσεις οι οποίες ήταν 132, 124 και 113 και όλα αυτά μέσα στα επόμενα 5 λεπτά και αν.... Τι φάση; Ήταν σωστό το 198 σαν πρώτη μέτρηση; Οι υπόλοιπες μετρήσεις με τη λογική της απόκλισης της τάξης του 15% που έχει το μηχανάκι πάνω κάτω είναι νορμάλ αλλά το 198 δεν το ξανά πλησίασε στις επόμενες μετρήσεις που έγιναν στα καπάκια και μου φαίνεται αδυνατον να είχα τόσο και να μη ξανά έδειξε έστω 170.... Τι λέτε εσείς; Είπαμε δε πρόσεξα τη διατροφή μου αλλά όχι ότι έφαγα και όλο το τραπέζι χαχαχαχα.

καλη μου μιλησες με το γιατρο για τα αποτελεσματα των μετρησεων σου; οντως τι φαση; περιεργα τα αποτελεσματα... 

 

κοριτσακια μου ομορφα τι κανετε; πως περασατε; φαγατε του σκασμου;;;; Χαχαχ

πηγα σημερα να αγορασω του μικρου μου ρουχαλακια ανοιξιατικα να φοραει στο σχολειο τώρα που ανοιγουν οι μερες... κ πήρα για το καλο και 2 φορμακια ροζουλι ομορφα για την μπεμπα! να χαρω λιγο να μπω στο κλίμα λιγο :)

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλησπέρα! Πήρα τελικά το γιατρό και μου είπε να πάω στο Λητώ να κάνω μία ένεση προγεστερόνης. Και όταν λέει ξεκούραση εννοεί ξάπλα. Καναπέ-κρεβάτι. Μάλλον όχι οδήγηση σινεμά και βόλτα στο μολ...

Με συγκίνησε γιατί με πήρε τηλέφωνο και τώρα να με ρωτήσει πως είμαι κι αν νιώθω καλά. Και του έχω πει ότι δεν θα γεννήσω εκεί μάλλον... Πολύ στεναχωριέμαι που δεν έχω λεφτά...

Δεν μου έχει τύχει ποτέ να κάνω μετρήσεις στα καπάκια. Μήπως κι εσύ να κάνεις μόνο μία μέτρηση για να μην μπερδεύεσαι? Δεν ξέρω αν επηρεάζεται από το άγχος και το βλέπεις ψηλό, τρομάζεις και το ρίχνεις...χεχε

Πες το και σε ενδοκρινολόγο να σου πει ποια να λαμβάνεις υπόψιν. Αν και νομίζω ότι δε βοηθάει να μετράς στα καπάκια...

Καλησπέρα κορίτσια, Χριστός Ανέστη!! @Clue εάν επιτρέπεται ποιον γιατρό έχεις?

Δεν ξέρω εάν θυμάστε την δική μου την περίπτωση με τον γιατρό από το γέννημα που μου λεγε τα ψυχορραγεί κ όλα αυτά κ που έτρεχα με τις β χοριακες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

αγαπη μου κανε την ενεσουλα μεινε κ λιγες μερες ξαπλα κ ολα θα πανε καλα! τι καλος ο γιατρος που πήρε τηλ να ρωτησει... 

φαρμακοτριφτενα μου τι να πω δεν εχω λογια για την ταλαιπωρία που τραβας κοριτσι μου! 

καλη μου μιλησες με το γιατρο για τα αποτελεσματα των μετρησεων σου; οντως τι φαση; περιεργα τα αποτελεσματα... 

 

κοριτσακια μου ομορφα τι κανετε; πως περασατε; φαγατε του σκασμου;;;; Χαχαχ

πηγα σημερα να αγορασω του μικρου μου ρουχαλακια ανοιξιατικα να φοραει στο σχολειο τώρα που ανοιγουν οι μερες... κ πήρα για το καλο και 2 φορμακια ροζουλι ομορφα για την μπεμπα! να χαρω λιγο να μπω στο κλίμα λιγο :)

Σήμερα θα πάω γιατί εκνευρίζομαι με το μηχανάκι. Χαχαχα.

Καλά έκανες σιγά σιγά ένα φορμακι να το πάρουμε!!

Ειναι άλλη δύναμη βρε παιδί μου να κοιτάς που θα μπει το μωράκι σου, φέρνει το όνειρο πιο κοντά!!

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elsatin είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, Χριστός Ανέστη!! @Clue εάν επιτρέπεται ποιον γιατρό έχεις?

Δεν ξέρω εάν θυμάστε την δική μου την περίπτωση με τον γιατρό από το γέννημα που μου λεγε τα ψυχορραγεί κ όλα αυτά κ που έτρεχα με τις β χοριακες.

Γεια σου κοπέλα μου... Χρονια πολλα... Φυσικα κ θυμόμαστε... Πες μας, τι έγινε; Ελπιζω ολα να πηγαίνουν τελεια... 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σας ευχαριστώ κορίτσια! Σήμερα είμαι καλύτερα. Ακόμα ξάπλα αλλά ψυχολογικά είμαι αρκετά καλά και δεν έχω καθόλου αίμα σήμερα!

@Elsatin Δήμος Ιωάννου λέγεται ο γιατρός και είναι πολύ καλός απλά συνεργάζεται με ιδιωτικά και δεν νομίζω ότι θα γεννήσω μαζί του. Τώρα τον γνώρισα. Δεν τον είχα πριν την εγκυμοσύνη και πήγα τυχαία γιατί με απογοήτευσε ο εξωσωματικός μου που ήταν και γενικά γυναικολόγος μου. Κι η διαφορά είναι τεράστια. Ενώ ήμουν κάθετη για τα ιδιωτικά με έχει προβληματίσει πολύ ο συγκεκριμένος.

@Mamacita Alina σήμερα το πρωί σε θυμήθηκα γιατί μετράω το ζάχαρο και η ταινία δεν είχε απορροφήσει όλο το αίμα που χρειαζόταν να κάνει τουτ. Οπότε πίεσα λίγο το δάχτυλο και συμπλήρωσα από το ίδιο τρύπημα. Και βγαίνει 82! Και λέω αποκλείεται! Και έβαλα νέα ταινία και ξαναμετρήθηκα. Και ήταν 98. Και λέω τώρα μάλιστα! Χεχε Αλλά έγινε λάθος στη διαδικασία και πιστεύω πως γι αυτό μου έβγαλε λάθος. Εσύ έβγαλες άκρη?


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα!

Σας ευχαριστώ κορίτσια! Σήμερα είμαι καλύτερα. Ακόμα ξάπλα αλλά ψυχολογικά είμαι αρκετά καλά και δεν έχω καθόλου αίμα σήμερα!

@Elsatin Δήμος Ιωάννου λέγεται ο γιατρός και είναι πολύ καλός απλά συνεργάζεται με ιδιωτικά και δεν νομίζω ότι θα γεννήσω μαζί του. Τώρα τον γνώρισα. Δεν τον είχα πριν την εγκυμοσύνη και πήγα τυχαία γιατί με απογοήτευσε ο εξωσωματικός μου που ήταν και γενικά γυναικολόγος μου. Κι η διαφορά είναι τεράστια. Ενώ ήμουν κάθετη για τα ιδιωτικά με έχει προβληματίσει πολύ ο συγκεκριμένος.

@Mamacita Alina σήμερα το πρωί σε θυμήθηκα γιατί μετράω το ζάχαρο και η ταινία δεν είχε απορροφήσει όλο το αίμα που χρειαζόταν να κάνει τουτ. Οπότε πίεσα λίγο το δάχτυλο και συμπλήρωσα από το ίδιο τρύπημα. Και βγαίνει 82! Και λέω αποκλείεται! Και έβαλα νέα ταινία και ξαναμετρήθηκα. Και ήταν 98. Και λέω τώρα μάλιστα! Χεχε Αλλά έγινε λάθος στη διαδικασία και πιστεύω πως γι αυτό μου έβγαλε λάθος. Εσύ έβγαλες άκρη?

Χαχαχα είπες να με μιμηθεις χαχαχαχα.

Λες κι εμένα να είναι λάθος και αντί για ειδοποιηση να μου βγάζει βλακείες; Δε το σκέφτηκα η αλήθεια είναι αλλά μου έχει τύχει αυτό κι εμένα αρκετές φορές .... Σήμερα θα πάω στο γιατρό να δω τι θα πει....


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Χαχαχα είπες να με μιμηθεις χαχαχαχα.

Λες κι εμένα να είναι λάθος και αντί για ειδοποιηση να μου βγάζει βλακείες; Δε το σκέφτηκα η αλήθεια είναι αλλά μου έχει τύχει αυτό κι εμένα αρκετές φορές .... Σήμερα θα πάω στο γιατρό να δω τι θα πει....

Επισης κορίτσια μου, να πω κ εγω τη βλακεια μου... Καποια μηχανακια για ζαχαρο μετρανε ζαχαρο νηστειας κ εχουν κ αλλες μετρησεις... Το εχετε βαλει να μετραει οπως πρέπει; Ο αντρας μου μου το ελεγε τις προάλλες... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert said:

Επισης κορίτσια μου, να πω κ εγω τη βλακεια μου... Καποια μηχανακια για ζαχαρο μετρανε ζαχαρο νηστειας κ εχουν κ αλλες μετρησεις... Το εχετε βαλει να μετραει οπως πρέπει; Ο αντρας μου μου το ελεγε τις προάλλες... 

Ποιο μηχανάκι έχεις?

Εγώ αν θυμάμαι καλά από τις οδηγίες οι μετρήσεις είναι ίδιες. Δεν έχει ρύθμιση. Απλά επειδή αποθηκεύεται η μέτρηση μπορείς να δηλώσεις αν είναι νηστείας ή μεταγευματική.

Θυμήθηκα τώρα ότι το νηστείας συμβολίζεται με ένα μήλο ολόκληρο και το μεταγευματικό με ένα δαγκωμένο. Ε, εγώ όταν σημείωνα στις αρχές τα έβαζα ανάποδα γιατί μου φαινόταν ότι το ολόκληρο μήλο έχει φουσκώσει από το φαγητό ενώ το δαγκωμένο είναι νηστικό.... Τι να πεις...!χαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...