Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, winspert είπε:

Εμενα ακριβως 3μηνων ηταν 5900....Δεν ξερω ποσα γραμμάρια πρέπει να παιρνουν την ημερα-μηνα. Αφου ο γιατρός σου τα βρίσκει ολα μια χαρα μην αγχωνεσαι...Το καθε παιδακι εχει αλλο ρυθμο ανάπτυξης...

Παντως κορίτσια πρέπει να περναμε κ εμεις αλμα...Ειμαστε 15 εβδομαδων...Εχω δει αλλαγες κ στο φαγητό κ στον υπνο....

Ααααχχχ... Κι εγω αλμα μυριζομαι!!Απο χθες εχει αλλαξει συμπεριφορα!!Θελει να θηλαζει συνεχεια και ολο γκρινιαζει!Πρωτη φορα χθες γκρινιαζε στο καροτσι ενω γενικα τρελαινεται για βολτα και το ιδιο και σημερα. Αφου ολο καναμε στασεις για να τον παιρνω αγκαλια ωστε να ηρεμει. Ασε που χθες το βραδυ ξυπναγε ανα 1 ωρα για να φαει...Ας ελπισουμε οτι θα το περασουμε γρηγορα τουλαχιστον!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Frogie είπε:

 

Σας ευχαριστώ ρε κορίτσια για τις συμβουλές και την πείρα σας... Να ρωτήσω κάτι που μπορεί να είναι χαζό αλλά εμένα με προβλημάτισε..έκανα μια γρήγορη έρευνα σε ότι εξέταση αίματος μου βρήκα και πάντα το ζάχαρο μου ήταν πάνω από 90 πέρσυ τον Απρίλιο ήταν 95 όταν δεν είμαστε έγκυες είναι μέσα στα όρια αλλά στην εγκυμοσύνη δεν είναι όποτε ήταν προδικασμενο ότι θα είχα διαβήτη κύησης??έχει κάνει το μυαλό μου ..

Στην εγκυμοσύνη είναι άλλα τα όρια μου είχε πει ο γιατρός.

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Ααααχχχ... Κι εγω αλμα μυριζομαι!!Απο χθες εχει αλλαξει συμπεριφορα!!Θελει να θηλαζει συνεχεια και ολο γκρινιαζει!Πρωτη φορα χθες γκρινιαζε στο καροτσι ενω γενικα τρελαινεται για βολτα και το ιδιο και σημερα. Αφου ολο καναμε στασεις για να τον παιρνω αγκαλια ωστε να ηρεμει. Ασε που χθες το βραδυ ξυπναγε ανα 1 ωρα για να φαει...Ας ελπισουμε οτι θα το περασουμε γρηγορα τουλαχιστον!

Κ εμεις τη νυχτα ξυπνησαμε πολλες φορές για να φαει κ επισης τωρα τις 3 τελευταίες φορές κλαίει πολυ οταν τον κάνουμε μπανιο ενω τρελαινοταν.....Οποτε κατι γίνεται...Τα μικρα μας μεγαλωνουν...Τα δικα μας πανε μαζι μαζι... χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κ εμεις τη νυχτα ξυπνησαμε πολλες φορές για να φαει κ επισης τωρα τις 3 τελευταίες φορές κλαίει πολυ οταν τον κάνουμε μπανιο ενω τρελαινοταν.....Οποτε κατι γίνεται...Τα μικρα μας μεγαλωνουν...Τα δικα μας πανε μαζι μαζι... χαχαχαχα

χαχαχα...οντως!!Εμας ευτυχως το μπανιο συνεχιζει να του φτιαχνει τη διαθεση. Εμενα μου γκρινιαζει πολυ και την ωρα που θηλαζει, οπως οταν ειχε κολικους...γενικα παλευω ακομα να ρυθμισω την παραγωγη μου και μαλλον τωρα δεν εχει καθολου υπομονη να το διαχειριστει κι εκνευριζεται. Οτι μεγαλωνουν ειναι το μονο σιγουρο...ο δικος μου περναει τη φαση της σβουρας!Αρχισε να γυρναει κι ολο στριφογυρναει...το κακο ειναι οτι του αρεσει μπρουμυτα και το βραδυ δινω αγωνα να τον κρατησω ανασκελα ή εστω στο πλαι γιατι φοβαμαι να τον αφησω να κοιμηθει μπρουμυτα. Εχουμε πλακα...παιρνει φορα ο μικρος να γυρισει, τον σπρωχνω εγω προς την αντιθετη κατευθυνση αλλα ειναι και δυνατος ο χοντρουλης μου και δεν τον κανω καλα...χαμος!!χαχαχα

  • Χαχα 4

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Που χαθήκατε?

Πήγαμε γιατρό χθες. 62 πόντους κ 6100. Πάνω στην καμπύλη του μ.ο. για τα τελειόμηνα μωρά 4ων μηνών!

Εγώ συνεχίζω την αποχή από τα γαλακτοκομικά, σοκολάτα και πορτοκάλι που μου είπε η σύμβουλος θηλασμού και επιβεβαίωσε και ο παιδίατρος. Την Τρίτη θα πάω σε διατροφολόγο να μου τα βάλει σε μια σειρά. Στερούμαι που στερούμαι, ας χάσω και κανένα κιλό γιατί προς το παρόν το έχω ρίξει στις γλυκοπατάτες και τα μακαρόνια.

Αυτά. Εσείς?

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 59 λεπτά , Clue είπε:

Που χαθήκατε?

Πήγαμε γιατρό χθες. 62 πόντους κ 6100. Πάνω στην καμπύλη του μ.ο. για τα τελειόμηνα μωρά 4ων μηνών!

Εγώ συνεχίζω την αποχή από τα γαλακτοκομικά, σοκολάτα και πορτοκάλι που μου είπε η σύμβουλος θηλασμού και επιβεβαίωσε και ο παιδίατρος. Την Τρίτη θα πάω σε διατροφολόγο να μου τα βάλει σε μια σειρά. Στερούμαι που στερούμαι, ας χάσω και κανένα κιλό γιατί προς το παρόν το έχω ρίξει στις γλυκοπατάτες και τα μακαρόνια.

Αυτά. Εσείς?

Καλημερα αγαπη μπραβο για το μωρακι σου παει τελεια.Εγω να δεις τι τραβαω απο αποχη εχω κοψει γαλακτοκομικα κ ιχνη ,σογια, μοσχαρι ,χοιρινο ,ψαρι ,αυγο ,ξηροι καρποι,σουσαμι,συν ποσα λαχανικα βαλε κ ποσα οξινα και εσπεριδοειδη.Εκει να δεις πεινα που πεφτει.Και το αιμα στα κακα καλα κρατει πλεον ειναι καθημερινο.Τωρα 18 του μηνος θα παμε κ αλλεργιολογο μονο αυτος μας εμεινε.Ευτυχως μεγαλωνουμε καλα.

Just now, Dwro είπε:

Καλημερα αγαπη μπραβο για το μωρακι σου παει τελεια.Εγω να δεις τι τραβαω απο αποχη εχω κοψει γαλακτοκομικα κ ιχνη ,σογια, μοσχαρι ,χοιρινο ,ψαρι ,αυγο ,ξηροι καρποι,σουσαμι,συν ποσα λαχανικα βαλε κ ποσα οξινα και εσπεριδοειδη.Εκει να δεις πεινα που πεφτει.Και το αιμα στα κακα καλα κρατει πλεον ειναι καθημερινο.Τωρα 18 του μηνος θα παμε κ αλλεργιολογο μονο αυτος μας εμεινε.Ευτυχως μεγαλωνουμε καλα.

Οι υπολοιπες που ειστε χαθηκαμε τελειως

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου...Κ η στερηση συνεχίζεται,ε; Τι να κάνουμε;Εχουμε πει πως ο,τι πρέπει θα το κάνουμε για τα θαυματακια μας...Κ εμείς συνεχίζουμε φουλ θηλασμο...Αφου δεν εχω δει κατι ανησυχητικό εγω δεν εχω κοψει κατι...Καπου καπου εχουμε πρασινα κακα αλλα δεν είναι ολες οι πανες ετσι... Εμένα απο εχθες εχει μυξουλες κ λιγο βηχαλακι...Εστειλα τη μανα μου να μου πάρει τον ρινικο αποφρακτηρα της φισιομερ γιατι η απλη φουσκα δεν κανει τιποτα...Τα σαλια καλα κρατουν κ λιγο η ανησυχια...Την αλλη Παρασκευή μαλλον θα παμε για το δεύτερο εμβολιο...κ θα παρει κ το πόσιμο...

Εχουν χαθει πολλα κοριτσια...Ελπιζω ολα να είναι καλα κ απλα να μην προλαβαίνουν να μας γραψουν... @Farmakotriftena, @Mamacita Alina,που ειστε; Κ οι υπολοιπες;Μπειτε στα γρηγορα να μας πειτε τι κανετε;

  • Μου αρέσει 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βγάλαμε δόντι.ειχε γκρίνια κ νόμιζα απτην αλλαγή περιβάλλοντος αλλά κάτι άσπρο είδα να αχνοφαίνεται .αχ βυζάκια μου καλά τι σας περιμενουν με τα δαγκώματα.

Σας φιλώ! Σε 10 μέρες γυρνάμε σπίτι να δω πως !

  • Χαχα 7

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dwro said:

Καλημερα αγαπη μπραβο για το μωρακι σου παει τελεια.Εγω να δεις τι τραβαω απο αποχη εχω κοψει γαλακτοκομικα κ ιχνη ,σογια, μοσχαρι ,χοιρινο ,ψαρι ,αυγο ,ξηροι καρποι,σουσαμι,συν ποσα λαχανικα βαλε κ ποσα οξινα και εσπεριδοειδη.Εκει να δεις πεινα που πεφτει.Και το αιμα στα κακα καλα κρατει πλεον ειναι καθημερινο.Τωρα 18 του μηνος θα παμε κ αλλεργιολογο μονο αυτος μας εμεινε.Ευτυχως μεγαλωνουμε καλα.

Οι υπολοιπες που ειστε χαθηκαμε τελειως

Πωπω... πάρα πολλά!! Εμένα ακόμα έχει μόνο βλέννες αλλά είπε ο γιατρός ότι είναι τα προεόρτια... Ελπίζω να φτιάξει. Πιο πολύ να μην ταλαιπωρείται μωρέ. Ακούω μόνιμα ένα γουργούρισμα στην κοιλιά. Τα κακά είναι εκρηκτικά αλλά φαίνεται να τα απολαμβάνει!χαχαχ

Just now, tsilona said:

Βγάλαμε δόντι.ειχε γκρίνια κ νόμιζα απτην αλλαγή περιβάλλοντος αλλά κάτι άσπρο είδα να αχνοφαίνεται .αχ βυζάκια μου καλά τι σας περιμενουν με τα δαγκώματα.

Σας φιλώ! Σε 10 μέρες γυρνάμε σπίτι να δω πως !

Ουαααου! Κιόλας δόντι??? Ελπίζω να μη σε δαγκώνει... Δύσκολη η επιστροφή αλλά θα τα καταφέρετε!

@winspert καλά κάνεις και δεν έχει κόψει τίποτα αφού δεν ενοχλούν τον μικρό. Με το καλό το εμβόλιο! Εμείς χθες κάναμε το 3ο!!! Μεγάλωσε το μικρό μου...

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Clue είπε:

Που χαθήκατε?

Πήγαμε γιατρό χθες. 62 πόντους κ 6100. Πάνω στην καμπύλη του μ.ο. για τα τελειόμηνα μωρά 4ων μηνών!

Εγώ συνεχίζω την αποχή από τα γαλακτοκομικά, σοκολάτα και πορτοκάλι που μου είπε η σύμβουλος θηλασμού και επιβεβαίωσε και ο παιδίατρος. Την Τρίτη θα πάω σε διατροφολόγο να μου τα βάλει σε μια σειρά. Στερούμαι που στερούμαι, ας χάσω και κανένα κιλό γιατί προς το παρόν το έχω ρίξει στις γλυκοπατάτες και τα μακαρόνια.

Αυτά. Εσείς?

Τελεια η μπεμπα!!Εμεις θα παμε την ερχομενη Πεμπτη για το καθιερωμενο ραντεβου κι εμβολιο. Βεβαια για το μονο που δεν αγχωνομαι ειναι το βαρος γιατι εχω ζυγαρια στο σπιτι και τον ζυγιζω, αν και ουτε κι αυτο θα ηταν απαραιτητα αφου καταλαβαινω την ανοδο των κιλων απο τους πονους...θελει και συνεχεια αγκαλιες κι εχω κοψομεσιαστει!!Εγω εχω κοψει απο την αρχη λογω κολικων τις πρασινες σαλατες, το λαχανο, τα οσπρια και το πορτοκαλι αλλα τωρα θα το συζητησω με την παιδιατρο μηπως αρχισω και τα βαζω σιγα σιγα στη διατροφη μου, αν και μπορει οι κολικοι να μας αφησαν, αλλα απο αερια ειμαστε φουλ και δεν ξερω αν πρεπει να το ρισκαρω ακομα. Αυτο που εχω τσεκαρει σιγουρα οτι μας κανει περιεργες πανες ειναι το σουσαμι, οποτε τελος τα κουλουρια που μ' αρεσουν πολυ.

Κοριτσια, εχω να δηλωσω οτι αν ακουσω αλλη 1 φορα "ασ' το να κλαψει και λιγο...ανοιγουν τα πνευμονια" ή "εχει μαθει στα χερια" ή "αμα μαθει απο τωρα να κοιματα στο κρεβατι σας, μετα δε θα μπορειτε να τον βγαλετε" θα γινω εγκληματιας!!Ελεος ομως...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

 

Κοριτσια, εχω να δηλωσω οτι αν ακουσω αλλη 1 φορα "ασ' το να κλαψει και λιγο...ανοιγουν τα πνευμονια" ή "εχει μαθει στα χερια" ή "αμα μαθει απο τωρα να κοιματα στο κρεβατι σας, μετα δε θα μπορειτε να τον βγαλετε" θα γινω εγκληματιας!!Ελεος ομως...

Χαχαχα,παρομοιως...Ελεος πια...

Εχω ερώτηση...Οταν βαζετε ορο με συριγγα στη μυτουλα ποσα ml βαζετε σε καθε ρουθουνι;Εγω βαζω 1 ml που μου ειχε πει η παιδιατρος του νοσοκομείου οταν ηταν νεογέννητο αλλα δεν ξερω αν πρέπει να το αυξησω...Εσεις ποσο βαζετε σε καθε ρουθουνακι;


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Χαχαχα,παρομοιως...Ελεος πια...

Εχω ερώτηση...Οταν βαζετε ορο με συριγγα στη μυτουλα ποσα ml βαζετε σε καθε ρουθουνι;Εγω βαζω 1 ml που μου ειχε πει η παιδιατρος του νοσοκομείου οταν ηταν νεογέννητο αλλα δεν ξερω αν πρέπει να το αυξησω...Εσεις ποσο βαζετε σε καθε ρουθουνακι;

Εγω του βαζω 5ml σε καθε ρουθουνι που μας ειπε ο παιδοωρλ.


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Clue είπε:

Που χαθήκατε?

Πήγαμε γιατρό χθες. 62 πόντους κ 6100. Πάνω στην καμπύλη του μ.ο. για τα τελειόμηνα μωρά 4ων μηνών!

Εγώ συνεχίζω την αποχή από τα γαλακτοκομικά, σοκολάτα και πορτοκάλι που μου είπε η σύμβουλος θηλασμού και επιβεβαίωσε και ο παιδίατρος. Την Τρίτη θα πάω σε διατροφολόγο να μου τα βάλει σε μια σειρά. Στερούμαι που στερούμαι, ας χάσω και κανένα κιλό γιατί προς το παρόν το έχω ρίξει στις γλυκοπατάτες και τα μακαρόνια.

Αυτά. Εσείς?

Πάλι διατροφή ρε αγάπη? Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Τέλεια τα κιλά και το ύψος ρε συ, μπράβο το νινάκι σου!!! Εμείς την Τετάρτη θα πάμε για το δεύτερο εμβόλιο, ανυπομονώ να μάθω κι εγώ τα κιλά και το ύψος του μικρούλη μου! Μπήκαμε 15η εβδομάδα και άρχισε η γκρίνια, λένε ότι είναι το πιο βαρβάτο άλμα αυτό... Για να δούμε...

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Εγω του βαζω 5ml σε καθε ρουθουνι που μας ειπε ο παιδοωρλ.

Οποτε βαζω πολυ λιγο...Δεν ειχε χρειαστει να του ριξω κ τωρα που εχει μυξουλες του βαζω λιγο...Σε ευχαριστω

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...