Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Εγω έκανα όταν πήγα για έλεγχο 2 μήνες μετά τον τοκετό κορίτσι μου! 

Μπράβο ρε Μαριουλα, αντε με το καλο στο σπιτάκι σας! Πάει κι αυτό! Πως είναι τα ζουζούνια σου; 

Πως περνάς εκεί στα ξένα; 

 Εγώ πήρα χθες τα αποτελέσματα και βγήκαν τέλεια ααααα

8 ώρες πρίν, Clue είπε:

Εμένα μου είπε στο 6μηνο.

Ωραία αγάπη να πας πεις πως θα είναι απλα είχα περιέργεια πόσες το έχουμε κάνει

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

17 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ; χάθηκαμε ρε γαμωτο ποιες έχετε κανει τεστ παπ;

Εμενα μου ειπε μετα απο 2 κυκλους οταν αδιαθετησω, αν και με αγχωνει λιγο γιατι με το θηλασμο δεν ξερω ποτε θα ερθει...αν μου ερθει σε κανενα χρονο δηλαδη θα μεινω τοσο καιρο χωρις τεστ παπ??Θα δειξει...μαλλον θα πρεπει να τον παρω αν δω και δεν ερχεται μεσα στο επομενο 3μηνο.


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Εμενα μου ειπε μετα απο 2 κυκλους οταν αδιαθετησω, αν και με αγχωνει λιγο γιατι με το θηλασμο δεν ξερω ποτε θα ερθει...αν μου ερθει σε κανενα χρονο δηλαδη θα μεινω τοσο καιρο χωρις τεστ παπ??Θα δειξει...μαλλον θα πρεπει να τον παρω αν δω και δεν ερχεται μεσα στο επομενο 3μηνο.

 Ναι όντως έχεις δίκιο και εμένα θα με αγχωνε παρτον τηλ και ρωτά τον 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, katerinaki 86 said:

Εμενα μου ειπε μετα απο 2 κυκλους οταν αδιαθετησω, αν και με αγχωνει λιγο γιατι με το θηλασμο δεν ξερω ποτε θα ερθει...αν μου ερθει σε κανενα χρονο δηλαδη θα μεινω τοσο καιρο χωρις τεστ παπ??Θα δειξει...μαλλον θα πρεπει να τον παρω αν δω και δεν ερχεται μεσα στο επομενο 3μηνο.

Νομίζω δε χρειάζεται να αδιαθετήσεις. Ίσως εννοούσε σε εύλογο χρονικό διάστημα. Πχ. Εγώ αδιαθέτησα στις 46 μέρες.

Στους 6 όμως θεωρώ πως επιβάλεται

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια είχε κάποια κοπέλα από εσάς το μωρό της δυσκοιλιότητα και αν τι γάλα το έδωσε; Ευχαριστώ πολύ πολύ 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 29/1/2020 at 7:21 ΜΜ, Penny... είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ; χάθηκαμε ρε γαμωτο ποιες έχετε κανει τεστ παπ;

Εμένα ο γιατρός μου είπε να πάω να κάνω τεστ ΠΑΠ 2 μήνες μετά τη γέννα. Αλλά δε θέλω να κάνω ακόμα κι ας πέρασαν σχεδόν 4 μήνες, γιατί δε θέλω κανείς να με αγγίξει από κάτω. Δυστυχώς ακόμα πονάω....

19 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είχε κάποια κοπέλα από εσάς το μωρό της δυσκοιλιότητα και αν τι γάλα το έδωσε; Ευχαριστώ πολύ πολύ 

Καλησπέρα! Εμένα για ένα χρονικό διάστημα έκανε 4 ή 5 μέρες να κάνει κακά του. Τώρα όμως κάνει κάθε μέρα. Μπορεί κι εσένα να αλλάξει. Η παιδίατρος δε μου είπε να αλλάξω γάλα όταν την είχα ρωτήσει. Έδινα και δίνω το almiron1.

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2020 at 7:21 ΜΜ, Penny... είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ; χάθηκαμε ρε γαμωτο ποιες έχετε κανει τεστ παπ;

Εγω δεν έκανα ακομα

On 30/1/2020 at 1:09 ΠΜ, gogouli_ είπε:

Εγω έκανα όταν πήγα για έλεγχο 2 μήνες μετά τον τοκετό κορίτσι μου! 

Μπράβο ρε Μαριουλα, αντε με το καλο στο σπιτάκι σας! Πάει κι αυτό! Πως είναι τα ζουζούνια σου; 

Πως περνάς εκεί στα ξένα; 

Αγάπη μια χαρά είναι τα ζουζούνια του μικριου ταρεσουν πολύ τα αυτιά του τελικά :) σήμερα ταξιδεύω στις 7 το απόγευμα για το νησί.. Ανυπομωνω να φτάσω κ να μπούμε στους ρυθμούς μας! Η μικρή δύο μέρες τώρα είναι μες τη γκρίνια με ε ει πεθάνει λέμε κ δεν ξέρω τι φταίει... Νυσταζει όλη μέρα κ δεν κοιμάται... Μετά βέβαια κοιμάται από τις έξι το απόγευμα ως τις 8 το πρωί 

Just now, Nikoleta... είπε:

Εμένα ο γιατρός μου είπε να πάω να κάνω τεστ ΠΑΠ 2 μήνες μετά τη γέννα. Αλλά δε θέλω να κάνω ακόμα κι ας πέρασαν σχεδόν 4 μήνες, γιατί δε θέλω κανείς να με αγγίξει από κάτω. Δυστυχώς ακόμα πονάω....

Καλησπέρα! Εμένα για ένα χρονικό διάστημα έκανε 4 ή 5 μέρες να κάνει κακά του. Τώρα όμως κάνει κάθε μέρα. Μπορεί κι εσένα να αλλάξει. Η παιδίατρος δε μου είπε να αλλάξω γάλα όταν την είχα ρωτήσει. Έδινα και δίνω το almiron1.

Πωπω βρε Νικολέτα μου τι δύσκολη γέννα είχες κορίτσι μου; ακόμα δεν συνήλθες; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είχε κάποια κοπέλα από εσάς το μωρό της δυσκοιλιότητα και αν τι γάλα το έδωσε; Ευχαριστώ πολύ πολύ 

Από almiron 1 που πίναμε μας το είχε γυρίσει σε almiron comfort και μετά σιγά σιγά μίξη αυτά τα 2 σταδιακή μείωση του comfort μέχρι που συνήθισε το έντερακι και γυρίσαμε πάλι στο almiron 1


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Πωπω βρε Νικολέτα μου τι δύσκολη γέννα είχες κορίτσι μου; ακόμα δεν συνήλθες; 

Τα αυτάκια του μικρού διαβάζω ότι είναι μιά χαρά!!! Καλό ταξίδι να έχετε!

Σας διαβάζω αλλά δεν έχω πολύ όρεξη να γράψω, γιατί δεν είμαι πολύ καλά ακόμα. Επίσης δε θέλω να τρομάζω και άλλες γυναίκες που περιμένουν να γεννήσουν. Εγώ απλά ήμουν άτυχη. 

Δεν ξέρω αν φταίει ο γιατρός ή αν θα το πάθαινα έτσι κι αλλιώς. Με πονάει το περίνεο. Μπορεί να φταίει που μου το έβγαλε με βεντούζα και δεν πρόλαβε να με κόψει λίγο και έτσι όταν έβγαλε το μωρό με την βεντούζα ένιωσα σαν να έγινε κάποια έκρηξη στον κόλπο. Εκεί μάλλον σκίστηκα μέχρι πίσω στον πρωκτό.

Πήγα και σε έναν χειρουργό να με δει και μου είπε να κάνω υπομονή 6 μήνες. Εύχομαι κάποια στιγμή να γίνω όπως πριν. 

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Από almiron 1 που πίναμε μας το είχε γυρίσει σε almiron comfort και μετά σιγά σιγά μίξη αυτά τα 2 σταδιακή μείωση του comfort μέχρι που συνήθισε το έντερακι και γυρίσαμε πάλι στο almiron 1

της ξεκίνησα frisolac comfort από χθες και έκανε κακά της υδαρρή αρκετά μου είπε η γιατρός έτσι θα είναι τα κακά της μέχρι να συνηθίσει το καινούριο γαλατάκι. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια κ εμενα μου ειχε πει να παω για πεστ παπ στο 6μηνο... οπότε Απρίλη...Κατα τ άλλα ειμαστε καλα εμεις...Τρωμε πολυ κ κοιμομαστε αρκετά καλα θα ελεγα...Εγω παλευω να κλεισω τους κοιλιακούς μου...:-P

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Εμένα ο γιατρός μου είπε να πάω να κάνω τεστ ΠΑΠ 2 μήνες μετά τη γέννα. Αλλά δε θέλω να κάνω ακόμα κι ας πέρασαν σχεδόν 4 μήνες, γιατί δε θέλω κανείς να με αγγίξει από κάτω. Δυστυχώς ακόμα πονάω....

Καλησπέρα! Εμένα για ένα χρονικό διάστημα έκανε 4 ή 5 μέρες να κάνει κακά του. Τώρα όμως κάνει κάθε μέρα. Μπορεί κι εσένα να αλλάξει. Η παιδίατρος δε μου είπε να αλλάξω γάλα όταν την είχα ρωτήσει. Έδινα και δίνω το almiron1.

Πονας πολύ ;;επαφές δεν εχεις ; πονάς και εκεί ;μηπως πρέπει να πεις στον γιατρό οτι πονάς;

2 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Τα αυτάκια του μικρού διαβάζω ότι είναι μιά χαρά!!! Καλό ταξίδι να έχετε!

Σας διαβάζω αλλά δεν έχω πολύ όρεξη να γράψω, γιατί δεν είμαι πολύ καλά ακόμα. Επίσης δε θέλω να τρομάζω και άλλες γυναίκες που περιμένουν να γεννήσουν. Εγώ απλά ήμουν άτυχη. 

Δεν ξέρω αν φταίει ο γιατρός ή αν θα το πάθαινα έτσι κι αλλιώς. Με πονάει το περίνεο. Μπορεί να φταίει που μου το έβγαλε με βεντούζα και δεν πρόλαβε να με κόψει λίγο και έτσι όταν έβγαλε το μωρό με την βεντούζα ένιωσα σαν να έγινε κάποια έκρηξη στον κόλπο. Εκεί μάλλον σκίστηκα μέχρι πίσω στον πρωκτό.

Πήγα και σε έναν χειρουργό να με δει και μου είπε να κάνω υπομονή 6 μήνες. Εύχομαι κάποια στιγμή να γίνω όπως πριν. 

Ααα τώρα διαβασα τι έγινε οποτε λογικό είναι να πονάς θες λίγο καιρό ακόμα να επουλωθεις κάνε υπομονή και κάντο και πιο αργά το τεστ παπ καλη υπομονή

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2020 at 7:21 ΜΜ, Penny... είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ; χάθηκαμε ρε γαμωτο ποιες έχετε κανει τεστ παπ;

Εγω εκανα οταν ειχα παει για ελεγχο μετα τη γεννα, 2 μηνες μετα δηλαδη.

2 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Τα αυτάκια του μικρού διαβάζω ότι είναι μιά χαρά!!! Καλό ταξίδι να έχετε!

Σας διαβάζω αλλά δεν έχω πολύ όρεξη να γράψω, γιατί δεν είμαι πολύ καλά ακόμα. Επίσης δε θέλω να τρομάζω και άλλες γυναίκες που περιμένουν να γεννήσουν. Εγώ απλά ήμουν άτυχη. 

Δεν ξέρω αν φταίει ο γιατρός ή αν θα το πάθαινα έτσι κι αλλιώς. Με πονάει το περίνεο. Μπορεί να φταίει που μου το έβγαλε με βεντούζα και δεν πρόλαβε να με κόψει λίγο και έτσι όταν έβγαλε το μωρό με την βεντούζα ένιωσα σαν να έγινε κάποια έκρηξη στον κόλπο. Εκεί μάλλον σκίστηκα μέχρι πίσω στον πρωκτό.

Πήγα και σε έναν χειρουργό να με δει και μου είπε να κάνω υπομονή 6 μήνες. Εύχομαι κάποια στιγμή να γίνω όπως πριν. 

Υπομονη κοριτσακι μου πιστευω θα επουλωθει αλλα θελει χρονο δυστυχως..

Κοριτσια μου οντως χαθηκαμε! Εμεις περναμε τη φαση που μιλαμε πολυ, τσιριζουμε, γελα με, κανουμε συνεχεια αγκου, βεβαια μπρουμητα το παλευουμε ακομα να γυρισουμε! Επισης περναμε φαση τρελης γκρινιας εκτος απο σημερα που ξαναβρηκα τον παλιο μου μπεμπη που καθοταν ησυχος στο καροτσι κ εκανα καμια δουλεια, να ηταν αλμα; θα δειξει κ αυριο βεβαια, αν κ λογικα θα ηταν το 15-19 ομως αν τα υπολογιζουν βαση πητ που λενε τωρα θα επρεπε να μπαινουμε κ οχι να βγαινουμε! Τελοσπαντων, τα σπυρακια που ειχαν βγει ηταν μιας μερας ευτυχως κ το μπουκωμα σαν να υποχωρει..αυτος ο μπεμπης εχει φαει πολυ ορο απο πολυ νωρις! Απο υπνο δε τα  παμε κ πολυ καλα, εκει που ξυπναγε ανα 2ωρο κ 3ωρο, περασε νυχτες που ξυπναγε κ εκανε να κοιμηθει 2 ωρες, ή που ξυπναγε ανα 1μιση ωρα, μια φορα επισης πεταχτηκε κλαιγοντας..γενικα δε κοιμαται πανω απο 4ωρες κ αυτο σπανιοτατο. Ανα 2 3 ωρες το παμε σε γενικες γραμμες...αυτα τα νεα μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Ααα τώρα διαβασα τι έγινε οποτε λογικό είναι να πονάς θες λίγο καιρό ακόμα να επουλωθεις κάνε υπομονή και κάντο και πιο αργά το τεστ παπ καλη υπομονή

Σ' ευχαριστώ! Επαφές ούτε σαν σκέψη. Ελπίζω να είναι λογικό που πονάω ακόμα. Δεν ξέρω οι άλλες κοπέλες αν πονάνε έτσι. Ίσως αυτό φταίει που σκίστηκα αρκετά.

2 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Υπομονη κοριτσακι μου πιστευω θα επουλωθει αλλα θελει χρονο δυστυχως..

Σ' ευχαριστώ! Δυστυχώς αυτό πρέπει να κάνω υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Τα αυτάκια του μικρού διαβάζω ότι είναι μιά χαρά!!! Καλό ταξίδι να έχετε!

Σας διαβάζω αλλά δεν έχω πολύ όρεξη να γράψω, γιατί δεν είμαι πολύ καλά ακόμα. Επίσης δε θέλω να τρομάζω και άλλες γυναίκες που περιμένουν να γεννήσουν. Εγώ απλά ήμουν άτυχη. 

Δεν ξέρω αν φταίει ο γιατρός ή αν θα το πάθαινα έτσι κι αλλιώς. Με πονάει το περίνεο. Μπορεί να φταίει που μου το έβγαλε με βεντούζα και δεν πρόλαβε να με κόψει λίγο και έτσι όταν έβγαλε το μωρό με την βεντούζα ένιωσα σαν να έγινε κάποια έκρηξη στον κόλπο. Εκεί μάλλον σκίστηκα μέχρι πίσω στον πρωκτό.

Πήγα και σε έναν χειρουργό να με δει και μου είπε να κάνω υπομονή 6 μήνες. Εύχομαι κάποια στιγμή να γίνω όπως πριν. 

Πωπω ποναω κ μονο ππου το διαβασα...δεν ξερω τι να πω. Υπομονη να περασει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...