Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, winspert είπε:

Μου ειπε να βαζω 4 φορές στην ημερα απο 1 ml τη φορα στο καθε ρουθούνι...Κ να τραβαω μετα...Εγω ομως πρώτα τραβαω ο,τι βγαινει ευκολα για να μην το σπρωξω κατω,μετα ριχνω ορο κ ξανατραβαω...Για τον αποφρακτηρα,αν εννοείς αυτο που εχω διαβάσει οτι μπορεί να πειράξει τα αυτακια του,ρωτησα την παιδίατρο κ μου ειπε πως δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος κ πως οσο δυνατα κ αν ρουφηξω η πίεση είναι η ιδια ... Πω πω ηταν πολυ μικρουλικο το δικο σου τοτε...Παντως νομιζω πως καλυτερευουμε εμεις...Κ τωρα που τον ταιζω ,αν κ εχω να του βάλω ορο απο το βραδυ,ακουω λιγοτερες μυξουλες, αναπνέει πιο ευκολα...

Καλημερα κορίτσια.... Κλεισαμε για βαφτιση στις 7 Ιουνίου....Κ το ονομα αυτου, Μαξιμος!!!!

Και μεις 4 φορες βαζαμε το 24ωρο αλλα απο 2.5..ο καθε γιατρος λεει τα διμα του πχ η δικη μου δε μου συνεστησε αυτο που ρουφας ποτε παρα μονο αν η μυξα ειναι ασπρη. Τελοσπαντων, σημασια εχει οτι καλυτερευει ο μπεμπης σας! Τα βλεπεις κ στενοχωριεσαι τοσο που υποφερουν! Αστα εμενα ηταν πολυ μικρος, το πρωι ερχοταν η μαμα μου γιατι μονη μου δε μπορουσα, μια σταμιτσα ηταν αυτο..τωρα που στεκεται μπρουμητα το κανω κ μονη μου! 

Τελεια με το καλο η βαπτιση! Κ πολυ ωραιο ονομα! Εμενα 12 παντρευται αδερφη μου , γαμοβαφτιση οποτε εμεις λεμε απο Ιουλιο κ μετα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

3 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Και μεις 4 φορες βαζαμε το 24ωρο αλλα απο 2.5..ο καθε γιατρος λεει τα διμα του πχ η δικη μου δε μου συνεστησε αυτο που ρουφας ποτε παρα μονο αν η μυξα ειναι ασπρη. Τελοσπαντων, σημασια εχει οτι καλυτερευει ο μπεμπης σας! Τα βλεπεις κ στενοχωριεσαι τοσο που υποφερουν! Αστα εμενα ηταν πολυ μικρος, το πρωι ερχοταν η μαμα μου γιατι μονη μου δε μπορουσα, μια σταμιτσα ηταν αυτο..τωρα που στεκεται μπρουμητα το κανω κ μονη μου! 

Τελεια με το καλο η βαπτιση! Κ πολυ ωραιο ονομα! Εμενα 12 παντρευται αδερφη μου , γαμοβαφτιση οποτε εμεις λεμε απο Ιουλιο κ μετα!

Πηγαμε στην παιδιατρο το μεσημέρι κ ειπε οτι είναι μια χαρα κ δεν εχει ακροαστικα...Θα τον ξαναδεί την Τρίτη ειπε...Γενικα δουλεύει με αυτο τον τρόπο... πολλές επισκέψεις κ μου αρέσει πολυ...Κ εμενα ερχοταν η μαμα μου κ συνεχιζει κ έρχεται αλλα πλεον γιατι δεν αντεχει μακρια του, χαχαχαχα....

Η ωρα η καλη για την αδερφή σου...Εσεις τι ονομα θα δωσετε;Εμεις απο χρονια λεγαμε με τον αντρα μου πως δεν θα δωσουμε παππουδογιαγιαδων αλλα οποιο ονομα μας αρεσει...

  • Μου αρέσει 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2020 at 10:52 ΜΜ, winspert είπε:

Πηγαμε στην παιδιατρο το μεσημέρι κ ειπε οτι είναι μια χαρα κ δεν εχει ακροαστικα...Θα τον ξαναδεί την Τρίτη ειπε...Γενικα δουλεύει με αυτο τον τρόπο... πολλές επισκέψεις κ μου αρέσει πολυ...Κ εμενα ερχοταν η μαμα μου κ συνεχιζει κ έρχεται αλλα πλεον γιατι δεν αντεχει μακρια του, χαχαχαχα....

Η ωρα η καλη για την αδερφή σου...Εσεις τι ονομα θα δωσετε;Εμεις απο χρονια λεγαμε με τον αντρα μου πως δεν θα δωσουμε παππουδογιαγιαδων αλλα οποιο ονομα μας αρεσει...

Τελεια κοριτσακι μου, μπραβο στον μπεμπακο! Ευτυχως πηγαν ολα καλα! 

Ευχαριστουμε πολυ!Εμεις δε γινοταν να μη δωσουμε του πεθερου μου Αναστασιος δηλ, θα γινοταν μαχη ειδικα απο την πεθερα μου αυτη τα κανονιζει αυτα κ επεμβαινει..αν κ εχει ξαναβγει στο αλλο εγγονι ο δικος μας θα παρει κ το επιθετο, παλαιακες αποψεις..ενω οι γονεις μου καμια σχεση πολυ ανοιχτομυαλοι. Τελοσπαντων, γερα να ειναι τα παιδακια μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2020 at 5:29 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Κοριτσια ποια δινει dextrifer γισ να μου πει τισ δοσεισ? Εχασα το χαρτι του γιατρου κ δεν τισ θυμαμαι..

Κοριτσακι μου εγω δε δινω αυτο το φάρμακο... Μήπως μιλησες με το γιατρό;Εβγαλες ακρη;


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα αγάπες!! Πως είναι οι μανούλες και τα μωράκια μας??

Εμείς είχαμε παιδίατρο χθες, κάναμε το δεύτερο εμβόλιο και το βράδυ είχαμε γκρίνια αρκετή, ανέβασε μέχρι 37.6. Ευτυχώς όμως κοιμήθηκε ένα 8ωρο σαν πουλάκι και σήμερα ξύπνησε μες στην τρελή χαρά!

Συνεχίζει και είναι μπασκετμπολίστας ο αντράκος μου :P 67 πόντους και 7 κιλά!! Κάθε φορά μας λέει ο παιδίατρος ότι είναι ένα άριστο μωρό! Αχ Θεέ μου να είναι πάντα καλά τα παιδάκια μας και τα παιδιά οοολου του κόσμου!!! ❤

  • Μου αρέσει 3

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 said:

Καλημέρα αγάπες!! Πως είναι οι μανούλες και τα μωράκια μας??

Εμείς είχαμε παιδίατρο χθες, κάναμε το δεύτερο εμβόλιο και το βράδυ είχαμε γκρίνια αρκετή, ανέβασε μέχρι 37.6. Ευτυχώς όμως κοιμήθηκε ένα 8ωρο σαν πουλάκι και σήμερα ξύπνησε μες στην τρελή χαρά!

Συνεχίζει και είναι μπασκετμπολίστας ο αντράκος μου :P 67 πόντους και 7 κιλά!! Κάθε φορά μας λέει ο παιδίατρος ότι είναι ένα άριστο μωρό! Αχ Θεέ μου να είναι πάντα καλά τα παιδάκια μας και τα παιδιά οοολου του κόσμου!!! ❤

Υπέροχα!

Κι εμάς μετά το 2ο εμβόλιο είχε κάνει 37.9 αλλά έπεσε γρήγορα και είχε όλη μέρα 37.2. Μια χαρά όμως κατά τα άλλα. Στο 3ο δεν έκανε τίποτα.

Κι εμείς πήγαμε σήμερα για αξιολόγηση από νεογνολόγο και νευρολόγο λόγω προωρότητας και τη βρήκαν πολύ καλά!

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Υπέροχα!

Κι εμάς μετά το 2ο εμβόλιο είχε κάνει 37.9 αλλά έπεσε γρήγορα και είχε όλη μέρα 37.2. Μια χαρά όμως κατά τα άλλα. Στο 3ο δεν έκανε τίποτα.

Κι εμείς πήγαμε σήμερα για αξιολόγηση από νεογνολόγο και νευρολόγο λόγω προωρότητας και τη βρήκαν πολύ καλά!

Μπράβο η ζουζούνα σου!!! Χαθήκαμε βρε κορίτσια, η @Mamacita Alina και η @Farmakotriftena έχουν πολύ καιρό να μας γράψουν, που είστε μωρεεεε?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Μπράβο η ζουζούνα σου!!! Χαθήκαμε βρε κορίτσια, η @Mamacita Alina και η @Farmakotriftena έχουν πολύ καιρό να μας γράψουν, που είστε μωρεεεε?

Κορίτσια εγώ εδώ!! Με ελάχιστο χρόνο μπαίνω που και που ! Καλά είμαστε. Έχω βρει τους ρυθμούς μου και με τα τρία παιδιά.

Η μπουμπού μου είναι πολύ ήρεμο μωράκι! Κοιμάται σερι (εγώ η ανώμαλη  τα βράδια τη βάζω να θηλάσει έστω και μέσα στον ύπνο της) .  Είναι πολύ καλή απλά έχει έντονη ΓΟΠ και δεν παίρνει πολύ βάρος. Ακολουθούμε την τελευταία κλίμακα, όπως ήταν στην κοιλιά είναι  και εκτός. Μόνο στην καμπύλη  του ύψους έχει αρκετή ανοδική πορεία. 

  • Μου αρέσει 5

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοριτσακι μου εγω δε δινω αυτο το φάρμακο... Μήπως μιλησες με το γιατρό;Εβγαλες ακρη;

Ναι επικοινωνησα ηδη με τον γιατρο..

Αλλα αν κ δεν αυξησα αμεσωσ τισ δοσεισ οπωσ μου ειπε..εγω παρατηρω πωσ μου κανει πονακια αυτεσ τισ 3.μερεσ που δινω σιδηρο

( στην μεγαλη μου δεν δωσαμε λογω κολικων κ αλλεργιασ) γι αυτο απο μονη μου τρεναρα να αυξησω τισ δοσεισ..αλλα παρολα αυτα βλεπω αντιδραση..θα δω πωσ θα παει..κ μπορει να κοψω.ασ μεγαλωσει κ αν δουμε πωσ εζει ελλειψη θα δωσω τοτε..

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια εγώ εδώ!! Με ελάχιστο χρόνο μπαίνω που και που ! Καλά είμαστε. Έχω βρει τους ρυθμούς μου και με τα τρία παιδιά.

Η μπουμπού μου είναι πολύ ήρεμο μωράκι! Κοιμάται σερι (εγώ η ανώμαλη  τα βράδια τη βάζω να θηλάσει έστω και μέσα στον ύπνο της) .  Είναι πολύ καλή απλά έχει έντονη ΓΟΠ και δεν παίρνει πολύ βάρος. Ακολουθούμε την τελευταία κλίμακα, όπως ήταν στην κοιλιά είναι  και εκτός. Μόνο στην καμπύλη  του ύψους έχει αρκετή ανοδική πορεία. 

Για να μην νιωθεισ ανασφαλεια..κ εμεισ στην προηγ μετρηση 2 μηνων μονο 400 γρ εβαλε..αλλα πηρε κ 3 ποντουσ υψοσ..ο γιατροσ δεν ανησυχει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Για να μην νιωθεισ ανασφαλεια..κ εμεισ στην προηγ μετρηση 2 μηνων μονο 400 γρ εβαλε..αλλα πηρε κ 3 ποντουσ υψοσ..ο γιατροσ δεν ανησυχει. 

Αχ εμενα τωρα ειναι 4,5. Εβαλε μονο 300γρ. Πιο πριν έπαιρνε παραπάνω. Δεν ανησυχεί ούτε ο δικός μου γιατί είναι λόγω ΓΟΠ απλά μου είπε ίσως να σκεφτώ να μπούμε στις στερεές στους 5μιση μήνες αντί για 6μιση. Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tzeni82 said:

Ναι επικοινωνησα ηδη με τον γιατρο..

Αλλα αν κ δεν αυξησα αμεσωσ τισ δοσεισ οπωσ μου ειπε..εγω παρατηρω πωσ μου κανει πονακια αυτεσ τισ 3.μερεσ που δινω σιδηρο

( στην μεγαλη μου δεν δωσαμε λογω κολικων κ αλλεργιασ) γι αυτο απο μονη μου τρεναρα να αυξησω τισ δοσεισ..αλλα παρολα αυτα βλεπω αντιδραση..θα δω πωσ θα παει..κ μπορει να κοψω.ασ μεγαλωσει κ αν δουμε πωσ εζει ελλειψη θα δωσω τοτε..

Για να μην νιωθεισ ανασφαλεια..κ εμεισ στην προηγ μετρηση 2 μηνων μονο 400 γρ εβαλε..αλλα πηρε κ 3 ποντουσ υψοσ..ο γιατροσ δεν ανησυχει. 

Τώρα το είδα. Εγώ τις έδινα σταγόνες σίδηρο. Μας είχε πει ο γιατρός να αυξήσουμε σταδιακά τις σταγόνες. Από 2 να φτάσουμε τις 5 αυξάνοντας κάθε 2 με 3 μέρες μία σταγόνα. Μέχρι τις 4 έφτασα, γύρισα στις 2 και τελικά το κοψαμε. Έχει που έχει τις βλέννες. Σφιγγόταν πολύ. Από εκεί που έκανε κάθε μέρα κακά πήγε στο κάθε 2 μέρες με δυσκολία. Άσε που βρώμαγε ο τόπος από τα κακά της. Ενώ γενικά μυρίζουν άγριο τριαντάφυλλο! Χεχεχε

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις ειχαμε σημερα παιδιατρο. Παει και το τριτο εμβολιακι...Κλαψαμε λιγο αλλα ευτυχως γρηγορα γυρισαμε στο γελιο!!64 εκ. και 7.350 γρ. ο αφρατουλης!!Ολα μια χαρα γενικα!!

Τι ωραια βρε κοριτσια που ειναι να τα βλεπεις να μεγαλωνουν μερα με τη μερα...Χθες βλεπαμε με τον αντρα μου ενα βιντεακι απ' οταν ημουν εγκυος που εκανε ο μπεμπακος τα δικα του και πηγαινε η κοιλια μου περα δωθε και μου φαινοταν απιστευτο που τωρα εχει μεγαλωσει τοσο πολυ!!Κι ακομα ειμαστε στην αρχη...:wub:

  • Μου αρέσει 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clue είπε:

Τώρα το είδα. Εγώ τις έδινα σταγόνες σίδηρο. Μας είχε πει ο γιατρός να αυξήσουμε σταδιακά τις σταγόνες. Από 2 να φτάσουμε τις 5 αυξάνοντας κάθε 2 με 3 μέρες μία σταγόνα. Μέχρι τις 4 έφτασα, γύρισα στις 2 και τελικά το κοψαμε. Έχει που έχει τις βλέννες. Σφιγγόταν πολύ. Από εκεί που έκανε κάθε μέρα κακά πήγε στο κάθε 2 μέρες με δυσκολία. Άσε που βρώμαγε ο τόπος από τα κακά της. Ενώ γενικά μυρίζουν άγριο τριαντάφυλλο! Χεχεχε

 

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Αχ εμενα τωρα ειναι 4,5. Εβαλε μονο 300γρ. Πιο πριν έπαιρνε παραπάνω. Δεν ανησυχεί ούτε ο δικός μου γιατί είναι λόγω ΓΟΠ απλά μου είπε ίσως να σκεφτώ να μπούμε στις στερεές στους 5μιση μήνες αντί για 6μιση. Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!

Στην μεγαλη μου λογω αλλεργιασ κ εμεοσ στουσ 5.5 ξεκινησαμε..δεν ειναξ κατι αυτο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Ελπίζω να είστε καλά ολεςςςς. Έχω απορία. Λοιπόν εμείς είμαστε 5 μηνών και μπαμπατσικες πολύ μπαμπατσικες η παιδίατρος 4 μηνών ξεκίνησε ριζαλευρο και έβαλε πολύ παραπάνω. Τώρα ξεκινήσαμε σούπες. Το θέμα είναι ότι η παιδίατρος δεν μου είπε σταδιακά βάζε μια πατάτα την άλλη μέρα βάλε και καροτο κτλπ. Μου είπε όλααζι τα λαχανικά και όλα τα συναφή για 2 ημέρες χόρτο σούπα μετά για 2 ημέρες κοτόσουπα και μετά για 2 ημέρες μοσχαράκι. Είναι δυνατόν όλα ζι με την μια; είμαι προβληματισμενη δώστε τα φώτα σας στην μικρομανα


n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...