Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Ποσο σε ευχαριστώ ❤️ δεν φαντάζεσαι πόσο ανάγκη είχα να ακούσω αυτά τα λόγια καλή μου! ❤️ Με έφαγαν οι τύψεις πριν ακόμα κάνουμε την επέμβαση γιατί ολοι οι συγγενείς τον αγαπάμε κ τον θέλουμε έτσι αλλά δεν μπορώ να μου έρχεται κάθε τρεις κ λίγο βουρκωμενος... 

Κ γω συμφωνω απολυτα, ειναι κριμα το παιδακι να ντρεπεται κ να στενοχωριεται! Τα παιδια οντως γινονται πολυ σκληρα σε αυτες τις ηλικιες, επισης κ γω πιστευω οτι σε αυτον το μηνα ειναι δυσκολο να παθει συγχιση, δηλ κ με πιπιλα που του δινω εγω συγχιση μπορει να παθει επισης, ρωτα βεβαια κ τον παιδιατρο σου @winspertποσο συμφωνω σε ολα!

1 ώρα πρίν, marioula1234 είπε:

Τώρα σοβαρά; έλεος δλδ! 

Αγάπη μου την μικρή θα την πάρω μαζί μου στο ταξίδι εγώ είμαι από Δωδεκάνησα.... Αλλά την ημέρα της επέμβασης θα την αφήσω στην αδερφή της μαμάς μου που μένει Γλυφάδα... Γάλα έχω δικό μου όποτε δεν υπάρχει λόγος να δώσω σκόνη αν δεν είχα θα έδινα σκόνη γιατί όχι; απλά φοβάμαι για συγχηση... Να ρισκάρω να έχω την μπέμπα στο παιδων με τόσες ιώσεις; εσείς θα το κάνατε; 

Εγω με τιποτα δε θα ρισκαρα να παρω το μωρο στο παιδων! Τοσο μωρο αν κολλησει κατι νοσηλευεται κ οι ιωσεις κανουν παρτυ ηδη! Τωρα για τη μεταφορα δε γνωριζω ακριβως να σου πω, αναλογα τις ωρες κλπ..αν θες μπες στο fb στην ομαδα του αττικου θηλασμου αλλα θα ξερει κ γιατρος σου φανταζομαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

@marioula1234αγαπη συμφωνω με τα κοριτσια ουτε καν δεν θα επαιρνα το μωρο στο παιδων σε κλειστο χωρο άλλοι να βηχουν αλλοι να φτερνιζονται οχι ουτε καν βεβαια θα κανεις οτι θες εσυ ετσι εδω λεμε η καθεμια την γνωμη της

 

 

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@marioula1234 κι εγώ πιστεύω πως αφού το ζήτησε το παιδί καλό είναι να το κάνετε. Είναι επεμβατικό σίγουρα, εσείς θα του λέτε ξανά και ξανά ότι τον αγαπάτε όπως είναι αλλά η αλήθεια είναι ότι θα πάρει τα πάνω του ψυχολογικά. Είναι κρίμα να είναι φτιαγμένη έτσι η κοινωνία μας που να κοροιδεύει κάθετι διαφορετικό. Λες κι ο καθένας μας δεν έχει βρεθεί σε αυτη τη θέση...

Δεν ξέρω ποια είναι τα οικονομικά σας αλλά έχει ένα ξενοδοχείο κοντά. Elisabeth νομίζω. Δεν έχω ιδέα αν είναι καλό. Απλά μήπως μένει εκεί με τη συγγενή σας και πετάγεσαι να τη θηλάζεις όταν μπορείς ενώ θα μένει κάποιος με τον μικρό. Το λέω απλά σαν εναλλακτική. Και θα είναι κοντά και δεν θα είναι στο νοσοκομείο.

Για γάλα δεν έχω ιδέα για την ποσότητα αλλά από ότι θυμάμαι δεν έχεις πρόβλημα να βγάλεις... Θα πρέπει σίγουρα να βγάζεις κι εκεί πάντως να μην πρηστείς.

Το πάλεψες μια φορά κι αν χρειαστεί θα το ξαναπαλέψεις. Το ξεπεράσατε μια φορά κι αν χρειαστεί θα το ξεπεράσετε και πάλι! Θέλω να πιστεύω πως δεν θα πάθει τίποτα η μικρή κι ο μεγάλος θα ηρεμήσει. Τι τάξη πάει?


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tzeni82 είπε:

Κοριτσια τι κανετε??

Οσεσ εχετε 2 πσιδακισ πειτε μου λιγο πωσ τα κσταφερνετε νσ τα κοιμισετε?? Πωσ θα φινει να κοιμουνται περιπου την ιδια ωρα μου  λετε??

Εγώ διαβάζω παραμύθι στη μεγάλη όσο θηλάζω τη μικρή στο όρθιο,η κάθομαι στη μπάλα γυμναστικής κ διαβάζω κλπ.βασικα ο συγχρονισμός είναι κάτι που επιθυμω να αποκτήσουν πολύ σύντομα τα μωρά ....

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Εγώ διαβάζω παραμύθι στη μεγάλη όσο θηλάζω τη μικρή στο όρθιο,η κάθομαι στη μπάλα γυμναστικής κ διαβάζω κλπ.βασικα ο συγχρονισμός είναι κάτι που επιθυμω να αποκτήσουν πολύ σύντομα τα μωρά ....

Το κακο σε μασ ειναι..πωσ αμα ειναι ξυπνια η μπεμπα..η μεγαλη δεν νανουριζεται με τιποτα..

Θελει να ειμαστε στο δωματιο φησ..αγκαλια..κ να τησ λεω παρσμυθια...

Μπαλα γυμναστικησ διαβασα..μπραβο σου...

Εγω απο την τριτη που πηγα για γυναικολογο για να με δει στισ 50 μερεσ μετα τη γεννα..κ μου ειπε πωσ η κοιλια που εμεινε θελει κοιλιακουσ..απο τοτε προσπαθω...κ δεν τα καταφερνω..

Link to comment
Share on other sites

On 20/12/2019 at 11:57 ΜΜ, tzeni82 είπε:

 

Καλέ,δε γυμνάζομαι! Κάθομαι στη μπάλα γτ μπορώ κ κουνιεμαι εκείνη την ώρα κ χαζευει η μικρή.ααχαχααχαχχαχα αν κάτσω σε καρέκλα νευριάζει.θελει κίνηση.

Βασικά ψέματα...γυμνάζω τα σαγόνια μου.κοριτσια πολύ πείνα.εχω βάλει 3 κιλά.τρωω πολλά γλυκά,καλά λόγω των ημερών το χωξεφτυλισει...

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , tsilona είπε:

Καλέ,δε γυμνάζομαι! Κάθομαι στη μπάλα γτ μπορώ κ κουνιεμαι εκείνη την ώρα κ χαζευει η μικρή.ααχαχααχαχχαχα αν κάτσω σε καρέκλα νευριάζει.θελει κίνηση.

Βασικά ψέματα...γυμνάζω τα σαγόνια μου.κοριτσια πολύ πείνα.εχω βάλει 3 κιλά.τρωω πολλά γλυκά,καλά λόγω των ημερών το χωξεφτυλισει...

Καλημέρα!!! Άσε κι εγώ τα ίδια, ευτυχώς με τη μία είχα χάσει όλα τα  κιλά της εγκυμοσύνης αλλά είχα και μερικά μόνη μου. Μιλαμε εδώ και λίγο καιρό δε μπορώ να το ραψω, και όσο περισσότερα πράγματα έχουμε σπίτι τόσο περισσότερο τρώω! Η ζυγαριά ακόμα δειχνει συν 0.5 αλλά φοβάμαι ότι θα πάρω την ανυφορα! Ειδικά το βράδυ μόνο το φαγητό σκέφτομαι, αχαχχαχαχαχα 

  • Χαχα 2

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εγώ θα το ξαναπώ... Σχεδόν όλα τα κιλά που έχασα τα έχω παρει πίσω. Νομίζω βέβαια ότι αρχίζω και ισορροπώ γιατί έχουν μείνει σταθερά εδώ και μία εβδομάδα. Ίσως το πάρω απόφαση κι αρχίσω και κατεβαίνω σιγά σιγά...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@tzeni82 εγώ το μωρό το είχα δίπλα όσο κοιμηζα το μεγαλύτερο παιδί και αν έσκουζε το τάιζα παράλληλα συνήθως κοιμόταν με μουσική όμως ή λευκό ήχο 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Καλέ,δε γυμνάζομαι! Κάθομαι στη μπάλα γτ μπορώ κ κουνιεμαι εκείνη την ώρα κ χαζευει η μικρή.ααχαχααχαχχαχα αν κάτσω σε καρέκλα νευριάζει.θελει κίνηση.

Βασικά ψέματα...γυμνάζω τα σαγόνια μου.κοριτσια πολύ πείνα.εχω βάλει 3 κιλά.τρωω πολλά γλυκά,καλά λόγω των ημερών το χωξεφτυλισει...

Καλα αυτη η πεινα δεν υπαρχει!!Κι εγω ολο να τρωω θελω και ζηταω συνεχεια γλυκα...Οσο δεν ετρωγα στη εγκυμοσυνη λογω στομαχιου, τοσο τωρα θελω να φαω τα παντα!!Μου φαινεται πως κι εμενα δε θα αργησουν να παρουν ανοδικη πορεια τα κιλα μου!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...