Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Καλησπέρα!

@Penny... τέλειος ο μπεμπάκος! Ειδικά το ότι φύγανε οι κολικοί! Εσύ πως είσαι?

@winspert εμένα ευτυχώς δεν είναι πολύ δύσκολη στον ύπνο. Αλλά τυχαίνει να μου ξυπνάει όταν την ακουμπάω. Αυτό που κάνω είναι να βάζω θερμοφόρα στο πορτ μπεμπέ, τη βγάζω και ξαπλώνω το μωρό. Δεν βγάζω τα χέρια μου. Τα αφήνω εκέί και την πιέζω λίγο. Αφού κοιμηθεί τα παίρνω σιγά σιγά.

Κι εμάς είναι πολύ καλύτερα με τους κολικούς. Μέσα στη μέρα είναι ήρεμη. Ακόμα κι όταν σφίγγεται δεν κλαίει. Τα βράδια μόνο κρατάει καμιά φορά με κλάμα και γκρίνια για κανένα 2ωρο. Όμως ενώ σταματήσαμε τις σταγόνες βλέπω βελτίωση!

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Clue είπε:

Καλησπέρα!

@Penny... τέλειος ο μπεμπάκος! Ειδικά το ότι φύγανε οι κολικοί! Εσύ πως είσαι?

@winspert εμένα ευτυχώς δεν είναι πολύ δύσκολη στον ύπνο. Αλλά τυχαίνει να μου ξυπνάει όταν την ακουμπάω. Αυτό που κάνω είναι να βάζω θερμοφόρα στο πορτ μπεμπέ, τη βγάζω και ξαπλώνω το μωρό. Δεν βγάζω τα χέρια μου. Τα αφήνω εκέί και την πιέζω λίγο. Αφού κοιμηθεί τα παίρνω σιγά σιγά.

Κι εμάς είναι πολύ καλύτερα με τους κολικούς. Μέσα στη μέρα είναι ήρεμη. Ακόμα κι όταν σφίγγεται δεν κλαίει. Τα βράδια μόνο κρατάει καμιά φορά με κλάμα και γκρίνια για κανένα 2ωρο. Όμως ενώ σταματήσαμε τις σταγόνες βλέπω βελτίωση!

Χαχαχαχα, όλα τα έχουμε δοκιμάσει... Κ εμεις οταν τον ακουμπαμε κατω δεν παίρνουμε τα χερια αμέσως. Κ αν κ δεν πρέπει εχω κουβερτουλα απο κατω για να μην είναι κρυο κ ξυπνησει. Αλλα κ αν κοιμηθει εκεινη τη στιγμή, θα ξυπνησει μετα απο κανα 5λεπτο με πολυ κλαμα... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Μα ιδια τα παιδια μας!!!! Ξέρεις στην αρχη ειχαμε ανησυχησει μην εχει κατι το παιδακι μας... Ειχα κ τη μανα μου που ειχε ξεχασει πως ήμασταν εμεις μωρα κ μου ελεγε συνέχεια, τωρα γιατι κλαιει το μωρο;;; Κ γιατί κανει ετσι; Κ γενικα ψυχολογικα αντι να με βοηθησει με προβληματιζε... 

Χαχαχα...ετσι!!Εμενα ο αντρας μου πανικοβαλοταν στην αρχη κι ολο με ρωταγε τι εχει το παιδι και κανει ετσι κι αν ειναι φυσιολογικο!Η μανα μου παλι σοκαρεται με το ποσο συχνα θηλαζει ο μπεμπης γιατι λεει εμας μας θηλαζε ανα 3ωρο, οπως της ειχε πει ο γιατρος. Απλα απορω...ή που δε θυμαται καλα ή εγω κι ο αδερφος μου ημασταν περιπτωση!!

  • Χαχα 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μαζευτειτεεε έχω ένα θέμα που με απασχολεί 

On 17/12/2019 at 10:58 ΠΜ, elpida20 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και SOS. Εννοείται θα πάρω την παιδίατρο σε λίγο αλλά θέλω τα φώτα σας. Κοιμόμουν με το μωρό μου στον καναπέ. Ξαφνικά ακούω δυνατό κλάμα ξυπνάω άδειος ο καναπές και η μπέμπα μπρούμυτα στο πάτωμα. Την σήκωσα την ηρέμησα έκανα να δω αν έχει κάτι στο προσωπάκι της τίποτα αλλά ακόμα τρέμω!!! Ξανά κοιμήθηκε τώρα βέβαια αλλά αγχώθηκα τόσο πολύ Παναγία μου!! Πείτε μου ότι δεν είμαι μια άθλια μαμά :confused:

Φυσικά κ δεν είσαι άθλια μαμά, δεν το έκανες επίτηδες αγάπη μου συμβαίνουν αυτά ❤️

11 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια σήμερα ειχαμε παιδίατρο μας βρήκε εξαιρετικούς λέμε στηριζουμε το κεφάλι καλά το στηριζαμε απο ημερών εμείς αλλά τώρα δεν θα το κρατάμε είμαστε 5200 και πολύ ψιλοί επίσης κολικοι τέλος επιτέλους θα άνοιξω σαμπάνια σήμερα χαχαχαχαχαχαχαχα πάμε για κουλι συντροφια

Σούπερ ο μπεμπουλης συγχαρητήρια αγάπη μου ❤️ 

10 ώρες πρίν, winspert είπε:

Μπραβο κοπέλα μου... Τελειο το νινι σας... Για τους κολικους πως κ λες τέλος; Ειδε κατι ο παιδιατρος ή σιγα σιγα σταματησαν; Βλέπω οτι ειστε 3 μηνων... Εγινε σταδιακα ή πιο απότομα; 

Βρε κορίτσια, υπάρχει καποιο μωρακι που δεν ήθελε με τπτ να κοιμάται κατω παρα μονο αγκαλια κ αλλαξε αυτο; Γίνεται καθως μεγαλωνει ή θέλει προσπάθεια απο μέρους μας; Το προσπαθω αλλα δε θελω να τον αφηνω να κλαιει... Εν τω μεταξύ είμαι παιδαγωγος κ στην ταξη μου παντα ειχα πειθαρχία αλλα σε ενα βρεφακι τι πειθαρχία κ κουραφεξαλα; Θελω να τον εχω αγκαλια αλλα ειναι κ δυσκολος πολυ κ βαρυνε κ ποναω. Δε γίνεται να ακούμε μουσικη κ να τον κουναω συνέχεια... Πιανομαι... Κ ανησυχω οτι δεν ισιωνει κ το κορμακι του ποτε... Τη νυχτα για λιγο κοιμαται κ κυριως στην καλαθουνα του... Τη βοήθειά σας παρακαλώ,!!!! 

Εμένα ποτέ δεν κοιμάται μόνη της κάτω... Πάντα την παίρνει ο ύπνος την ώρα του θηλασμου την βάζω να ρευτει κ μετά την βάζω στην κουνια της όπως είναι κοιμησμενη


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerinaki 86 είπε:

Πες καλε...μη μας κρατας σε αγωνια!!

Έλα βρε αγάπη εννοείται θα σας πω απλά ήθελα να έχει εστω μια κοπελα ονλαιν... Λοιπόν πριν δύο χρόνια ο μικρός μου με τον δικό του τρόπο μου ζήτησε να αλλάξουμε κάτι πάνω του, μίλησα με πλαστικό χειρουργό στο παιδων κ μετά από δύο χρόνια κ ενώ το είχα ξεχάσει τελείως με πήραν τηλ χθες να μου πουν πως η επέμβαση θα γίνει 8 του μήνα... Κ ερωτώ με τη σειρά μου εσάς, ήταν τώρα η ώρα να γίνει αυτό; 11ωρες ταξίδι για να ανέβω Αθήνα τόση ταλαιπωρία κλπ κλπ με ένα βρεφακι που θηλάζει αποκλειστικά κ θα χρειαστεί να μπούμε κ σε μέσα μεταφοράς που κυκλοφορούν τόσες ιώσεις.... Πφφφ εντομεταξυ θηλάζει αποκλειστικά κ αυτό που με προβληματίζει είναι αν ένα 24ωρο πίνει γάλα μου σε μπιμπερό μην πάθει συγχηση θηλων και αντε μετά να την ξεπεράσει πφφφασε που με έφαγαν οι τύψεις ήδη κ στεναχωριεμαι πολύ δεν θέλω να την κάνουμε την επέμβαση... Θα αλλάξει πολύ η όψη του... Μα εγώ τον αγαπώ ακριβώς όπως είναι! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 17/12/2019 at 10:58 ΠΜ, elpida20 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και SOS. Εννοείται θα πάρω την παιδίατρο σε λίγο αλλά θέλω τα φώτα σας. Κοιμόμουν με το μωρό μου στον καναπέ. Ξαφνικά ακούω δυνατό κλάμα ξυπνάω άδειος ο καναπές και η μπέμπα μπρούμυτα στο πάτωμα. Την σήκωσα την ηρέμησα έκανα να δω αν έχει κάτι στο προσωπάκι της τίποτα αλλά ακόμα τρέμω!!! Ξανά κοιμήθηκε τώρα βέβαια αλλά αγχώθηκα τόσο πολύ Παναγία μου!! Πείτε μου ότι δεν είμαι μια άθλια μαμά :confused:

Ελπιδα πως ειστε??? 

Για να νην νιωθεισ τοσο χαλια θα σου οω οωσ το παθα κ εγω με την 1η μου κορη...

Ηταν γυρω στουσ 2 μηνεσ...δεν ειχε ξαναγυρισει ποτε πλευρο..μονο χερακια ποδαρακια κουνουσε..τηβ αφησα κ εγω πανω στο κρεβατι μου κ εκανα δουλειεσ..ακουσα γοερο κλαμα..κ τι να δω..ειχε πεσει αναμεσα απο κρεβατι κ κουνια...φοβομουν να κοιταξω στο προσωπο κ σωμα..τελικα μερα απο δευτερολ σταματησε..απο την τρομαρα τησ εκλαιγε..κ εγω ετρεμα...

Τελικα ολα καλα..δεν πιστευα πωσ το παθα...ουτε κσταλαβα πωσ γυρισε.. δεν την ειχα στην ακρη του κρεβατιου..ακομη το θυμαμαι κ τρομαζω..

2 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Έλα βρε αγάπη εννοείται θα σας πω απλά ήθελα να έχει εστω μια κοπελα ονλαιν... Λοιπόν πριν δύο χρόνια ο μικρός μου με τον δικό του τρόπο μου ζήτησε να αλλάξουμε κάτι πάνω του, μίλησα με πλαστικό χειρουργό στο παιδων κ μετά από δύο χρόνια κ ενώ το είχα ξεχάσει τελείως με πήραν τηλ χθες να μου πουν πως η επέμβαση θα γίνει 8 του μήνα... Κ ερωτώ με τη σειρά μου εσάς, ήταν τώρα η ώρα να γίνει αυτό; 11ωρες ταξίδι για να ανέβω Αθήνα τόση ταλαιπωρία κλπ κλπ με ένα βρεφακι που θηλάζει αποκλειστικά κ θα χρειαστεί να μπούμε κ σε μέσα μεταφοράς που κυκλοφορούν τόσες ιώσεις.... Πφφφ εντομεταξυ θηλάζει αποκλειστικά κ αυτό που με προβληματίζει είναι αν ένα 24ωρο πίνει γάλα μου σε μπιμπερό μην πάθει συγχηση θηλων και αντε μετά να την ξεπεράσει πφφφασε που με έφαγαν οι τύψεις ήδη κ στεναχωριεμαι πολύ δεν θέλω να την κάνουμε την επέμβαση... Θα αλλάξει πολύ η όψη του... Μα εγώ τον αγαπώ ακριβώς όπως είναι! 

Καταλαβαινω την ταλαιπωρια..κ σιγουρα τον αγαπασ οπωσ ειναι..αλλα θα ελεγα να σκεφτεισ κ τι θα ηθελε κ το αγορι σου...οπωε ειπεσ ο ιδιοσ στο χε "ζητησει".

Επισησ νιωθω κ το αγχοσ που χεισ για το μωρο...αλλα καπωσ θα βρεθει τροποσ να τα συμβιβασεισ ολα..

Πλεον εχεισ 2 παθδακια...κ θα πρεπει να σκεφτεσαι το καλο κ των 2...δεν θα οαθει τιποτα το μωρο αν τραφει απο μπιμπερο..

Ενταξυ σου ρθαν λιγο αναποδα..αλλα θα τα καταφερεισ..

Σκεψου τι ειναι πιο σωστο για τον μεγαλο σου..αυτο μονπ θα σου πω...

Αχ να δω πωσ θα κοιμηθω παλι..5.3 κ το ματι μου γαριδα..

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, winspert είπε:

Ευχομαι να μην το  επηρεάσει καθολου. Εμεις το πρώτο εμβολιο θα το κάνουμε μετα τις γιορτες. Σκέφτομαι να τον θηλαζω εκείνη τη στιγμή για να είναι ακίνητος κ ισως ξεγελαστει κ δεν κλαψει πολυ... Εσενα εκλαψε πολυ; 

Εμασ η μεγαλη παντα εκλαιγε..γιατι πριν απο το εμβολιο παντα την εξεταζε ο γιατροσ οποτε δεν το γλιτωναμε το κλαμα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Ελπιδα πως ειστε??? 

Για να νην νιωθεισ τοσο χαλια θα σου οω οωσ το παθα κ εγω με την 1η μου κορη...

Ηταν γυρω στουσ 2 μηνεσ...δεν ειχε ξαναγυρισει ποτε πλευρο..μονο χερακια ποδαρακια κουνουσε..τηβ αφησα κ εγω πανω στο κρεβατι μου κ εκανα δουλειεσ..ακουσα γοερο κλαμα..κ τι να δω..ειχε πεσει αναμεσα απο κρεβατι κ κουνια...φοβομουν να κοιταξω στο προσωπο κ σωμα..τελικα μερα απο δευτερολ σταματησε..απο την τρομαρα τησ εκλαιγε..κ εγω ετρεμα...

Τελικα ολα καλα..δεν πιστευα πωσ το παθα...ουτε κσταλαβα πωσ γυρισε.. δεν την ειχα στην ακρη του κρεβατιου..ακομη το θυμαμαι κ τρομαζω..

Καταλαβαινω την ταλαιπωρια..κ σιγουρα τον αγαπασ οπωσ ειναι..αλλα θα ελεγα να σκεφτεισ κ τι θα ηθελε κ το αγορι σου...οπωε ειπεσ ο ιδιοσ στο χε "ζητησει".

Επισησ νιωθω κ το αγχοσ που χεισ για το μωρο...αλλα καπωσ θα βρεθει τροποσ να τα συμβιβασεισ ολα..

Πλεον εχεισ 2 παθδακια...κ θα πρεπει να σκεφτεσαι το καλο κ των 2...δεν θα οαθει τιποτα το μωρο αν τραφει απο μπιμπερο..

Ενταξυ σου ρθαν λιγο αναποδα..αλλα θα τα καταφερεισ..

Σκεψου τι ειναι πιο σωστο για τον μεγαλο σου..αυτο μονπ θα σου πω...

Αχ να δω πωσ θα κοιμηθω παλι..5.3 κ το ματι μου γαριδα..

 

7 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Έλα βρε αγάπη εννοείται θα σας πω απλά ήθελα να έχει εστω μια κοπελα ονλαιν... Λοιπόν πριν δύο χρόνια ο μικρός μου με τον δικό του τρόπο μου ζήτησε να αλλάξουμε κάτι πάνω του, μίλησα με πλαστικό χειρουργό στο παιδων κ μετά από δύο χρόνια κ ενώ το είχα ξεχάσει τελείως με πήραν τηλ χθες να μου πουν πως η επέμβαση θα γίνει 8 του μήνα... Κ ερωτώ με τη σειρά μου εσάς, ήταν τώρα η ώρα να γίνει αυτό; 11ωρες ταξίδι για να ανέβω Αθήνα τόση ταλαιπωρία κλπ κλπ με ένα βρεφακι που θηλάζει αποκλειστικά κ θα χρειαστεί να μπούμε κ σε μέσα μεταφοράς που κυκλοφορούν τόσες ιώσεις.... Πφφφ εντομεταξυ θηλάζει αποκλειστικά κ αυτό που με προβληματίζει είναι αν ένα 24ωρο πίνει γάλα μου σε μπιμπερό μην πάθει συγχηση θηλων και αντε μετά να την ξεπεράσει πφφφασε που με έφαγαν οι τύψεις ήδη κ στεναχωριεμαι πολύ δεν θέλω να την κάνουμε την επέμβαση... Θα αλλάξει πολύ η όψη του... Μα εγώ τον αγαπώ ακριβώς όπως είναι! 

Αγάπη είναι κάτι που πρεπει να γίνει για λόγους υγειας χίλια συγνώμη αλλά γιατί θα πρεπει να κάνει κάτι επεμβατικό ;

11 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλησπέρα!

@Penny... τέλειος ο μπεμπάκος! Ειδικά το ότι φύγανε οι κολικοί! Εσύ πως είσαι?

@winspert εμένα ευτυχώς δεν είναι πολύ δύσκολη στον ύπνο. Αλλά τυχαίνει να μου ξυπνάει όταν την ακουμπάω. Αυτό που κάνω είναι να βάζω θερμοφόρα στο πορτ μπεμπέ, τη βγάζω και ξαπλώνω το μωρό. Δεν βγάζω τα χέρια μου. Τα αφήνω εκέί και την πιέζω λίγο. Αφού κοιμηθεί τα παίρνω σιγά σιγά.

Κι εμάς είναι πολύ καλύτερα με τους κολικούς. Μέσα στη μέρα είναι ήρεμη. Ακόμα κι όταν σφίγγεται δεν κλαίει. Τα βράδια μόνο κρατάει καμιά φορά με κλάμα και γκρίνια για κανένα 2ωρο. Όμως ενώ σταματήσαμε τις σταγόνες βλέπω βελτίωση!

Πως να είμαι αγάπη Εχω φτάσει στα 47 κιλά μοντελαρα λέμε απο τα λιγα καλά ήμουν που ήμουν θεαρα τώρα να δεις χαχχαχχχαχ περιμενω το χειρουργειο αγαπουλα μου τον Φεβρουαριο ως τοτε τρωω μονο απαχα κρεατα όχι γλυκα οχι οχι όχι οχι πιτογυρο εχω να φαω απο τον καιρο του κουρμπασι αυτα μωρε τι αλλα νεα ;;; χχαχαχχα

 

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Έλα βρε αγάπη εννοείται θα σας πω απλά ήθελα να έχει εστω μια κοπελα ονλαιν... Λοιπόν πριν δύο χρόνια ο μικρός μου με τον δικό του τρόπο μου ζήτησε να αλλάξουμε κάτι πάνω του, μίλησα με πλαστικό χειρουργό στο παιδων κ μετά από δύο χρόνια κ ενώ το είχα ξεχάσει τελείως με πήραν τηλ χθες να μου πουν πως η επέμβαση θα γίνει 8 του μήνα... Κ ερωτώ με τη σειρά μου εσάς, ήταν τώρα η ώρα να γίνει αυτό; 11ωρες ταξίδι για να ανέβω Αθήνα τόση ταλαιπωρία κλπ κλπ με ένα βρεφακι που θηλάζει αποκλειστικά κ θα χρειαστεί να μπούμε κ σε μέσα μεταφοράς που κυκλοφορούν τόσες ιώσεις.... Πφφφ εντομεταξυ θηλάζει αποκλειστικά κ αυτό που με προβληματίζει είναι αν ένα 24ωρο πίνει γάλα μου σε μπιμπερό μην πάθει συγχηση θηλων και αντε μετά να την ξεπεράσει πφφφασε που με έφαγαν οι τύψεις ήδη κ στεναχωριεμαι πολύ δεν θέλω να την κάνουμε την επέμβαση... Θα αλλάξει πολύ η όψη του... Μα εγώ τον αγαπώ ακριβώς όπως είναι! 

Μαριουλα μου οπως θα καταλαβες δε με αφησε ο μπεμπης χθες να ξαναμπω με την γκρινια...Νομιζω οτι πρεπει να ζυγισεις τα πραγματα...αν δεν ειναι κατι που επειγει και υπαρχει τροπος να αναβληθει η επεμβαση για καποιους μηνες, θα ειναι καλυτερα για την μπεμπα. Αλλιως, αν ειναι να χασετε τη σειρα και να σας φωναξουν μετα απο αλλα 2 χρονια, σιγουρα θα ζοριστειτε αλλα ισως πρεπει να το κανετε τωρα.Ολα αυτα βεβαια αν ειναι κατι που το εχετε αποφασισει και ειστε σιγουροι οτι πρεπει να γινει οπωσδηποτε.


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μουυ ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας. Έφυγε η μητέρα μου για λίγες μέρες και είμαι μόνη με το μωρό η το πάω στην πεθερά μου για να κοιμηθώ κι εγώ. Το μωρό μου ει αι καλά δόξα τον θεοοοο

  • Μου αρέσει 6

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Ελπιδα πως ειστε??? 

Για να νην νιωθεισ τοσο χαλια θα σου οω οωσ το παθα κ εγω με την 1η μου κορη...

Ηταν γυρω στουσ 2 μηνεσ...δεν ειχε ξαναγυρισει ποτε πλευρο..μονο χερακια ποδαρακια κουνουσε..τηβ αφησα κ εγω πανω στο κρεβατι μου κ εκανα δουλειεσ..ακουσα γοερο κλαμα..κ τι να δω..ειχε πεσει αναμεσα απο κρεβατι κ κουνια...φοβομουν να κοιταξω στο προσωπο κ σωμα..τελικα μερα απο δευτερολ σταματησε..απο την τρομαρα τησ εκλαιγε..κ εγω ετρεμα...

Τελικα ολα καλα..δεν πιστευα πωσ το παθα...ουτε κσταλαβα πωσ γυρισε.. δεν την ειχα στην ακρη του κρεβατιου..ακομη το θυμαμαι κ τρομαζω..

Καταλαβαινω την ταλαιπωρια..κ σιγουρα τον αγαπασ οπωσ ειναι..αλλα θα ελεγα να σκεφτεισ κ τι θα ηθελε κ το αγορι σου...οπωε ειπεσ ο ιδιοσ στο χε "ζητησει".

Επισησ νιωθω κ το αγχοσ που χεισ για το μωρο...αλλα καπωσ θα βρεθει τροποσ να τα συμβιβασεισ ολα..

Πλεον εχεισ 2 παθδακια...κ θα πρεπει να σκεφτεσαι το καλο κ των 2...δεν θα οαθει τιποτα το μωρο αν τραφει απο μπιμπερο..

Ενταξυ σου ρθαν λιγο αναποδα..αλλα θα τα καταφερεισ..

Σκεψου τι ειναι πιο σωστο για τον μεγαλο σου..αυτο μονπ θα σου πω...

Αχ να δω πωσ θα κοιμηθω παλι..5.3 κ το ματι μου γαριδα..

 

πρίν από 17 λεπτά , Penny... είπε:

 

Αγάπη είναι κάτι που πρεπει να γίνει για λόγους υγειας χίλια συγνώμη αλλά γιατί θα πρεπει να κάνει κάτι επεμβατικό ;

Πως να είμαι αγάπη Εχω φτάσει στα 47 κιλά μοντελαρα λέμε απο τα λιγα καλά ήμουν που ήμουν θεαρα τώρα να δεις χαχχαχχχαχ περιμενω το χειρουργειο αγαπουλα μου τον Φεβρουαριο ως τοτε τρωω μονο απαχα κρεατα όχι γλυκα οχι οχι όχι οχι πιτογυρο εχω να φαω απο τον καιρο του κουρμπασι αυτα μωρε τι αλλα νεα ;;; χχαχαχχα

 

 

πρίν από 1 λεπτό , katerinaki 86 είπε:

Μαριουλα μου οπως θα καταλαβες δε με αφησε ο μπεμπης χθες να ξαναμπω με την γκρινια...Νομιζω οτι πρεπει να ζυγισεις τα πραγματα...αν δεν ειναι κατι που επειγει και υπαρχει τροπος να αναβληθει η επεμβαση για καποιους μηνες, θα ειναι καλυτερα για την μπεμπα. Αλλιως, αν ειναι να χασετε τη σειρα και να σας φωναξουν μετα απο αλλα 2 χρονια, σιγουρα θα ζοριστειτε αλλα ισως πρεπει να το κανετε τωρα.Ολα αυτα βεβαια αν ειναι κατι που το εχετε αποφασισει και ειστε σιγουροι οτι πρεπει να γινει οπωσδηποτε.

Κορίτσια μου σας εύχαριστω πάρα πολύ που μου απαντήσατε... Δεν είναι κάτι που επείγει αλλά είναι κάτι που θέλει ο μικρός να κάνει... Ωτοπλαστικη... Έχει πάρα πολύ πεταχτά αυτιά, είναι ένας κούκλος αλλά τον κοροϊδεύουν για τα αυτιά του κ πληγωνεται το μαναρακι μου... Αν το ακυρώσω ίσως πάρει πάλι δύο χρόνια να έρθει η σειρά μας... Εντέλει δεν μου απαντήσατε όμως στον προβληματισμό μου... Θα πίνει η μικρή γάλα δικό μ σε μπιμπερό για μια ολόκληρη μέρα... Λέτε να μη θέλει μετά το στήθος; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

 

 

Κορίτσια μου σας εύχαριστω πάρα πολύ που μου απαντήσατε... Δεν είναι κάτι που επείγει αλλά είναι κάτι που θέλει ο μικρός να κάνει... Ωτοπλαστικη... Έχει πάρα πολύ πεταχτά αυτιά, είναι ένας κούκλος αλλά τον κοροϊδεύουν για τα αυτιά του κ πληγωνεται το μαναρακι μου... Αν το ακυρώσω ίσως πάρει πάλι δύο χρόνια να έρθει η σειρά μας... Εντέλει δεν μου απαντήσατε όμως στον προβληματισμό μου... Θα πίνει η μικρή γάλα δικό μ σε μπιμπερό για μια ολόκληρη μέρα... Λέτε να μη θέλει μετά το στήθος; 

Κοριτσαρα μου γλυκια, εγω λεω να την κανετε τωρα την πλαστικη γιατι κ η ψυχικη υγεία των παιδιων είναι εξίσου σημαντική με τη σωματική υγεία. Τα παιδιά δεν μπορουν να διαχειριστουν τετοιες καταστάσεις κ οσον αφορα την κοροιδια τα παιδια γενικα γίνονται πολυ σκληρα. Οσον αφορα τη σύγχυση, γιατρος δεν ειμαι αλλα θεωρω πως πλεον τιποτα δεν θα πάθει η μπουμπού σου. Εχει περάσει τη φαση αυτη. Εδω εμενα που επινε συνέχεια με ψευδοθηλες, οταν τις εβγαζα το επιανε μια χαρα. Κ τις πρώτες μερες επαιρνε κ μπουκάλι. Παρ ολα αυτα καλα θα ηταν να ρωτησεις κ τον παιδιατρο, που θα το κανεις κ θα σου πει σιγουρα. Αλλα εγω πιστεύω πως δεν θα αλλάξει τίποτα... Καλη επιτυχια σας ευχομαι κ να σκεφτεις οτι μ αυτο τον τροπο γλυτώνεις πολλα θέματα που θα δημιουργηθουν στο μελλον στο αγορακι σου... Σε φιλω γλυκα... 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κοριτσαρα μου γλυκια, εγω λεω να την κανετε τωρα την πλαστικη γιατι κ η ψυχικη υγεία των παιδιων είναι εξίσου σημαντική με τη σωματική υγεία. Τα παιδιά δεν μπορουν να διαχειριστουν τετοιες καταστάσεις κ οσον αφορα την κοροιδια τα παιδια γενικα γίνονται πολυ σκληρα. Οσον αφορα τη σύγχυση, γιατρος δεν ειμαι αλλα θεωρω πως πλεον τιποτα δεν θα πάθει η μπουμπού σου. Εχει περάσει τη φαση αυτη. Εδω εμενα που επινε συνέχεια με ψευδοθηλες, οταν τις εβγαζα το επιανε μια χαρα. Κ τις πρώτες μερες επαιρνε κ μπουκάλι. Παρ ολα αυτα καλα θα ηταν να ρωτησεις κ τον παιδιατρο, που θα το κανεις κ θα σου πει σιγουρα. Αλλα εγω πιστεύω πως δεν θα αλλάξει τίποτα... Καλη επιτυχια σας ευχομαι κ να σκεφτεις οτι μ αυτο τον τροπο γλυτώνεις πολλα θέματα που θα δημιουργηθουν στο μελλον στο αγορακι σου... Σε φιλω γλυκα... 

Ποσο σε ευχαριστώ ❤️ δεν φαντάζεσαι πόσο ανάγκη είχα να ακούσω αυτά τα λόγια καλή μου! ❤️ Με έφαγαν οι τύψεις πριν ακόμα κάνουμε την επέμβαση γιατί ολοι οι συγγενείς τον αγαπάμε κ τον θέλουμε έτσι αλλά δεν μπορώ να μου έρχεται κάθε τρεις κ λίγο βουρκωμενος... 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

 

 

Κορίτσια μου σας εύχαριστω πάρα πολύ που μου απαντήσατε... Δεν είναι κάτι που επείγει αλλά είναι κάτι που θέλει ο μικρός να κάνει... Ωτοπλαστικη... Έχει πάρα πολύ πεταχτά αυτιά, είναι ένας κούκλος αλλά τον κοροϊδεύουν για τα αυτιά του κ πληγωνεται το μαναρακι μου... Αν το ακυρώσω ίσως πάρει πάλι δύο χρόνια να έρθει η σειρά μας... Εντέλει δεν μου απαντήσατε όμως στον προβληματισμό μου... Θα πίνει η μικρή γάλα δικό μ σε μπιμπερό για μια ολόκληρη μέρα... Λέτε να μη θέλει μετά το στήθος; 

Εγω παντωσ δεν βονιζω να γινει κατι το ανεπανορθωτο με ενα 24ωρο που θα πινει απο μπινπερο. 

Η δικια μου οταν ηταν 5 ημερων μπηκε στη μενν για λαμπα λογω ικτερου  κ επινε επι 33 ωρεσ απο μπιμπςρο..

Αλλα  ειχα πει πωσ κ να παθει συγχιση θα το παλευα..

Κ ομωσ αν κ ηταν βρεφακι δεν επαθε καμμια συγχιση..

Το δικο σου ειναι μεγαλυτερο..δεν νομιζω πωσ θα πρεπει να σε αγχωνει τοσο αυτο...ισα ισα νομιζω στην αρχη μπορςι να εκβευριστει με το μπιμπερο..αλλα θα πεινασει κ θα φαει..μπορει να ειναι κ καλοβολο.δςν ξερεισ..

Παντωσ 1 μερα ειναι..θα περασει...

Ολα καλα θα πανε..

Αν το θελει το αγορι σου να το κανετε..τα παιδια γινονται πιο σκληρα οσο μεγαλωνουν..

Θα κανετε μια θυσια οικογενειακωσ...

Το μωρακι σου ποσο ειναι??

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...